cifinka

21.09.2015

Známá mě dluží 13 000kč půjčovala jsem jí je v hotovosti.Půjčovala si je vloni v září na 14 dní.Pak začali samé výmluvy tak jsem jí dala po čtyřech měsících k podpisu uznání dluhu který podepsala v něm stojí že mi to má splatit jednorázově 15.2.2014.To samozřejmě nezaplatila místo toho to po měsíci pořád odsouvala.V srpnu už jsem se naštvala a napsala jí že pokud to nezačne aspon splácet dám to k soudu.Navrhla jsem jí splátkový kalendář do každého dvacátého dne v měsíci 1000kč.Na to nereagovala.Ted mi 18.9.poslala na úcet 100kč a napsala mi že mi každý měsíc něco posle a že 100kč je minimum.Chtěla bych vědět jestli můžu podat návrh na platební rozkaz i když mi poslala tu stovku nebo co mám dělat?Děkuji

Kliknutím vložíte smajlíky:
18.02.2015

Ahoj holky chtěla jsem se zeptat. Mám známou která půjčila kamarádce 13 000kč měla je vrátit do 14 dnů. Od té doby samé výmluvy no pořád to odkládala až se známá naštvala a dala jí podepsat uznání dluhu aby to do 15.února vrátila. Samozřejmě se neozvala a navíc to vypadá že schválně vylnila špatně adresu i datum narození a podpis je tak načmáraný že jsou pochybnosti že se takhle normálně podepisuje. Existuje svědek který jí viděl to uznání vyplňovat. Je možné jí zažalovat za podvod? Že si půjčovala peníze s úmyslem je nevrátit?

Kliknutím vložíte smajlíky:

Může jí asi obeslat nějakým dopisem od právníka-to by snad mohlo zabrat, pokud zná její skutečné jméno a adresu. Ale pokud vše špatně vyplnila, i s podpisem. Já ti nevím..., mně tvoje kamarádka připadá naivní, že to půjčila. Peníze se půjčují snad jen nejbližším přátelům nebo v rodině a ještě s nějakým právním dokumentem nejlépe (právě proti nějakým sporům nebo komplikacím-znáte to, třeba ten, kdo si půjčí má, pak zase nemá nebo nechce nebo to chce prominout...). Je to vždy lepší mít písemně a před notářem, ale na to už je pozdě.

06.01.2015

Co jsem nastoupila do práce,chodím jen o víkendy, začala mi 5ti letá dcera dělat scény a nechce chodit spát k babičce. Do té doby tam chodila ráda. Vždycky začne plakat že tam nechce. I u nich pláče a když se jí něco nelíbí vyhrožuje že půjde za mámou. Nevím jak se k tomu mám postavit. Snažím se jí vysvětlit že musím chodit do práce abychom měli peníze atd. Stejně mi pořád říká že nechce abych šla do práce nebo se mě ptá kdy už přestanu do práce chodit. Nastoupila jsem 1.11.k babičce chodí jednou za 14 dní od pátečního večera do nedělního rána. Přejde jí to?

Kliknutím vložíte smajlíky:
05.01.2015

Jezdím sama s dětma 3 a 6 let takže to tak výhodné jako rodina nemáme starší platí stejně jako já a mladší za letenku. Koukám po Španělsku nebo Řecku s all nebo plnou penzí. Líbí se mi dva řecko-39.230kč na týden s all korfu a španělsko 41.770kč na týden plp costa brava. Tak si říkám jestli by se nám spíš nevyplatil last?

Kliknutím vložíte smajlíky:
27.07.2014

Mám dvě holky 5 a 31 měsíců. Babička si ovšem pořád bere jen jednu tu starší. Jelikož už je malá vnímavá ptá se kde je ségra. Nějak mě to poslední dobou začíná štvát jelikož nastupuji v listopadu na víkendy do práce čekala jsem že už jí začnou zvykat a budou si jí brát taky. Mě je to blbý říct jí to jelikož je to tchýně a přítel taky není schopný a ještě mi za to nadává. Mě je té malé ale líto.

Kliknutím vložíte smajlíky:

Nevidím důvod, proč se babičky nezeptat. Třeba by si chtěla vzít obě, ale myslí si, že si ještě netroufáš svěřit jí i tu mladší.
Za zeptání nic nedáš. Nemůže se stát nic "horšího", než že ti řekne, že si na obě netroufá a bude si dál chtít brát jen jednu. Pak je na tobě, jestli to skousneš. Nebo když bude chtít jen jednu, tak jí raději nedáš žádnou?

Ahoj, my dáváme pokud chtějí a ptají se, k babičce a dědovi(tchánovcům)na víkend jen občas starší dcerku 4 letou(pokud chce sama od sebe). Ale většinou mi na druhý den volají, že už jí je smutno tak si pro ní většinou přijedem, nebo nám jí přivezou :///:jinak to berem obě dvě strany s humorem. Ale mladší jsme zatím ještě nezkoušeli nechat přes noc u babičky, je víc za mnou uplakaná je jí 2,5 let. Určitě jsem ráda, když mi děti občas tchánovci pohlídají a pobaví se s nimi atd. Ale i tak mi bývá moc smutno už po hodině,.takže to zas tak nepřeháníme přece jen doma je doma :h:

Ahoj předně já bych 5ti měsíční dítě nedala hlídat nikomu, ale tohle máme každá jinak. A nepíšeš jestli jste s tchýní byly domluvené, že ti bude hlídat až nastoupíš do práce. Pokud ano, tak bych chtěla, aby si brala obě děti. Napsala jsi málo informací, takže těžko radit co bych udělala já. Já hlídání nemám žádné, moje rodina bydlí daleko a manželova nemá zájem, takže je všechno na mě, včetně 5ti týdnů o prázdninách, když je zavřená školka a to je teprve mazec vymyslet kam s dcerou. Jediné co vím je, že se musím spolehnout sama na sebe a vše si zařídit.

In reply to by jana a nela

myslím, že tím 5 je myšleno 5 let ;) Jinak u nás mi holky hlídat nechce nikdo a když už, tak švagrová si chce brát jen tu starší a babička (bydlí společně v rodinném domku) taky tak, ale to se stane tak jednou za uherský rok :s: mi se to taky nelíbí a hodlám zasáhnout, že buď obě nebo žádnou. Zdá se mi to nefér vůči mladší.

07.05.2014

Dceři se začal pěkně hýbat přední dolní zub neuhodila se do něho zuby má naprosto zdravé.

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ja dceri v den 5.narozenin nasla za spodnima jednickama dva rostouci nove. Jsem myslela,ze to se mnou sekne. Ty stare se ji okamzite zacaly hybat,az jsme je vykyvaly.

ano,nám se taky hýbe,myslím,že už je to normální,ne?Ve školce předškoláci už mají i některé zuby pryč ;) Lukymu teda bude pět v červenci a už se hýbe,ne nijak dramaticky,ale má ho po úrazu asi ve dvou letech.Každopádně to se nehýbal,jen ho má uražený :///:

29.01.2014

Vybírám dovolenou a nemůžu se rozhodnout. Buď Mallorka na 8 dní s polopenzí do 3*hotelu dle recenzí vynikající prý se vyrovná 4* hotelu letecky za 31.480kč nebo letecky Makarská riviéra na 11dní bez jídla, pojištění a cesty z a na letiště za 24.000kč.Jedu sama se dvěma dětmi. Co by jste zvolili budu ráda za každý názor.

Kliknutím vložíte smajlíky:

Byli jsme v září na Mallorce, kousek od Palmy, letovisko El Arenal. Dovča se nám celkově líbila, hotel taky 3 hvězdy, ale fakt super, čisto, a kvalita byla vyšší. Jen to letovisko není zrovna ideální na dovolenou s dětma, je tam dost rušno a spusta pařících němčourů, kteří i v noci hulákají po ulicích a z oken hotelů. Nám to nevadilo, měli jsme hotel v klidné části a okna do zahrady hotelu, kde byl bazén, takže klídek :-) V chorvatsku bez jídla to není nic moc, když jsme se tam stravovali v restauracích, tak se nám to docela prodražilo. To máš lepší tu polopenzi a jsi bez starostí :-) Přeju, ať dobře vybereš a dovča se vydaří :-)

pokud bys měla vyvářet, tak si to neužiješ, taky to zabere zbytečný čas. Já bych si na dovolené chtěla užít a vypnout, mít víc času... Na Makarské jsem byla a byla jsem zklamaná, je to turisticky populární místo, hlava na hlavě...?

07.12.2013

Přemýšlím kam vzít děti aby se nenudily. Máte nějaké tipy?

Kliknutím vložíte smajlíky:

ahoj my jsme dneska postavili asi 3 sněhuláky .) mám syna 5 let a dceru 2 roky, byli jsme venku dneska 3x a celkem asi na 3,5 hodiny, ale spí jak zabití :-)
Snažím se chodit za každého počasí, aby je pak hned něco neskolilo :a:

My tedy normálně vyrážíme ven za každého počasí, ale jedno dítko je teď po nemoci a s děsným kašlem, takže při jeho ukecanosti jsme do vichru nešli :00: Ale tím, že přes týden jsou ve školce každý v jiné třídě, tak si doma o víkendu chvíli i vyhrajou, pak je docela časově náročný společný úklid :s: , pomáhají při vaření, věšení prádla, luxovali hřbety knih v rámci předvánočního úklidu a odpo jsme spáchali tři druhy cukroví (zatím jen formičkové), dalších pět těst čeká v lednici na zítra. A to ještě nemáme vyrobeno spoustu dekorací, my bychom spíš ten advent potřebovali nafukovací :s:

pokud máte ted sníh,tak boby,sáňky nebo třeba dceru baví se i jen tak brouzdat sněhem a dělat do něj různé stopy,jinak klasické vycházky no a doma se ted před Vánoci dá vyrábět spousta obrázků se zimní tématikou,vyrábět různou Vánoční dekoraci,péct cukroví,pohádky...

Ahoj, my tu máme sníh a hlavně bydlíme v baráku se zahradou. Takže dopo poklidíme sníh venku, nasypeme do krmítka, odpo vezmeme psa a sáně a jdeme na procházku. :a:

02.11.2013

Každý rok kupuju dovolenou v první minutě. Jezdím z dětmi většinou letecky a tak by mě zajímalo jestli by byl last minute taky tak finančně zajímaví co se týče dětí. Mám holky 4roky a 2roky a když jsem kupovala first minute měla to ta starší jen za letenku mladší byla letos ještě infant.Díky za reakce :€s€:

Kliknutím vložíte smajlíky:

podle mě ta first minute
nedostatek peněz se objevuje všude a s tou last minute jsou pak problémy, či ji vůbec některé CK nenabízejí

Je asi lepší ta brzy. Člověk si pěkně vybere za dobrou cenu. Ale u nás jsou děcka často nemocné, tak jim mnohdy ani neříkám, že někam jedeme večer,aby se netešily nadarmo, když je teprve ráno :)Už se mi i stalo, že jsme měli někam jet a po spaní po obědě se jedna vzbudila s horečkou.

no nevím,rozhodně pro mě s malými dětmi last :///: :///: a to pár dní před odletem,aby nestihli onemocnět... jako mít koupenou dovolenou půl až třičtvrtě roku předem mi přijde prostě úchylné,člověk nemůže vědět co se stane a ty storno poplatky nejsou zrovna nejmenší... navíc kamarádka měla loni first,dávala za něj přes padesát tisíc,druhá kamarádka měla last a dávala za něj 33 tisíc :///: jasný,jiná lokalita,jiný termín,ale přeci jen mě ty firsty nijak extra závratně výhodné nepřijdou :///: právě ta kamarádka na last letěla dva dospělý,jedno dítě,druhé do dvou let a vešli se v Tunisu v pětihvězdičkovém hotelu na osm dní do těch 33 ti tisíc... takže si myslím,že dost výhodné...

20.10.2013

Již čtvrtý den mě bolí pata na levé noze. Bolí mě to vzadu pod achylovkou jako bych to měla otlačené od bot. Ráno musím vždycky nohu rozchodit. Myslím si jestli to nemůžu mít z bot u té levé mám prošláplou patu a teď jsem boty vyměnila a začala mě bolet ta pata. Boty co mám jsou takové ty důchodky jsou pohodlné. Máte s tím někdo zkušenost? Může to být jen otlak? Zatím mažu Fastum gelem.

Kliknutím vložíte smajlíky:

Zrovna aktualne resim to same. Uz to trva pul roku, pata porad boli a boli. Myslela jsem ze to postupne odezni samo ale ne...
V lete jsem s tim chodila na lecbu ultrazvukem, ale vysledek nula. :O tak jsem byla minuly tyden na takzvane- razové vlně- a má to prestat bolet do mesice.
Bylo me vysvetleno ze je to pry zanet,krtey se neleci atb a kdyz se dlouho přechazi tak se z nej zacne tvorit ta ostruha :00:
Drzim palce at to prejde

In reply to by Friduška

By mne zajímalo jestli ti ta razova vlna zabere. Hradila sjis to? Ja chodila na ozařovaní, ano, asi po mesici to bolet přestalo, ale za pul roku opet začalo a snad ješte víc. Tak dej když t ak vedet, jestli se to "vyplatí".

jak dlouho jsi po porodu??
mě bolely obě paty skoro 4 měsíce, ale začalo to až kolem 2.měsíce malé.. přesně jak ty píšeš - po achilovkou a ráno to člověk musel rozchodit.... no, u doktora na žádný ostruhy nepřišli, byly to zkrácený vazy (a pak znovu přetažený) jak jsem s pupkem chodila instinktivně v záklonu a najednou ne 8)

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky