ahoj holky -po dlouhé době :-)

25.02.2014

ahoj holky, doufám že je tu stále "stará" garda :s: , která si mě pamatuje. Strašně dlouho jsem tu nebyla. Vesměs od nástupu do práce jsem tu byla možná dvakrát? nějak není čas. Hlavně od té doby, co Ondra chodí do školy. Jak se všechny máte. Koukám že je tu spousta nových maminek :-). Nyní jsem s Ondrou na paragrafu a Markéta je ve školce, tak budu mít pár dní trošku více času sem nakouknout a snad i poradit nebo se zapojit do nějaké prima diskuse jako dřív :///: .
Co bych napsala. Děti rostou jako z vody. Mám docela problém se vzpamatovat z toho, že Ondrovi bude v létě 8 let a Markétě pět let. S tou nás čeká příští rok zápis do školy. Je mi až smutno jak to vše utíká. Ondra je už samostatnej klučina a moc šikovnej. Školu zvládá bravůrně. Ty, které mě znají si vzpomenou jaké jsem měla s Ondrou trápení. Tak to je minulost. Je to už opravdu velkej kluk a moc moc rozumnej. Markétka je takovej rozjívenej čertík. Ale věřím, že i ona se zklidní a bude skvělá. Zatím procházíme obdobím vzdoru. Občas je i přidrzlá což mě moc mrzí. Ráda na sebe upozorňuje. V tom je hodně odlišná od Ondry. Ten je spíš uzavřený když přijde mezi cizí lidi. Ona ne, hned začne komunikovat a nebo se předvádět. Takže když jedeme na výlet, tak se až červenám co vše ve vlaku říká a bohužel i dělá. Snažím se jí srovnat ale někdy je tak rozjetá že bych jí musela seřezat :-(. No nyní u nás vládne pevná ruka co se malé týká.
Já jsem v práci spokojená. Ze začátku jsem byla utahaná a než se mi podařilo vše zkloubyt tak to chvilku trvalo. Musím konstatovat, že i když na rodičáku to bylo leckdy na blázinec a nebo člověk padal na pusu. Po nástupu do práce jsem si uvědomila jaká to byla havaj :///: a vesměs bezstarostných 6 let života. Ale jsem moc moc ráda že práci mám a hlavně mě práce baví. Vedoucí je bezvadná a i kolegyně. Jen kdyby té práce bylo trošku méně že by měl člověk čas vydechnout. ALe nechci tu kňourat že mám hodně práce. Lidé jsou natom hůře. Třeba v pokladní apod.. :-). Po půl roce co jsem byla strašně unavená že jsem cestou domu usnula ve vlaku opravdu tvrdě a pak jsem byla i nevrlá na děti :-( , také se mi často motala hlava, že jsem nebyla schopná dojít ani na wc a bolel mě i často žaludek, jsem se rozhodla jít k dr. Odebrala mi krev na štítnou žlázu a zjistila, že mám špatnou funkčnost. Z toho únava, migréna a bolest zad. Beru už 2 měsíce léky a můžu říct že se cítím, daleko lépe. Řekla bych tak o 80%. Ohledně zad jsem byla na vyšetření. Samozřejmě díky sezení u PC mám stuhlou šíji. Prý je to často důsledek špatné funkce štítné žlázy ale je třeba s tím něco dělat. Rehabilitace mi sestra rozvrhla tak, že jsem je musela odmítnout. Nemohla bych 2x do týdne po dobu 3 týdnů být v práci. PRotože hodinu rehabilitací napsala na 10hod a trvání bylo necelé 2 hodiny. Tím, že do jíždim tak by nemělo smysl se vracet na hodinu do práce. Nakonec jsem si našla polikliniku kousek od práce a tam příští týden zajdu a obědnám se tam. Čekací doba je až 2 měsíce než mě obědnají.
Začala jsem cvičit pilates abych zpevnila špeky. Cítím se daleko lépe a hlavně jsem pevnější. Tak to je o mě vše. Kdo to dočetl až sem, tak jsem ráda.

Kliknutím vložíte smajlíky:

Také sem někdy nakouknu,ale jen málo kdy.Pamatuji si jak jsi psala o trápení s Ondrou a je moc dobře že se takhle srovnal.Já chodím také do práce a jsem dost utahaná.Ale jsem ráda že nějakou práci vůbec mám.Synka mi ale musí vyzvedávat jedna paní,protože já pracuji déle než je školka otevřená.Takže to lepíme jak se dá.Příští rok půjdeme k zápisu do školy.Jsem zvědavá jak se tam bude malému líbit.Je to takový šoumen,každého baví.Nikdy nevím co z té pusinky vypustí za perlu.

ahoj!!!!Jsem si nedávno říkala,že jsi tu dlouho nebyla ;) je zvláštní,jak jsou někdy sourozenci rozdílní,viď?Já to vidím i u nás,ale zatím je malej ještě malej na nějaký hodnocení,ale je vidět,že jiný je.I když teda mamánek taky.Je to hrůza s tou školou,viď,Luky už by taky měl jít příští rok,tak nevím,zatím se mi jeví spíš na odklad :///: Uvidíme,ale uteklo to hrozně :(

In reply to by JaMiOn

já myslím,že chybu neděláš :///: prostě jsou v životě období,kdy se musí jednomu věnovat více pozornosti než druhému... já mám teď batole a je logické,že se mu v určitých věcech musím věnovat více-oblékání,krmení,uspávání než tomu staršímu a stejně to ten starší nese dost těžko :( na druhou stranu už nevidí,že s ním si denně kreslím,modeluju,vyrábím,běháme venku,po kroužkách a podobně-to bere jako to,že je to normální.Mladšímu se věnuju akorát,když je ve školce a to ještě jen chvíli,protože mezitím i spí plus cesta do a ze školky.A taky mi starší řekne,že mám Nikyho raději :00: a to si myslím,že má víc pozornosti Luky... je to těžký,no... však jí se taky budeš věnovat až půjde do první třídy,tak jí to vynahradíš ;) jinak u nás je právě třída smíšená,takže až tak rozdílné aktivity nemají,je pravdou,že ti předškoláci pak dostávají těžší úkoly,ale zas takový rozdíl to není... tak uvidíme... náš je právě hroznej mamlas,vůbec se neumí prosadit,sami učitelky říkají,jak moc je citlivý,někdy až přecitlivělý :( to co ví neřekne,neumí to prodat a přitom toho umí spousty :( proto si ho zatím nějak neumím představit mezi těmi staršími dětmi,jemu vyhovuje spíš mladší kolektiv,tam ho tolik nesráží,že něco neumí nebo mu to nejde... navíc teda grafomotoriku má tak o rok horší minimálně. no uvidíme,každý mi říká,jak má ještě rok a půl a jak se to může změnit,ale já vím,že k zápisu už má jen rok a já se budu modlit,aby tam aspoň něco řekl,protože kam přijdem do cizího,tak mlčí a kouká do země :s: :s: jinak šikovný je,písmena zná všechny,vlajky celé Evropy, napočítá snad do padesáti,už ho zajímá i zeměpis,na sporty je vynikající,ale ta socializace,to je prostě hrůza :00:

Jsem moc ráda,že se máš dobře a hlavně je krásné jak Ondra prospívá.Já mám bohužel problémy s Petříkem,tak doufám,že z toho vybruslíme stejně jako vy :a:

Ahojky, já se tady teď "vrátila", jsem ve 20.tt (možná si mě pamatuješ jako mimisek I) a docela je mi líto, že se stará garda vytratila. Občas tady některou z holek potkám, ale ty záživné diskuze jsou ty tam... :? a o holkách žádné zprávy. potkávám tady tak 2-3 maminky. Ono to hrozně rychle utíká, syn měl v prosinci 5 let, je to strašné, jak to letí... Ale hlavně, že jsou děti zdravé a máte se dobře... :a:

In reply to by Iwule

ahoj, pamatuju si tě a gratuluju k těhotenství. Hodně holek ještě v době co jsem byla na konci rodičáku odešlo na jiné stránky a také si založili fan club na facebooku. Já jsem zůstala "věrná" těmto stránkám i když posledních cca 18měsíců jsem tu spíš nebyla. Ale dnes jsem si tak nějak na tyto stránky vzpomněla :///: .

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

ahoj, tak to musí být radost :s: . Ale jak píšeš. Čím budou starší tím budou rozumnější. Studium na vysoké mi nabízej v práci ale odmitla jsem to. První mínus jsou finanční důvody na úkor rodiny a druhé mínus je čas, který nemám nyní nazbyt co Ondra chodí do školy a za nejspíš za rok bude chodit Markéta. Chci se plně věnovat jim :-). No a taky mám i strach, že moje mozková kapacita už nedostahuje takových kvalit, abych se šprtala :00:

Ahoj, ráda Tě tu vidím. uteklo to teda hodně.Už bude mít Markétka 5?Páni.Krásně se čte, že je to s Ondrou lepší. Vlastně od vás jsou všechno jen dobré zprávy :)

In reply to by Kacka9

ahoj, malá bude mít 5let v červnu. Sice je to za 4měsíce ale mě přijde, že čas letí strašně rychle. Sama nějak nemůžu uvěřit že je tak velká. Nějak jsem na ní asi víc fixovaná. Přecejen Ondra jezdil jako prcek čas od času k babičce. Malá vlastně vůbec.U Ondry ten věk tak nějak beru reálně. No asi jsem blázen :s:

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka