Monina

16.01.2014

Je tu nějaká maminka,co má doma dítko s vývojovou dysfázíí? Podělíte se o zkušenosti?Synovi budou 4. Vůbec nevím,zda ho můžu nějakým způsobem trestat,jak mu vysvětlit jeho nepatřičné chování,aby to pochopil :n: Je to s ním docela těžké. :?

Ahoj, naše dcerka má taky vývojovou dysfázii, je to na dlouhý povídání, tak kdyžtak napiš osobku a můžeme probrat, co tě zajímá. U dcerky jsem začala tušit, že něco není v pořádku tak kolem roka a půl, od té doby jsme v péči doktorů. Teď jsou jí 4 roky, co se týká trestů, tak trestám, ale musí pochopit za co je trestaná a jak dlouho trest potrvá (pokud se to třeba týká trestu, kdy má jít do vedlejší místnosti).. :a:

14.01.2014

Ahojky,tak z našeho malého miminka už je velká holka,váží 7,84 kg a měří 68 cm.Už umí jak jsem veliká,paci paci,plaz se a koulí sudy,sama sedí,ale lézt asi nebude. Je to smíšek,pusinku má roztaženou od rána do večera,je fakt hrozně hodná,spí celou noc bez jediného vzbuzení :k: Zato Petřík se probudí 20x :00:

Moje velká holka

Je to šikulína :€s€: A vidím fotečku Petříka ve tvé ikonce a jsou si docela hodně podobní, že?

In reply to by Monina

Víš Moni, teď v poslední době si taky říkám, kde je problém s Pavlíkem, brzo mu budou tři roky, pořád si připadám jako dráb a ne klidná milující maminka. neposlouchá, fungujeme prakticky jen na vyhrožování, že mu vezmu jeho milovanou mašinku Tomáška a dám to nějákému hodnému dítěti, tak to poslechne většinou hned, ale po dobrém skoro nikdy- připadá mi, že zkouší, co vydržím.Pak je smutnej nebo vřeští, když vypěním. Připadám si hrozně. Když byl menší tak ho bavilo malovat, tvořit, stříhat a teď nic. Má jen ty svoje mašinky.Četla jsem tvůj příspěvek o synově chování a že má možná ADHD, ale mě přijde, že normálně zlobí a tvoří si hranice jako skoro každé dítě v tomto období. Nejvíc mě pobavilo, jak si umyl ty boty v jezírku :one: Kluk a nekončící dobré nápady. :one:

12.11.2013

Ahojky,moc prosím o radu. Můj 3,5 letý syn má pravděpodobně ADHD,možná to bude kombinovaná porucha,čekám na druhé vyšetření psycholožky. Špatně mluví,vyjadřuje se nesrozumitelně,ale já ho pochopím...Je jednostranně zaměřen,miluje praní prádla v pračce na to si hraje,nebo myčku,vlastně jakoukoliv elektroniku,která něco dělá.Pamatuje si vše,ale už to nemumí dát do souvislosti v řeči.Když se ho na něco ptám,on vše opakuje,málo kdy adekvátně odpoví.Sám se naučil ovládat počítač,zapne si DVD na naší televizi,což nijak jednoduché není,musí naladit kanál,ovládá poměrně dobře mobil,kde si najde např, aplikaci počasí nebo volá tátovi. Začal se strašně vztekat,zákazy neučinkuji,pokud dostane za něco na zadek(což se snažím eliminovat) má záchvat vzetku ještě horší......Minule vzteky hodil hrníček po naší plazmě,jelikož jsem mu zakázala ničit dvd. je neskutečně mazlivý,už si zvyk svým způsobem i na sestru a přestal ji ubližovat. Dokonce jí nosí hračky a říká Šárinko. Moc neposlouchá,někdy se mi zdá,že má svůj svět,ve školce si hraje pouze s kuchyňkou a stále o sobě mluví v ženském rodě. Už jsem zoufalá,unavená,jelikož je k neutahání a hlavně ho stále hlídám,jelikož pouší vodu,zapíná spotřebiče. Když uklidím něco nahoru vezme si židli.......

Kliknutím vložíte smajlíky:

Mám syna 10 let a má diagnostikované oboustranné ADHD a nějaké dysfunkce. Porucha ADHD je porucha soustředěnosti, to, co popisuješ mi k tomu moc nepřijde(myslím tím, že to co popisuješ je popsané ADHD. Patrik krásně mluvil, neměl problém s ničím. Sestru měl od svých šesti let, kdy šel do 1.třídy, ale "problémy" s ním byli už i ve školce. Pořád jsem poslouchala, jaké s ním budeme mít problémy na ZŠ.A taky že jo. Nikdo mi ale neporadil, abych někam zašla :( . 100% by to chtělo psychiatra (taky chodíme) co nejdřív, my tam začali chodit bohužel až na ZŠ. Kdyby jsme začali dřív, možná by jsme neměli tolik problémů se školama :( Pokud jsi z Prahy, doporučila bych ti úžasnou doktorku, pokud ne, zeptala bych se třeba ve školce nebo jestli máš dobrého pediatra, aby ti poradil někoho fakt ale dobrého, jinak to může spíš uškodit než pomoci(vlastní zkušenost).
Každopádně co u nás mělo smysl a co ne, třeba to pomůže: NE zákazy
NEříkat NE - neříkat nedělej tohle, ale třeba, pojď sem, zkus dělat tohle
NEkřičet - zbytečné, jen to stresuje další dítě a hlavně maminku
NEdávat "zbytečně" na zadek - zbytečné, jen se oklepe a po čase ještě začne říkat nebolelo
Asi by toho bylo víc, ale takhle po ránu mi to moc nemyslí.
U nás nezabírali ani zákazy typu, tak nebudeš mít pohádku, nebo tohle a tohle, on si vždy našel něco jiného. Chce ho, ve finále to je nejjednodušší řešení, pouze zabavit. Koupit dětské nůžky a barevné papíry, ať si stříhá, pastelky, ať si vyrábí, atd. Vyluxovat to netrvá tak dlouho a navíc si to pak může luxovat sám, buď když si to nebude chtít posbírat, nebo je to další část zábavy. A co je tedy důležité, to nám kladli na srdce - CHVÁLIT, chválit a chválit, i za maličkosti. Nechat ho dělat takové věci, aby jsme ho potom mohli pochválit a pokud se mu něco nepovede, neopravovat to před ním, snižujeme se mu ještě víc sebevědomí a pak je to pořád dokola :00: Uf, přeji hodně síly a klidně se ptej :a:

In reply to by JitkaB

Děkuji,jsme ze Zruče,do Prahy není problém se dostat.Já mám právě problém s tím najt nějakou hru,co by ho bavila,ve školce se právě do aktivit moc nezapojuje.Vše musm dělat s ním,občas si sám hraje s legem.Rád mi pomáhá na zahradě,ale pak začne dělat kraviny,minule si např sundal boty a umyl je v jezírku :D . Chválím,mazlím se s ním hodně,ve školce už ho nechávám jen do oběda,prý tam spát nechce,tak mu vycházm vstříc. Posudek už konečně poslali a ještě budou urgovat termín,naštěstí ředitelka je zlatá,v jiné školce bych ho asi musela vzít pryč.

30.10.2013

Ahojky,tak si musím ulevit neb systém naší zdravotní péče mne zaráží :00: Těch témat mám hned nekolik.Syn měl před 3 týdny angínu,z pátka na sobotu okomžitě 40,2 tt,což on mívá,tak jsem ihned ráno vyrazila na pohotovost,která je 25 km od našeho bydliště.Já mám naštěstí auto a stále aktivně řídím,tak mne to nějak netrápí,jen se musím pozastavit nad otátkou,jak to dělají ostatní nemocní,jelikož žádný spoj na pohotovost prostě o víkendu nejede. V rámci úspor je pohotovost ve Zruči zrušená,takže minimálně 2000 lidí jezdí jak může.Tedy pokud někoho sežene.Volat rycholvku pro neakutní věc se mi fakt příčí,jsem byvalá sestřička.....a navíc,nechceme přeci blokovat sanitu pro potřrbnější lidi
Dále doplatky za základní antibiotika a léky pro děti jsou děsné,každý měsíc nechám v lékaárně přes 1000,Petřík je stále nemocný,prostě školkové dítě :00:
Další věc,rozhodla jsem se pro sterilizaci,už nechci mít žádné stresující těhotenství a tato metoda se mi zdá jako nejvice spolehlivá.Bohužel,musím si ji uhradit,nikoho nezajímá,že antikoncepci brát nemohu,je mi 37 let,porodilajsem 4 děti moje genetická anamnéza z hlediska početí je velice špatná,pokud bych znovu otěhotněla mám 50% šanci,že moje dítě zemře na VVV mozku jako Davídek.Prý pokud mně těhotenství neohrožuje na životě,zákrok si musím uhradit,což je 10 tisíc. Ale pokud znovu porodím miminko,jako byl Davča,tak to pojištovnu bude stát hruba 250 000 a to žil jen 6 týdnů.Já tomu nerozumím,primář gyndy mi řekl,že u mne by byl zálrok na místě,že mi rozumí jak medicínsky tak lidsky,alepojišťovna to nezaplatí......Tak bohužel začnu šetřit :00: Jen mne zajímá,pokud přes nějakou formu antikocepce otěhotním jak to budu řešit dál.Já už nechci zažít tu hrůzu,když jsem čekala Šárku a nikdo mi do porodu nebyl schopen řící,zda bude zdravá. Bože to je román :€s€:

Kliknutím vložíte smajlíky:

Holky,děkuji za komnetáře i vaší podporu,zkusím s mojí gynekoložkou ještě něco vymyslet.Jsem ráda,že tato tristní situace nenaštvala pouze mne :? . Pokud bych neměla takové problémy a brala to jen jako formu trvalé antikncepce,tak si výkon uhradím,ale dle mého názoru mám na proplacení od pojišťovny nárok,

In reply to by lucininenka

Bohužel blbost to není,yla jsem na konzultaci v Kolíně u primáře,jela jsem 50 km naprosto zbytečně a ještě jsem si připadala jako pitomec :? Pohotovost by dle mého měla být dostupná,pokud je v daném okresu tolik obyvatel jak máme zde,v rímci úspor ji zdrušili.

In reply to by Monina

no to je zákon,jestli máte dostupnost pohotovosti do 60 km,tak ji v okresu zrušit můžou :( prostě to tak je... jinak s tou sterilizací píšu co vím,určitě neplatila deset tisíc a šla normálně,bez císaře,přímo jen na sterilizaci a bylo to loni v zimě-přesně před rokem ;) takže holt asi někde to jde nebo nevím :?

12.09.2013

Ahojky,tak to je naše už konečně velké mimino :h: Váží 6 kilo,měří 60 cm,což je krásné.Slečna je velice živá,stále se snaží sedět,ječí na celý barák a nejraději má společnost kohokoliv. Dudlík nemá,moc nespí a flašku nechce. Stále krmím stříkačkou,já už mlíčko téměř nemám,ale ona prostě flašku nechce.Za chvíli nás čekají první příkrmy,tak snad budou chutnat,

Šárka,velké mimino
Šárka,velké mimino
Šárka,velké mimino

Děkuji za gratulace,Šárka je fakt zlatá a hlavně zdravá :k: Je strašně živá,už se otočí z bříška na záda,stále chce sedět a hlavně vyžaduje společnost.

:€s€: máš krásné mimčo :h: :///: a váhu má super :one: alespoň se ti tolik nepronese jako ten náš :///:

tak hezky rosťte a přibírejte a užívejte :k: :€s€: :a:

23.07.2013

Ahoj holky,mám dotaz.Strašně moc jsem chtěla dlouho kojit,ale mám asi hodně málo mléka.Jím Pískavici piji kojící čaje,odsávám,ale mé dceři to nestačí. Po každém kojení dokrmuji stříkačkou kolem 100 ml UM,jsou jí tři měsíce,ale je maličká,porodní váha byla 2,5 kg nyní má zhruba 4 kg.Dnes jsem kojila 20 minut,po kojení dokrm nechtěla a za 20 minut řev a vypily 12O UM,pak spokojeně usnula. Pokud nedokrmuji,nespí,je neklidná a je fakt,že nepřibírá nějak extra. Mám ještě 3,5 letého syna a nemůžu se soustředit pouze na Šárku,partner jezdí z práce dost pozdě,takže mi neůže více pomoci. Díky za odpověď.

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ještě k tomu, že je maličká- dítě má do půl roku svoji váhu zdvojnásobit a do roka ztrojnásobit. Tvoje malá má čtyři kila tzn. že pravděpodobně do 6 měsíců zvládne svoji porodní váhu zdvojnásobit. Snaž se ji neporovnávat s dětmi, kteří na startovní čáře vážily daleko víc. Hlavně se nenech vynervovat řečmi typu, že je drobounká nebo že to či ono dítě už v jejím věku vážilo tolik a tolik.

In reply to by Petyna

Díky,někdy je to stresující,když mi některé dámy řeknou,že se vůbec diví,že tak maličké dítě žije :( Ona byla fakt mrně,z porodnice jme odcházeli s vahou 2,3 kg ;) Pořáně pase koníky teprve nyní,ale pase :) Malá nebude žádný obr,já jsem štíhlá,partener je také hubené a menší postavy,takže nemá po kom narůst :a:

In reply to by Monina

Ahoj Moni,
vyprdni se na reci, ze je mala ci droboucka! Ja poslouchala cele tehu,ze budu mit podvyzivene dite a ze bude malinkaty a kdesi cosi. To ze nebude mit maly 4kila pri narozeni jsem vedela celou dobu, no a co?! Hlavne,kdyz je ditko zdrave a to je. Nas nechali v porodce dele,pac shodil na 2200g a nechtel probirat. Pak kazdy kdo koukl do kocarku ho komentoval,ze to neni mimco,ale panenka a kde se kupuje :00: Taky jsem se setkala s tim,ze mam doma stazeneho kralika,pac byl fakt drobecek,ale to si dovedes predstavit,kdyz Sarka byla taky takova drobna. Sice to ted dohnal,ale nepocitam,ze by z nej byl dvoumetrovy stokilovy chlap,pac nema byt po kom.

In reply to by Monina

hele já to znám, mě to občas mezi maminkami připadá jak na závodech, kdo bude mít tlustší a větší dítě. Moje malá bude mít 3 měsíce 10.8., teď má 5 kg, což taky není nijak závratně moc a taky slýchávám- no to naše malá( náš malý) měli ve třech měsíc už...., já to pouštím jedním uchem dovnitř a druhým ven. A ještě abych tě uklidnila , já mám celkem 4 dcerky, já jsem drobná, takže i ony, druhá v pořadí, to byla hubenice nad hubenice, já jí právě pod tlakem okolí přestala kojit ve 4 měsících( dneska už bych to neudělala) a jen jsem si tím přitížila( protože ona nepila ani moc UM a stejně nepřibírala), v roce měla 7 kg, táhlo se to s ní celé dětství, co já si vyslechla od lidí, teď je jí 16 let, během posledního roku se krásně zakulatila a je z ní krásná štíhlá( ale už ne vychrtlá) slečna. A byla sice hubena během dětství, ale zdravá a znám spoustu cvalíků, kteří chytí každou infekci, takže hubenost není známkou chatrného zdraví a naopak. A to pasení koníčků myslím že je taky v normě, hlavně ať jste obě spokojené, nenech se nervovat okolím a věř svým instinktům.

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Suplementor zkusím,před kojením piji něco teplého a masíruji,ale nařát už nestíhám,s Petříkem se to fakt nedá,je hyperaktivní,už samo odsávání je problém,utíká na zahradu a dělá kraviny :( přes den kojím a 2 hodiny,ale přes noc jí budím naprosto bez výsledku,maximálně jednou za noc se pořádně U kojení usíná i přes den.Navíc mi chcípla medela a na jinou novou elektrickou nenám finance,mám pouze manuální,což nic moc neodsaje.Já se kojení vzdát nechci,jelikož malá to miluje,ale už mi doch8zejí síly.
Díky za odpověď. :k:

25.06.2013

Moc vás všechny zdravím,zítra to bude rok,co se tal z našeho Davídka Andílek :r: Nikdy nezapomenu,jeho ztráta mne stále moc bolí,avšak osud nám byl nakloněn a daroval nám zdravou dceru.

Davídek a první výročí
Davídek a první výročí

Ahoj Moni,
je smutne,ze je zivot takhle nespravedlivy a vzal vam Davidka :( Urcite vam,ale Sarka dela radost i za nej... Preji hodne zdravicka :h:

Moni, je to moc smutné takové výročí a zítra si udělejte celá rodinka hezký den, Davídkovi je dobře a dohlíží na oba sourozence :k: :k: :k:
Šárinka je nádherná a zdravá a to je velký dar :h: :h:
Užijte si krásné léto na zahrádce a hlavně hodně zdravíčka a lásky přeji :€s€: :a:

Ježiš, to je tak smutné. Sama tu teď u toho brečím jako želva. :r: Je mi moc líto, že se vám toto přihodilo. Sama jsem matka 2,5 letého klučíka Davídka a nyní se snažíme o druhé miminko, ale tohle si nedokážu a ani nechci představit. Ty a celá tvoje rodinka máte ode mne velký obdiv za to, jak jste stateční a po tom všem jste se vzchopili a jste tu dál pro své krásné děti a pro sebe navzájem! :h: Přeju vám krásné dny plné lásky ve vaší rodince a hezké nadcházející léto! :€s€: Váš malý andílek se na vás dívá z nebíčka a jistě se pěkně usmívá, protože má radost, že jeho rodina funguje jak má a mají se tam dole rádi. On ví, že na něj vzpomínáte a on vám za to posílá úsměv a lásku. :heart: I já se za něj zítra pomodlím.

25.05.2013

Ahojky,tak zítra to bude měsíc,co nám naše Šárka přinesla obrovskou radost do života :h: Je moc hodná,krásně jí a spí.Brečí jen když má hlad nebo chce pochovat,což miluje :) Po nášupu od mamky se stul

Zítra to je měsíc......

Ahoj Moný :( Až teď jsem si všimla, že jsi přidávala fotečky. Malá je kouzelná, je tak sladká a roztomilá a malinká, ale to ona dožene papáním od maminky! :) Přeju Vám, ať jste hlavně zdraví a trápení se Vám vyhýbá obloukem!! Tak moc to letí, naše děti 25.5. oslavili Kryštof 4 roky a Rozárka 1 ;) Mějte se krásně! :a:

Moni, moc gratuluji.
Malá je vážně nádherná, tak ať vám i nadále dělá samou radost a ať jste všichni zdraví :€s€:

In reply to by Monina

Ahojky, zatím je vše v pořádku. Dneska ukončujeme "kritický" 20tt a postupně ze mně tak nějak opadává stres. Byla u obvoďačky, natáčela mi EKG a vše OK. Za týden jdeme na velký UTZ, tak už se moc těším. Určitě za týden napíšu jak jsme dopadli :€s€:
Měj se hezky a užívej si dětiček :k:

11.05.2013

Milý deníčku,dnes by můj syn Davídek oslavil první rok,ale bohužel osud tomu chtěl jinak. Rok je dlouhá doba na smíření se s osudem a i když ztráta stále bolí,už s ní dokážu žít.

Deníčku.........

Tahle zprávička je strašně krásná, tak nevím proč, ale nad Davídkem jsem se nyní rozbrečela :r:
Ale máš pravdu - kdyby neodešel, nebyla by tu Šárka...
Brekotem nechci kazit náladu, ale přišlo to na mě. Jsem šťastná, že mě nic takového nemuselo potkat...

Šárince přeji hlavně spousty zdravíčka!

Ahoj Moni, to je skvělé, že je vše v pořádku!! Už jste si to opravdu zasloužili a malá má ty nejskvělejší rodiče. Buddhisté by neřekli, že se na vás Davídek dívá z nebíčka, ale že si řekl, že se vás nepustí a narodil se znovu jako zdravá holčička:)

Davídek na Vás dohlíží z nebíčka a určitě je na svou malou sestřičku pyšný, Petřík si musí zvyknout....tak ať krásně rostete a jste zdraví ;)

Ahojky,pamatuji si na tu smutnou zprávu s Davídkem,kterej ted kouká z nebíčka a určitě nad vámi drží ochranou ruku ;)
A Petřík brzo přestane na sestřičku žárlit,až to pochopí,bude to jeho neeeeej kamarádka...Tak se opatruj pro svá zlatíčka a Davídkovi pozdrav do nebíčka :h:

26.04.2013

Dnes v10 .15. jsem poprvé uslyšela ten nejkrásnější pláč na světě.Šárka vykouká na svět o 15 dní dřív císařským řezem,váži 2470 g, měří 44cm a je zdrravá!!&!!!#

Šárka

Jéé Moni gratuluji!!! Delší dobu jsem tu nebyla a musela jsem si tě tedy najít :s:
Tak to je skvělé, že máš už Šárku u sebe ač dřív :h: a jsem šťastná s tebou za to nejdůležitější - a to, že je zdravá :h: Navíc je krááásnáá :kiss:

Moni velká oprvadu velká gratulace :-)
Moc ti to přeju a doufám, že ti holčička bude dělat jenom samou radost :-)
Koukám, že jsme se obě dočkali ikdyž později než jsme původně měli, já ještě občas kouknu do našeho bývalého klubu listopaďátek 2011

Malá je krásná :-) :h:

Ahoj Moni.Po nějaké době jsem nakouknu a co to nevidím.Ty už jsi porodila.A navíc moc krásnou a hlavně zdravou holčičku.Vidíš že nakonec všechno dobře dopadlo.Nepsala jsem sem,ale celou tu dobu jsem na tebe myslela.Teď už vás čeká jen to dobré.Ještě jednou moc gratuluju a přeji tobě i celé tvé rodině hodně štěstíčka a zdravíčka. :a:

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka