JaMiOn

12.06.2014

Ahoj holky, jdu si k vám pro radu nebo i názor. Markétě bylo 5 let. Od miminka trpi rymama a nasledným zahleněním. První rok ve školce byl díky tomu dost náročný. Ač jiné děti měly anginy a vselijake hnusy, malá to vždy ustala. Ale porazila ji rýma a to zahleněni. Doktorka jí poslechne a vždy je čistá. Odcházíme od ni vždy s diagnózou že je nachlazena. Nic víc. Teď jsem s ni byla doma.

zkusila bych pneumologii, takto to mel syn kamaradky a v krvi nasli nejaky prechozeny vir/bakterii, nevim, museli ho potom prelecit a i tak porad trpi na zahleneni, stale musi chodit na kontroly......

Ahoj :) já se na to ptala na imunologii, kde chodím já. A paní Dr. mi doporučila pro syna imunoglukan. Na podzim, než ho začal brát měl 3 x laryngitidu za sebou. Imunogl. zabere do měsíce, pak byl syn celou zimu fit. Na jaře jsem mu ho vysadila, a do měsíce laryngitida a teď ATB na průdušky. Takže jsem mu ho zase nasadila.
A jinak, zahlenění bývá často i z mléka. Já bych ho chtěla vysadit Petíkovi, ale je závislý na kakau po ránu. (je mu 4 a půl), už vymýšlím nějakou alternativu jako rýžové mléko.
Držte se, pa :a:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

no alergie asi zmizet a objevit se jiné klidně můžou. Mě se ale právě ta nová paní doktorka ptala, jak vypadaly ty reakce na kůži a co jsem si tak vybavila, tak se mi zdálo, že snad měla méně červené ty ťupky než dneska a že jen ta poslední tečka vypadá stejně (kolem ní červené kolečko prostě) A ona mi říká, no ale tohle je negativní reakce a ta poslední je kontrolní, jak reaguje tělo právě na alergie! Takže s největší pravděpodobností ty alergie fakt neměla :00: prostě nechápu! Jinak my máme klid přes prázdniny a v září byla do dvou týdnů po nástupu do školky zase s rýmou a už to začalo .... Já dokud jsem doma, tak když hodně kašle si jí nechávám doma, ale s mírnějším kašlem už jí taky do školky dávám, protože by tam jinak vůbec nechodila :n:

25.04.2014

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, zda některá z Vás sbírá samolepky z Billy. Syn touží po Angry Birds, ale v místě bydliště Billu nemáme. Pár samolepek mám. Chybí nám jich ještě 11 kousků :-(.
Tchán do toho kluka trošku uvrtal. Slíbil mu samolepky. Dokonce mu i řekl, že má doma nasbírané celé to "album". Ondra byl šťastný jak blecha. Řekla jsem si, že teda budu sbírat i malé když Ondra dostane od dědy. No a co se nestalo? když jsme k nim přijeli a Ondra poprosil dědu o samolepky, tak řekl ať se zeptá babičky. No a babička nejdřív dělala že ho neslyšela a potom mu řekla, že vše dala Šimonovi /Ondrův bratranec/. Čuměla jsem s otevřenou pusou a s mojí pitomou povahou jsem se na nic nezmohla. Přece jen je to jejich rozhodnutí. Ale mrzelo mě to. Ondra plakal vedle potají v pokoji :-/.
Chtěla bych mu udělat radost k vysvědčení. Tak kdybyste některá měla k samolepkám přístup a nebo třeba Angry Birds nesbírala a nakupovala v Bille, byla bych moc vděčná :-)

Kliknutím vložíte smajlíky:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

děkuju. Zachovali se děsně :-/ . Stále mi to leží v žaludku.

25.02.2014

ahoj holky, doufám že je tu stále "stará" garda :s: , která si mě pamatuje. Strašně dlouho jsem tu nebyla. Vesměs od nástupu do práce jsem tu byla možná dvakrát? nějak není čas. Hlavně od té doby, co Ondra chodí do školy. Jak se všechny máte. Koukám že je tu spousta nových maminek :-). Nyní jsem s Ondrou na paragrafu a Markéta je ve školce, tak budu mít pár dní trošku více času sem nakouknout a snad i poradit nebo se zapojit do nějaké prima diskuse jako dřív :///: .
Co bych napsala. Děti rostou jako z vody. Mám docela problém se vzpamatovat z toho, že Ondrovi bude v létě 8 let a Markétě pět let. S tou nás čeká příští rok zápis do školy. Je mi až smutno jak to vše utíká. Ondra je už samostatnej klučina a moc šikovnej. Školu zvládá bravůrně. Ty, které mě znají si vzpomenou jaké jsem měla s Ondrou trápení. Tak to je minulost. Je to už opravdu velkej kluk a moc moc rozumnej. Markétka je takovej rozjívenej čertík. Ale věřím, že i ona se zklidní a bude skvělá. Zatím procházíme obdobím vzdoru. Občas je i přidrzlá což mě moc mrzí. Ráda na sebe upozorňuje. V tom je hodně odlišná od Ondry. Ten je spíš uzavřený když přijde mezi cizí lidi. Ona ne, hned začne komunikovat a nebo se předvádět. Takže když jedeme na výlet, tak se až červenám co vše ve vlaku říká a bohužel i dělá. Snažím se jí srovnat ale někdy je tak rozjetá že bych jí musela seřezat :-(. No nyní u nás vládne pevná ruka co se malé týká.
Já jsem v práci spokojená. Ze začátku jsem byla utahaná a než se mi podařilo vše zkloubyt tak to chvilku trvalo. Musím konstatovat, že i když na rodičáku to bylo leckdy na blázinec a nebo člověk padal na pusu. Po nástupu do práce jsem si uvědomila jaká to byla havaj :///: a vesměs bezstarostných 6 let života. Ale jsem moc moc ráda že práci mám a hlavně mě práce baví. Vedoucí je bezvadná a i kolegyně. Jen kdyby té práce bylo trošku méně že by měl člověk čas vydechnout. ALe nechci tu kňourat že mám hodně práce. Lidé jsou natom hůře. Třeba v pokladní apod.. :-). Po půl roce co jsem byla strašně unavená že jsem cestou domu usnula ve vlaku opravdu tvrdě a pak jsem byla i nevrlá na děti :-( , také se mi často motala hlava, že jsem nebyla schopná dojít ani na wc a bolel mě i často žaludek, jsem se rozhodla jít k dr. Odebrala mi krev na štítnou žlázu a zjistila, že mám špatnou funkčnost. Z toho únava, migréna a bolest zad. Beru už 2 měsíce léky a můžu říct že se cítím, daleko lépe. Řekla bych tak o 80%. Ohledně zad jsem byla na vyšetření. Samozřejmě díky sezení u PC mám stuhlou šíji. Prý je to často důsledek špatné funkce štítné žlázy ale je třeba s tím něco dělat. Rehabilitace mi sestra rozvrhla tak, že jsem je musela odmítnout. Nemohla bych 2x do týdne po dobu 3 týdnů být v práci. PRotože hodinu rehabilitací napsala na 10hod a trvání bylo necelé 2 hodiny. Tím, že do jíždim tak by nemělo smysl se vracet na hodinu do práce. Nakonec jsem si našla polikliniku kousek od práce a tam příští týden zajdu a obědnám se tam. Čekací doba je až 2 měsíce než mě obědnají.
Začala jsem cvičit pilates abych zpevnila špeky. Cítím se daleko lépe a hlavně jsem pevnější. Tak to je o mě vše. Kdo to dočetl až sem, tak jsem ráda.

Kliknutím vložíte smajlíky:

Také sem někdy nakouknu,ale jen málo kdy.Pamatuji si jak jsi psala o trápení s Ondrou a je moc dobře že se takhle srovnal.Já chodím také do práce a jsem dost utahaná.Ale jsem ráda že nějakou práci vůbec mám.Synka mi ale musí vyzvedávat jedna paní,protože já pracuji déle než je školka otevřená.Takže to lepíme jak se dá.Příští rok půjdeme k zápisu do školy.Jsem zvědavá jak se tam bude malému líbit.Je to takový šoumen,každého baví.Nikdy nevím co z té pusinky vypustí za perlu.

ahoj!!!!Jsem si nedávno říkala,že jsi tu dlouho nebyla ;) je zvláštní,jak jsou někdy sourozenci rozdílní,viď?Já to vidím i u nás,ale zatím je malej ještě malej na nějaký hodnocení,ale je vidět,že jiný je.I když teda mamánek taky.Je to hrůza s tou školou,viď,Luky už by taky měl jít příští rok,tak nevím,zatím se mi jeví spíš na odklad :///: Uvidíme,ale uteklo to hrozně :(

In reply to by JaMiOn

já myslím,že chybu neděláš :///: prostě jsou v životě období,kdy se musí jednomu věnovat více pozornosti než druhému... já mám teď batole a je logické,že se mu v určitých věcech musím věnovat více-oblékání,krmení,uspávání než tomu staršímu a stejně to ten starší nese dost těžko :( na druhou stranu už nevidí,že s ním si denně kreslím,modeluju,vyrábím,běháme venku,po kroužkách a podobně-to bere jako to,že je to normální.Mladšímu se věnuju akorát,když je ve školce a to ještě jen chvíli,protože mezitím i spí plus cesta do a ze školky.A taky mi starší řekne,že mám Nikyho raději :00: a to si myslím,že má víc pozornosti Luky... je to těžký,no... však jí se taky budeš věnovat až půjde do první třídy,tak jí to vynahradíš ;) jinak u nás je právě třída smíšená,takže až tak rozdílné aktivity nemají,je pravdou,že ti předškoláci pak dostávají těžší úkoly,ale zas takový rozdíl to není... tak uvidíme... náš je právě hroznej mamlas,vůbec se neumí prosadit,sami učitelky říkají,jak moc je citlivý,někdy až přecitlivělý :( to co ví neřekne,neumí to prodat a přitom toho umí spousty :( proto si ho zatím nějak neumím představit mezi těmi staršími dětmi,jemu vyhovuje spíš mladší kolektiv,tam ho tolik nesráží,že něco neumí nebo mu to nejde... navíc teda grafomotoriku má tak o rok horší minimálně. no uvidíme,každý mi říká,jak má ještě rok a půl a jak se to může změnit,ale já vím,že k zápisu už má jen rok a já se budu modlit,aby tam aspoň něco řekl,protože kam přijdem do cizího,tak mlčí a kouká do země :s: :s: jinak šikovný je,písmena zná všechny,vlajky celé Evropy, napočítá snad do padesáti,už ho zajímá i zeměpis,na sporty je vynikající,ale ta socializace,to je prostě hrůza :00:

Jsem moc ráda,že se máš dobře a hlavně je krásné jak Ondra prospívá.Já mám bohužel problémy s Petříkem,tak doufám,že z toho vybruslíme stejně jako vy :a:

24.09.2013

Ahoj holky, od zari chodi Ondra do prvni tridy. Prvni den vetsina deti mela aktovku. Nektere deti kornouty plne sladkosti (trosku jsem nepochopila smys) Ondra si sedl do prvni lavice. Hodina zacala v 7:50. Po osne hodine byk na chodbe rachot. Ve dverich se obevila rodinka. Od pohledu velice zvlastni. Kluk mel obrovsky kornout. Porad hekal a sedl si k Ondrovi. Po skonceni uvitani jsem si nasla manzela - stal u dveri. Zacal povidat o te rodince. Otec prisel nasr... a na zenskou polohlasne : ty jsi tu videla nejake parchanty,ze maji aktovku, no po tomto jsem si rikala,ze s klukem bude problem. Hned po 14dnech prisel Ondra ze skoly a sdelil mi,ze s Jirkou nesedi. Pry ho rusil a kopal do nohy. Je pravda,ze mel na leve noze doceela modriny. Tak to pry rekl pani ucitelce. Ta je hned rozsadila. Ondra nyni sedi s klukem,ktery sedel sam za nim. Je spokojeny. Vcera Ondru vyzvedla kamaradka. Jeste jsem byla ve vlaku a kamaradka mi psala,ze mel Ondra problem s klukem,ktery vedle nej sedel. Dosla jsem pro mallou a domu. Ondra mi rekl,ze ho Hirka nabadal aby otevrel aktovku a ze ukradnou veci z druziny. Ondra to odmit. On mu zacal aktovku otvirat a Ondra razne rekl ne a strcik ho. Kluk pry k nemu prisel a dal mu facku,zakroutil mu ruku a kopl ho. Ondrova kamaradka bezela za uvy hovatelkou. Ta je dala od sebe. Ondra rekl co se stalo. Pani vychovatelka oboum prohledala aktovku. Jsem v soku z toho,jak dokaze 7letej kluk neco takoveho vymyslet. Jeho rodice jsou divny a to dost. Asi je to v jejich komunite bezne. Pry mluvi desne sproste. No doufam,ze to byl posledni problem. Jinak to budu resit s ucitelkou a pripadne rditelem. Kluk presel v zari v rychlosti z jedne skoly do teto. Nevim duvod. Ale dle pohledu ucitelek asi bez problemu nebude. Omlouvam se za prejlepi. Pisu z mobilu ve vlaku.
ej sedell) . Ondra si sedl do prvni lavice

Kliknutím vložíte smajlíky:

In reply to by Elishka

Ahoj,diky za optani. Vse je v poradku. Pani ucitelka si s nim promluvila. On se rozbrecel ale uz si Ondry nevsima. Jsem rada ze se vse hned vyresilo. Ondra je ve skole moc spokojeny. Uz zacinaji cist. Je to pekne videt jeho pokroky.

Ahoj holky, po vcerejsim vyzvednuti Ondry z druziny jsem se rozhodla jednat. V utery bylo vse v pohode. Vcera mi Ondra rekl, ze ho Jirka bouchal pesti do hlavy. Ondrovi jsem vytkla, ze mi toto mel rict v druzine a ne az doma. Rozhodla jsem se napsat ucitelce zpravu do notysku. Deti maji notysek jako komunikator mezi rodici a uciteli. Tak jsem zvedava jestli mi pani ucitelka nabidne osobni setkani nebo co a jak dal.

In reply to by JaMiOn

notýsek měl taky, takový prostředník, když nemají rodiče čas
ale upřednostňuji osobní jednání
pokud tam nepřijdeš osobně a nebudeš to chtít řešit, tak si myslím, že ti jen písemně odpoví, že to pohlídá
to je podle mě málo, chce jim ukázat bububu, aby věděli, s kým mají tu čest, a že nechceš, aby tvé dítě zažívalo takovou šikanu!!!
když si vzpomínám, tak i můj syn zažíval něco podobného v 1. třídě: domů nosil celé pití, mrkal očima...nakonec se svěřil, že ho starší Romové nechtějí pouštět na wc! Chudák to držel až domů!
Pak ho zase jedna náhradní družinářka poslala domů, aniž by to měl jít on! Podobnost jmen!Když pro něj šel partner, tak se potuloval před školou!
A vrchol se stal letos v změ, když měl v žákovské omluvenku, že je po operaci slepáku a nesmí cvičit! Na Tv a HV měli jinou úču. Ta viděla, že necvičí, ale při HV, že neuměl písničku a nechtěl spolupracovat, mu nařídila 30 leh sedů! On je dělal! No, tak to jsme si došlápli na ní a pak rovnou k řediteli, přišla na půl roku o prémie. Na HV už mají letos jinou učitelku.
Takže musíš jednat co nejdřív a osobně. :a:

24.09.2013

Ahoj holky, od zari chodi Ondra do prvni tridy. Prvni den vetsina deti mela aktovku. Nektere deti kornouty plne sladkosti (trosku jsem nepochopila smys) Ondra si sedl do prvni lavice. Hodina zacala v 7:50. Po osne hodine byk na chodbe rachot. Ve dverich se obevila rodinka. Od pohledu velice zvlastni. Kluk mel obrovsky kornout. Porad hekal a sedl si k Ondrovi. Po skonceni uvitani jsem si nasla manzela - stal u dveri. Zacal povidat o te rodince. Otec prisel nasr... a na zenskou polohlasne : ty jsi tu videla nejake parchanty,ze maji aktovku, no po tomto jsem si rikala,ze s klukem bude problem. Hned po 14dnech prisel Ondra ze skoly a sdelil mi,ze s Jirkou nesedi. Pry ho rusil a kopal do nohy. Je pravda,ze mel na leve noze doceela modriny. Tak to pry rekl pani ucitelce. Ta je hned rozsadila. Ondra nyni sedi s klukem,ktery sedel sam za nim. Je spokojeny. Vcera Ondru vyzvedla kamaradka. Jeste jsem byla ve vlaku a kamaradka mi psala,ze mel Ondra problem s klukem,ktery vedle nej sedel. Dosla jsem pro mallou a domu. Ondra mi rekl,ze ho Hirka nabadal aby otevrel aktovku a ze ukradnou veci z druziny. Ondra to odmit. On mu zacal aktovku otvirat a Ondra razne rekl ne a strcik ho. Kluk pry k nemu prisel a dal mu facku,zakroutil mu ruku a kopl ho. Ondrova kamaradka bezela za uvy hovatelkou. Ta je dala od sebe. Ondra rekl co se stalo. Pani vychovatelka oboum prohledala aktovku. Jsem v soku z toho,jak dokaze 7letej kluk neco takoveho vymyslet. Jeho rodice jsou divny a to dost. Asi je to v jejich komunite bezne. Pry mluvi desne sproste. No doufam,ze to byl posledni problem. Jinak to budu resit s ucitelkou a pripadne rditelem. Kluk presel v zari v rychlosti z jedne skoly do teto. Nevim duvod. Ale dle pohledu ucitelek asi bez problemu nebude. Omlouvam se za prejlepi. Pisu z mobilu ve vlaku.
ej sedell) . Ondra si sedl do prvni lavice

Kliknutím vložíte smajlíky:

Kornout (Schultüte nebo Zuckertüte) v první den školy je původně saská tradice, posléze rozšířená do celého Německa a pohraničí.
Dětem se vyprávělo, že na stromě zvaném kornoutovník v zahradě pana učitele rostou cukrové kornouty a když jsou dost velké, tak je čas jít do školy. Dodnes v některých spolkových zemích dostávají děti ty kornouty ze stromu, třeba v parku při školní slavnosti na přivítání od pana učitele. A buď jim je připraví škola všem stejný, nebo je rodiče přinesou potají do školy a učitel zavěsí.
V jiných spolkových zemích je dostanou od rodičů ráno a přivlečou do školy kde si je rozbalej nebo nerozbalej, to závisí na škole. Někdy je tahají i na mši před zahájením školy a kněz jim požehná.

Kornout symbolizuje školní zralost dítěte. Základ toho byl zvyk v židovských komunitách v Německu dávat dětem v den, kdy dosáhly zralosti na studium Tóry sladké pečivo ve tvaru písmen, jako upomenutí slov žalmu: Dein Wort ist in meinem Munde süßer als Honig (tvoje slovo je v mých ústech sladší než med).

Takže je vidět, že tradice jsou vždy tradice někoho jiného, od koho je převezmeme a stačí několik století, abychom měli pocit, že to jsou ty naše pravé, původní tradice. ;)

In reply to by Gabrielka

Jak to popisujes tak je to hezka tradice, ktera dava i smysl. Zde je to jen kornout narvany cokoladama a bonbonama, ktery deti prinesou do skoly a odnesou domu. Nema to zadny smysl. Ale at si kazdy dela co chce :-). My jsme sli do cukrarny :-)

In reply to by JaMiOn

presne myslim ze kdyz za tim je tradice a smysl tak to beru, ale jen proto ze to ma jiny a chci to taky je u me blbost ;) bozinku ted jsem dostala neskutecnou chut na puding s cokoladou a tresnickou nahore z plastikoveho kelimku z komunisticke cukrarny :s: ja je milovala ty pudinky :00:

:D kdyz jsem sla do prvni tridy ja, take jsem mela kornout :D maminka mi tehda rikala,ze mi ho doma nechal skritek Skolnicek,abych se do skoly tesila a ja si pamatuju,jak pysne jsem ho nesla a nechtela ani otevrit :) je to hezka tradice a muj syn ho bude mit taky. Jinak ze zkusenosti bych nechala Ondru,at se s tim popere sam,zatim to statecne dela a to je jenom dobre,pokud je kluk problemovy, bude lepsi,kdyt pochopi,ze u nej s blbinama neuspeje nez aby vedel,ze Ondra zaluje a bylo by zle...do zivota jinych rodin nevidime a je mi ho svym zpusobem lito,protoze co musi prozivat doma dite,ktere bije jine deti a nuti je k takovym vecem? Dokud nejde o zivot,nechala bych Ondru, on si s nim urcite poradi a v zivote jeste takovych blbcu potka strasne moc...drzim palce,at si brzo chlapec najde jinou "obet",ktera mu da vetsi lekci ;)

05.08.2013

Ahoj holky, koncem srpna mam konecne dovolenou. Tim, ze je teple leto neletime k mori. Ale nechci celych 14dni byt v miste bydliste. Chteli bysme jet nekam, kde je pekne koupani a ubytovani vhodne pro rodiny s velice aktivnimi detmi. Nemame auto a tak je nutne aby to byla lokalita dostupna MHD. Dekuju za typ

Kliknutím vložíte smajlíky:
21.12.2012

Holky, přeji vám krásné prožití svátků Vánočních. Ať jsou pro vás tyto dny plné radosti, štěstí a vzájemného pochopení :a:

přání :-)
04.12.2012

Ahoj holky, rodičům budeme kupovat k vánocům Soda Stream Pure Grey. Je to novější možná nejnovější typ s pákou. Chtěla bych se zeptat jestli náhodou někdo nemáte tento typ doma?
http://sodastream.heureka.cz/sodastream-pure-grey/
Jde mi o tu páku, zda se sní dobře manipuluje a taky jak se tam šroubuje láhev. Jestli je potřeba celý přístroj naklánět a nebo lze našroubovat jednoduše.
Děkuju :-)

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahojky, máme tento typ doma od minulých Vánoc a sycení páčkou jde výborně, na šroubování lahve jsem si musela najít grif, ale ten jsem do týdne používání měla, přístroj se určitě ale nemusí díky tomu nějak naklánět, takže můžu jedině doporučit. Budu ho letos kupovat taky jako dárek sestře. Jen bych si dala pozor, kde ho kupuji, protože kamrádka měla problém, že si koupila přes net dovezený z Německa a měla problém se záručním servisem. Upadlo ji nějaké těsnění..

Měj se a ať udělá dárek radost..

Lena

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka