lucius.lucik

08.08.2017

V těhotenství se mi objevily křečové žíly. Hlavně na pravé noze. Na stehně zezadu. A postupně lezou i na lýtko. Obvoďačka mi předepsala punčochy. Říkala jsem si, že nejsem stará bába, abych od 32 let nosila gumový punčochy:-( Takže bych to ráda vyřešila nějak operativně. Poraďte, kde jste se nechaly operovat, jakou metodou a jakou máte zkušenost. Jak rychle se vám křečové žíly opět udělaly? Děkuji za rady.

Kliknutím vložíte smajlíky:
JanaBar. (neověřeno)

Ahoj,
taky se mi v těhotenství objevila nepěkná křečová žíla (30 let), po porodu jsem to řešila kompresníma punčochama, vůbec se jich neboj a vyzkoušej. Po 5 minutách nošení zapomeneš, že je máš na sobě.
Tak jak psala "nani77 " po několika měsících křečová žíla zmizela.

Ahoj, já být tebou objednám se na konzultaci ( teď je nejvhodnější doba, zákrok se dělá od podzimu do konce zimy) Do nějakého centra žilní chirurgie. Hodně totiž záleží v jakém stavu žíly vůbec máš, jejich funkčnost dle ultrazvuku, jak jsou křečové žíly silné atd. Dle toho se volí postup odstranění jich.
Jestli jsi z Prahy a nebo jejího okolí, mohu doporučit jednu žilní kliniku. Kdyžtak napiš

13.12.2016

Ahoj všichni, chtěla bych vás poprosit o radu. kdo jste byl v nedávné době na Srí Lance, ráda bych znala vaše typy a názory, na co si dát pozor, případně zda jste se dali či nedali očkovat a proč. Jedeme v únoru s 6letým synem. Jedeme bez CK, nicméně do penzionu, do turistické oblasti na pobřeží. Počítám s tím, že budeme používat balenou vodu, nicméně něco si tam k jídlu i koupíme v restauraci či uvaříme drobnost, snídaně máme v penzionu u místních. Děkuji za odpovědi. Lucie

Kliknutím vložíte smajlíky:

SL je v pohodě a 6 letý dítě naprosto. Děcka mám očkovaný jen na žloutenku. Byli jsme v Galle, vše naprosto v pohodě. Jen teda ostřejší pokrmy, ale dá se vybrat. Ceny jak u nás. Směnárny bez problému. A kluk nadšen z Adamovy hory. Super

In reply to by lucius.lucik

ANo, je to kousek. Děcka mám klasicky naočkovaný, ale tu žlouteknku jsme, kvůli častému cestování, naočkovali. nedokážu si představit, že by bylo jedno z dětí dlouhodobě na dietě. Stačila operace střev, kde bylo potřeba dodržovat speciální režim. Tak ať se vám tam líbí. 

Ahoj, já tam tedy nebyla,ale sestra asi už 2x. Očkování neměla pro děti žádné. Uvažovala o očkování proti žloutence A a nakonec nedala. 

Když jsem ji tenkrát taky hledala nějaké info ( nebo spíš jsem měla obavy,že nic dávat nebude, tak jsem si něco pročetla) a opravdu jsem našla článek, že není potřeba očkovat jak na žloutenku a na malárii. 

In reply to by Ivik77

Jojo, taky si říkám, jaké je riziko chytit něco, na co nejsi očkovaná a jaké je riziko vedlejších přiznaků očkování. Stále to porovnávám a zatím mi vychází spíš neočkovat. Malárie je na severu, ale minimálně, my budeme na jihu a zatím mám v plánu ji neřešit. Ale víc hlav, víc ví, tak si ráda poslechnu, jaké zkušenosti mají ostatní:-) Děkuji

28.06.2016

Zdravím všechny, chci se zeptat těch, které mají kávovar, který se teď prodává v Lidlu, jaké s ním mají zkušenosti. Cena je pouze 1.790,- Kč. Jsou to vyhozené peníze? Děkuji :a: 

Kliknutím vložíte smajlíky:
21.11.2015

Zdravím všechny, omlouvám se za dotaz mimo mísu, ale nevím si rady. Koupili jsme pro syna z druhé ruky autodráhu Carrera a nemůžeme nikde sehnat český návod. Můžete mi ho některá scanovat nebo ofotit? KOnkrétně jde o typ digital 132, ale budu ráda za jakýkoliv návod i k ostatním dráhám které mají kabelové ovladače. Díky

Kliknutím vložíte smajlíky:

Mám doma autodráhu Carrera i s českým návodem.Návod má 11 stran.Můžu ho ofotit,ale nevím jestli ho sem můžu vložit.

17.08.2015

Ahoj všem a předem se omlouvám za příspěvek mimo mísu. Ale nevím, s kým se poradit.

Jak jsem tak četla, je tu spoustu nehtařek. Takže určitě i spoustu laiků i profíků. Poraďte mi ženy, jak postupovat s gelovým lakem, který se zapéká v UV lampě na vlastní nehty. Ráda bych si pořídila jak lampu, tak nějaké laky, ale nevím, co konkrétního vybrat a jaký ta lampa má mít výkon.

Pochopila jsem, že je potřeba i nějaký podkladový lak, pak gelový lak a přes to vrchní lak.

Dejte mi typ. Zvládne to vůbec amatér sám doma? Koukala jsem, že těch lamp se i použitých prodává spoustu, tak mě to trochu děsí, jestli to není naivita to zkoušet doma.

Děkuji za pomoc! :a: :one:

Kliknutím vložíte smajlíky:

V první řadě bych si zašla na gelové nehty k odbornici a něco málo obkoukala. A potom bych si otevřela google.cz a tam si našla nějaký postup :) a dalším krokem je jít do specializované predejny a nakoupit vše potřebné :)

In reply to by KačkaKa

Tak to asi udělám, jak říkáš. PRávě jsem toho moc neokoukala u profíka. Jak nerozumím těm názvům a značkám. Vím, že tam dávala něco jako průhledný podklad, pak 1-2x barevný gelový lak a pak ještě vrchní čirou vrsstvu. A každé zvláš´t vytvrdit pod lampou. Budu muset zkusit googlovat. Ale věřím, že těch, kdo to mají doma zmáknuté, je tu spousta, jen nikdo zatím nereagoval :a:

18.05.2014

ahoj, nemáte prosím tip jak se zbavit smoly z pánské bavlněné bundy. je černá, tak ji nechci zbytečně prát a byla dost drahá, tak radši vyzvídám, než se do něčeho pustím :r:

Kliknutím vložíte smajlíky:

Pokud nechceš moc experimentovat a bundu zachránit, asi bych ji dala do čistírny...dřív než se to nějak zapere nebo tak ;)

Kdyz si syn zaspinil jeden komplet od borovice, protoze na ni musel vylezt,tak jsem to hodila do mrazaku a vydrolila. Pomohlo to, bylo to mikrovlakno a kalhoty bavlna.

27.02.2014

Ahoj všem, nevíte, co by mohlo značit u syna, kterému je 3,5 roku, že si tře oči, ale pořád, střídá je, ale snad po minutě. A jen venku. Nezdá se mi, že by mu slzely, ani je nemá nijak červené. Možná má malinko kruhy pod očima, ale to si možná namlouvám. Doma to nedělá. Dělá to poslední asi 4 dny. :?

Kliknutím vložíte smajlíky:

ahoj, není možné že mu vadí světlo? zkusila bych doma jak zareaguje když by koukal z okna. Určitě zajdi k dětské dr ať vám dá do poručení na oční.
Může jít i o alergii jak píší holky. Vzala bych to po pořádku. Oční a pokud se tam nic neprokáže tak k alergologovi...

27.12.2013

Ahoj, chci se poradit, jak na krtka. Mám pocit, že už jsme bezradní. A ten hajzlík do rána udělá zas 5 hromádek. Před 2 lety jsme udělali trávník, mám s ním spoustu práce, protože je veliký. A vloni začal krtek. 2x se mi ho podařilo vyrýpnout a chytit. A toho současného ne a ne a ryje stále. Vloni jsme sebrali (naštěstí bylo přimrznuto) 200 hromádek. Ale kam tu hlínu furt dávat. Trávník jsem dala do kupy a on zase v listopadu začal nanovo. :00: :00:

Měli jsme nějaké červíky obalené v jedu, to se sypalo do děr, pak nějaký jakoby silikon v tubě, že mu to voní, umaže si od toho nohy a kožich a jak se čistí, slíže to... a nic:-(

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj, tak po úporném boji, snad už končícím, se krtek již 3 týdny neobjevil. Po vyzkoušení snad všeho, co český trh nabízí :s: :s: zabraly dýmovnice s nějakou chemickou látkou. Jinak vše ostatní max. na týden a pak zas vesele hrabal. Zatím je klid. Tak pokud ještě neúspěšně bojujete, tak zkuste. Je to za 70 ks asi 3ks dýmovnic :a:

Ahoj, já oobně zahradu nemám, ale na učňáku si k nám paní chodila pro ostříhané vlasy, prý to je jediné, co jí na ně zabírá. Tak to zkus a uvidíš :)

09.11.2013

Ahoj, ráda bych znala vaše zkušenosti s trvalým odstraněním chloupků metodou IPL nebo FPL, jedná se cca o 5 sezení. Díky

Kliknutím vložíte smajlíky:

ahoj,
já na to chodím, teď půjdu naposled. Prvně jsem jezdila na 5 sezení do Prahy a po 5 sezení žádný efekt a pak jsem hned co jsem v Praze skončila začala chodit do Brna a teď půjdu dohromady na 10 odstranění a chloupků mám o hodně míň, v podpaží skoro žádné a na nohách jich hooooodně vypadlo. Uvidím, až přestanu úplně chodit, doufám, že posledním odstraněním co mě čeká ještě zbytek chloupků odpadne. Mám ( měla )tmavé silné chloupky a bylo to metodou IPL

taky jsem za to vyhodila peníze a efekt skoro žádný a to jsem byla vícekrát než je doporučováno, takže penízky už raději investuji jinam....

Ahoj,chodila jsem na ipl na dva cykly a k ničemu. Mám tmavé chloupky a přitom jsem světlý typ. Takže dobrá kombinace pro detekci chloupků a věž úspěchu .

18.10.2013

Prosím zkušenější, zda máte nějaký typ, jak bojovat s léčbou laryngitidy, pokud mám podezření, ještě než se naplno projeví a je potřeba nasadit léky. Pak už vím, že nic jiného asi nepomůže, že se doporučuje chladněji a mokrý ručník. :a:

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj, tak syn to měl zatím jen jednou a vždycky, když jen jednou divně zakašle, tak otvíráme okna a vlhčíme a vlhčíme :) A inhalujeme vincentku. Zatím se to nevrátilo...

Synovi byly v červenci 3, do té doby jí měl asi 2x, teˇjí má prvně po nástupu do školky. Já ji mám s ní, v míň agresivní formě. Ale už 2 dny dopředu, jsem poznala, že když zakašlal (výjimečně, kašel neměl), že ten kašel měl trošku jiný ton. A nemýlila jsem se. Pak to přišlo. Takže jsme ji asi chytli někde současně, možná v úterý na cvičení ve škole, jinak kdyby ji přinesl ze školky, tak bych ji od něj chytila a projevilo by se mi to asi později.

Nedá, teď zrovna marodíme. Ve čtvrtek a pátek jsme byli u dr inhalovat, inhalujeme i doma, dostala už 3 čípky, víc nesmí a pořád kašle. Dnes už je to tedy lepší. U nás to začalo až po 3 roce, co nastoupila do školky.

můžeš i prieznitzův obklad na krk,ručník přes postýlku-mokrý,spát při otevřeném okně,poloha v polosedě nejlépe.Pokuď máš fenistil nebo aerius,můžeš dát i ten preventivně ;)

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka