Mija

01.12.2011

Ahojte Letňátka 2010 :-)

Ahojky, vy jste ale šikulky. My měli v roce 9,77 a to když se narodil, tak měl 3,80. Tak nevím co se ta vaše Dr. divila. A to Šimon jedl o stošest, ale vše hned vylítal. Tak si myslím, že i Mára je krásnej chlapeček a váhu má prvotřídní. Taky už jíme úplně vše. Teda až na něco. A že tak krásně mluví, to klobouk dolů. My máme zatím jen pár slov, ale ono to určo přijde. Jinak stále držíme palečky ať se vám potom to vysazení prášků povede a přejeme hodně zdravíčka !!! Zatím pa Verča a Šimon !!!

In reply to by Pufinka

Veru, díky moc za chválu :-) Já si taky myslím, že je Marek tak akorát.
Za chvíli se rozkecá i Šimonek, to uvidíš. Každej na to brzy přijde. Už se těším na to a proč? A proč? A proč? :-) To bude teprve sranda...
Mějte se krásně :a:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Stromeček byl super :-) Vše co svítí je u nás taky oblíbený. Pořád chodí a říká blik a svící :s: :a:

Ahoj Mijo,
moc gratuluji Marečkovi k 18 měsícům a přeju hodně zdravíčka :qu:
Opravdu to nádherně dohnal nato, že se narodil o tolik dřív :one: . Náš Tomášek se narodil jen o 3 týdny dřív s 2780g a teď v 18,5 měsících měl 10,4 kg a 80 cm, takže je trošku drobnější :-).
Je to tedy šikulka, že umí tak krásně povídat :one: .
Tak se mějte pěkně, pa :a:

In reply to by alenkas

Ahoj Alenko, díky moc.
No, M. se vlastně narodil o 9 týdnů dřív a měl 2060g a 40 cm, takže už krásně povyrostl :s: Začalo mu hodně chutnat až po roce, kdy už jsem tolik nehlídala, co jí. Teď jí vše a já jsem šťastná, že mu chutná. V roce měl 9 kg a dr. mi řekla, že vše dohnal kromě váhy a to mě teda naštvala. Teď už k váze nic neříkala :///:
A Tomášek je taky kus chlapa :a:

18.09.2011

Ahojte všichni, kdo si nás ještě pamatují :-)
I když se Mareček narodil v květnu, tak je Letňátko...

Ahojky, je to obrovský šikula a ty z něj musíš mít velkou radost. Naše Haňule je taky živel a někdy už toho má člověk plné brejle. Ale pak přijde obejme mě nebo mi dá pusinku a já si řeknu, že jsem pitomá, protože je to přece úžasné dítě.

In reply to by Dadis

Ahoj, díky, jj, je to šikulka. Mě totálně odzbrojí, když řekne mamí, přijde, dá mi pusu a udělá malá :-) To je prostě dokonalý a pak to samý dělá taťkovi a to už je občas na prostěradlo :-)))

ahoj malej roste jako z vody, sem si tě tu našla, malá má už 8 měsíců pryč , začánáme plazit-lézt a říká mámámá

Ano, když prší, tak je to s nima psycho. Jinak malej je krásnej brouček, držím palce, ať jste co nejdřív úplně v pořádku!!!

13.06.2011

Ahojte holky,

tak dávám nějaké aktuální fotečky. Teda hlavně pro Janičku :-)

Ahojky !!! Mareček se snad taky jen pořád směje. To je jak ten můj lotřík !!! Dort jste měli moc krásnej.
To u nás peče švagrová a vždy to máme jako překvapení. Jen teda letos Saši bude dělat Hello Kity, poněvač je z ní úplně mimo. Holt už je velká a chytá módní móresy. Ale co bude dělat Šimimu nevím. Už se na to moc těším. Budeme to mít náročný, poněvač jsou jen 15 dní od sebe. Ale ještě si musím přes dva měsíce počkat.
A co v nemocnici vše O.K. až teda na ten přístup. Jste už bez prášků? A koukám, že výletujete jak my. Už se těším na prázdniny. Pojedeme na Slovensko do termálů. Saši se tam vždy moc líbí, tak uvidím co na to bude říkat Šimi.
No nic už je to zase skoro román, mějte se moc pěkně a užívejte sluníčka !!! Zatím ahojky Verča a Šimík !!!

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Děkujeme moc. Je opravdu pořád samý úsměv a hodně společenský.

17.02.2011

Tak dnes je to 3/4 roku, co je Mareček Pepíček na světě :qu: Je naprosto úžasný.

Dnes je nám 9 měsíců a včera nás pustili z nemocnice
Dnes je nám 9 měsíců a včera nás pustili z nemocnice
Dnes je nám 9 měsíců a včera nás pustili z nemocnice
Dnes je nám 9 měsíců a včera nás pustili z nemocnice
Dnes je nám 9 měsíců a včera nás pustili z nemocnice

ahoj, to to utíká, krásně rostete, tak at jste zdravý, nám bude zítra 4 týdny, ahoj,fotky mám v lednáčkách

10.02.2011

Maminky, potřebuji radu. Mareček má od víkendu kašel a taky hroznou rýmu. Z úterý na středu jsem odsávala rýmu celou noc každou hodinu. Kašel začal mít dávivý, tak jsem na radu dr.

Hrůza - rýma u malého dítěte i u toho odrostlého je prostě katastrofa. Ne jen, že se nevyspí nikdo - ani manžel ani já, ale toho kňourání, sípání, kašlání. Ach jo. A přitom víte, že pomůže odsávačka? Ale proč byste ji měli používat výjimečně taky? Že si můžete doma vyrobit zadarmo vlastní inhalátor a po čem se vašemu dítěti alespoň na půlku noci uleví? Přečtěte si o tom tady: www.erada.cz/?p=1259 . Anebo že naprostá bomba v boji s rýmou pro malé i velké jsou cibulové pytlíčky?

my kdyz mame skaredy kasel tak MUSIME nasadit bezmlecnou"dietku"mliko vaze hleny a na 90% zvraci z toho,
nam na kasel pomaha ACC-detske,a na noc tusin na uklidneni,a misto mlika bezmlecne kase
aspon tak to delame my,na piti mu dej co ti vypije-caj,vodu,redene stavy defakto cokoliv at se ti nedehydruje :a:

In reply to by martina2105

Ahoj, díky moc. Byla jsem v pondělí u dr. a ta mi řekla, že mu vlastně nic neni, že jen kašle z toho, jak mu hleny stýkají do bříška. Ale už mi neřekla, že bych neměla dávat mlíčko, prý jen, když ho vypije málo, tak dát čaj. Čaj dávám, ale stejně to podle mě nemůže pokrýt to, co vypil před tím. Mlíčko + čaj, když teď vypije jen ten čaj.
Ach jo, zítra k ní naběhnu a jsem zvědavá, co bude. Před půl hodinou mi zlatíčko usnulo, tak uvidíme. Ve 21 hod. mu musím dát prášek na arytmii, tak mi ho nespí vyzvracet. To by byl průser :-(

In reply to by Mija

detske zazivani nedokaze"stravit"hleny,but je vyzvraci-lepsi varianta a nebo projdou traktem a deti mivaj skaredy prujem a brichobol
vsak prave,hleny a mliko tvori takovou hmotu jak bilek vetsinou bilou a nebo belavou barvu,
a s tim praskem dr mi rikal ze aspon 1h nesmi zvracet aby se to "stravilo"
preji at uz je vam dobre :a:

17.01.2011

Zdravíme všechny Letňátka :-)
Mareček je už velký chlap, váží cca 7,3 kg a měří cca 71 cm :one:

Dnes je nám přesně 8 měsíců :-)
Dnes je nám přesně 8 měsíců :-)
Dnes je nám přesně 8 měsíců :-)
Dnes je nám přesně 8 měsíců :-)
Dnes je nám přesně 8 měsíců :-)

Ahojky Peti, my jsme taky pěkně oranžový :-) nosánek jak mrkvička :-) Taky dávám skleničky, protože ta zelenina v marketech je hnus, ale našla jsem bio zeleninku až domů a není to zas tak drahé...mrkni na www.zdravicek.cz, protože pomalu ty skleničky lezou do peněz a já se bojím, že si na ně zvykne a nebude chtít pak domácí stravu.

U nás teď válčíme s nemocí, nejrpve to vypadalo na zánět průdušek, tak jsem dostali atb, dneska jsme byli na kontrole, nález na plicích má stále stejný, takže to vypadá na reflux, který v kombinací s bakteriální nákazou způsobuje to šílené zahlenění a proto to v Ele i přes léky tak hrozně chrčí :-( Takže ve čtvrtek jdeme do nemocnice na rth plic a gastro ultrazvuk, tak jsem nadšená, všude řádí chřipka a my se budeme courat po nemocnici :-( Taky jsem musela koupit speciální AR mlíko, jako 400 g 200 kč a ještě jak je to hustčí, tak to přes normální dudlík neteče a to máme 6+, tak jsem udělala větší dirku a to už teklo moc, tak to plivala ven :-( :-( no děsný :-(
JInak už víme kam pojedeme, dostala jsem tip a jedeme na Klostermannovu chatu, tak se těším, je to Šumava - Modrava, tam jsem strávila část dětství, tak se těším na výlety....
Jinak bych Marečkovi přidávala trošku mrkvové šťávičky všude a pomalu třeba ubírala a ubírala, ono to asi taky není moc dobrý, aby nebyl nějak převitamínovaný???? Tak snad nemá Mareček horečku po včeličce!!! Papa

In reply to by Janinkaa

Ahoj Jani, díky za tip, ale píšou tam, že v zimních měsících odebírají zboží z Maďarska a tak a to už se mi zase moc nelíbí. A až bude hezky, tak už budeme mít vlastní bio zeleninku ze zahrady, takže ještě vydržím :-)
Je mi moc líto Elinky a i tebe, že máte takový trápení. Ach jo, je to hnus. A s tím mlíkem to je teda taky dobrý. Když byl Mára maličkej, tak vlastně dostával půl mýho a zbytek Nutrilon pro nedonošence a ten stál 360,- na 5 dní :-( a nebyl skoro nikde k sehnání. No hnus. Potom jsme přešli na Nutrilon comfort a ten byl taky hustší, takže taky výměna saviček, což je taky peněz jako želez a nakonec mi to po 14 dnech odmítl pít. Od těch 3 měsíců pije Bebu Pro, teď už 2 a pohoda.
Ta Modrava to je paráda, určitě si to tam krásně užijete :-) To budou pak krásný fotečky a kdy že máte svatbu? Jsem zvědavá co? :-)
Jinak očkování v poho, ani před tím neměl žádnou reakci. Jen dnes začal kašlat a to zase chytil ode mě. Já kašlu, že si můžu prudušky vyplivnout, tak snad taky takhle nedopadne.
Večer jedeme na myslivecký ples. Ne že bych měla ráda divočinu a myslivce k tomu, ale je moc hezký a už tam jezdíme několik let. Já se teď cpu vším možným ať tam vydržím bez toho kašlání :-)
pa

In reply to by Mija

Jéééé, já bych vyrazila taky na ples, od těhu jsem nikde nebyla, přítel na to není a navíc je skoro pořád v práci :-( S tou zeleninou jsem to právě ještě nezkoumala, tak díky za info, to by se mi taky nelíbilo, protože tam měli teď ten problém s tím kalem a otrávený kilometry půdy, tak to radši skleničky.... a pak na jaře, létě, to už bude snad taky z polabí, tak to už budu vařit, protože mi máme malou zahrádku a maximálně se tam vejde trocha mrkve, rajčata, okurek :-) :-) :-)
Svatbu máme 13.8., tam na tom zámku oddávají jenom jednou měsíčně a já jsem chtěla jít tak, abychom šli jako poslední, aby se pak na nás už nikdo netlačil a měli klid a čas na fotky, tak v červenci už to bylo obsazené, tak zbylo tohle, kupodivu tu 13. si asi budu pamatovat :-D :-D a každý měsíc budeme slavit něco, v květnu má Péťa narozky, v červnu já, v červenci Ela a v srpnu výročí :-)))) Hezky to navazuje :-D :-D
Ta umělka to je rejžák jak blázen, taková malá plechovka a tolik peněz :-( Navíc občas s tím Ela dělá fóry, že se tváří hladově, pak to nechce, tak to leju do odpadu :-((((( Zlatý kojení, teda :-D :-D :-D
Já jsem do těch saviček udělala takovým píchátkem větší dirku a krásně to jde, sice ten antikolikový systém, kterým se chlubí Avent je asi te´d fuč, ale ona jiné savičky než od Aventu nechce, tak co mi zbývá, snad jen doufat, že to bude dobrý... pak napíšu, jak jsme dopadly..... Tak papa, užijte si ples a pěkně si zatrsejte!!!!!!

In reply to by Mija

No, teď už ti asi radím pozdě, co? nějak jsem se sem nemohla přihlásit.... Snad už to máte dobrý, hlavně, aby se mu to nedostalo na průdušky, to by bylo hodně špatný :-( :-( :-(

20.12.2010

Ach jo, jak holky víte, tak Mareček je nemocný. Má supravertrikulární tachykardii.

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

No, neni to tak hrozné. Léky zabírají. Ta tachykardie se mu dle lékařů projevila jen díky nedonošenosti...je to vzácné...ach jo. Není to vada srdíčka, takže je možné, že to věkem vymizí. A my v to věříme. Jinak souhlasím, mít nemocné dítě je hrozné, ale jsou daleko horší nemoci. U nás byl nejhorší ten začátek, než mu našli lék, který zabral.

Tak mi volal manžel. Víte, proč neberou telefon? Protože tam je jen sestřička. Doktoři mají asi dovču nebo co, tak to prostě nebere. Musela sehnat jiného dr., prý jediného na celém dětském a ten to přiběhl rychle napsat a pak zase rychle odběhl. No paráda. Já teda nevím, ale můj manžel dělá celé svátky a nevzít tel. si opravdu nemůže dovolit. A to je normální pracovní den.

In reply to by Mija

hrůza...máš pravdu, tohle si normální člověk dovolit nemůže, manžel má služební telefon a ten ho zvedá prostě pořád, až se zlobím teda, ale fakt nechápu, co znamená, že tam nikdo není, přece kdyby se něco dělo, tak někdo musí být na příjmu... je to jejich blbost tohleto, jen si tím přidělávají práci, protože některé věci se opravdu dají vyřešit po telefonu..u nás na ambulanci by si sestra NEDOVOLILA nezvednout telefon

A jsi si jistá, že vám ty prášky nemůže psát dětský lékař? Já třeba používám Elocom, o kterým mi zastupující obvoďačka řekla, že ho psát nesmí, že to smí jen kožní lékař, ale moje obvoďačka mi ho normálně píše. Mrknla jsem na stránky SÚKL a je tam, že ho může psát i obvoďák na doporučení odborného lékaře. Tak jestli to třeba není s těmi prášky stejně. Kdyžtak ne to mrkni, nebo jestli chceš, napiš mi název a já se na to podívám.

In reply to by Raduš.ka

Ahoj, přímo náš kardilog nám řekl, že nám to dětská nebude moct napsat, že to je nějaká jiná třída, už si to nepamatuji, jak to přesně říkal. Moje dětská to jen potvrdila, že nemůže.
Klidně se můžeš podívat, budu ráda. Je to Sotahexal nebo Sotalex. Oboje se používá. Díky moc.

15.12.2010

Moc všechny zdravím, i když vím, že už sem skoro nikdo z Letňátek nechodí, ale tak snad si to někdo přečte :-)

Za 2 dny nám bude 7 měsíců :-)
Za 2 dny nám bude 7 měsíců :-)
Za 2 dny nám bude 7 měsíců :-)
Za 2 dny nám bude 7 měsíců :-)
Za 2 dny nám bude 7 měsíců :-)

ahoj, malej pěkně roste, tak si užijte krásné vánoce, já jsem ve 35 tt, už je o fakt náročný, horší než když sem čekala syna, malá mi dává zabrat, bolesti zad, kostí dole, už i nohy mi natékají, brní a bolí mi prsty na rukou, přitom sem přibrala mín , asi je to věkem, ale už se na ní moc těšíme, je to vlastně naše vymodlené miminko, po těch 2 revizích, tak kdyby se jí chtělo trochu drřív na svět tak bych se nezlobila, syn byl na termín až ve 40 tt, tak ahoj, občas píšu do lednáčků,dám pak vědět až se narodí, ahoj

Ahoj Mijo, já vás sleduju, malej je nádhernej. Přijde mi trochu podobnej našemu Kubovi, tím že je taky nedonošenej, tvarem hlavičky, nemaj takovou tu kulatou a buclatý tvářičky, ale trošku protáhlejší. Ale to vůbec nevadí, na kráse to nic neubírá :-) Je moc šikovnej že už se otáčí na bříško. Kuba má 5,5 korig. a zatím to neumí, i když se moc snaží, ale podle rehabilitační sestry má ochabený břišní svaly, takže se vždycky celej vykloubí do strany, ale nohy mu zůstanou ležet :-). Cvičíte? Dostali jste nějaké cviky nebo vojtovku? My začali už měsíc po narození a stále poctivě pokračujeme, efekt je znatelný. Jinak to máme podobně, oběd zbaští zeleninu s masem a večer kaši. Přes den spí jen v kočárku, musim ho udrncat a večer krásně, od osmi do šesti-sedmi. Mějte se krásně, přeji krásné Vánoce, první s prckem, tak si je parádně užijte, myslim že jim vypadnou oči z žároviček na stromečku :-) Do nového roku hlavně zdravíčko, nic víc pak už není potřeba! Pa pa.

In reply to by Romana Svarcova

Ahoj Romčo :-) díky za pochvalu. My jsme měli buclatý tváře tak první 3 měsíce, pak už ne. Pak jsme z nenatalu přešli na obyč mlíko, takže už tak nenabíral. Před tím to bylo něco. Teď je prostě dlouhý a hubený. Není to žádný velký jedlík :-) a taky má hlavičku po tatínkovi :-) a to fakt. Kamarádka má stejně nedonošenýho chlapečka a ten se cpe pořád a má tváře jako slabikáře :s:
My jsme na žádný rehabky nechodili a dokonce se v centru divili, že nechodíme a přitom umí :-) Už když jsme šli z nemocnice, tak ve zprávě nic o cvičení nepsali, moje dr. to taky neřešila a v centru jim to nepřišlo nutný, tak doufám, že se bude i nadále vyvíjet dobře.
Dnes začnem dávat i ovoce. Už jsme mohli začít dřív, ale začnem teď. Uvidíme. Jen to musím střídat mezi mlíkem, protože čaj mi pořád nechce moc pít, tak aby neměl žízeň.
V noci se krásně vyspíte, to závidím. Začnu taky odbourávat to krmení ve 3 hod. snad to půjde rychle.
Taky přeji krásné svátky, s mimčem to bude veselejší. Konečně :-)
A to zdravíčko taky, to je to nejdůležitější. Pa a pohlazení Kubíkovi.

In reply to by Mija

Tak to je super že nemusíte cvičit. V kolikátém týdnu se malej narodil? Kuba 25+0, takže opravdu extrémně nedonošený, tam bylo cvičení bez diskuzí. Mareček je určitě o dost týdnů později, takže ta nedonošenost není tak znatelná. Já jsem donedávna malýho budila o půlnoci na kojení, ale už jsem přestala, protože spal tvrdě a stejně skoro nepil, takže to už nechávám plně na něm až se vzbudí. Kuba čaj taky nechce, zatím jsem zkoušela jenom fenyklový, ten mu nejede, zkusim mu naředit mrkvovou šťávu, mrkvičku má moc rád. Ovoce taky brzo začnu dávat, ale jak poznaj sladký, zeleninu už nebudou chtít. Kolikpak Mareček váží? Náš 7200g, což je asi tak akorát a měří 66 cm (při narození 30cm a 700g!). Pa pa.

In reply to by Romana Svarcova

Marek je 31+3, ale narodil se s 2060g a 40cm. Takovej malej bucláček :-)
Teď váží 7kg a měří 69.
Vy jste to krásně dohnali. Fakt paráda. U nás byl velký problém s jídlem. Prostě není jedlík. Kvůli tomu jsem i přestala kojit, protože jsem pořád jen dokola odstříkávala a přikládala, ale on prostě nepil. I z flašky jsem to do něj prostě rvala. Teď mi vypije tak max. 120ml, někdy v noci víc, ale mlíko prostě neeee. Průměr je 100ml a pak musí honem honem koukat, co se děje kolem. No prostě má moc práce a málo času na jídlo :-) Pa

17.11.2010

Ahojte letňátka :-)
Tak Marečkovi je právě dnes půl roku. Je ho už kus chlapa. Váží cca 6,6kg a měří 66cm. Nějak moc šestek co? To je náhodička :-)

ahoj Míjuško....Mareček je úžasnej,teda...to uteklo,těším se,až bude Filípkovi půl roku a bude s ním větší sranda.Zdravíme vás :a:

toto letí, malej pěkně roste, no a já jsem už ve 30 tt, už se nemůžu malé dočkat, vše je ok, bolí mi tedy dole kosti, občas močák jinak to jde, už aby to bylo, tak zatím ahoj

In reply to by VV

No tak to taky pěkně rostete :-) Už to máš za pár. Jsem moc ráda, že jsi i s mimi v pořádku. Zase se někdy ozvi :-)

17.10.2010

Ahoj holky a miminka :-)

Máme 5 měsíců :-)
Máme 5 měsíců :-)
Máme 5 měsíců :-)
Máme 5 měsíců :-)
Máme 5 měsíců :-)
Máme 5 měsíců :-)

Ahoj Peťulko a Marečku :°:
krásně rostete :///: :///: :///: :one: :qu: Tak já ten Prevenar13 platím pokaždé 300,-kč a možná záleží na pojišťovně jak to hradí.A s tím měřwním je to také divné,já Elinku měřím normálně krejčovským metrem a oni tam mají takovou podložku se zarážkou na hlavičku. Mareček je moc krásnej a sluší vám to spolu :///: :///: :///: :qu: Ta fotečka s knížečkou je úžasná :C]]: my už máme 6,33kg a 59cm :°: .pa a pusinku a pomazleníčko Marečkovi :s: :s: :a: :a: Hanka a Elinlka :€s€:

AHOJKY PETI,TAK JÁ BYCH CHTĚLA KOJIT DO KONCE 6. MĚSÍCE...ALE CO JÁ VÍM,TŘEBAS SI TI ROZMYSLÍM ;) S PŘÍKRMEM TI NEPORADÍM A OČKOVÁNÍ MÁME TAKY TEPRVE PŘED SEBOU ;) MAREČEK JE FEŠÁK :qu:

Já budu kojit jen 4 měs a pak příkrm a umělý, s prvním synem jsme byli na um od začátku a příkrm byl taky od 5. měsíce, teda od začátku. Takže být Tebou tak normálně začnu pokud teda Dr. nemá vysvětlení proč nepočkat. Jestli to není tím, že je o tolik dřív narozenej, že třeba ještě nemá úplně nachystný střeva nebo tak víš...
Máte super botičky na poslední foto. Taky jsem je chtěla koupit, ale pak sem si říkala, že by zas taťka nadával na co sou mu boty, když neumí chodit :-)
Moc Vám to sluší!

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka