Jajda007

22.01.2016

Dlouho jsem přemýšlela zda sepsat svůj poslední třetí porod, ale mám tu už dva předešlé a to nejhorší je skoro zapomenuto, tak proč ne.

ahoj,moc gratuluji k chlapečkovi :one: :one:  jaké jméno jste nakonec vybrali?Jinak malej míry krásné,je šikulka,že to takhle hezky zvládl :h:  Hellp syndrom je pěkná mrcha,kamarádka skončila takhle dost podobně,jen těch transfůzí měla o dost víc,byla  ráda,že se z toho vůbec vyhrabala :( malého rodila ve 28. týdnu,takže pak měla ještě nervy s malým,který nebyl úplně OK :( ale nakonec to všechno oba zvládli a dnes jsou zdraví a spokojení :€s€: tak držím palce,ať už je vše ok :one: :one: 

In reply to by lucininenka

Já zapomněla na jméno :-) Jmenuje se Kryštof :-) Jak mě píchali epidurál a žíly na císař, tak manželovi to bylo úplně jedno a vyhrál tedy můj návrh :€s€: No tak to měla kamarádka ještě horší :-( My jsme rodili přesně v 36+0, takže dle doktora už to bylo OK *smile* 

Tak hlavně,že je malý v pořádku a ty už se taky uzdravuješ :-) přeji hodně zdravíčka tobě i malému a ať vám dělá jen samou radost :-) a jak se malý teda jmenuje?

08.07.2015

Tak naše třetí miminko dopadlo na prvním screeningu na výrobnou!!!! Dneska jsme přesně 12+2, dle UTZ 12+4, takže termín porodu posunuly na 16.1.2016. Miminko měří závratných 6cm :s: :s: :s: Klasika moc nespolupracovalo, takže jsem se musela jít procházet, ale nakonec jsme vše zkoukli, nosní kůstka přítomna a riziko máme 1:50.000, takže taky super!

Naše třetí miminko ve 13tt
09.06.2015

Tak včera jsme úspěšně dokončili osmý týden s naší malou fazolí :///: U doktora proběhlo vše v pořádku, srdíčko krásně bilo, podle ms jsme byli 8+0 a dle utz 7+4, ale toho bych se nebála, co znám u svých dětí tak vše dožene a nakonec budeme trhat tabulky :s: Takže mimču se u mě zatím daří krásně a já už bych si asi měla fakt uvědomit, že jsem jako fakt těhotná a že to třetí mimčo prostě asi bude

25.05.2015

Tak po dlouhé době jsem opět tu a to jsem s tím vážně nepočítala }:) Doma máme dva malé rarášky, Vikču téměř šestiletou a Adámka, co oslavil před pár dny 4 roky a jak to vypadá, pokud půjde vše jak má, nahlásilo se další miminko i když v plánu tedy nebylo :s: První šok z pozitivního těhotenského testu má už dva týdny za sebou a že to byl šok tedy pořádný a co teprve potom pro manžílka :c: Ale ja

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Děkuji ;) No popravdě si myslím, že se mnou potom zametou, no ale uvidíme ;)

Gratuluji! Dokonale se vžívám do tvé role, protože to samé jsme letos v lednu řešili my s manželem. Ten asi 14 dní kolem mě jen s kroutící hlavou procházel a mluvit začal až třetí týden. Chtěla jsem začít rozprodávat výbavičku, pracovat a ejhle.. Máme prosincové děti 5 a dva roky, kluk a holka, takže tu bude také veselo. Těhotenství mám zatím bezproblémové, 3x ťuk.. a jsem ve 24tt. Zatím proplouvám, aniž bych víc pocitovala ten "jiný" stav.

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Zuzi čau, ty jo já tu koukám, co je to za Zuzika a ťeď mi to docvaklo!!!! :///: Taky Ti gratuluji ;)

26.09.2014

Holky můj malej sigřík oslavil v květnu 3. narozeniny, je to celkem normální a hodný kluk, jediné co mě trápí, tak je celkem vzteklý (což je v tomhle věku samozřejmě normální, to byla i jeho sestřička), ale on je i strašně urážlivý! a to tím způsobem, že když ho má někdo hlídat, musím mu dát sáhodlouhý popis, co dělat, pokud se něco takového stane, je v tomhle i celkem nepředvídatelný. Dokáže se urazit i sám na sebe :///: a víte jak? je třeba na zahradě, utíká si pro auto a zakopne a natáhne se, když se tohle stane v normální rodině, začne dítko plakat a maminka ho postupně utěší, ne u nás!!!!! Malej se urazí, nahodí obličej a vztekne se na všechny okolo, takže kdo ho moc nezná a chtěl by ho utěšit, tak malej cyhtne takovej hysterák, že to svět nezažil, občas si příjdu jako matka tyranka, protože takto to z 90% případů funguje a já ho radši nechám řvát na chodníku a dělám že tam není (jen zkontroluju zda mu někde něco neteče :-) a za pár minut se zklidní a je to dobré. Jinak se urazí i když mu člověk v dobrém chce něco vysvětlit, sedí třeba u stolu a jen mu řeknu že takto mu to moc nejde a poradím jak jinak, tak se v tichosti sesune pod stůl a tam je třeba půl hodiny uraženej! nikdo na něj nesmí mlvuit, páč jinak zase hysterák! A v poslední době začal být i jakýsi hyperaktivní, hlavn v obchodě, už se tam s ním nedá chodit, vlastně nikam se s ním už nechá chodit! Jak vlezeme třeba do obchodu, tak je to jako by si šlehnul, začne lítat, chce shazovat věci z regálů, osáhává všechno, propichuje obaly od vod, prostře neřízená střela a když se ho snažím usměrnovat, příjde mu to jako děsná legrace! prostě si příjdu jakobych tam byla s tím největším frocem pod sluncem! A nevím, co s tím. No prostě idilka s malým tříletákem, myslím, že je tohle asi hodně klučičí záležitost, páč tohle od holky fakt vůbec neznám }:)

Kliknutím vložíte smajlíky:

synek má 4 a půl roku a podobný chování na mě zkouší od 18 měsíců, stále nemám 100% recept, jak na něj :s: dcerka má dva a čtvrt a evidentně ty vztekací geny zdědila taky :00:

snažím se nakupovat tak, aby malej byl ve vozíku a neměl vše na dosah. takhle sice neřádí, ale někam zdrhne a pak se nemůžem najít... občas histerák taky měl jako mladší. teď mu vše předem vysvětlím a třeba i to, že když mi pomůže a bude vklidu, tak mu něco koupím a upřesním, že to dostane, až zaplatíme na pokladně. to pak chápe a má motivaci. chápu, že nakupování moc pro děti není... nej je nakupovat, když spí. ale to se daří málokdy. nebo když se něčím zabaví, třeba žvejkáním pečiva, taky řešení... Jednou jsem ho nalila sojovým mlékem, prostě to otevřela a on to vypil dřív než řekneš "švec". ale i to pomohlo. prostě něco rychle vymyslet a být krok napřed...
jo a téma histerií znám. afekty mívá, když se mu něco okamžitě nedaří nebo po spaní. po spaní reaguje jen na mě. když se ho snaží umlčet či zabavit manžel, tak je to jen horší. potřebuje čas, někdy i tu hodinu než se odpoledne dá dohromady. a na ty afekty u nás zabírá objetí. on leckdy neví, jak z té nálady vybruslit, takže uklidnit...

In reply to by efkas

No do vozíku to ano, ale já myslela obchůdky, krámky tady u nás, kde chodím nakupovat téměř denně, košíky tu takové nemaj, je to nákup na 5 min a i tak nad moje nervy :) Rohlík mu dávat nechci, příjde mi už velkej na to, aby nemohl počkat, až bude rohlík zaplacený, to jsem praktikovala tak max do dvou let ;) Na velké nákupy děcka radši neberu, to jsme zkusili párkrát a vždy jsem se z toho léčila hodně dlouho :s:

19.06.2014

Holky máte některá zkušenosti s fimozou u svých kluků?

Ahoj, my jsme toto resili kdyz mel ondra necele 2 roky. Svagr je urolog. Ondra mel hodne cerveneho pindika a vubec mu neslo s predkozkou hnout. Svagr se na nej mrknul a pozval si nas do ordinace. Tam mu namazal pindu mastickou a pretahl. Ondra to ani nevedel jak to bylo rychle. Potom pri curani ho to palilo a tak cural do vody. 3x denne jsem mu pindu ve vode pretahovala a pote na suchu mazala. Druhy den uz cural normalne do nocnicku. Za 3 dny byl plne fit. Jeste mesic jsme denne pretahovali. Pak uz obden. Jsem rada ze jsme tento problem vyresili takto brzo.

My jsme teda dostali instrukce začít od narození maličko naznačovat,v roce a půl už mu to šlo krásně.Teď jsou mu 3 a doktorka je spokojená.Takže co doktor tak jiný názor.Já kdybych zase měla klučíka začnu přetahovat od narození.

Nám teda na nefrologii doktorka řekla, že už máme začit pomalu přetahovat v 8 měsících a jde nám to krásně bez probůémů, kdybych viděla, že tam ďourka zarůstá, tak to řeším asi o vteřinu dřív ;) Někde říkají, že se má přetahovat od narození, někde že od roka, je to různý, naše doktorka vždycky zkouší a prošahává kuličky ;)

no nevím,začít přetahovat ve třech letech se mi zdá dost pozdě :( to ta doktorka nezjistila dříve,že má až takovou fimozu??To je teda dost nepěkné,ta mastička kortikoidní a měla by to roztáhnout,musíte přetahovat i stou mastičkou,nejlépe pěkně vycachtat ve vaně a pak s tou změklou předkožkou zkusit pomalu hýbat,roztahovat.Určitě denně minimálně... Ale nervat násilím,ať tam neuděláš jizvy,ono to půjde pomaličku,ale mělo by se to postupně uvolňovat... nicméně si myslím,že návštěva urologie vás nemine :( kamarádce ta mastička pomohla,ale jen na chvíli,pk se mu to zase stáhlo-mazali kolem roka,protože tam míval záněty-a pak museli na částečnou obřízku,kterou mu teda dělali asi v roce a půl (on šel ještě na stáhnutí varlete,takže to udělali najednou),jinak se čeká déle.

In reply to by lucininenka

Přetahovat od 3 let rozhodně není pozdě! My chodili prve k jedné dětské a ta taky že na přetahování je čas, teď chodíme k druhé - protože jsme se přestěhovali a ta má názor stejnej. No zatím si toho nikdo nevšiml, protože to nebylo vidět a hlavně žádné problémy neměl, ani s čůráním, ani že by se mi dělali bubliny při čůrání apod. doktorka říkala, že ho to mohlo začít trápit až teď, jak roste, tak se místo aby se to otevíralo se mu to uzavírá, takže tak. Samozřejmě,teď už to řešíme, zkoušíme mazat a uvidíme,, achjo, zlaté pipky!!! ;)

23.04.2014

Holky prosím o radu. Mám téměř tříletého chlapečka, přes den je bez plín od roka a půl, to byl šikulka, ale ten spánek, ten nám dává zabrat! Zkoušela poslední měsíce při plíně vzbudit než jsme šli spát my a dát vyčůrat, občas měl suchou, ale spíše byl i tak do rána přicvrknutý. No plíny došly a já se zařekla, že další balík nedostane, no je to už 14 dní a stále se počůrává do peřin :( Chodí spát v osm hodin, v jedenáct se mi vyčůrá na nočník a i tak do rána je přicvrknutý - ale ráno se nepořůrá, to pak jde na záchod a vyčůrá co tam má, takže si cvrkne v noci a nevzbudí ho to, je mu to jedno, že spí v mokrém! Nechápu to, dcera když jsem jí vzala plíny na noc, tak jak se počůrala se vzbudila a zavolala mě a do 3 dní byla bez nehod, celkem mám obavy z toho, že ho to vůbec nevzbudí, jak na něj? Mám chuť mu ty plíny zase dát, denně peru povlečení a už mě to nebaví! nebo by to byla chyba? Jak to probíhalo u tvrdších dětí? Já nevím, jak dál :(

Kliknutím vložíte smajlíky:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

No já mu je taky nechci vracet, ale taky mě nebaví denně převlíkat a denně ho ráno sprchovat počůraného. Taky jsem tak nějak myslela, že se to naučí tak jako Vikča, ta byla tenkrát stejně stará jako on teď a když jsem jí vzala plínu tak první 3 noci jak se pokadila (měla ty problémy s bobkem) nebo vyčůrala tak ji to vzbudilo a začla plakat, takže jsme se šli vysprchovat, převléct a zase spát, do 3 dnů byla naučená a od té doby se v noci nikdy nepočůrala, no Adoškovi je to prostě tak nějak jedno a dost mi dělá starosti to, že ho to prostě nezbudí, takže o tom vlastně neví. Sám je z toho ráno neštastnej, dneska už dám plínu, protože i když ji měl, nečůral do ní víc než do poslete, taky tam měl jen přičůrnuto, takvou tu malou noční dávku, ale aspoŃ jsem nemusela denně prát celou postel ;)

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Kdybych se řídala podle toho kdy mi řekne, že plenu už nechce, že je na ni velký, tak ji nemá už od dvou let a už rok mi čůrá v noci do postele, on plíny nesnáší, večer s ním vždy bojuju, nechce ji, protože přeci on chodí čůrat na nočník, ale prostě to nezvládne, zkoušeli jsme to v těch dvou letech, když začal dělat problémy a nešlo to a teď to nejde taky, dnes už půjde opět v plíně, sice se s ním budu prát, ale vím, že to prostě nezvládá.

In reply to by Arutha

Jde spát v osm, vzbudím ho mezi půl jedenáctou a jednáctou - počůraný není, vyčůrá se na nočník a stejně je ráno v sedm zčůranej, ne moc, ale je, ráno to opět pustí do nočníku. Párkrát jsem ho vzbudili i později, takže 2x, podruhé kolem jedné ráno a stejně byl ráno přicvrknutej víc než je zdrávo :00:

Našemu jsou 4 a 2 týdny a na noc plínu má. Několik posledních týdnů má plínu tak dva dny suchou a třetí nacucanou, před tím byla plná každý ráno. Večer nijak extrémně nepije, ale tvrdě spí (byl schopný se do ní i pokadit a neprobudilo ho to!!!). Pořád jsem to řešila, ale teď se tím odmítám stresovat. Než bych se každý druhý den rozčilovala, že musím prát a sušit, tak mu ji radši dám. Jednou to přestane. O buzení v noci na čůrání jsem četla, že ten problém to stejně nevyřeší, děti jsou jak hadrové panenky a ani neví, že jsou na záchodě. Takže k odnaučení to nepomůže, akorát snad k tomu, že se do peřin nepočůrá, ale ani to není stoprocentní :a:

01.10.2013

Mám syna, který má 2 roky a 5 měsíců a zatím vůbec, ale vůbec nemluví :( Doteď jsem se z toho moc nehroutila a neřešila to, protože moje starší dcera začla mluvit přesně v 2,5 roku, ale je pravda, že od dvou let spojovala alespoň jednoduchá miminská souvětí jako máma hají atd. ale syn?

Ahoj Jani, já bych vyčkala. Od švagrové syn nemluvit pořádně ani ve školce a pak se to ve škole upravilo a teď nezavře pusu. Neboj pak si budete přát, aby chvíli mlčel. To u Adélky jsme taky řešili, že nechodí a nemluví a teď jsme rádi když zavře pusu. Drž se ahoj Věrka

Taky jednoho takového doma mám :s: a neboj, ono to příjde. Teď mu bude 2roky a 8měsíců a tak možná poslední měsíc, začíná opakovat. Teprv od minulého týdne, začal říkat mamíííí, tatííí, jinak jsem byla taky mamá a nebo tatůůů :s: . Prostě to příjde až bude chtít.

In reply to by skleroza

u dcery to taky přišlo přesně kolem toho 2,5 roku a během jednoho měsíce se rozmluvila ve větách a je pravda, že teď tu pusu nezastaví, až kolikrát už mám z ní pěkně nafouklou hlavu, hlavně, co se odmlouvání týče :00: ale myslím, že syn začne taky později, já tedy doufám, že začne!!! jsem si myslela, že by na vánoce už mohl mluvit, no uvidíme, zatím to nevypadá moc nadějně

11.09.2013

Milé maminky, já jsem ze svého téměř 28 měsíčního chlapečka už celkem unavená }:) Na nočník se naučil chodit cca v 19 měsících a to během jednoho týdne a potom byl bez nehod. obča nějaká drobnost se stala, ale je prostě malej, tohle chápu. Ale od prázdnin, cca od července se začal počůrávat, na záchod chodí i nadále, ale prostě má teď už celkem dlouho období kdy si neřekne, počůrá se a pak mi příjde jen nahlásit, že je počůranej a je mu to jedno, když už jsem naštvaná a řeknu mu, ať si v tom chodí, tak řekne jen hmmm a jde si po svém, klidně by v tom byl!!! Na noc má plínu stále, to jsme zkoušeli odplínovávat, ale to je marné, takže to teď nehrotím, přecijenom má čas, ale tohle mě štve, je to téměř denně a když se zadaří tak se počůrá za den i 3x :( Jak se mám k tomu stavět? Já se na něj prostě už poslední dobou i zlobí, i když vím, že bych neměla, ale jak na to? nebo co ještě dělá tak je to, že si někde v rohu zamumlá A( to znamená že chce čůra, jinak vůbec nemluví) a když nikdo neletí, tak to prostě pustí, dřív pro mě chodit, vzal mě zaruku a řekl si, ale teď na to prdí prdí prdí. Nevím, jestli je to tím, že je to kluk, páč dcera mi tohle nedělala, měla jako nehody, to jo, ale že by se dva měsíce vkuse počůrávala, to opravdu ne.

Kliknutím vložíte smajlíky:

Jani, Pepi mela přes leto taky obdobi, kdy se hodne pocuravala, proste jako by byla najednou v tomto smeru "natvrdla". Asi s tim neudelas nic, když se budes nervit. Tezko radit, asi bych ho pokazde se skripajicima zubama v klidu prevlikla, rekla, ze priste to proste zkusim sam do nocniku a jakoby to prehledla. Nevim, jen vim, ze když se budes nervit, stejne to bude k prdu. A vrat se!

In reply to by Kvetinka 2011

Hele on je poslední dobou tak jaksi "nezvladatelnej", že dělám vlastně se skřípáním zubů vše :s: Včera šli večer spát a za chvíli mě volá, tak tam jdu a smrad jak v cařihradu, Adoš sedí na posteli, připos.... , on si ukákl do plíny, tak si ji prostě sundal a zadek si vyšudlil do prostěradla, povlečení, bylo to na zemi a všude a víš co já? Mě skoro ranila mrtvice, tak jsem mu nadala a šla se dolů uklidnit, nechala ho v tom, ať si to tam užije a přišla až za 10 minut, až jsem se "dala do kupy", páč kdybych ho šla umývat a převlíkat a povlíkat hned, tak bych ho asi pěkně zmazala! }:)

schválně tě točí a pokud vidí, že se mu to daří, jen tak s tím nepřestane :s: takže ignoruj to, nech ho v tom nebo ať si to sám sundá a ať si to klidně vypere :s: nejlepší fakt podle mě bude ignorace. Mi se začla dcera přičůrávat o prázdninách a to jí bylo 4,5 let! mazec, každý den i několikrát, dokud jsem jí k tomu něco říkala, tak to dělala vesele dál, až jsem to přehlížela, tak jí to přestalo bavit :s:

In reply to by ssiissiinnkkaa

no je pravda, že naschváli dělá moc rád }:) s tím praním, to bych nepochodila, ho děsně baví cachtat se ve vodě, takže pro něj by to byla odměna a čůral by snad pořád do gatí, jen aby je mohl "přeprat" :///: No zkusím se nenervit, i když to půjde dosti těžko, díky :a:

26.08.2013

Maminky mám na vás prosbu, jestli nevíte něco účinného na padání vlasů, které není spojené s těhotenstvím ani porodem ;) Já jsem po porodu už přes 2 roky a před půlrokem mi začly padat vlasy (nevím, jestli je to způsobeno novou antikoncepcí), ale poslední měsíce je to už po hrstích, stejnej masakr, jako když mi padaly po porodu, za chvíli budu plešatá :00:

Kliknutím vložíte smajlíky:

Holky tak díky, já ji u měsíc neberu, měla jsem nechtěnou pauzu, no tak ji nasazovat asi ještě nebudu, nevím, jak dlouho to má dojezd, kdyby to bylo z toho, tak že by to přestalo. Achjooo, po doktorech se mi chodit nechce :( Počkám měsíc a uvidím, kdyžtak budu muset, protože včera jsem vyčesala snad půl hlavy :(

naklusala k lékaři a nechala se vyšetřit... může to být i ta štítná žláza. Dost často se "rozjede" právě po porodu. Dalším častým faktorem je vyšší míra stresu - a že péče o malé dítě je toho bohatým zdrojem...
Opravdu co nejdříve naběhni k lékaři a trvej na odborném vyšetření...
Čím dříve se to podchytí, tím lépe.

naklusala k lékaři a nechala se vyšetřit... může to být i ta štítná žláza. Dost často se "rozjede" právě po porodu. Dalším častým faktorem je vyšší míra stresu - a že péče o malé dítě je toho bohatým zdrojem...
Opravdu co nejdříve naběhni k lékaři a trvej na odborném vyšetření...
Čím dříve se to podchytí, tím lépe.

naklusala k lékaři a nechala se vyšetřit... může to být i ta štítná žláza. Dost často se "rozjede" právě po porodu. Dalším častým faktorem je vyšší míra stresu - a že péče o malé dítě je toho bohatým zdrojem...
Opravdu co nejdříve naběhni k lékaři a trvej na odborném vyšetření...
Čím dříve se to podchytí, tím lépe.

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky