Keltka

06.12.2011

Tak dneska začínám 35. týden a drží se mě už asi měsíc nespavost-na déle, než 3-4 hodiny a to až ráno prostě neusnu :( . Jsem z toho už zoufalá, když jdu spát, tak se převaluju, jdu spát například ve 22.30 hod. a převaluji se a občas vstávám, občas na malou, atd., vrtím se a je ráno, 6:15 hod. a já do té doby nespím, pak usnu na chvíli jen třeba od 6:30 do 11:00 hod. Už si připadám, jak chodící "mrtvola" :( všimla jsem si, že nereaguju tak čile na ostatní lidi, jsem unavená pochopitelně, je to na mě vidět na vzhledu a jsem z toho zoufalá, taky jsem trochu nastydlá-rýma, atd.. Dnes asi zavolám doktorovi, jestli si mám koupit nějaký čaj nebo co se dá dělat. Tohle fakt nevím, jak bych do porodu vydržela :( :O máte to někdo podobně?

Kliknutím vložíte smajlíky:

já trpěla nespavostí od 16.tt až do porodu. Bylo to šílený a nepomáhalo mi vůbec nic. Každý den jsem spala jindy, někdy jsem večer usnula normálně, vzbudila se v jednu ráno a do čtyř jsem nezabrala, jindy jsem zase odpadla v pět odpoledne, v osm jsem se vzbudila a do dvou ráno ne a ne usnout :00:

Ahoj,tak ke konci už to máme asi každá :-( bohužel..já jsem 35+4tt a jsem taky ko :-( když se mi večer podaří usnout,tak se při každém přetočení vzbudím,jdu na záchod a než zase usnu tak mi zvoní budík,že musím vstávat se synem do školky..pak už si lehnout ani nejdu,protože bych pak byla celý den nepoužitelná a vím že bych večer zasse neusla..ale pokud tě to až tak trápí tak si zajdi k dr..otázka je jestli ti na to něco dá :O jinak hezké těhulkování :dance:

In reply to by lalina83

aby mi něco poradil, ale odkázali mě na praktického lékaře.
Ale nevím, co by s tím "zmohl", v lékárně mi řekli, že skoro nic nemůžu. Nevím, jestli by zabraly homeopatika, ale moc toho do sebe cpát nechci...kvůli mimču pochopitelně. :/ :00:

Ahojky.Mam to teď podobné.
Od pátku nudlám a kuckám.Večer nemůžu usnout a když se mi to povede tak zachvíli běžím čůrat.Pak zas čučim do stropu a v hlavě se mi honí blbosti.Často usnu tvrdě až tak v 6 hod. ráno,jenže to mě pak v 7 hod. zbudí budík a jdu se synem do školky.Přez den bych pak chrápala! Jenže to se samozdřejmě moc nehodí!!! :00:
Drž se a určitě to přejde.Jinak na lepší spánek pomáhá čaj z meduňky nebo horký mlíko s medem :one: ,to já ráda! ;)

In reply to by Monas

Jsi dobrá, že ještě chodíš ráno se synem do školky, to bych asi už fakt nezvládla...://, jsem naštěstí doma a spát "můžu", ale pochopitelně, když nevyjedu do města tak ve 13hod., tak už nic přes den nestihnu, což mě štve, drž se a díky za tvou podporu
P.S. meduňku jsem koupila dneska a zkusím usnout dřív, než v 6 hod. ráno :one:

18.10.2011

Dnešní ultrazvuk i vyšetřní o.k. :))

28.09.2011

Tak jsem z toho fakt zmatená, manželovi se líbí víc jmen, tak teď už je to asi na mě, ale jsem smutná z toho, že jména, která se mi líbí, tak jsou všude okolo, chtěla jsem, aby miminko

Ta Nelinka nebo Michaelka jsou moc krásný jména. Jinak, moje tipy - my máme Viktorii, ale taky to mohla být Valerie, Vanda, Valentýnka, Leonka, Gabriela... Chlapečka máme Petra a líbilo se mi ještě Oliver. Jenže Příjmení nám začíná taky na O, tak jsem to zavrhla a je to prostě Péťa.
Effka a Viktorka

Ahoj...no ja se jmenuji Pavlína a nemyslim že by mi to nějak ubližovalo :) jinak my to meli obracene, protoze jsme se shodli na jmenu pro kluka (Vojtěch) a nakonec čekáme holčičku :D ale po dlouhém přemlování od tatínka jsem ustoupila a roste nám v bříšku Amálka. Jinak taky se nám taky moc líbil Viktor a Dominik :) tak hodně štěstí při výběru ať vám to dobře dopadne :D

In reply to by pajisek

Chi :-), my to máme stejně. Jméno pro kluka jsme měli vymyšlené od začátku a nakonec čekáme holčičku...hmmm, jenže tady tápeme. Zatím teda vévodí Valentýnka, ale je dost možný, že bude mít svátek i narozky v jeden den (TP 12.2.). Tak se to pokouším změnit, ale o tom tatínek nechce ani slyšet.

Ahoj,
já jsem dnes 34+4 a jsem už zoufalá, protože se na jménu stále nemůžeme dohodnout.. U prvního to byl jasný Tomáš, žádné jiné klučičí nás nějak nenadchlo...a druhé jsem doufala (a chtěla), že bude holčička a tam jsme měli vybráno Julie, Elen nebo Valerie....no a bude to druhý kluk, tak je to oříšek...manžel chtěl, aby byl po něm Ondřej (krásné jméno, ale já jsem proti dědění z otce na syna, takže pasé) a pak padaly různé typy..Mikuláš, Antonín, Vojtěch, Matěj - vše zamítnuto..já chtěla Viktora, ale máme R v příjmení a znělo by to dost tvrdě, tak pak jsem se nadchla pro Vincenta - bohužel neprošel...nakonec jsme se dohodli na Jakubovi....po týdnu si to manžel rozmyslel (já už byla spokojená, že máme konečně jméno) no a teď se zvažuje Vítek (ne Vít ani Vítězslav, prostě Vítek - nevím, jestli to matrika povolí), ale mě se to pořád nezdá...ach jo...
Jinak se teda jmenuji Pavla a nemyslím, že by mi to přineslo smůlu... :) Nela je taky hezké, ale v mém okolí je jich hrozně moc..A víc než Michael se mi líbí Tobiáš (má ho kamarádka). :a:

26.09.2011

Tak zvažujeme, jestli koupit trojkombinaci nebo hluboký kočárek a sporťák zvlášť-kvůli případným dvěma dětem (časem), abychom měli oba kočárky, ale líbí se nám jedna trojkombinac

Malá byla na konci února, takže v něm odjezdila v leže do 6 měsíců, pak chtěla sedět a koukat a šla do sporťáku, i přes zimu. Byl to super kočár od Hoco - Big Foot, perfektní nafukovací kola, do lesa a do terénu i do sněhu k nezaplacení. Bohužel byl už použitý, tak ho Mája dorasila (už bude jen na chalupu) a teď budu mít jiný, nějaký Maxi Cosi po švagrové, tak jsem zvědavá, jaký bude. Jinak golfky jsme neměli vůbec, Mája v nich nechtěla být a chodila pěšky. Na druhé je určitě mít budu - to vychovám tak, že se z golfek ani nehne :) :) :) :)

ahoj...tak já bych šla asi do 3kombinace, ale ono je to jedno, záleží na tom, co od kočárku očekáváš, pokud plánujete další dítko tak, aby od sebe měli třeba jen rok, tak bych to udělala tak, že bych si teda koupila pouze hluboký ale velký kočár, dnešní kočárky jsou mrňavý, nedejbože, když máš větší dítko a pak bych si koupila sourozeneckej. Tak to udělala kamarádka, otěhotněla cca po 2 měsících po porodu, plánovaně a koupili kočárek pro dvojčata a z té jedné půlky udělají sporťák a to druhé bude v korbičce, nevím, zda to jde u všech, ale třeba u dor janu a easy wolkru to jde..takže pokud to plánujete takhle, tak bych koupila jen hluboký, pak můžeš dokoupit jen sporták... není to tak strašná investice, pokud chcete rozdíl třeba 2 a více roku, tak bych to neřešila a koupila 3kombinaci. Toť můj názor...

Já už bych trojkombinaci nikdy nekoupila. Při dalším mimču budu pořizovat rovnou sporťák do lehu a vložnou tašku + autosedačku. Nám byla korbička docela k ničemu.

23.09.2011

Poradila byste některá prosím vás z maminek, co už mají jedno miminko nebo někoho známého, co koupit pro sebe a jako výbavu pro miminko?
například-odsávačka "hlenů",

23.09.2011

Naštěstí vše proběhlo o.k. :) jen bylo vyšetření nepříjemné-stěry z děložního čípku-drobné krvácení, které potrvá dva dny je normální...:(((, au au.

Já byla na odběru kultivace ve 34.tt a skučela jsem celkem obstojně. Poté jsem se rozhodla, že až bude čas na masáž hráze, tak do toho jdu. Preventivně. Udělám vše pro to, abych trpěla při porodu co nejmíň... A gynekoložka mi řekla, že masáž hráze je vhodná tak od 37. týdne... Jinak člověk stimuluje spodek a může si tím přivodit předčasný problém.

22.09.2011

Ahoj spolutěhulky, napsala jsem příspěvek-jste tu některé, které už máte porod za sebou?
http://www.mojetehotenstvi.cz/iti-hraze-apod-po-porodu

22.09.2011

Všechny vás zdravím, jste tu některé, co jste už prožily porod? Proč píšete, že vás "bolelo šití po porodu snad víc, než porod?" :(((, v porodnici mi říkali, že se to umrtvuje před šitím, tak jsem z toho taková zmatená, to jsou takoví rasi, že tu kůži nastřihnou, a pak ji šijou zaživa? :o( díky za jakékoli info!!!

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj, mám po porodu už 19měsíců,ale mě šití bolelo opravdu víc než porod. Ono jde totiž o to ( jak mi vysvětlila Dr. ),že umrtvení zabírá jen na "masitou" část. Kůži prostě umrtvit nejde..já byla šitá opravdu dost,malá šla ven s ručičkou na tvářičce,takže jsem byla nastřižená celkem hodně. Čím blíž je šití konečníku,tím to víc bolí,horní partie jsem necítíla skoro vůbec. Kroutila jsem se tam teda fest,ale vydržet se to samo dá. Taky jsem jako jediná z mého okolí měla problém si sednout ještě asi 7dní po porodu,ostatní holky běhaly jak křepelky:-),tak příště to snad budu i já mít tak. Nicméně se předčasně neboj,třeba nebude nástřih ani potřeba. Asi jsem Tě neuklidnila,ale i to se prostě může stát.

15.09.2011

Ahoj spolutěhulky,

No mě tam naštěstí doktor nežene, mám tam docela strach jít, protože nejsem zrovna vzorný pacient a občas na nějakou prohlídku zapomenu, takže nemám dodělaný zub, ale nějaké hrozné problémy nemám, vím o jednom kazu, ale říkám si, že pokud to nebude nějaká hrůza a než se stresovat tak počkám až porodím..

In reply to by eset.t

mi to přišlo vhodné si to vyřešit před tím, než se mimčo narodí :(, aby mě např. nechytl zub do porodu nebo potom, apod., no ještě uvidím, jak se domluvím teda s mým zubařem, podle toho, co najde.

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Já bych prostě ráda věděla, že mám ty zuby v pořádku, tak uvidím

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka