Miša9

18.01.2013

Ahoj maminky.
Jdu si pro radu, názor. Můj vztah s přítelem ve v troskách. Pryč je láska, tolerance,přitažlivost, radost.
Hádky jsou téměř každodení záležitost. Sprosté nadávky, urážky a to i k dětem. Úplná nespolehlivost a nezájem.
Jeho představa o rodině ja asi tato. Ty buď doma s dětma, vař, uklízej, nic po mě nechtěj, neotravuj, nevolej. Já budu každý den 12hodin v práci, až se vrátím chci aby děti už nejlépe spaly abych se mohl v klidu dívat na televizi, dobře se najíst a pak si dát nerušený sex. Všechno platím, tvoje není nic. :( :( :(
Napíšete odejdi, vím. Jen nevím kam a zač

Kliknutím vložíte smajlíky:

:jawdrop:
Prej když si stanovil on podmínky stanov si i ty ;)
Zjisti si kolik kdo bere na hodinu,tudíž kuchařka+uklízečka+chůva a vlastně i kurva...ceník mu předej a pak uvidíš jak se bude tvářit ;)
Drž se :a:

já bych začala chodit do fitka, do bazénu, na břišní tance, také bych navštívila kadeřnici, kosmetičku, došla bych na manikúru, koupila si pěkný sexy věcičky a chovala se tak, že jsem právě sbalila (nebo on sbalil mě) čerstvého maturanta :s: chodila bych s úsměvem od ucha k uchu a to by bylo, aby ho to nezačalo zajímat... ;) :a:

14.09.2012

Ahoj holky, maminky.
Před měsícem jsem přestala kojit a začaly mi fakt hodně padat vlasy :( U dcery jsem to vůbec neměla a netuším zda je to následek kojení či co. Jako asi každá ženská se tím trápím a nevím co dělat. Začala jsem jíst Eladen, máte některá zkušenosti? Funguje? Co se Vám osvědčilo? Máte nějakou radu?
;)
Děkuji

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj, tak mě padaly vlasy cca 4. měsíc po porodu, kojila jsem taky a to do 11 měsíců, no ale je fakt, že v těhu jsem měla vlasy i pleť jak z reklamy a od toho 4. měsíce po porodu to začalo mít rychlý obrat - vlasy padaly hodně a pleť jsem měla jak puberťák. Ted je malé dva a čtvrt roku a vlasy mám celkem v pohodě, ustálilo se to a pleť se zlepšuje - věřím že je to i tím co jím, snažím se jíst pestrou stravu, ryby, hodně zeleniny, luštěniny atd.. myslím si, že to na vlasy má velký vliv.

Ono je to tak, že ti nepadaj vlasy víc, ale jen do tý doby zůstávaly na hlavě ty, co vypadnout přirozeně už měly, takže se zdá,že jich padá moc najednou. To je normál. Proto má někdo v těhotenství nebo kojení tak hustý vlasy. Stav budeš mít stejnej, jako před tim. Pokud teda netrpíš na nedostatek látek. pak ale stačí bohatě obyč biosil za pár kaček.

10.07.2012

Ahoj holky
Máte zkušenost? Jde to?
Děkuji :€s€:

Kliknutím vložíte smajlíky:

In reply to by wond3r

Můžu mít takový hloupý dotaz?Proč si je nenecháte udělat už ted,když víš,že je asi budete v srpnu potřebovat?Rychlo pasy jsou na půl roku a normální dětský na 5 let a dospělácký na 10let a ceny jsou nmohem nižší...

In reply to by NikolŠ.

no na 5let sice jsou, ale děti se věkem docela dost mění. Takže i když je pas na 5let, tak pokud si dítě nebude podobné, tak je třeba ho měnit častěji.
Třeba kamarádka dělala dceři pas když jí bylo 14měsíců a ve 3 letech musela pas dělat znovu protože si tam nebyla podobná a nechtěla mít problémi na letišti...

In reply to by NikolŠ.

mnohem nižší? tak u nás tedy normální pas vyjde na 600,- a nevíme na 100%,že poletíme a jestli tak to může být taky třeba za 14 dní a u nás dávají pasy fakt až za měsíc,dřív ne..a rychlopas je druhý den a stojí 1000,-,takže když ho budeme potřebovat,tak si je uděláme potom..teď není nic jisté a třeba bychom pak museli čekat kvůli pasum..takhel je dobré,že jsou druhý den..

06.06.2012

Můj příspěvek není až tak diskuzí, jako zamyšlením
Jsem dvojnásobnou maminkou už téměř 6 měsíců. Děti mám od sebe 23 měsíců a upřímě přiznávám, že to nezvládám.Dlouho jsem se snažila tvářit že ano, studovat, pracovat, uklízet, vařit, vypadat dobře, usmívat se....ale poslední dobou se probouzím s myšlenkou " Né už zase"
Dcerka vyžaduje pozornost, žárlí, chce si hrát, učit se, poznávat svět...bohužel..syn celé dny a noci řve, usíná houpáním v autosedačce, stejně jako teď ( upozzuorňuji že do tří měsíců usínal sám v postýlce stejně jako dcera, té to vydrželo rok a půl a od té doby spí s námi.Malá protestuje tím, že bojkotuje jídlo, syn ten chce jen prso a to jen jedno.Cumel nevzal žádný, asi z 50ti.Takže mám jedno prso cca o dvě čísla větší než druhé, veškeré pokusy o příkrmy, nebo náhradní stravu odmítá.
Mé děti usínají okolo 22h večer,vstávají okolo 6h ráno,kolikrát naspím jen 3 hodiny deně.Ráno začíná maraton a já se nemůžu dočkat až zase bude večer.Nachystám dceři snídani, teda několik snídaní, nic nejí, chce si hrát, malý řve, usíná okolo 8-9ráno, spí půl hodinu, pak okolo 11 chce spát dcera, jsem bez šance ji uspat, protože malý mi to nedovolí, často to vzdávám a den se pak mění v horor.
Ráda bych je vzala na procházku, ale bohužel můj syn nenávidí kočárek a to i přes to, že už jsem jej přehodila na sporťák. Takže se přesouváme jedině autem, dvě hodiny, u prací unavené babičky.Která často zákeřně podotkne" Jen si to užíj, vy jste taky řvali" , ale už jaksi zapomene dodat, že nás hlídaly babičky snad 5měsíců v roce!Dnes už je hold jiná doba Zpět domů zase s kraválem, protože malá nechce jet domů, ani se jí nedivím.Zpět do města kde nikoho nemám... Čekám na chlapa až se konečně večer dovalí...Nakonec dorazí a řekne super větu " co si dělala celý de, co budeme jíst"
Často teď pláču, často se rouhám, mám pocit, že každý den se probouzím o rok starší, kruhy pod očima, vrásky, povadlá pleť, vypadané vlasy, nucený usměv,hubená aspiková postava, v mikině abych schovala o dvě čísla větší prso, často nenalíčená, věčně ušmudlaná od čokolády, nebo s poblinkaným ramenem.
Ptám se...kde jsem já? Vždyť ani nejsem schopna přijít někam včas, už nejsem pánem svého času.Nemůžu ani nakoupit, jsem jako vězeň, úplně závislá na chlapovi, který každý den 12 hodin pracuje. Nemůžu jít s kamoškou ani na kafe, protože není nikdo kdo by děti pohlídal, často se ptám.. kde jsem já?
Své děti miluji o tom žádná ;) Ale i tak si myslím, že role matky není vůbec doceněna a to nemluvím jen o financích, každý chlap by si měl tohle vyzkoušet, ten můj určitě a snad by potom konečně pochopili " Co děláme celý den"
A den matek by se měl slavit každý měsíc a to velkolepě,minimálně welnes pobytem. Vím, být matkou není práce, ale i tak je to ta nejtěžší "práce" jakou jsem kdy dělala a to jsem opravdu dělala kde co
Takže na sebe holky buďte pyšné, všechny co to zvládáte zasloužíte medaily, možná i já..přesto, že mám pocit, že se hroutím

Kliknutím vložíte smajlíky:

Vím, že se to snáz řekne než udělá, ale zachovej klid, tvoje mateřské prožívání je na můj vkus úplně ale úplně normální ;) My máme 26 měsíčního synka, druhé dítko se má narodit do týdne a i s tím jedním kolikrát začínám den myšlenkou „né, už zase“ (vstává mi v půl šesté }:) ). Se svým mateřstvím jsem bojovala pěkných pár měsíců, než jsem si to začala užívat v pozitivním smyslu slova. V druhém těhotenství mě dost válcovaly zdravotní problémy. Nebýt vydatné pomoci manžela, mamky a vlastně i mého táty, nevím nevím, jak bych to zvládla. Samosebou ještě nemám vyhráno, dvojnásobné mateřství mě teprve čeká a dost možná se za týden dva budu cítit úplně stejně mizerně, jako teď ty ;)

Je vidět, že jsi fyzicky i psychicky vyčerpaná, potřebovala by sis odpočinout a trochu se dospat. Tvoje děti nejspíš reagují na tvé rozpoložení, když se dáš do klidu a nenecháš se jimi válcovat, taky se zklidní, akorát že v tom každodenním kolotoči dát se do klidu je docela makačka. Co se týče manžela, přijde na to, jestli se ptá ve smyslu „zajímá mě, jak se ti daří“ anebo jestli se ptá ve smyslu „celý den se válíš doma, tak proč mi aspoň neuvaříš pořádnou večeři“. Při první variantě bych mu upřímně řekla, jak jsem vyčerpaná, zkusila bych, jestli by si třeba nemohl vzít na pár dnů dovolenou a postarat se o děti, zatímco ty by sis kapku zdřímla. Nebo aspoň o víkendu aby se o ně pár hodin postaral a ty byses trochu odreagovala. Vím, že si taky potřebuje odpočinout od práce, když dělá 12 hodin denně, ale měl by si sakra uvědomit, že ty jsi v zápřahu 24 hodin denně. Dvě tři hodinky otcovské péče by ho nevytrhly a tobě by zásadně pomohly. Při druhé variantě bych mu děti nekompromisně hodila na krk, ať si to vyzkouší na vlastní kůži, když je tak chytrej... Ale teda úplně nejvíc z tvého příspěvku mě dostává postoj tvé mamky. Promiň, ale podle mě má trochu ujetej hodnotovej žebříček. Správná máma přece dělá všechno pro to, aby se její děti měly dobře, bez ohledu na to, jestli je jim pět anebo pětatřicet. Když už ti nemůže fyzicky pomoci (když je tak unavená z práce), měla by tě aspoň duševně podpořit a ne tě srážet hloub do deprese „radostí“ z toho, že trpíš stejně, jako kdysi trpěla ona, to je fakt nevkusný.

Co se týče dětí, dcerce bych přestala tolerovat bojkotování jídla. Ráno bych jí dala vybrat ze dvou variant snídaně a připravila bych jen tu jednu, kterou si vybere. A pokud ji nesní, tak bych jí dala najíst až v čase dalšího jídla. Totéž bych udělala se svačinou, obědem, večeří ... když budeš důsledná, nebude trvat dýl než pár dnů, než ten režim schroupá. Taky bych jí zkusila zapojit do péče o synka, aby měla pocit, že už je velká holka a může ti pomáhat (aspoň teda můj synek se zatím tváří blaženě, když mi může pomoci s čímkoli, počínaje uklízením umytého nádobí a konče podáváním kolíčků při věšení prádla). A taky ji motivovat k tomu, aby se zabavila sama, třeba aby ti nakreslila nějaký pěkný obrázek ... Pokud jsou děti ve věku, kdy se jejich denní spací režim ještě nedá sladit, nebrala bych moc ohled na to, že synek v kočárku brečí, naložila bych ho a šla s ním i s dcerkou ven, aby se tam ona trochu vyřádila. I tobě by pobyt na čerstvém vzduchu udělal dobře a synek by dost možná během procházky vzdal řvaní a usnul. Na dcerku bych třeba vyzkoušela, i když nejsem velký přítel televize pro malé děti, pustit jí po obědě pohádku a mezitím se věnovat synkovi nebo si s ním chvilku zdřímnout. Poslední, co bych řešila, je úklid domácnosti a nějaké dlouhé vyvařování pro manžela, vsadila bych na jednoduché a rychlé recepty, pokud má teplý oběd v práci, klidně může povečeřet třeba chleba se šunkou.

A velikostí prsou se netrap, synka jsem kojila z obou stejně a i tak mám pravé o dvě čísla větší než levé. Vykašli se na mikiny a kup si pořádnou podprsenku, s takovou se ten rozdíl schová i ve fešáckém tričku a ty se budeš cítit hezčí, mladší a sebevědomější, než v nějaký ošoupaný vytahaný mikině...

A líčení, ha ha, za poslední rok jsem se o něco takového pokusila tak čtyřikrát, nikdo si nevšiml rozdílu, stačí umýt obličej a nasadit na něj spokojený úsměv, pak nikdo neřeší, jestli jsem použila taky rtěnku a řasenku :k:

04.05.2012

Zdravím holky :a:
Přišla jsem si pro radu, mám problém který je doslova čím dál větší :(
Můj syn 4 a půl měsíce už několik týdnů po porodu začal preferovat pouze jedno prso, došlo to tak daleko že už dva měsíce kojím jen z jednoho!
Zkoušela jsem si z druhého odsávat, bez úspěchu. Malého přikládat co nejčastěji, ale on si prostě ani nepotáhl...
No a teď jsem v takové situaci že mám jedno prso č. 3 a druhé 1 :r: :r: :? Z jedničky už ani nekápne :///:
Nemůžu se normálně oblékat,chodím v hábitech a jsem z toho dost špatná, nesnáším pohled do zrcadla. Postavu mám zpět, léto na krku a já budu asi už chodit jen v pytli :(
Už jsem zkoušela i přestat, ale malý umělé mléko nechce, dokonce chce pouze jeden jediný cumlu, jedno jediné prso.
Z lahve si ani nepotáhne.
Kam až tohle půjde dál?
Nemáte nějakou radu, nebo neznáte někoho kdo má takovou zkušenost

Kliknutím vložíte smajlíky:

ahoj tak ja te trosku uklidnim.Do 3mesicu jsem kojila z obou,ze dne na den leve prso odmital,at jsem delala cokoliv.Takze jsem kojila jen z praveho az do 9mesice.Takze 6mesicu to tahlo jedno prso.Presne jak ty leve prso 1 a druhe 3 a hlavne to bylo pres leto.Porad jsem na to myslela,ze je to hrozne videt ale pak uz jsem se na to vyprdla.Stejne se to nedalo nijak schovat tak jsem si rikala,ze se kvuli tomu nebzdu trapit a hlavne ze kojim.To je hlavne jen nas pocit ze to vsichni vidi,ale kazdy zas tak na prsa nekouka.Pak po ukonceni kojeni trvalo asi pul roku nez se to upravilo a tex je mam stejne.Tak drzim palce pa

In reply to by oskopucek

Díky :k:
No co jsem vypozorovala tak na prsa víc koukaj ženské :s:
To už si všimly snad všechny
Tak prsa se mi snad časem srovnaj, ale bradavky těžko, jednu budu mít jako cumel už napořád.
Tak třeba mi to přidá na zajímavosti :s:
:a:

Já kojila první dceru do 2 let taky jen z jednoho prsu ale jelikož je mám fakt velké tak to nebylo poznat. ted s druhou holčinou je to to samé, chce jen to jedno prso a to druhé furt pouští a lemtá vzduch takže skončíme taky zas jen na tom pravém. Hlavně že kojíš, podprdu si vycpi a je to :s:

Mám také známou, která vpodstatě kojila jen z jednoho prsu, ale nijak to neřešila, byla ráda, že kojí... no tak to druhé vycpávej třeba ponožkama ono se to časem upraví.... nijak se z toho nehrot....

29.11.2011

Ahoj ženy,už fakt nevím jak dál a tak se na vás obracím s prosbou.Moje téměř dvouletá dcera se šíleně pokazila se spaním.
Od miminka spávala krásně ve své postýlce,ve svém pokojíčku a až na pár vyjímečných období opravdu spala bez problémů.Sama i usínala.
Všechno se změnilo letos v létě,kdy začala z postýlky vylézat,takže si k nám došla do postele,nebo si prostě v noci hrála,začala usínat pozdě a vstávat brzo.Několikrát spadla,tak jsme usoudili,že pořídíme "velkou" postel.Jenže to jsme neměli dělat :? Od té doby katastrofa,už je to více než 2 měsíce a malá v ní prostě nechce spát,usla v ní sama všehovšudy dvakrát,jinak otravuje,chodí,klidně do půlnoci,ječí,brečí,nebo si radši sedne na zem za dveře jen aby nemusela spát.Většinou mi kolem 10 dojde trpělivost a jdu ji tam uspat.
Usne a spí hodinu,někdy ani to ne a pak začne kolotoč,zase pláč,křik,nakonec příjde za náma po postele to bych ještě pochopila,že třeba chce být se mnou....Ale ona vyvádí i u nás v posteli! :n: Kňučí,kope kolem sebe,šponuje se,občas vyjekne a tak až do rána,kolem 6ti je vzhůru a já zase začínám další den tak otrávená že bych ji nejradši přetrhla.
Každým dnem mám porodit a fakt nevím jak takhle budeme fungovat,když na to pomyslím,je mi do breku.
Doktorka mi poradila dávat Diazepam na spaní,ale to se mi zdá dost drsné,nevím no,už jsem opravdu otrávená a nevím co dělat.Jak budu fungovat až se malé narodí,jak budeme spát?
Chlap je věčně v práci a já asi padnu,nemáte nějakou radu?
Děkuju moc!

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj, tak to mi mluvíš z duše, protože už je to skoro měsíc, co takhle syn v noci vyvádí,a já už padám na hubu. Akorát že těhu nejsem,ale jelikož se snažíme, vážně přemýšlím o tom, jestli to mám zapotřebí se zrovna ted stresovat s dvěma dětma (ošklivě řečeno),protože ten spánek opravdu potřebuju, jinak jsem na zabití...
Syn (23m) pěkně usíná, ještě v malé postýlce (o větší taky přemýšlím,ale tenhle následek mě nenapadl..) a hned jak jdu spát, tak se pravidelně po 40min budí a ječí (jak čuní, když jde na porážku) a ječí - zavřu okna,at to nevystraší sousedy, a stojí postýlce, chce ke mě. Většinou ustoupím, protože chci aby se manžel dospal. Ted je ale na služebce v cizině, takže jsem neustoupila a nechala ho vyřvat... moc jsem si nepomohla, zatim. Snad to ke konci týdne bude lepší. Vím jediné, že to není pláč opravdový, ale vydírání.. Moje pohlazení s ním nic nedělá, tak jsem zlá a houknu na něj zle, to na něj platí víc. Nejví je ale v pohodě,když tam nejsem já, koukne se po pokoji, nenajde mě, tak nevyvádí,že chce ven...Snad to brzo skončí...

:a: Ahoj my zažíváme něco podobného, ale v hodně mírnější podobě. Malá mi přestala spát v postýlce od tý doby co se naučila z ní vylézat. Večer chodí spát a od 3 ráno nás volá, to ještě spí tak nereagujeme, ale v 5 už vříská a chce k nám. Ona v noci nevyleze, takže musíme pro ní dojít a vzít jí. A pak leží ještě cca 20min a pak se začína mazlit a dělat skopičiny. Nechápu jak ji najednou nechybí tolik spánku, protože mi spala od 8 do 7 - celou noc a odpol si dala ještě 2 hoďky! Ale já to zkouším dál podle starých kolejí. Taky nemám ráda, když se do dětí cpe cokoli. Ale třeba na tvojem místě by ji diazepan mohl upravit spánkový režim. Nevím. Ale držím palečky, snad to v pohodě zvládnete.

Ahoj, já si myslím že ti to malá dělá naschvál. Cítí že brzo přijde sourozenec.Odebrání postýlky bere jako jednu z věcí, které se musela kvůli sourozenci vzdát. Děti
jsou velice vnímavé a chytré. I když si člověk myslí, že něco nevnímají nebo je jim to jedno, tak je to často naopak.
Věřim že to nevyspání musí být pro tebe hrozné. Kord když jsi těhotná.
Netušim jak tohle vyřešit. Je to blbá situace. A když jí přečteš pohádku a jsi tam s ní, tak se to nezlepší?

In reply to by JaMiOn

Souhlasim!Mela jsem to same!Ja to teda resila tak, ze jsem v ty posteli byla s ni posledni mesice tehu, bylo to hrozny, ale jinak to neslo. Prvni mesic co se pak mala narodila, tak jsme spaly spolecne vsechny tri ve velke posteli, no a pak se to nejak samo upravilo, spinka i usina sama ve velke postylce, ma tam teda od zacatku tu zabranu, obcas se stane, ze vyleze a hraje si, ale vetsinou pak zase sama jde spat!Urcite to dcerka citi, ze se neco zmeni! Jinak ja bych teda zkusila kdyz uvidis, ze uz je unavena, ji dat do posylky, mozna ji predtim dat jeste teple mlicko nebo hermankovy caj na ulidneni a ja to delam tak, ze ji v pokojicku zapnu malinkou lampicku a reknu ji, ze za chvili prijdu (jinak me nenecha odejit), no a ona je v klidu a do pul hodky sama usne. Uvidis, ze se to zlepsi!

22.11.2011

Co říkáte holky na nález CS H2,propust. měkké, hlavička naléhá.
Mám se radovat že už budu mít prcka brzy u sebe,nebo je to ještě nic moc.Jaký nález jste měly před porodem vy?
Děkuju

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahojky, no tím CS se nedá moc řídit, já měla CS 2 už ve 24tt a ve 30tt CS 3, teď jdu na kontrolu ve 34tt, tak jsem zvědavá. Ale pokud máš CS 2, tak to není zrovna moc vysoké, ale jak píšou holky níže, podle CS se nedá určitě zjistit kdy to přijde. ;)

ono je to strašně individuální. Já chodila otevřená pro prst asi 3 týdny. Ale začala jsem se otvírat cca v 35tt. Porodila jsem ve 39tt, to už jsem byla otevřená na cca 3 cm. Doktorka mi asi 2 týdny tvrdila, že mi plodová voda drží na heslo a ejhle, museli mi ji ještě prasknout.

Ahojik je to individuální. Já měla CS8 asi 14 dní, hlavička naléhala už od 37.týdne a malá se narodila v 41. týdnu. Takže je to hodně individuální a znám případy, co měli cs 2 a večer rodily. :-) Tak držím pěsti, aby to byl případ u tebe. A nepřenášela jsi jako já :-), ale i kdyby fakt to čekání stojí po tom za to :-) držím pěsti ať vše dobře dopadne.

24.09.2011

Ženy nevytáčí vás tohle oslovení? Co je to za pitomý zvyk říkat těhotné ženě mamino? Já jsem těhotná podruhé a stejně jako u prvního těho mám pocit,že mi nikdo jinak ani neřekne :€[€: Copak už to nejsem já? Už se nejmenuju tak,jak se jmenuju?
Stalo se snad z mou osobností něco po obdržení těhu průkazky?
Možná jsem divná a vadí to jen mě,ale mě to opravdu vytáčí až k zuřivosti. Navíc to většina lidí vyslovuje s takovým zvláštním tonem :€z€:
Jako největší paradox mi pak příjde to,že chvilku po porodu to zase odezní.
Jak to vnímáte vy maminy? ;)

Kliknutím vložíte smajlíky:

ahoj, mne tak v zivote nikdo nerekl, jen ja parkrat u tehu kamaradky - tak co mamino, jak je? - a i kdyby to nekdo rekl, tak by mi to asi nevadilo, ale nesnesla bych, kdyby mi tak rikal chlap - ani mamo, ani mamino ani maminko ani nic podobneho :spid:

jsem rada ze je tu nekdo komu se to slovo nelibi - maminko je hezke , ale mamino je jak "nano " ... u nas to upgradovalo , naucili to meho syna a kdyz sem rikala ze je to hnusny at mi tak nerikaji, tak jsem divna... kdyz me tak maly oslovi tak mu vzdy vysvetlim , ze jsem mama, protoze me to proste toci ;)

Tak mě třeba tohle oslovení vůbec nevadí. Manžel mi teda takhle neříká ale kdyby jo tak jak už jsem psala vůbec by mi to nevadilo. Ale to už jsem celá já, takovej flegmatik a skoro vůbec nic mi nevadí

když už jsme u toho, mě vytáčí všechna ta familierní oslovení: mámo, táto (manželé mezi sebou), mamina, těhule...Ale co nemůžu slyšet, tak to je manža a příťa ://: co to jako je, to je tak strašný, za to bych kroutila krkem zas já...
Jak může větu: "A co manža, už se těší na mímo?"vyslovit dospělá ženská, to nepochopím :€):

19.09.2011

Prosím o radu maminky s touto zkušeností.Moje kamarádka se rozvedla před 4ma rokama.Z manžela se stal tyran a opravdu to bylo dlouho velmi krušné.Každopádně už se to zklidnilo a ona by ráda svým dětem změnila příjmení na své rodné.
Její ex neplatí alimenty,neplatil nikdy protože je chudák na socialce takže udajně nemusí.
Děti si nebere a ani se s nimi nestýká.Až na pár drobných dárků, které ve slabé chvilce přinesl, je z jeho strany zájem nulový a vlastně si kamarádka ani nepřeje aby to bylo jinak.
Otázka zní takto-Potřebuje ke změně příjmení dětí jeho svolení?Existuje nějaká promlčecí lhůta?Nebo jak se postupuje v takovém případě?
Jednat se s ním nedá a on by to nikdy dobrovolně nedovolil,případných tahanic s ním se ona hrozně bojí,přes všechny vzpomínky se veškerému styku s ním snaží vyhnout.Prosím poraďte :+^*:

Kliknutím vložíte smajlíky:
19.09.2011

Ahoj ženy,chci se zeptat kdy jse definitivně odložily kočárek.
Myslíte že je dvouleté dítě schopné fungovat úplně bez? Čekám drzhé miminko ale sourozenecký bych neužila protože většinou se přesouváme autem a když procházka tak většinou bez kočárku.Navíc se druhé mimčo narodí v zimě takže venku toho času asi moc nepobudem.Jako další argument je i to,že bydlíme v paneláku a tak velký kočárek bych ani neměla kam dát :€\€:
Jako varianta mě napadlo nosit miminko v šátku,ale dá se to vůbec v zimě realizovat?
Děkuju za reakce :€s€:

Kliknutím vložíte smajlíky:

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Zajímavé odkazy

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko
Holka nebo kluk

Ovulační kalkulačka