nifrachet

02.09.2014

Ahoj maminky. Prosím, nemáte někdo doma knihu "Myšák Eda nechce chodit do školky! ?" Nejde sehnat, je všude vyprodaná. Klidně zaplatím i ofocenou. Jsem zoufalá. Mám problémy se synem. Bude mu 5 let. Nastoupil do školky, už druhým rokem. A je to úplně stejné jako minulý rok. Zase brečí ráno, je úplně na dně, že musí chodit do školky, já jsem z toho psychicky taky špatná, že to tak zle bere. Nikdo ho tam nebije, už jsme se domluvily i s učitelkou, že ho nemají nutit do jídla. Kamarády tam má. Bereme ho většinou po obědě. Takže je tam jen 4 hodiny. Minulý rok to bylo snad každý den s řevem, se slibováním. Je ochotný i přistoupit na variantu, že bude celý den ležet v posteli, jen ať nemusí být ve školce. Taky byl z toho všeho pořád nemocný loni. Nevím, co mám dělat. Nikdy jsme neudělali tu blbost, že bychom ho nakonec doma nechali "když tak plakal". Jen někdy jsme se domluvily, že např. v pátek zůstane doma, když to zvládne celý týden.
Nemá ani mladšího sourozence, takže nejde o žárlivost.
Ta kniha vypadá dobře, vkládám do ní naděje, že by ho to mohlo trochu oslovit. Ale není nikde k sehnání.
Děkuji moc, kdo si to přečetl až do konce. Hezký den :)

Kliknutím vložíte smajlíky:

wau jak to tak čtu, máme asi zázračné dítko :s: u nás je to pravý opak, do školky se těší je tam moc ráda už chodí 2.rokem a brečela asi jediný týden že nechce chodit do školky s důvodu to ho že její nejoblobenější a nejhodnější pí. učitelka byla nemocná :D Jinak tohle neznám, chodí od 3.let první měsíc chodila po O a pozbytek až do teď tam v klidu spinka a chodím pro ni po práci cca v 16.hod :one:
Já to beru tak že jsem v tom hodně pomohla ve výchově a taky že jsem o školce dost mluvila, byly často v kolektivu kde byly děti a Sabča si vyhrála a osamostatnila se a já třeba na hodniu vypadla pryč aby si zvykala být bezemě :one:
Doufám že u druhého miminka se mi podaří docílit to samé... :P

Tak ti, co chodí první rok, tak vás potěším. První dva týdny plakaly i ostatní děti, a pak už jen můj syn a jedna holčička. Tak vám držím palce, ať se ti vaši prcci taky rychle adaptují :) Můj syn rok před školkou dělal scény, že už tam chce, vždy mi utíkal do řady, když se procházeli :D

Mě naštvalo i to, že mají jinou třídu, jiné paní učitelky, jiné hračky. (jako, mně je to úplně šumák, ale syn ty změny nemůže překousnout). Ale podezřívám ho, že by plakal i ve staré třídě.
Mně jen mrzí, že se trápí už teď, když je ve školce, chtěla jsem, aby ty roky před školou krásně prožil. Taky nechci, aby z toho měl nějaké trauma. Myslím, že u dětí, co pláčou první dny o trauma nepůjde. Ale druhý rok už to není nejlepší.
A pak taky my, maminy. Nikdo nedokáže pochopit, jaký je to tlak odcházet od křičícího dítěte...
Přeju vám všem, ať se to brzy zlepší :) a dík, že jste napsaly :)

21.04.2014

Ahoj Maminky. Píšu mimo téma těhu, ale sešla se mi doma hromada kartiček z tesca - Disney. Za poštovné klidně pošlu, my to nesbíráme. mějte krásný zbytek pondělí :a:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Ahoj, řekla bych, že nejmíň 50. je toho kupa. když tak pisni osobku. pa :)

02.11.2013

Ahoj holky. Vím, že je běžné, že děti bývají často nemocné, když nastoupí do školky. ale mě to přijde až moc. Po prvních třech týdnech dostal malý rýmu a vyklubala se z toho laryngitida. Jsem doma, takže jsem ho nechala doma hned s tou rýmou, žádné přecházení, přesto laryngitida. 14 doma, pak týden ve školce a v neděli z ničeho nic ztratil hlas a laryngitida zpátky. Neměla jsem to ofic. od doktorky, ale už jsme ji měli kdysi, a myslím, že když ztratí hlas, je to hrtan. A v noci samozřejmě šílené záchvaty kašle. Po týdnu a půl šel na dva dny do školky, jen na dopoledne. a ten druhý den večer začal opět chraptět a v noci se dusil. Dnes už kašle řádně. Před dvěma lety jsme skončili s tou blbou laryngitidou v záchrance a na jipce, takže už i vím, jak by se měla "léčit" (fenistil, stoptussin, dithiaden na noc), ale to jsou vlastně jen léky, které zmírňují průběh. Neznáte něco, co by ho mohlo opravdu léčit? Dávám mu už měsíc skoro v kuse Prospan, je to přírodní sirup na kašel. A dělávám cibulový sirup. A před 14-ti dny jsem mu začala dávat Imunoglukan, každý den.
Tak mě to mrzí, dnes má narozeniny, plánovali jsme lampionový průvod. a hlavně kvůli té školky. Vždy, když se tam vrací po těch 14-ti dnech doma, tak strašně pláče. když je doma, tak pláče, že se mu stýská po kamarádech ze školky. A dnes, když se vzbudil, tak se úplně rozplakal, že je zase nemocný :r: Jeho dr. mu nepomůže, vždy si jen vyslechnem, co mu dávám a odkýve mi, že to dělám dobře. Ale já už nevím, co s ním. Včera jsem se byla nahlásit na pracák, a už bych potřebovala jít do práce, ale takhle asi těžko.
Nemáte, prosím, nějakou radu? Děkuji moc, a krásný den :a:

Kliknutím vložíte smajlíky:

Děkuju moc holky, vidím, že nás takto marodí víc. My jsme zvládli noc, i když to bylo hrozné. už nezabírá ani dithiaden, malý z kašle blil. Uvidíme. Díky :a:

Ahoj bohužel si tím musí projít asi každé dítě. Ve 2.5 letech jsem ho dala do soukromé školky jen na pár dní v týdnu. Byla jsem v práci a tak jsem musela.
A byl to očistec. Furt nemocnej vysoké horečky, zelená rýma až hrůza, kašel. Rýma mu chudákovi lezla i očima. Od října do prosince tam byl tak cca 5-7 víc ne. Od ledna lepší a zlepšilo se to tak až kolem března dubna.
Teď je od září ve státní a zatím tam chyběl 4x. Ted má nějakou střevní virozu či co tak si ho nechám ted doma Ale na to že je už listopad tak super. čekala jsem to hroší.
Asi se mu ta imunita po loňsku zlepšila a snad to nejhorší máme za sebou.
Džím palce ať jste co nedřív zdraví.

Ani mi nemluv, naše malá začala do školky chodit vloni, a vždycky týden ve školce, 3 týdny doma. Nikdy jí nepíchali ucho a od dubna ho už měla píchaný snad 5x. Teď v září byla 8x ve školce, od té doby ji mám doma, má sníženou imunitu, bere Imunor, Aerius, tak mi bylo řečeno, že pokud mám možnost mít jí doma, tak ať jí nechám, že si potřebuje dát imunitu dohromady. Když je doma, tak je zdravá, ale jak vleze do školky, tak hned lehne :-(
Taky mi je jí líto, že nemůže mezi děti, ale co se dá dělat. Taky jsem si říkala, že si potřebuje zvyknout na ty různý "bacily", ale řekli mi, že než nastoupí do školy, že to určitě přejde a že ve škole je stejně jiná skladba těch bacilů a že bych si tím moc nepomohla...

Syn je také stále nemocný a to už chodil do školky půl loňského roku. Má samé virozy,kašle,angíny a smrká stále. Nyní jdeme na alergo a vyšetření nosní mandle,tak uvidíme.Kdbych nebyla na rodičáku tak mne z práce vyodí velice rychle. Prý někdy trvá i rok a půl než se dítě promoří školkovými ,,breberkami" :(

Malej také začal chodit od září do školky....navíc předtím od listopadu do jeslí (tak bych nějako imunitu očekávala,kor když v jeslích skoro nemarodil), ale ouha. V září byl první týden zdráv, druhý týden od čtvrtka doma (zánět průdušek a 10 dní na ATB).....pak 2 dny ve školce a rýma a kašel...tak jsem ho nechala týden doma a ve čtvrtek dala do školky znovu....přišel s teplotou od soboty ATB a angína...14 dní doma. Proběhla vyšetření Imunita OK (dáváme oscilloccocinum, Multi imun, jjitrocelový sirup), ale alergie potvrzena (zatím nevíme na co) a zvětšené nosní mandle....teď nás čeká trhání. Pokud sečtu dny ve školce, tak od začátku září tam byl 17x. Ještěže jsem na rizikovce, jinak nevím, jak by v práci při takovéto docházce na mě koukali. Zkuste si vydupat vyšetření na alergo a případně i ty mandle. Držím pěsti

12.09.2013

Prosím vás, dnes mě jedna mamina trochu vyděsila. Dala jsem Petíka do školky, má v listopadu 4. roky. Mám čtyřletý rodičák, takže mi končí na začátku listopadu. Může být ve školce celý den a já pobírat rodičák? ta mamina mi říkala, že určitě může být ale jen dopoledne. Nechci mít nějaké problémy. Samozřejmě, že ho často beru po obědě, ale zapsaný je tam na celý den.
Děkuji moc za odpovědi. Nikol :a:

Kliknutím vložíte smajlíky:

byla jsem se přesvědčit osobně na sociálce... a ano, můžu dávat dítě od dvou let do školky na celý den, mám starou variantu do ledna 2014

Taky by mě to zajimalo , dítě mám ve školce kde mi tvrdí že může být celý den ale já se stejně obavám jestli nemá nárok jen na 4 h denně když mám starou var. rodičáku na 4 roky.Pořád si říkám že možná ve školce myslí že mám var. novou , jsem z toho jelen.

In reply to by Mija

Jo, ale to platí jen pro maminky, které mají nový rodičák. Dotazující maminka má ještě starou variantu, podle které může dítko jen na čtyři hodiny denně nebo 5 dní v měsíci. TAkže já bych si na to dala bacha. Mohla by přijít o rodičák a ještě by ho po ní mohli chtít zpětně.

15.05.2013

Ahoj a dobrý den všem.
Prosím, nevíte někdo, kde bych se dočetla o pravidlech a zákonech přijetí dětí do školky?
Myslím nějaká novelizace zákona a pod.

žádnou novinku v tom nevidím. U nás to tak bylo i dřív. Vždycky máme magistrátem jednotně daný bodový kritéria pro všechny městské školky, nejvíc bodů za trvalé bydliště ve městě, pak body za věk (nejvíc bodů měli předškoláci, potom 5leté děti, 4leté děti, 3letí do konce srpna, 3letí od září do konce prosince a 3letí od ledna do konce školního roku), pak jsou body za staršího sourozence ve školce, body za důvody zvláštního zřetele hodné (rozuměj začlenění rómských dětí) a ještě dva nebo tři roky zpátky bodovali zaměstnanost rodičů. Teď může ředitelka mš zaměstnané matky zvýhodnit, jen když mají děti stejně bodů, takže když máš dvě tříleté děti a jedno má maminku doma, přednostně by vzali tříleté dítě pracující maminky, ale čtyřleté dítě maminky na mateřské má přednost před tříletým dítětem pracující matky.
Já sama mám tříleté dítě, které nastoupí do školky teď v září (skončil 5. od konce mezi cca 50 přijatými) a rodičák jsem měla dvouletý, sice mám ještě mladší dítě, ale chodím do práce na zkrácený úvazek, tak jsem si musela sehnat a zaplatit soukromou školku.
Obecně vzato chápu, že je blbý přijít o práci kvůli nedostatku míst v mš, ale na druhé straně školka prostě není odkladiště pro děti zaměstnaných rodičů ale instituce předškolního vzdělávání a ty čtyřleté děti školkový kolektiv vesměs potřebují, tříleté děti mají mnohdy s adaptací na školkový režim problém.
Mně přijde spíš nefér nepřijmout 4leté dítě a místo toho držet volný flek pro dítě, kterému budou tři třeba v lednu, s tím že maminka školkovné platí už od září.

In reply to by ha.nka

Máš sice pravdu, ale hnus je, že minulý rok to bylo jinak. Minulý rok přesně té samé kamarádce nevzali čtyřletého kluka, protože měla doma dvouletou holčičku.
A letos jí řekli, že smůla. bude to jinak.
Vadí mi, že si dělají, co chtějí. a já se nemůžu dopátrat, podle čeho tak rozhodují.
ale dík za koment, vím, že čtyřletí už školku potřebují. ale tím pádem by měla obec (nebo stát) srozumět maminky před porodem, aby si nebraly tříletou mateřskou, protože ta už vlastně nemá smysl. Tedy u nás na vesnici rozhodně né pro další 3 roky. (a vedlejší vesnice mají stejný problém, je všude plno).
Tak pa

In reply to by nifrachet

u nás to samé,loni ještě braly ohled na pracující a maminka na MD s mladším dítětem neměla šanci ale letos to změnily dle doporučení nějakýho debila který už nemá děti a bere mega takže je mu to těžce u :zadek: a braly dle věku

Děkuji vám všem moc za komentáře. můj Petík bude mít 4 roky v listopadu, verdikt ještě nevím, ale kamarádce, co má tříletou holčičku řekli jasně, že nemá šanci. Staršího ji vzali, ten má 5. Jen je mi to líto, za ni, přijde o práci, kterou hledala dlouho. a já se děsím, že mi ho nevezmou taky. vím, že se čtyřleté děti potřebují zařadit. Vidím to sama na Petíkovi. Pravda je někde uprostřed, jsem spíše naštvaná na celý ten systém. Náš starosta řekl jasně, již před dvěma lety, že tenhle dětský boom je jen přechodný a on proto nebude zakládat a stavět ještě jednu třídu.
Jenže dětí je pořád dost, u nás se teda rodí hodně ještě pořád, letos nevzali nejmíň 30 dětí.
Díky moc za komentáře. Mě jen štve, že některé maminky se vyjadřují, jako že by jim to i bylo jedno, kdyby jim toho staršího nevzali do školky, že alespoň nebudou muset tak brzy ráno vstávat a s mimčem ho vodit do školky a pod. Ale přihlášku si daly, co kdyby... Je to takové divné celé.
Tak mějte krásný den,pa :) :a:

25.03.2013

Ahoj holky a dámy. Hledala jsem nějaké info v historii, ale o žlutém jazyku ani zmínka. Petík už má několik dní nažloutlý jazyk. Jako, když bývá povlak bílý, tak on má žlutý. z vrchu.

Ahojky, my jsme to měli u dětí, když byly třeba po nachlazení nebo chřipce. Kdyby se to nelepšilo, zkus zajít k mudr.,ať udělá stěry, mohli mu ty bakterie co měl v nosohltanu přejít do pusinky. Ať jste brzo fit. :a:

25.03.2013

Ahoj holky a dámy. Hledala jsem nějaké info v historii, ale o žlutém jazyku ani zmínka. Petík už má několik dní nažloutlý jazyk. Jako, když bývá povlak bílý, tak on má žlutý. z vrchu. Žádné lízátko, žádné bombóny, ani ovoce. Pil džus dva dny, ale ten byl jablko-malina a byl červený, a nijak silný. Dnes jí a pije přesně to, co já. a pořád ho má žlutý. Před týdnem jsme se zbavili chřipky, tak se mi moc nechce k Dr. do ordinace, je tam teď dost plno. Ať něco nechytneme. A naše Dr. by asi stejně nevěděla, oč jde. Taky mu to vždy trochu čistím kartáčkem, ale je to stejné. On si to moc nenechá. Prosím, nemáte některá z vás zkušenost? Děkuju, Nikol :a:

Kliknutím vložíte smajlíky:

Děkuju holky, počkáme do pátku a půjdeme k Dr. jestli to nezmizí. My jsme taky po chřipce. Já jsem se s tím nesetkala ještě. Tak dík, mějte se :a:

já jsem řešila žlutý jazyk v těhotenství...podívej na netu podle čínské medicíny to má význam,protože i na jazyku se projevují problémy s orgány v těle...záleží jestli je zbarvený celý nebo jen skvrny...na netu jsem toho našla dost tak pohledej...

Náš kluk to měl taky. Snad 3 týdny. Měl před tím nějakou virózku a pak žlutý jazyk. Nikdo se tím pořádně ani nezabýval - kromě mě. Prý by musel být žlutý jinak...Zeptej se Dr. U nás to pak zmizelo.

02.01.2013

Sorry, za tak hrozný nadpis. Léčíme se už týden s rýmou a hrozným dusivým kašlem, možná to byla laryngitida, nevím (už to celkem umím vychytat). dneska měla Dr.

klidně to můžou být neštovice ,jak už tu holky zmiňovaly ,to že jste týden nikde nebyli ,nevadí ,může být i delší inkubační doba,ta alergie si myslím že by hned nebyla ,co já mám zkušenost tak jsme se osypala až 9 den po dobrání ATB a syn měl taky ten amoksislav a měl to i s kombinací mucosolvanu a alergickou reakci měl až 7 den po začátku užívání a většinou jsou to spíš jako když se spálíš od kopřiv a může se to slívat do velkých fleků,můžeš mu to máznout tekutým pudrem kdyby ho to svědilo
snaž se malýho mýt hodně podloženýho pod hlavou ,netop v pokoji ,otevři mu okno ať má čerství vzduch a třeba i mokrý plínky na topení ,syn měl ted taky laryngitídu a chodili jsme s ním v noci co hodinu na balkón dýchat ledový vzduch ,hodně jsme ho zabalili a bylo mu tam dobře ,jestli by se ti něco nezdálo tak radši volej záchranku !!!! i když píšeš že to máte z ruky tak sanitka přijede k vám ,ne? ,držím palečky ať je vše dobrý

holky děkuju moc, moc jste mě uklidnily. My si prožili v únoru akutní laryngitidu, kdy jsme volali v noci záchranku, a já jsem od té doby strašně vystrašená z každého zakašlání a z každé nemoci. Děkuju moc! opravdu, zítra pisnu, jak jsme dopadli. :a: :a:

já bych skoro řekla že to jsou neštovice,inkubační doba je i několik týdnu,ráno určitě k doktorovi

a co šestá?? Nevím teda, o jak staré dítko se jedná, ale my měli u šesté taky vyrážku po tělíčku, které teda předcházely horečky.

30.11.2012

Ahoj holky. Je ještě vůbec někdo v tomhle klubíku? Nebo jsem jediná, která má jedináčka a nechce druhé dítě? Petík má tři roky, je nezvladatelný. Jsem absolutně vyléčená z dalšího dítěte.

Ahoj, ani nevíš, jak jsi mě "potěšila" svým příspěvkem! :-) Jsme na tom úplně stejně! Taky máme skoro tříletého nezvladatelného čerta. Sice je to náš malej zázrak, narodil se hodně předčasně 25+0 tt, 700g a na to, jaké byly prognózy je na tom zdravotně výborně, ale stejně dává pěkně zabrat. A přesně bych vraždila, když se lidi ptaj kdy bude druhý dítě, jako by to byla samozřejmost, že prostě všichni musej mít min. dvě děti! Taky mě to pěkně se*e, takže nejsi sama!

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Jéé :) tak to je slušný odstup :) Já tak mladá mamina nebyla, je mi 27. ale štve mě, že se lidi ptají pořád i Petíka, jestli nechce bratříčka nebo sestřičku. A on už na ně křičí, že nikoho nechce a ať mu to pořád dokola neříkají. Jakoby chtěli zahrát schválně na moje city skrze malého. Tak gratuluju k mazlíkovi, užij si ho :) Taky se chci na mimčo těšit a nebrat jako povinnost,. Díky moc za podporu :a: :a:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

je to přesně tak, já si chci svou dceru užít maximálně a také se jí hezky věnovat. A to samé chci pro druhé dítě. :) A je to jen naše věc jak se rozhodneme, tak nemáš zač děkovat, jsem ráda, že mám spřízněnou duši :)

Ahoj tak už jsem si myslela, že já jsem jediná sama. Mám skoro 3letou holčičku a okolo mě mají všechny kamarádky buď to už druhé mimi a nebo druhé na cestě. My s manželem také jednou chceme druhé dítě. Ale teď rozhodně ne a máme pro to více důvodů. Akorát mi vadí, že mě spoustu lidí odsuzuje, že už dávno nejsem podruhé těhu... Přeji všem hodně lásky, zdraví a hodné dětičky :)

In reply to by kokosacek

Ahoj, je to tak! všechny moje kamarádky mají dvě nebo dokonce tři děti. A i ty mi pořád říkají, ať mám další. Přitom jsou některé strhané, vystresované a stěžují si, jak je to strašně náročné. A pak mi káží, že bychom už měli mít další, že je nejvyšší čas :€{€: My taky uvažujeme, že možná někdy budeme mít další, ale zatím ne. a okolí se chová, jak by to byl zločin. :00: Tak dík :///: ulevilo se mi :a:

07.10.2012

Ahoj maminky tříletých dětí, a hlavně těch, co nechodí do školky. Potřebovala bych radu. Petík má za dva týdny 3 roky a do školky nás nevzali, protože tu máme plno.

ahoj, no tak já bych volila dětská centra. Jsou dětská centra která napodobují školku. Pracovní listy bych vynechaala. Ty nejsou vhodné pro 3leté děti. Ve školce 3 leté děti také nepoužívají žádné pracovní listy. Malujou, říkají si básničky,písničky, cvičí, tancují apod..prostě zábava :-). Na internetu určitě také najdeš podobné aktivity,ale tvé dítě to nemusí bavit protože potřebuje k sobě kolektiv. Každé 3 leté dítě kolem sebe potřebuje podobně staré děti. Doma mu toto nenahradíš. Proto doporučuji abyste chodili aspoň 2x do týdne do nějakého takového centra...U nás těchto center máme vcelku dost a cenově je to schůdné...Také bych doporučila sokol kde cvičí maminky s dětmi a nebo jiné podobné zařízení. Dítě se vyblbne, procvičí motoriku a opět je mezi dětma...

In reply to by JaMiOn

Ahoj :) dík za odpověď. Právě, že my tu nikde nic nemáme. Jsem z vesnice. A v nejbližším městě je jen jedna herna, kde je díky tomu narváno. Minulý rok jsem tu na vesnici zařizovala každotýdenní sešlost s dětmi, kde si hrály. Ale letos už na to nejsou nikde prostory. Nikde nás nechtějí. Taky si myslím, že by ho to s dětmi víc bavilo. Většina našich kamarádů už do školek chodí, maminy to řeší soukromými školkami 20 km daleko. Ale to je pro nás sci-fi. Ale dík za odpověď.pa :a:

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka