Můj třetí porod - preklampsie a Hellp syndrom | Moje těhotenství.cz

Můj třetí porod - preklampsie a Hellp syndrom

Obrázek uživatele Jajda007

  Dlouho jsem přemýšlela zda sepsat svůj poslední třetí porod, ale mám tu už dva předešlé a to nejhorší je skoro zapomenuto, tak proč ne.

  Termín porodu našeho třetího bobečka jsme měli 18.1.2016. Miminko bylo sice neplánované, ale moc jsme se těšili, doma na něj čekala starší sestřička a bratříček. Začátek těhotenství probíhal celkem pohodově, díky chození do práce a práci doma okolo dvou malých dětí, vpodstatě jsem si kolikrát ani neuvědomila, že jsem těhotná Sluníčko Ve dvacátém týdnu jsme zjistili, že čekáme chlapečka a já z toho byla naprosto nadšená. Jen s vybráním jména jsme měli s manželem opět problém, ale ten se vyřešil na porodním sále *smile* 

  Od dvacátého týdne jsem začala pomalu otékat, z čehož jsem nebyla vykolejená, protože u obou předešlých těhotenství jsem otékala o trochu víc než ostatní těhulky. Postupem času mi začly otékat i ruce a kolem33 - 34.. týdne mi otekl i obličej. V poradně bylo ale prý vše ok, moč v pořádku, tlak celkem taky (i když už byl celkem hraniční), tak prý dobrý. Další kontrola za 14 dní, tj. v 36. týdnu, na kterou jsem již nedorazila. Jelikož jsem za posledních 14 dní přibrala 5 kilo! tak jsem si k našim došla změřit tlak a ejhle, koukám, tlak mám celkem vysoký, zatím jen cca 145/95, tak jsem si v pátek vzala tlakoměr domů, že se budu monitorovat. V sobotu tlak vystoupil ještě víš, tak jsem se rozhodla, že v neděli se nechám hned ráno odvézt manželem do porodnice, ať na mě radši kouknou. V noci už jsem nespala, začli mi celkem velké bolesti břicha v oblasti žaludku a pod žebry, takže jsem se pořád jen převalovala a hekala. Ráno jsem vstala a tlak jsem měla už 178/116, tak jsme jeli hned. V porodnici po testu z moči jsem bílkoviny na nejvyšší možné hranici,  a po prohlídce paní doktorka naznala, že si mě tam určitě nechají. Na ultrazvuku byl malej hlavičkou nahoru (tak jako po celou dobu těhotenství) a ještě si tam seděl nějak na kolínkách, takže to na normální porod zatím bohužel nevypadalo Ne Po krevních a dalších různých testech mi byl zjištěn k Preklampsii i bohužel Hellp syndrom. takže v podnělí ráno při vizitě mi doktor sdělil, že ještě dnes musím porodit, takže následoval ultrazvuk, aby se zjistilo, jak tam malej nakonec je a ten se umoudřil a otočil se hlavičkou dolů, takže hned na porodní box, zavést tabletu. Při tom se mi celkem rapidně zhoršilo vidění na pravé oko, takže vyšetření ještě oční doktorkou, při kterém mi byl zjištěn otok sítnice a následně i lehký otok mozku nejspíš. Porod se začal hned rychle rozbíhat a když mi porodní asistentka praskla polodové obaly, chvíli mě u toho vyšetřovala - tedy celkem dost bolestivě a zjistila, že tam malej nacpal ručičku, což prý rozhodně není dobrý, takže se na mě vystřídala další asistentka a doktor, kterej naznal to stejné a hlavičku už prý necítí, tak dovezli ultrazvuk a malej se produ zalekl a otočil se v bříšku napříč!!! Takže okamžitě na aktutní císař, z kterého jsem radost opravdu neměla, ala nešlo bohužel už nic dělat. Jen jsem si vyprosila celkovou anestezii místo narkozy, což díky tomu, že jsem tam měla již 1000 krevních testů tak šlo Smile

  Malej se tedy narodil 21.12.2015 v 13:50 hodin s váhou 2690g a mírou 47cm, měl se čile k světu Srdce Ukázali mi ho v rychlosti a šli s ním na jipku. Zatím se jal pan doktor mi břicho dávat dohromady a sešívat, což mu asi moc dobře nešlo, a řízl do čeho neměl, takže bylo vše ohozeno a mě začlo být celkem dosti špatně. Pak už si moc nepamatuju, jen to, jak u toho celkem nadával, vyhodil manžela, který tam ještě seděl a pak už mám vše jen v mlze. Nakonec mě dali nějak dokupy a odvezli i díky Hellp syndromu na aro, kde jsem si poležela další dva dny. (Leželi tam se mnou i další dvě maminky, které postihlo to stejné, prý se to tak někdy nahromadí :00: ) malého jsem po celou dobu neviděla, ale manžel mi posílal alespoň fotky a videa Srdce Tam jsem se postupně dala dohromady, nakonec se mi i díky transfuzy udělalo tak dobře, že jsem po dvou dnech byla schopná vstát z postele, aniž bych šla do mdlob. Syndrom mi totiž spotřeboval i téměř veškerý hemoglobin, takže to opravdu bez toho nešlo. Po třech dnech jsem byla převezena tedy na jip šestinedělí, kde mi sestřička z jip dovezla ukázat malého a nosila na kojení Srdce Malej byl moc šikovnej, takže jsme se i přes všechny patálie rozkojili plně do 24 hodin :one:  Můj zdravotní stav se také začal pomalu dávat dohromady, začla jsem pomalu odpuchávat, takže teď měsíc po porodu mi zbývá shodit už jen 6 kilíček z celkových 24kg!!!!! Byla to vesměs samá voda Smile Tlak si ještě léčím, ale postupně už také můžu snižovat léky, takže doufám, že za další měsíc už budeme úplně fit :one: 

  Nakonec můžu říct, že stát se mi tohle při prvním těhotenství, tak další děti fakt neplánuji. Ale asi to takhle mělo být, i když jsem možná s tím mohla i trochu počítat, protože moje mamka když čekala mě měla také preklampsii, což jsem se dočetla na netu může být i dědičné :00: 

  Ale malej je naprosto úžasnej a jsem přes všechno ráda, že jej tu máme :h: :a: 

  Porod: 

  Komentáře

  Obrázek uživatele lucininenka

  ahoj,moc gratuluji k chlapečkovi :one: :one:  jaké jméno jste nakonec vybrali?Jinak malej míry krásné,je šikulka,že to takhle hezky zvládl :h:  Hellp syndrom je pěkná mrcha,kamarádka skončila takhle dost podobně,jen těch transfůzí měla o dost víc,byla  ráda,že se z toho vůbec vyhrabala Sad malého rodila ve 28. týdnu,takže pak měla ještě nervy s malým,který nebyl úplně OK Sad ale nakonec to všechno oba zvládli a dnes jsou zdraví a spokojení :€s€: tak držím palce,ať už je vše ok :one: :one: 

  Obrázek uživatele Jajda007

  Já zapomněla na jméno Smile Jmenuje se Kryštof Smile Jak mě píchali epidurál a žíly na císař, tak manželovi to bylo úplně jedno a vyhrál tedy můj návrh Sluníčko No tak to měla kamarádka ještě horší Sad My jsme rodili přesně v 36+0, takže dle doktora už to bylo OK *smile* 

  Obrázek uživatele lucininenka

  jo,to je krásný termín Smile Jinak jméno úžasné,moc chválím,taky jsem ho měla v návrhu,jen manžel ho neschválil :€s€: :€s€: 

  Obrázek uživatele Kačka1989

  Tak hlavně,že je malý v pořádku a ty už se taky uzdravuješ Smile přeji hodně zdravíčka tobě i malému a ať vám dělá jen samou radost Smile a jak se malý teda jmenuje?

  Matyášek se narodil 7.5. v 38+3, měl 49cm 3380g. Ve 2 ráno mě zbudily bolesti před 4h jsem začala krvácet tak jsme volali sanitku. Pro pozitivního streptokoka mi po příjmu dali kapačku antibiotikama s tím že musím ležet ať stihnou dát za 4h další. Kolem půl 9 dokapala, pa. na mě koukla a bylo to na 4cm udělali přípravu a hned se to rozjelo.

  Ahojky tety, tak tedy 17. 4. ve 14:36 s váhou 3110g a 48cm se narodila Gabrielka.Do porodnice jsme jeli na 2x v sobotu večer kontrakce po 10.ti minutách, pak po 5.ti, tak jsme v poledne jeli. Ale otevřená na prst, tak jsme jeli domů (nechtěla jsem tam zůstat).

  Ahoj, jen v rychlosti. V pondělí nástup na vyvolání, v sedum večer zavedena půlka tablety, s tím, že se nic dít nebude, že jsem stejně zavřená. V devět jsem si šla lehnout a v 11 najednou lup-plodovka. Šla jsem hned na monitor a už tam jsem pociťovala bolesti. Od půl 12 začaly hned po 3 min. Tak to šlo celou noc. Kolem osmé ráno už jsem byla k.o. Tak mě PA vyšetřila a prý na dva prsty.

  Zdravím všechny maminky, chtěla jsme se zeptat, jak to děláte večer s kupčením versus krmení. V porodnici říkali nejdřív koupat, potom krmit. Jenomže takhle mi malá celý koupání probrečí a je to k ničemu. Pak se hladově přisaje a padne. To přece není dobře. Děláte to některá obráceně?

  Ahoj všem maminkam i tehulkam, ve středu se mi narodila krásná holčička Johanka. Včera nás pustili domu a me dnes prepadla hrozná depka. V porodnici nas bylo plno, dnes byli se mnou doma chlap i prvorozena dcera. Ale zítra uz budu sama. Chce se mi brečet, potřebuju s nekym byt.

  Tak dnes máme 12 dní:-) Hezky papám, jsem hodňoučké miminko, stejně jako byl můj bráška:h: 

  Tak Ondráškovi bude v úterý 8 týdnů. Na kontrolu jdeme koncem srpna ale odhadem má 5,4kg a asi 62 cm. Je to obřík. Kojím. Je to sluníčko a hodné pohodové miminko. Moc ho miluji. Už teď mě mrzí jak rychle roste.

  Ahoj holky, dneska jsem absolvovala NT+ vyšetření. Přítel poprvé viděl svoje miminko a byl hrozně unešený. Projasnění má prďolka 1.3, takže úplně super. Odpovídá na den přesně, takže dle MS i ultrazvuku bude termín 22.7.2017 (přítel je 17.7. tak se třeba poštěstí). Jen mě mrzí, že nás paní doktorka trochu ošidila...

  Ahoj děvčata,

   

  mám doma krabici a půl (3 pytlíky) Sunaru 3. Expiraci má do 5/2017, pokud byste některá měla zájem, tak ho za 200 Kč zašlu, je mi líto to vyhodit.

  Kdo bude mít zájem, pište na mail svehlova30@seznam.cz.

  Mějte se pěkně

  Ahoj ahoj :a: 

  Přímá adopce

  Dobrý den,

  Jsme mladý zajištěny manželský pár a touto cestou hledáme těhotnou ženu, která se z jakéhokoliv důvodu nemůže nebo...

  Přímá adopce

  Dobrý den, jmenuji se Lenka a toužím po miminku, kterému bychom mohli dát teplo domova a srdce plné lásky. Bohužel nám štěstí nepřálo,...

  Přímá adopce

  Dobrý den, hledáme maminku, která si z nějakého důvodu nemůže ponechat své mimiko bílého etnika a chtěla by jej cestou přímé adopce...

  Přímá adopce

  Dobrý den, hledáme maminku, která si z nějakého důvodu nemůže ponechat své mimiko bílého etnika a chtěla by jej cestou přímé adopce...

  Nechtěné těhotenství

  Ahoj,čekám 5 miminko,a bohužel si ho nemůžu a nechci nechat.vim že bych to nezvládla.jak psychicky tak finančně.chtela sem se zeptat zda...