jarcis

04.06.2014

Ahoj holky,
tak jsem se dnes strašně vytočila…
V neděli jsem mluvila s mamkou a ta se ptala, jestli by se mohl ve čtvrtek muj tatka stavit na návštěvu (trochu mě zaráželo proč, když 2 týdny z5 přijet nemohl ani na den nebo par hodin a to jsem měla manžela 14 dní v zahraničí, 2 malé děti sama na krku, dcera navíc nemocná a já rizikově těhotná.. – mimichodem, oba moji rodiče jsou doma v částečném invalidním důchodu a vlakem to mají 25 minut..)
Dodneška se otec neozval, tak jsem mu ráno napsala mail (je téměř hluchý, po telefonu se nedomluvíme).. jestli ta návštěva zítra platí a v kolik by zhruba přijel. Ještě jsem mu vyhledala a vypsala spoje, které navazují na vyzvedávání dětí ze školky, že pokud přijede (bnebo bude chtít odjet) v tyto časy, dojedu pro něj autem až na nádraží a nebude muset z nádraží autobusem (MHD).. a když přijede kdykoliv jindy, napsala jsem mu časy, kdy doma nemůžu být, protože právě vyzvedávám děti ze školek..
Otec ale 8 hodin nereagoval na mail ani telefon, tak jsem volala mamce, co se děje, jestli jsou v pořádku – tatka se prý urazil, že mu nemám „co diktovat, v kolik může přijet.. a nebude se přizpůsobovat nějakému mému rozvrhu“… chápete to?

Kliknutím vložíte smajlíky:

rodiče si nevybereš ... můj táta se o mě nikdy nezajímal a ještě mi vyvral peníze na vysokou ... řekla jsem mu, že teď když má vbnučku mužem na vše zapomenout a zkusit to znovu... a opet nezájem.... moje máme ta dítě schopná pohlídat není... jela jsem tam na víkend (máme malý byt a manžel se potřeboval učit na zkoušky) a měla ji přebalit ... byla jen počuraná a pak převlíct na spaní, že já se zatím navečeřím.. a nic... musela jsme jít a dodoělat to (jediné co zvládne je, že když je nakrmená a přebalná a spokojená ji vzít do kočáru a dvě hodiny sní jezdit po městě když se sejdem u babičky) prarodiče by mohli pohlídat jen moji ale to jen na chvili (jejím už něco přes 70 a děda má občas problémy a už několikrát ho odvážela sanita) a tchýně.. i přes spoustu chyb... jsem si rikala bydlí o vchod vedle bude to fajn... no a ted se ani nezdravíme (měli jsme u ní mražák s masem, protože k nám do bytu se už nevešel a dávali jsme jí peníze na provoz a ona s manželovým bratrem nic neřekli a mi tam pak příjdem polovina masa sežraná a ona se jen blbě culila ... a nebyl to jediny incidet) a nikoho jiného nemame a moje část rodiny je od nás 35 km a sem jezdej výjmečně... takže vždy hlídám buď ja nebo manžel....

neco obdobneho dela tchyne :00: :00: :00: :00: :00: a jeste mi nada, ze ji zvu na narozeniny, protoze ona nema cas vysedavat, ona musi delat :00: :00: :00: :00: :00:

Jo jo, člověk to myslí dobře a nakonec je všechna vina na něm, to můj otec dělá taky a přitom se mu snažím věci ulehčit. Už jsem se naučila tyhle jeho nálady přecházet, jinak bych se musela zbláznit.

In reply to by Anca7

jo, jen jsem chtěla vědět, jak naplánovat den, jestli můžu začít balit nebo zajet na nákup.. jestli mám něco vařit (děti mají oběd ve školce a mě zbyla na zítřek jedna porce na oběd) a pozítří jedeme na pár dní pryč - otec sedí už pár let doma a asi nechápe, že já nemám čas celý den doma čekat jestli a kdy přijede, případně být v pohotovosti a dojet pro něj na nádraží..
A vlastně je to asi vše moje vina.. přetím jsem za nima jezdila autem každý týden (s vnoučatama), ale co mi lékař zakázal řídit dál než po městě na nákup a do školek, tak na ně "kašlu" a nejezdím tam a oni chudáci neviděli vnoučata už asi 6 týdnů..

nechápu :00: :00: ale můžu tě uklidnit,že já mám doma to samé,akorát ze strany mamky :s: :s: už jsem si zvykla :///: to se srovná,neboj ;)

11.04.2014

tak mi dnes přišla smskou zpráva, že i krevní testy z prvotrimestriálního screeningu vyšly naprosto v pořádku.. UTZ byl ukázkový.. zítra začínáme 13tt, tak snad už bude vše ok :-)

Kliknutím vložíte smajlíky:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

děkuju, my to zvažovali opravdu hodně.. chtěli jsme 3 děti, ale jsem po 2 císařích.. po 2. porodu mi lékaři řekli, že už to nepůjde.. obrečela jsem to.. pak jsem měla období, kdy dcera nechtěla v noci spát, já 4 měsíce naprosto hotová a byla jsem přesvědčená, že už další ne.. loni v prosinci mi doktor 2 roky od porodu řekl, že jizva je naprosto v pořádku a že by se 3. těhu nebál.. bude to mít sváítat s tí rizika, ale nejsou nepřiměřená (musím počm, že pokud zase budou problémy s jizvou, skončím posledních pár týdnů v nemocnici..) ted jsem ale strašně ráda, že vše vyšlo..uvidíme, snad to všechno zvládneme.. syn chodí do školky (a není ještě v 1. třídě, která by s novorozencem byla hodně náročná).. dcera chodí na 3 dopoledne v týdnu do soukromé školky a když bude nejhůř a já zase nebudu zvládat a spát v noci, pujde na dýl.. moc se jí tam líbí, takže by to problém vůbec být neměl.. párkrát tam i spinkala ..
Jestli třetí oba chcete a zvládnete to finančně (podle mě už není veliký rozdíl 2 a 3), tak do toho jděte, určtitě nebudeš litovat.. já nechtěla veliký rozdíl mezi dětmi (aby nejmladší vyrůstalo jako jedináček..) jestli se pro 3. rozhodnete, tak at je vše v pořádku :-)

31.08.2013

Ahoj holky. Rada bych se zeuiptala na Vas názor. Mám 2 děti (4 roky a 20 měsíců). V práci jsem si zažádala o 2 letou RD, ale spíš z důvodů, kdybychom chtěli 3. Miminko,abych mohla na neschopenku). Na podzim jsem chtěla zavolat šéfovi, že si chci RD o 9-12 měs. prodloužit, ale předstihl mě. Reorganizuji oddělení a hledají nové lidi. Jedna z 10 pozic je na mě jako sita.. mám podobnou praxi z minulé práce a jako jediná z té h 10 nevyžaduje časté zahraniční služební cesty. Jenže to je práce na plný úvazek nejpozději od ledna, kdy budou malé teprve 2 roky. Nasla jsem supr soukromou školku,takže ani to by nebyl problém. Jenže manžel se na to vůbec netvari. Je schopen nás uživit sám a chce, abych se raději věnovala dětem alespoň dokud jsou takto malé. V pondělí mám pohovor s vedenim a nevím, co jim říct, pokud mě budou chtít (což je dost pravděpodobne). Zkrácený úvazek bohužel nepřipadá v uvahu.. šly byste do něčeho takového?? I bez podpory manžela??

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj. Já myslím, že ve 2 letech už není tak brzo. Pokud se na to cítíš a máš chuť a pokud třeba riskuješ, že by ti po 3-letech práci už v té firmě nenabídli, tak bych šla. Hlavně, aby ti malý ve školce moc nemarodil, nebo abys měla pro něj v době nemoci hlídání. Mě bohužel nabídli super práci, když bylo malému rok a odmítla jsem, hrozně bych o ní stála, ale malý byl moc malý a neměla jsme babičku na hlídání. Ve dvou letech, bych ale neodmítla. Od prvního jsem šla v jeho 2,5 letech, druhému je 19 měs a momentálně jsem ráda, že jsem doma. Ale kdo ví.... :a:

já bych nešla-rozhodně ne na celý úvazek.Na částečný ano,pokuď bych o práci hodněš stála... ale s takhle malými dětmi na plný úvazek,navíc,když se to manželovi zrovna nelíbí a navíc netlačí finanční situace-ne.Rodina je pro mě víc,v práci pak už budu po zbytek života,děti jsou malé jen chvíli :(

já si nedovedu představit, že bych v tomhle neměla podporu manžela. Mám tříleté a roční dítě, do práce chodím na částečný úvazek, starší měl 7 měsíců, když jsem se po mateřské vracela, mladší měla 5 měsíců, ale prcka mi vždycky hlídala moje mamka. Starší synek nastoupil do školky ve dvou a půl letech a až na ty časté nemoci se školkou nemá problém, přijde mi v kolektivu spokojený. Ale zase je to o tom, že jsem část týdne doma, takže s dětmi trávím dost času. Až teď v pondělí, takže skoro ve třech a půl letech, kluk nastupuje do školky na celý týden a s dcerkou budu dál napůl doma napůl v práci ještě minimálně jeden školní rok. Představa, že bych chodila na plný úvazek do práce a tím pádem bych děti skoro neviděla, mi úplně nevyhovuje. I když jsou kolikrát "na zabití", malí jsou jen jednou a trvá to tak strašně krátce ...
Já bych v první řadě zkusila zjistit, jaké budou možnosti za těch 9-12 měsíců, pak bych s manželem pořešila, proč je proti mému návratu do práce a pak bych si to zkusila srovnat v sobě, jestli mě to pracovní zapřažení "na úkor dětí" činí šťastnou. V teoretické rovině nemám jednoznačnou odpověď, když jsem měla jen jedno dítě, hrozně jsem se do práce těšila, teď co mám dvě, si i dovedu představit, že bych byla tři roky doma. Ale nemůžu, kdybych odešla na rodičák, neměla bych se v práci kam vrátit, tak jsme se s šéfem dohodli na kompromisu, já budu trochu pracovat a oni mi nezruší místo v rámci reorganizace nařízené šéfovým šéfem

Evidentně do práce chceš, takže bych si promluvila znovu s manželem a pokusila se mu vysvětlit jak to vidíš.Hodně štěstí :)

Pokud bych dostala dobrou nabídku, neváhala bych, nejsem rozený domácí typ, ale každá to máme jinak... já i teď při MD pracuji, i když si sama upravuji pracovní dobu :€s€:

30.10.2012

Ahoj holky,
je tu některá, co rodila 3x císařem? Nebo je po 2 CS znovu těhotná? Případně, šly byste po 2 císařích do dalšího těhu?
Poprvé jsem rodila 8/2009 - kvůli poloze KP a relativně velkému hmotnostnímu odhadu mě jako prvorodičku přirozeně rodit nenechali.. podruhé 12/2011 jsem musela na 2. sekci kvůli tenké jizvě (méně než 2mm). Za pár dní mám jít na kontrolu k doktorovi a začínám přemýšlet co dál.. jestli se tak za rok vrátit do práce, nebo zkusit další těhu. V porodnici mi primář řekl, že pokud jsem měla u 2. císaře hodně ztenčenou dělohu v místě jizvy, 3. těhotenství v žádném případě nedoporučuje. Můj gynekolog (který dokonce obě sekce prováděl) zase říkal, že v tom problém vůbec nevidí, jen bych musela být víc sledovaná a rok, dva počkat.. Ke všemu začínám mít strach, abych neměla vícečetné těhotenství - moje babička, teta i prababička měly (některé i vícekrát) dvojvaječná dvojčátka - matka měla být dokonce také z dvojčat, ale druhé nepřežilo.. Takže mám strach nejen z komplikací, ale i z toho, abych nemusela být postavena před volbu selekce. Ale i přes všechna rizika bych si další miminko přála (a manžel dokonce snad ani s jinou variantou nepočítá:-))..
Díky za zkušenosti a názory,
Jarka

Kliknutím vložíte smajlíky:

az si budes myslet ze by si chtela dalsi tak zajdi za dr a nech se prohlidnout jak na tom jsi a jak vypada jizva,a pak se rozhodnes
stejny plan mam i ja ;)

tak mě můj dr potěšil že ve vedlejším městě je jedna co rodila sedmkrát císařem :00: takže tři děti prý klidně zvládnu :s:
já bych se toho nebála, jen se zeptej dr jak ta jizva vypadá a jestli by do toho v tvém případě šel, myslím, že na utz by se mohl podívat jak jsi na tom ve vnitř

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

no pokud jsi problémy měla už u druhého, zvážila bych to, já vím že je to lákavé, ani nevíš jak :s: , ale zas riskovat případné praksnutí dělohy nemá cenu

ahoj prvního císače mi dělali kvůli nepostupujícímu porodu 01/2009 a druhého kvůli velikosti mimča 09/2011 a za rok chceme být zas těhu. Ptala jsem se před druhým porodem na toho třetího císaře a dr operáter gynekolog co mi dělal toho druhého plánovaného císař mi řekl že se podívá na sále na dělohu a řekne mi co a jak. Nikdy jsem neměla problém s hojením jizvy nebo tak a dr řekl že úplně v poho, jen musím 2 roky počkat, takže já do toho za rok jdu :a:

moje kamarádka má za sebou 3 císaře,první byli dvojčata,v té době byl u vícečetných těhu císař automatika,druhý bylo veliké,takže třetí bez problému,bez rizika,jen už prostě automaticky císař,neměla možnost volby

02.03.2012

Ahoj holky,
dnes nás čeká kontrola u obvodní doktorky.. O víkendu jsme byli s dětma na pohotovosti - Náš 2,5 letý syn měl zánět spojivek a horečky kolem 40°C - prý angína, na kterou dostal antibiotika. Malá (budou jí 3m) prý měla "jen" virózku - teploty do 38,5, kašek, rýmu a zánět spojivek. Ale co m vyděsilo nejvíc, tak prý má šelest na srdíčku. V porodnici na nic nepřišli, ani doktorka ve 2 týdnech. Na šestitýdenní kontrole malá tak strašně řvala, že i kdyby tam "něco bylo", tak to doktorka nemusela slyšet.. Měli jste také někdo podobný problém? Asi nejspíš dnes dostaneme doporičení na kardiologii.. Nevíte, kde v Praze nebo středočeském kraji jsou na kardio nejlepší? Předem moc díky, Jarka

Kliknutím vložíte smajlíky:

ahoj, tak jen k tý angíně - pokud maj zánět spojivek, můžou to být chlamydie, jenže doktoři nedělaj takhle při potížích testy, protože sou drahý. moje holka měla podle doktorky angínu, k tomu měla zánět spojivek a takovej kašel, že to člověk neviděl. sirup, co nám dala nezabral, léčili sme to sami colostrem. a pak malý sestřence, od který to holka chytla, zjistili chlamydii. je to hrozný svinstvo.

Tak malému to doktorka zjistila asi v roce,když konečně u ní na návštěvě neřval. šli jsme na kardio,trvalo to docela dlouho,dostal přicucnout takový drátky na hrudníček a pak mu po hrudníčku jezdil snad deset minut ultrazvukem a sledoval. já malýho držela za ruce,manža za nohy,protože tak dlouho ležet a nezkoumat to všechno kolem ho fakt nebavilo,ke konci i řval. Nakonec srdíčko v pořádku,ani na kontrolu nemusíme,neteř to měla taky jako malinká,byla pak ještě dvakrát na kontrole a ztratilo se to,ta to měla růstové,tak se neboj,má to spousta dětiček a srdíčko mají v pořádku. Držím palečky :a:

Ahoj já to měla taky jako malá, akorát jsem jednou za rok chodila na EKG a potom poslední dvě prohlídky byly echo a tam mi to úplně vyloučili s tím, že to vymizelo..jinak i s šelestem jsem byla naprosto bez omezení, není to žádná choroba a dětem to většinou v pubertě samo zmizí tak klid :) :)

In reply to by Janka1988

No, ještě budeme muset na kardiologii, aby vyloučili, že není nějaký větší problém.. Ta šelest prý může být proto, že nemá ještě úplně uzavřené komory, nebo může být vada na chlopni, nebo zúžená céva a já nevím co ještě.. Doufám, že se to vše vyloučí a bude tam "jen" ta šelest.. ale to ukáže až ultrazvuk..

Ahoj , moje děti měli obě šelest na srdíčku a většinou je to růstový klukovy na to přišli ve dvou letech a po roce už dobrý a holce už ve 2měsících a to jsme pak byli po roce na kontrole a je to lepší tak ještě jdeme za rok. Ale žádný omezení nic prý to má dost dětí a někdy se na to ani nepříde
a chodíme na ekg na polikliniku budějovickou a v pohodě žádný čekání a jsou tam i milý

08.11.2011

Dnes mi k mému velkému překvapení přišla na účet 1. mateřská. Zaměstnavateli jsem nesla papíry 11.10., nástup na mateřskou byl 17.10. a za říjen jsem čekala penízky raději až v prosinci spolu s listopadovou mateřskou.. A pak přišlo 2. milé překvapení.. mám mateřskou vyšší než s prvním děckem (1. mateřská od července 2009, mezi tím jsem nepracovala, jen pobírala dvouletý rodičák).. ono se něco měnilo???měsíčně mi to dělá cca 1500 navrch (podle dní v měsíci) a nechápu proč.. Máte to někdo také tak?
Jarka

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj, tim ze se navysuje mzda se navysuje i materska. Ja jsem u druhe materske take mela vice penez. Uz to bylo poznat z vyssiho vymerovaciho zakladu. Dystak si muzes zavolat na OSSZ ktera ti dle sidla zamestnavatele PPM vyplaci :-)

já to tak měla před rokem, taky jsem měla zhruba půldruhýho tisíce víc, než s prvnim prckem:)

Jo, zvýšila se maximální výše PPM, takže nejspíš jsi to měla minule jak já, že jsem dostávala těch necelých 14 tisíc nebo tak nějak a teď máš víc... taky jsem na to hleděla, než mi to došlo... tak buď ráda, každá korunka dobrá... taky jsem při první nynější mateřské hleděla jak puk a pak jsem měla strach, že budu muset něco vracet, že se přepočítali...

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Právě že ne.. je to prostě "zvýšení mateřské".. Rodičák jsem měla jen do dvou let - skončil mi v srpnu a poslední mi byl vyplacen v září (za celý srpen). V říjnu jsem byla bez peněz (tedy od státu, korunky na platby přišly od manžela :-)) a čekala jsem, že 1. mateřská přijde až v prosinci (až budu ležet v porodnici) .. takže mi manžel zas poslal nějaké korunky.. dnes kouknu na účet a tam nějak "moc" peněz - před Vánocema docela příjemné překvapení .-)

10.10.2011

Ahoj holky.. tak jsem dnes zažila 2 šoky.. Zaprvé jsem se dozvěděla (až ve 31tt na velkém UTZ), že čekáme holčičku (počítala jsem s 2. klukem), ale pak jsem to volala kamarádovi a ten chudák řeší jiné problémy. Byli na IVF a dnes museli na redukci, protože se chytla obě vajíčka - a nejen to, z obou jsou navíc jednovaječná dvojčata, takže čekají dohromady čtyřčátka. Přítelkyně ně je po několika operacích čípku a neměla by žádnou šanci děti donosit. Ke všemu jí odborníci doporučili redukce 2 - nejprve jedno jednovaječné a pak příští týden to druhé, aby zbyly dvojvaječná dvojčátka (nevím proč, nebo zda je to takto méně rizikové, to už jsem raději nechtěla vyzvídat..).. tak ted držíme palečky, aby jim to dobře dopadlo..
Jarka

Kliknutím vložíte smajlíky:

In reply to by martina2105

děkuju.. já si byla úplně jistá 2. klukem, tak musím tu holčičku trochu vstřebat :-) Manžel je naprosto nadšený (chtěl holčičku už napoprvé.. ale ted to až do dneška nedával tak znát, kdyby to byl kluk, aby mě to nezklamalo) Babičky, tety, strejdové .. všichni mají obrovskou radost.. až se začínám cítit špatně, že se taky tak neraduju.. ale až si na to zvyknu, tak to snad přijde (né že bych jí nechtěla, vážně jsem moc ráda, že je mininko v pořádku, jen jsem s ní prostě tak nějak nepočítala - asi to zní hloupě, co :-))

In reply to by jarcis

nee uplne te chapu :) jak to vztrebas tak se budes tesit-neboj
svagrove rekli na vsech ultr ze je to kluk zacala s modrou uz meli jmeno i v papirech zapsany a ejhle u porodu vykoukla druha holka :) takze z adama je eva :)

In reply to by martina2105

děkuju.. já si byla úplně jistá 2. klukem, tak musím tu holčičku trochu vstřebat :-) Manžel je naprosto nadšený (chtěl holčičku už napoprvé.. ale ted to až do dneška nedával tak znát, kdyby to byl kluk, aby mě to nezklamalo) Babičky, tety, strejdové .. všichni mají obrovskou radost.. až se začínám cítit špatně, že se taky tak neraduju.. ale až si na to zvyknu, tak to snad přijde (né že bych jí nechtěla, vážně jsem moc ráda, že je mininko v pořádku, jen jsem s ní prostě tak nějak nepočítala - asi to zní hloupě, co :-))

27.09.2011

Ahoj holky,
už jsem to sem sice před časem psala, ale třeba se najde někdo, komu to pomůže :-)

AHOJKY, TO JE SUPER ZPRÁVA, JEŠTĚ V TOM TROCHU TÁPU. RODIČOVSKÁ BY MI MĚLA KONČIT V LEDNU, TEĎ JÍ RUŠÍM A JIŽ NASTUPUJI NA DALŠÍ MATEŘSKOU. MÁM TEDY POTOM ZAMĚSTNAVATELE POŽÁDAT O ČERPÁNÍ DOVOLENÉ ZA DOBU 2. MATEŘSKÉ DOVOLENÉ NA KTEROU MÁM NÁROK, NEBO JE TO NĚJAK JINAK? PLATÍ DOVOLENOU ZA TU DOBU PŮLROKU MATEŘSKÉ NEBO ZA CELÝ ROK? ABYCH TO NEFORMULOVALA JAKO STŘÍVKO. MOC TI DĚKUJI. :-) NEBO MÁM JEN ZAFORMULOVAT ŽE ŽÁDÁM BEZPROSTŘEDNĚ PO SKONČENÍ MATEŘSKÉ O ČERPÁNÍ DOVOLENÉ NA KTEROU MÁM DLE ZÁKONA NÁROK? KRÁSNÝ DEN TERKA

In reply to by Tweergoes

Je to tak. Je potřeba dopředu (cca 1-3 týdny před koncem mateřské, ať máš jistotu) písemně požádat o čerpání dovolené a musí bezprostředně navázat na mateřskou.. pokud ti končí např. 25.5., tak požádat o dovolenou od 26.5. Pokud bude dovolená navazovat na mateřskou, tak ti ji zaměstnavatel musí poskytnout a nesmí ti ji krátit, takže budeš čerpat dovolenou za celý rok - 4 týdny (pokud máte ve smlouvě víc, třeba 5, tak dle smlouvy..:-) Zároveň si od 26.5. zažádáš o rodičovský příspěvek. O rodičovskou dovolenou u zaměstnavatele si pak požádáš až po skončení řádné dovolené (to je takové to neplacené volno u zaměstnavatele).
Asi hodně záleží, jak to u Vás ve firmě funguje.. až to bude aktuální (cca 2 týdny před koncem mateřské), tak bych zavolala mzdové účetní a zeptala se, co konkrétně od tebe chce.. jestli nějaký váš interní formulář na dovolenou, nebo žádost.. případně co tam máš napsat. Alespoň budeš dopředu vědět na čem jsi a budeš mít čas jí případně poslat výše zmíněné paragrafy ze Zákoníku práce, kdyby je náhodou neznala :-)
Nejspíš nic nezkazíš např. formulací "Žádám o čerpání řádné dovolené za kalendářní rok 2012 tak, aby bezprostředně navázala na PPM (,která končí dnem.. ale to asi není nezbytně nutné, info od kdy do kdy čerpáš PPM by mít měli.. )."
Snad jsem to napsala srozumitelně.
Jarka

23.09.2011

Tak jsem dnes čekala 1,5 hodiny v ordinaci praktického lékaře kvůli 5-minutovému "vyšetření".

Doktorka: "je Vám něco, máte nějaké problémy?"
Já: "Ne"

ahojky.... ani jsem něco promeškala... ?!
Já vubec nevím o otm , že je nějaká povinná prohlídka u odvodního lékaře... =/
Nikdo mi nic neřekl... =/ Ani v nMotole, kam chodím už od 11týdne do poradny, jenže oni mi tam do průkazky nic nepíšou, tisknou mi vždy na papír kontrolu... Atni u zubaře jsem ještě nebyla... a to jsem dnes 29+0tt

03.08.2011

Ahoj,
dnes jsem na toto téma narazila náhodou v diskusi.. tak posíám jeden zajímavý a užitečný odkaz.
Já se o možnosti čerpat dovolenou s 2 dítětem po skončení mateřské dozvěděla spíš náhodou, tak posílám dál.. třeba to někomu pomůže.
http://www.zeny.cz/magazin/finance/i-zena-na-materske-ma-narok-na-radno…
http://www.mojetehotenstvi.cz/proplaceni-dovolene-11
Jarka

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahojky, takže pokud já mám teď druhé dítě, můžu jít za účetní ať mě po skončení mateřské ihned napíše na dovolenou, kterou mi proplatí a přitom můžu zároveň po skončení mateřské ihned začít pobírat RD?

Zdeňka a Vikča

In reply to by jesterkalackova

No, raději bych o dovolenou požádala a poslala to doporučeně, nebo žádost o dovolenou donesla osobně a nechala si potvrdit, že si to převzali. ale ano.. je to přesně jak píšeš :-)
Oni ti jí neproplatí, ale budeš jí čerpat (takže ti jí zaplatí..). O rodičovskou dovolenou (volno v práci) si zažádáš až po skončení dovolené. ale o čerpání rodičovského přspěvku (na úřadu práce) si zažádáš také tak, aby navazoval na mateřskou, takže ano budeš rodičovský příspěvek i dovolenou čerpat zároveň..
Jarka

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko

Ovulační kalkulačka