petra.nn

17.01.2014
Kliknutím vložíte smajlíky:

Ani u nás se potraviny nevyhazují - vyjímka je nahnilé ovoce či zelenina,ale za kvalitu obchodů nemůžu. Když vidím,že je měkčí banán,jablko nebo pomeranče,hodím to do odšťavňovače a dáme si vitaminovou bombu. Starší pečivo suším,rohlíky a housky na strouhanku,chleba pro slepice a králíky,takže se to zase zkonzumuje zpátky ve formě domácích vajíček či chutné pečínce z králíka :-D Kdybych bydlela ve městě,chodila bych si na nákup čerstvého klidně denně,ale 45 Kč za kilo ovoce,kupa peněz za šunku fakt nedám,proto do krámku u nás dojdeme pro pečivo,nějaký salám či sýr,když doma už není. jezdíme na mega nákup jednou za měsíc
(mléka,mouky,drogerie,masa,atd)ale všeho s mírou tak na ten měsíc do dalšího nákupu (maso nahážu do mrazáku) a pak nákupy když se jede do města a nebo když je lednice žalostně prázdná :-)

no potraviny nevyhazuju,ale stane se,že klidně za dva tři dny mi začne hnít mandarinka :( což samozřejmě není problém můj,ale zboží,že :( takže jí samozřejmě vyhodím,nebudu jíst nahnilou mandarinku.Pečivo také občas neodhadnem,ale to tu házíme kachnám,takže taky nevyhodíme :s: a jako,že chodíme nakupovat jednou z týden?No to chodíme,nedokážu si představit být v obchodu denně-velký obchod máme ve městě,což je dvacet minut busem tam,dvacet zpátky + cesta do obchodu a nákup+ cesta zpět a čekání na bus,který nám jede jednou za půl hodiny,dopoledne jednou za hodinu... nooo,fakt netoužím každý den celé dopoledne strávit v krámu a cestou do krámu :///: mě jednou týdně nákup bohatě vyhovuje,tady do krámu (který je mimochodem krásně předražený :00: :00: ) chodím pak jen pro pečivo nebo šunku,když dojde.Fakt netoužím kupovat mandarinky ajablka za 50 korun kilo,rohlík za 2,50-to i kdyby ch toho ve velkém krámu koupila víc,tak furt ušetřím oproti tady tomu :s: :s: myslím,že v dnešní době opravdu není čas na nakupování denně-pokuiď někdo nemá obchod přes ulici samozřejmě :///: navíc mě to šíleně nebaví,kor s dětma,absolvovat to denně je pro mě šílená představa :///:

In reply to by lucininenka

Já třeba chodím, každý den, nebo co druhý,pokud pracuji, stejně kupuji pečivo, ale já to beru i jako procházku s malou, takže mi to nevadí a obchod máme levný, co jsem se naučila,vlastně rodiče a manžel to má stejně, že se u nás nic nevyhodí, i ovoce kupují obden, je úplně jedno, jestli se dělají velké nákupy, nebo každodenní, ale jde spíš o to, že se opravdu vyhodí obrovské množství potravin a někde se umírá hlady, jaký paradox a ještě si stěžujeme, jak je vše drahé a že s penězi nevycházíme :00:

In reply to by petra.nn

bohužel,drahé to je,jen když si vezmu cenu mléka a mléčných výrobků,kam se za poslední rok posunula,je mi špatně :00: :00: u nás máme krám drahý,takže jako procházkou tam chodíme taky,ale kupuju opravdu jen to nejnutnější,zbytek prostě v supermarketu,protože 220 korun za kilo šunky,50 korun za kilo mandarinek,45 korun za bezejmenné máslo-to se na mě nezlob,ale to je fakt neúnosné :( snažíme se nevyhazovat,ale jak píšu,pokuď se mi mandarinka nebo hrozno zkazí za dva dny,tak s tím fakt nic neudělám prostě vyhodím... pokuď je někdo denně ve městě,má to prostě jednodušší,než tady na "vsi",kde je jeden předražený krám široko daleko... když koupím víc vidím,že to nestíháme snít,hážu do mrazáku a spotřebuji později-pečivo,sýry,uzeniny apod.

10.12.2013

Holky a maminky, málokdy tady chodím pro radu,spíš mě zajímá váš názor a ani dnes to nebude jiné, upozorňují, ale že se jedná o hodně smutné téma, ale nějak k vůli tomu nemohu spát a tak se k vám jdu vypsat. Bydlíme v domě kde máme na chodbě lodžii a na druhem konci je rodinka s dvěma dětmi, přistěhovali se tu nedávno cca půl roku, paní, ani pana jsem v životě neviděla, jen jednou z dálky a teď k problému, vidět je nejde, ale slyšet!!!! Bydlíme na opačném konci, ale kdykoli a to myslím doslovně je za dveřmi šílený rámus, ze začátku jsem si myslela, že jsou jen hlučnější, ale oni tam řvou po sobě a dětech opravdu vulgárně a třískají vším, je to opravdu pořád a neustálé!!!!! Je mi z toho nějak divně soused vedle nebývá doma tak o tom ani podle mě neví a sousede vedle mě chodí domů až kolem páté a ono to přes zdi nejde tak slyšet, ale je to fakt hrůza, zatím se do toho nepletu, protože o nich nic nevím. Jenže... asi víte jak bylo ve zprávách o mladé mamince co v neděli ubila svou 15m dcerku, stalo se to v našem městě a spousta lidi co znám já je znali, na FB probíhala diskuze většina používala opravdu silná slova, jako bestie a do plynu s ní a podobně, přitom většina věděla, že tam není něco v pořádků, mala bývala pořád u sousedu, nebo kamarádkách, mívala modřiny a pod. Něco tušili i sousede a také i rodina a všichni byli lhostejní a přitom podle mě na tom mají určitý podíl viny!!!! Té male to život nevrátí a matka které je myslím 17 má do smrti zkažený život a co teprve svědomí!!!!! Tohle ale není jediný případ kdy se dalo něco dělat a zabránit tomu a teď se ptám, jak by jste se zachovaly vy v podobné situaci, jak v situaci sousedu té malé a nebo mě, když slyšíte to co já, holky děkuji, ale já na to prostě pořád myslím navíc se ta malá jmenovala stejně, jako moje holčička :-(

Kliknutím vložíte smajlíky:

Nevěřím, že policajti nebo sociálka s tím něco zmůže! Znám jednu takovou rodinu, kde jsou policajti každou chvíli a sociálku to vůbec nezajímá!!! Mají 4 děti, chlap mlátí ženskou, ženská mlátí chlapa a děti tomu přihlížejí a volají na ně policajty. Nahlášení na sociálce nepomohlo a policajti řeší jeden konkrétní konflikt, že se to tam táhne delší dobu, to je nezajímá... Tím tě nechci odradit, jen poukazuju na to, jak to chodí :(

In reply to by plucka

právě jak říkáš, je to hrozně moc o lidech, takže se ta města pak liší :) Spolupracuju se všema sociálkama u nás na okrese. Je fakt, že u pár lidí bych měla velký strach, že nic neudělají, každopádně za takovou polovinu lidí bych dala ruku do ohně, že by udělali maximum :) ještě mě napadá informovat dětskou lékařku, ta má taky ohlašovací povinnost, ale to asi Péťa neví, kdo je doktorka, když ani neviděla děti..

17.11.2013

Holky, je tady některá, která má za sebou očkování první vakcíny a druhou odmítla a co na to lékařka, díky moc za odpovědi, my máme jít na druhou a hodně váhám!!!!!

Kliknutím vložíte smajlíky:

Zajdi si na imunologii a nechej udělat náběr krve na protilátky. Když to bude ok, tak na druhou dávku by jste nemuseli. Doktor/ka z toho asi nadšená nebude, ale co no. Někde jsem četla, že to tak jde a neměl by za to být ani postih když máš černé na bílém, že protilátky jsou ok.

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Ted ctu dalsi komentare....ale jeste me napadlo, take pozor, nektere skolky nemusi deti bez MMR prijmout, pokud je to z hlavy rodicu a ne z lekarskeho, zdravotniho duvodu. Kluk, kdyz nastupoval do skolky, tak prave do evidencniho listu a zdrav.prukazu do skolky mel syn napsano 2.MMR neprovedena, kontraindikace 1.vakciny. A reditelka to musela schvalit. Nevim, jestli je to tak vsude.

No ja ted nevim,jestli to patri mezi povinna ockovani, ale treba muj syn ma jen prvni vakcinu, vzhledem k velke reakci na prvni. Lekar sam nedoporucil. A to se bezne nestava, jsme jeden pripad z mnoha, kdy to lekar nepovolil. Takze nevim, jestli ji muzes odmitnout sama.....

15.10.2013

Holky, chci se zeptat a vím, že to nebude úplně přesné, ale potřebují přibližný odhad, jaký podíl z celkové ceny RD činí hrubá stavba. Příklad hrubá stavba 1000000 ostatní 2000000 celková cena domu 3000000 hrubá stavba tvoří jednu třetinu, nechci po vás částku, díky moc:-)

Kliknutím vložíte smajlíky:

My stavíme svépomocí. Manžel to staví skoro všechno sám. Pozemek jsme dostali. Bude to malý domek 4+1 (malé místnosti), z poloviny podsklepený místo domků na sekačky a kola, dílna, je tam dost malý pozemek a nechtěli jsme to zastavět domečkama), a s možností 2 malých podkrovních pokojů na půdě (ty budou ták za 10 let). Manžel dělá všechno sám, firma tam snad ani nebyla, jen beton, založení prvních řad na zdění a střecha. Na pozemku byl i starý včelím, který je jako stavební buňka. Máme 1700 na hypotéku. Proinvestováno je asi 500 z hypotéky a 400 z kapsy (od sepsání projektu). Máme hrubou a budou nám dávat okna. manžel pracuje ve stavebnictví tak sleduje různé slevy a různí známí mu dělají levněji. Tak snad se do 1700 vejdeme, nebude asi fasáda a dost věcí se bude dodělávat. My na stavbu moc nespěcháme, bydlíme u rodičů, kde neplatíme nájem, jen propálené energie, tak to můžeme dělat pomalu.

In reply to by jannaa

My také počítáme s tím, že budeme ze začátku bydlet jen v přízemí a až půjde malá do školy stihneme pokojíček a ložnici nahoře. Manžel dělá také vše sám, jen na založení první řady a položení panelu měl lidí a na krovy také, ale jelikož chceme podlahy, které sám neudělá, tak si i něco bohužel připlatíme, ale i tak ušetříme na udělání el. dřevě a hlavně materiálu tak doufám, že ten spodek zvládneme do těch 700, ale vem si jen kuchyň, tu sám neudělá:-( My relativně také nespěcháme bydlíme ve svém bytě s min. náklady, ale jen 40m2 no jednou na to budeme vzpomínat snad v dobrém:-)

30.08.2013

Ahoj holky, chci se s vámi podělit o vlastní zkušenost a ráda si přečtu, zda jste zažily něco podobného, nebo naopak.... Jedná se o to, že od mala (dcerka 21m) preferuji zdravou stravu a opravdu výrazně omezuji sladké u dcery, jediné, co jí ze sladkého je, ovoce, piškoty domácí marmeládu na chleba a med a domácí koláče, sladkou snídaní má cca 2X týdně a jedná se o to, měla jsem ji sebou tento týden 3X v práci, máme dárkovou prodejnu s kvalitní čokoládou a malá si nenápadně ukradla a dala do pusy, nějak jsem to neřešila( byla to výjimka a čokoláda je opravdu čokoláda) jenže ten den měla ráno také sladkou snídani a teď k věci, dcerka je úplné zlatíčko a nikdy se nevzteká a zlobí a co ten den prováděla no hrůza, další den jsem to opět neuhlídala a zase se to opakovalo, hyperaktivní, protivná vzteklá vůbec jsem nevěděla která bije :? Ve středu jsem dala vše z jejího dosahu a dávala pozor, aby se nehoda neopakovala a sladké neměla a celý den opět mé zlatíčko a včera jsem měla velké vyřizování ve městě a pak jela ke známé, já blbec jsem ve spěchu zapomněla pro malou svačinu a pití, koupila jsem ji šáteček a pitíčko, neměli nic neslazeného(doma pije vodu s citronem a nebo neslazený čaj) a jela k známe, kde dostala ještě sušenky no a opět šílenost, takže odteď žádné sladké, jen se mi potvrdilo, že to souvisí s jejím chováním a když jsem začala pátrat v minulostí, tak se mi to hezký spojilo. Máte některá podobnou zkušenost a ještě mě zajímá, tady na MT mi připadá, že všechny hodně řešíte stravu vašich dětí a tak si říkám, kde jsou ty uvědomělé matky??? Protože ve svém okolí, jsem snad jediná a já nevím, jak mám řešit návštěvy a podobně, kde se dětem nabízí sladké, já přece nemohu 2 lete dceři lhát, že to není dobré a pod. když ostatní děti to jí a je jasné, že ji asi dlouho neuchráním, ale chci aby měla od mala dobré stravovací návyky:-)

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj, já bych řekla, že po čokoládě takové stavy být můžou, ale po čokoládě (kakao ?), ne po každém sladkém jídle. Jinak stravu jsem hodně řešila do dvou let, kdy jsem čokoládu nedávala vůbec a jsem ráda, že syn je naučený hodně na zeleninu a ovoce a čokoládu nevyhledává :) Moc ji nekupujeme a sám ji naštěstí nechce. max někdy bonbony. Sladké na syna nepůsobí vůbec, pokud ho "nezabavíme", chová se jak poděs.

já toto vysledovala také. To byl ale menší a se sladkostmi jsme jen lehce koketovali. bylo mi jasné, že po návštěvě babičky to bude den k nevydržení. Takže u nás to fungovalo...

synek je pošuk denně bez ohledu na složení stravy, "v klidu" je jen když ho zaměstnám něčím, co ho baví a zajímá

starší dcerky jsme to měli podobné - do cca 4 let. Když se dostala k čokoládě, mívala doslova vzteklé záchvaty - jak byla jinak milá holčička (samozřejmě, že i zlobila, ale prostě se chovala jinak, to rodič pozná). Snažila jsem se to hlídat, pobuřovala jsem tím své okolí.
Přitom to nebylo o tom, že by jí člověk nedopřál, prostě bylo vidět, že jí to očividně nedělá dobře.
Sladké snídaně ale měla - hodně peču - takhle přehnaně reagovala jen na čokoládu.

čeče to by mě nenapadlo,ale kdo ví.My teda jíme všechno ale je fakt že třeba konkrétně čokoládu jsem asi do 2,5 roku nedávala vubec.Ale dcera pije normální štávu takže u nás nevím.Záleží kolik toho snědla,navíc ta "pravá"čokoláda by měla být "zdravá" ne?

11.08.2013

Vany bude mít za pár dní 21m, je moc šikovná a dělá nám radost, mluví krásně ve větách, všemu rozumí a vše pozná, jí sama a nočník máme zvládnuty, už nedáváme plínu ani na cesty autem, ale jen na span

Vany bude mít 21m
Vany bude mít 21m
Vany bude mít 21m

Ahojky, no Vaneska je úžasná, je to kočenka a ty poslední dvě fotečky jsou nádherné, ty se fakt povedly :) Co se týče těch dovedností u dětí, já si rozhodně nemyslím, že to záleží na tom, jak moc se dítěti věnuješ. Ono už je to asi i v tom človíčku. Já mám kluky od sebe 19 měsíců, ještě do nedávna to byl šílený záhul. Určitě se jim nevěnuji tak, jak bych chtěla, ale Jinďulkovi to zřejmě nevadí. 21 měsíců mu bude za 14 dní. Taky celkem hezky mluví, plínu snese jen na spaní, když je vzhůru, tak by se do ní nevyčůral, je pohybově nadaný. Ale myslím, že to je prostě v něm. Má zájem o komunikaci. Starší syn prostě mluvit nechtěl, kdykoliv jsme po něm chtěli, aby něco zopakoval, tak prostě nechtěl. Jinďa, ten to dělal sám už od začátku. Hned opakoval, aniž bychom ho museli pobízet, prostě ho to bavilo. Takže si myslím, že to taky záleží na tom dítku. Můžeš se mu věnovat jak chceš, ale pokud to dítko chtít nebude, tak máš smolíka :) Co se týče TV, tak ta Jinďu absolutně nebere, nevydrží u žádné pohádky, ani u Krtečka :00: Občas by to bodlo :D

In reply to by Jablotro

Děkuji, určitě záleží i na dítěti, já jen, jak pozoruji ty maminky, tak se kolikrát nedivím, že mají takové či takové dítě, jen jde třeba vidět u Vendulky, jak krásně tu malou vypiplala :one: My teda krtečka milujeme a ještě včelí medvídky, ale pouštíme minimálně spíš si čteme a malou úkolujeme a snažíme se nějak zabavit a hlavně ji zapojujeme do běžných činností, my to bereme úplně normálně, ale známá co u mě byla čuměla jak puk a asi si myslela že jsem spadla z měsíce :€s€:

In reply to by petra.nn

Petruško, taková slova tak pohladí :kiss: ono je to provázáné, je to hezky vidět u sourozenců, i když je vychováváš stejně, každý je většinou úplně jiný, záleží hodně na povaze toho prcka. Já si někdy říkám, že nemám nápady, že jsem taková "strohá" matka :) ale pořád na Mišku mluvím, od bříška, včera jsme byly v tmobilu a pán si myslel, že telefonuju a já komunikovala s dítětem :///: mamka mi vždycky říká, že s ní moc diskutuju, že se nemám ptát, ale prostě tak určit, ale takhle mi to je automatický, pro mě je prostě partner, sice s hranicema, ale parťák ;)

In reply to by vendul6

No právě, že já také nemám pocit, že pro ní dělám bůh ví co, ale také s ní od malá mluvím, jako s dospělou a jak jsem psala známá co u mě byla a má o něco starší holčičku, na mě koukala, jak na exota, jenže ta její malá neumí skoro nic a s tím telefonováním, to je trefné, já jsem v obchodě nakupuji a také mluvím, co koupíme a tak a teď když příjdeme tak malá už samá spustí ,cheba banan,miko a pod :€s€: Já jsem se úplně stejně chovala ke starší dceři, jenže její tatínek mě ve spoustě věcech na rozdíl od druhého manžela nepodporoval a i když je Sabi šikovná a hodně toho jako dítě uměla dokázal v ní vypěstovat vlastnost, jako je sobectví a nespolechlivost, protože to má v sobě i on a nepřipadne mu to nenormální a i když je Vany nervák po manželovi, oba s tím pracujeme. No zase se budu opakovat Miška mi Vany hodně připomíná, je živá, mudrlantka ale moc hodná a nás pokaždé dostane tím svým srdíčkem... Vendul jaké jsi znamení tipla bych to na nějaké vzdušné...

In reply to by petra.nn

To je trefné, určitě se otiskujeme do nich. Vidím třeba na sobě, jak se odráží ty mé chyby, co mi vadí na mé povaze, tak pak mi dělá problém s Miškou, ale to se strašně těžko odstraňuje, zase mi přijde, že co mi chybí, ona má :). A my máme úžasné babičky, nechávám jim naprostou volnost, Mišulka je miluje a manžel je strašně obětavej, až moc, ale je to znát, ta je z něj úplně hotová. Já jsem ta přísná a on ten hodnej, ale má to svůj smysl. Proto jsem jednu dobu trpěla, mi přišlo, že Mišu mě nechce, že bojujeme a teď je to zase úplně jiný, je mazlivá, rozděluje to, jsme sladěný mi přijde. Ale zlobidlo provokatérský je to hrozný :s:, ale každýho si získá, od malička nás zastavují cizí lidi a obdivují ji, to jsem pak pávice :///: . Ano máš pravdu, jsem blíženec, jsi šikula :one: představ si, že jednou na diskotéce nějaký maník určil znamení mé i mojí kamarádky, čuměla jsem jak roura :s:

05.08.2013

holky scháním opravdu dobrý recept na okurky nakládačky sladkokyselý nejlépe podobný znojemským okurkám moc dík za tip...

Kliknutím vložíte smajlíky:

jeden mám, dělám ho už spoustu let, okurky jsou výborné

Dobré okurky
4 l vody
600 g cukru
1 lžíce soli
vše chvilku povaříme,
přidáme 2 balíčky "DEKA" vaříme 5 min.
odstavíme a dáme 1 l octu

do každé sklenice dáme:
3 celé pepře
1 nové koření
1 hřebíček
1 bobkový list
kopr, cibuli, mrkev

sterilizujeme 20 min. při 80°C

03.06.2013

Holky jen mě napadla taková věc, prosím, nechci tady rozpoutat, žádnou šílenou diskusi, ale je to jen úvaha.V sobotním tištěné MF dnes jsem četla zajímavý příspěvek o ženách na MD, které většinu času tráví na internetu, na maminkovských stránkách, používají infantilní slovník a ptají se na věci, s kterými by si buď měli poradit samy, nebo spíš požádat rodinu, někoho blízkého, nebo odborníka, docela jsem o tom přemýšlela a došla k názoru, že je to tak, spousta maminek se zde svěřuje se svými intimními problémy, řeší manželé a tchýně a tak se ani nedivím, po přečtení některých diskuzí, že si chlapi o nás na MD myslí že jsme slepice, které mají v hlavě jen plény a dudlíky, podotýkám, ne všichni a ne všechny jsme takové, všimla jsem si, že je tu spousta maminek, které zde chodí, aby víceméně poradily, nebo si něco ověřily, tomu rozumím, také se snažím, poradit, pokud vím, že mám zkušeností a že má rada může být ku prospěchu,zajímají mě mezilidské vztahy a psychologie a vzhledem věku a zkušenostem vím, že spousta věci funguje a tak se je snažím předat dál, ne vždy jsem přijímána pozitivně, ale je jasné, že ne každý si rád vyslechne pravdu a radu, kterou nechce slyšet. Také sem chodím, pro radu, ale ptám se spíš konkrétních lidí , např..Kitiii na kojení, protože i když jsem byla druhorodička zkušeností s Kojením jsem neměla a ani nikdo v rodině a přiznám se moc nedám na lékaře, ani knihy a rady na nettu, ale na osobní zkušenost,která je k nezaplacení, také jsem se někdy nechala unést a zeptala se na něco, co by mi mnohém lépe poradila máma, nebo kdokoli z mých blízkých, ale potom jsem se raději co nejrychleji vrátila do reality. Proč tolik potřebujeme rady maminek na nettu, proč se nezeptáme mámy, nebo babičky, ano chápu, některé jejich rady mohou být zastaralé, spíš bych řekla, že období totality, bylo o posazování dětí o svíčkové v půl roce o choditkách a pod, ale jinak si myslím, že spousta věci naších babiček byla správných a my se teď raději řídíme knihami a nettem a pod. Za pár let mi bude 40 a dotýká se mě, když mladé maminky(ne všechny) si myslí, že my staré jsme divné a vůbec jím nedochází, že to samé si můžeme myslet my o nich!!! Přitom si stará nepřipadám, mám mladého ducha energii na rozdávání a připadám si mladší a otevřenější než jiná dvacítka, díky všem, co to přečetly až do konce které se nad tím zamyslely a ať už si myslíte cokoli, je to na vás :€s€:

Kliknutím vložíte smajlíky:

Za sebe nevidím problém. Je taková "doba", je svoboda, má své klady i zápory. Pro mě, starou matku, je to fajn. Někdo informuje na hřišti, někdo na netu o tom co měl k večeři a kdy si šel učůrnout. Tyhle informace jsou mi ukradené. MF nečtu. Jejich srandovní články jsou pro mě ztrátou času. Je mi i šumák co si kdo o matkách na dovolené myslí. Neboť zkušenost je nepřenosná. A já žiju svůj život ;)

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

To víš, že já také zjišťuji některé věci třeba na Google,nebo Wikipedie, to je vzhledem k dnešní době přirozené, i když se také ze zásady nevzdávám knih a encyklopedii, nett, jako takový vůbec nekritizuji jen mi už některé věci připadají extrémní :( Také tady ráda diskutuji, ale jen do určité míry :€s€: a díky za koment:-)

no mě je 32 a taky jsem vlatsně starší,ale zastaralé názory nemám :) tov proč se neptám naší mami je jasné-dneska se doporučuje něco úplně jiného než kdysi a já dám víc na to,co se vyzkoumalo v posledních letech než na to co s námi prováděla naše mami :) rady nehledám jen od maminek samotných,ale i na odborných stránkách a pak se z toho sažím sesumírovat něco co by vyhovovalo nám,protože jak je známo,tak u dětiček platí dvakrát tolik,že každé je jiné... snažím se zárovň i já poradit s mými zkušenostmi a přiznávám,že někdy i jen tak obyčejně pokrafat,podrbat,proč ne,že :) Chodím jen na tyhle stránky co se maminkovských webů týče a internet mi nedělá rozhodně hlavní náplň dne... uznávám,že občas taky dokážu být slepice-taky která ženská ne,že :) ale rozhodně mi to tady ani jinde na internetu nevynahrazuje reálný život a kdyby mi ho někdo ustříhl,tak se z toho nezblázním :s: :s:

20.05.2013

Holky, prosím vás, jak je ta říkanka na bábovičku na pískoviště, my si nemůžeme vzpomenout, díky:-))

Kliknutím vložíte smajlíky:

Bábovičko, poveď se mi,
jestli se mi nepovedeš,
vyhodím tě z okna ven.

Bábovičko, poveď se mi
jestli se mi nepovedeš
budeš bita jako žito

Otloukej se babovičko,
nebudeš-li se otloukati
budu na tě žalovati
císaři pánu
ten ti dá ránu
až poletíš ke zlatýmu džbánu

20.05.2013

Holky, jelikož pocházím z Moravy a manžel je z Čech napadla mě tato anketa ohledně zvyku a tradic, zjistila jsem , že u nich se toho moc neslaví a tak vás prosím, jaké tradice svátky slavíte, nebo, jaké znáte ale neřešíte je a prosím napište odkud jste stačí kraj, díky moc :€s€:

1 slavíme Vánoce,Velikonoce( ale bez tradic) 1 máj(stavění a kácení máje, smažení vaječiny venku (zahajování grilovací sezony )pouť u nás na vesnici, ta je velkolepá, svatého Martina, souznění (předvánoční trhy), Svatý Valentýn(dostávám kytku, nebo nějakou drobnost)

2 neslavíme Halloween,posvícení, pálení čarodějnic a jiné neznám
kraj Moravskoslezký

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj. Tak ja jsem z Krkonos. Slavime samozrejme Vanoce, Velikonoce, Mikulase. 4.prosince u nas chodi Barbora a dava do podkolenky, co si davame za okno orisky, ovoce a sladkosti. To se moc nikde jinde nedela, jak jsem zjistila. Tenhle zvyk si ale nedam vzit, i kdyz ted bydlime v Praze a nasim detem Barbora nadeluje. Jinak drzime 1.maj, ale to jenom pusou pod rozkvetlou tresni, palime carodejnice, i kdyz ted spis chodime na nejaky vetsi paleni, ktery se porada nekde v blizkosti, nez abysme palili sami. Letos jsme poprvy slavili Svatek matek, protoze syn uz je vetsi a udelal mi ve skolce darek.
Neslavime Halloween ani svatyho Valentyna. Jinej svatek me nenapada.

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka