efkas

30.05.2015

Ženy, zajímalo by mě, jak často musíte chodit na těhotenské kontroly, jestli musíte pokaždé s močí a jak často vám dělá gynekolog ultrazvuky. Dík moc! Chci si udělat představu... :a:

Kliknutím vložíte smajlíky:
09.09.2014

Dnes v noci se petice uzavírá a scházejí jí hlasy... Sněmovna nečekaně změnila program a zákon bude nejspíše projednávat zítra... Týká se nejen lesních školek, ale i různých soukromých zařízení...
http://www.e-petice.cz/petitions/za-zmenu-zakona-o-detskych-skupinach-…

Kliknutím vložíte smajlíky:
27.07.2014

Je to sice už dávno profláknuté téma, ale vždy se rychle vytratí po uveřejnění ze serverů. Takže znova...

Šokující test s mikrovlnkou vám otevře oči

Napsal Svět kolem nás dne 30. červen 2014. Kategorie Zdraví

Níže uvidíte projekt ze školního Science fair (školní soutěž, která mládež povzbuzuje ve vědeckých aktivitách) jedné dívky ze Sussexu, jež chodí do základní školy. Ve svém projektu nejprve profiltrovala vodu a rozdělila ji na dvě části.

První várku vody uvedla do varu na vařiči, druhou v mikrovlnné troubě. Když se voda ochladila, použila obě várky vody na dvě identické rostliny - zalévala ji s nimi. Chtěla zjistit, zda se objeví nějaký rozdíl mezi rostlinou zalévanou vodou normálně uvařenou a vodou, jež prošla mikrovlnkou.

Myšlenka za projektem byla taková: Změní se struktura či energie vody tím, že se ohřeje v mikrovlnné troubě?

Jak se ukázalo, rozdíl je fascinující. Po experimentu byl projekt zopakován jejími spolužáky několikrát a vždy se stejným výsledkem.

Už je několik let známé, že nejde o problém s ozářením něčeho, co projde mikrovlnkou, ale o poškození struktur (třeba DNA) v jídle, což způsobí, že ho tělo nedokáže rozpoznat.

Mikrovlnné trouby nefungují na různých substancích různým způsobem. Cokoliv se do ní vloží, projde stejným destruktivním procesem. Mikrovlny zrychlí těkání molekul. Tento pohyb způsobí napětí, které naruší původní "vzhled" substance. Končí to zničenými vitamíny, minerály, proteiny a vznikají radiolytické příměsi, jež se v přírodě nevyskytují.

Takž tělo takto upravenou potravinu uschová do tukových buněk, aby se ochránilo před tímto "mrtvým jídlem", nebo jej rychle eliminuje. Co třeba matky, ohřívající mléko v různým "bezpečným" přístrojích? Nebo ona zdravotní sestra z Kanady, která ohřála krev pro transfúzi a "omylem" ho zabila, když krev dostal? Ale výrobci tvrdí, že je to bezpečné. Když je to tak bezpečné, proč umíraly ty rostliny?

FORENSIC RESEARCH DOCUMENT
Prepared By: William P. Kopp
A. R. E. C. Research Operations
TO61-7R10/10-77F05
RELEASE PRIORITY: CLASS I ROO1a

10 důvodů, proč vyhodit svou mikrovlnnou troubu

http://www.svetkolemnas.info/novinky/zajimavosti/1308-10-duvodu-proc-vy…

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj, taky MW nemáme už mnoho let. Hodila by se nám jen na nahřívání pohankového polštářku... Jídlo v ní neohřívám. Kromě všeho, co se píše dole je další věc a to, že se nezlikvidují zárodky bakterií apod., jako když se poctivě převaří.

12.06.2014
Kliknutím vložíte smajlíky:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

já se na to koukám spíš z hlediska určité kulturnosti a zvyků... To, že muslimové nemají vůbec respekt k ženě atd. atd... obecně nemám ráda dogmata a toto je teda vyhraněná kultura.

03.06.2014

Holky, mám dilema. Občas se kočár hodí, občas ne a je naopak bariérou. Teď jsem se už vlastně poněkolikáté vrátila ztahaná z výletu s malým (2,5 roku, 15kg). Nějak dnešek nedal, šli jsme od vlaku do lesní školky a dost jsem ho musela nosit, zpět to samé a pak ještě parádní výšlap k nám domů do kopce se spícím prckem, který sice běžně usíná kolem 14 h, ale po výletu to měl po 12h... Jak moc se Vám hodí nosítka? Mně už teda Manduca nesedí, je na menší prcky. Pořizovat kvůli tomu nosítko? Nechci být uštvaná. Lepší asi nosítko než ručně...? Jak to řešíte vy?

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj, tak za mě žádné šátky a baby-vaky. Sami jsme se takových nosítek zbavili-co je pohodlné pro dítě, nemusí být pohodlné pro maminku. :s: Vzhledem k bolestem zad, apod., bych zvolila buďto golfáč-velmi lehké golfky, o kterých také uvažuji, které složíš a můžeš je nést v ruce, dítě v druhé nebo v nich jednoduše dítě povezeš nebo dražší krosnu na záda, ale skutečně krosnu, například značky Deuter. Takovou, která má zpevněnou konstrukci. Ale na denní nošení krosna nebude.

ahoj, my měli nosítko docela drahy ..ale je jen na menší dítka... a teď jsme se rozhodli pro krosnu.... pohodlne se nosí a dělají se i se stříškou a pláštěnkou...máme vyhlídnutou od chico za necelé 2000.. zatím máme první dítko 20měsíců ta ujde klidně 10 kilometrů (kolikrát jí chcem vzít a ona že ne ... třeba tak v pulce jí vemem třeba kilák ale jinak chce sama... ale záda z toho strašně bolej. a navíc máme v plánu druhé takže maalá bude smajdat sama a mladsí by se nosiloa muzem klidne vyrazit do zoo :-)

In reply to by efkas

mam dvě holky obě chodili v pohodě a ted mam chlapečka budou mu přišti měsic dva a ten jde chvili něco se mu pozda achce na ruce no chlapi...,je pravda že to je takove male pivkoma 10,2Okg to ho lapnu pod pažu a jdeme dal :)

09.04.2014

Máte někdo tipy, fain zkušenosti s nějakou značkou? Díky!

Kliknutím vložíte smajlíky:

Já používám i přefiltrovanou vodu do konvice na vaření a přijde mi, že i vodní kámen se tam nedělá tak často jako normálně z kohoutku ;)

Ahoj tak já mám tuhle: http://vodni-filtry.heureka.cz/dewberry-slimline-green-apple/recenze/#s…
a jsem s ní spokojená, nechala jsem si jí koupit k vánocům protože ve vodě z kohoutku cítim chlor a musim říct že to fakt funguje vůbec to chlorem nesmrdí. má to ukazatel kdy se má patrona vyměnit, ukazovalo to už po měsíci ale mám jí tam pořád protože přefiltrovaná voda chlorem ještě nesmrdí tak neni důvod měnit. V konvici mám tu patronu už 3měsíce a přefiltrovaných 180litrů.

02.04.2014

Ahoj maminy,
už mám minimálně pět dní takové křeče, jako při intenzivní menzes, hodně mě bolí kříž a jsu fakt unavená, včetně toho, že spím víc... může to být těhu nebo radši na gyndu? zní to pitomě, ale netuším, jestli takovou blbost řešit...

Kliknutím vložíte smajlíky:
31.03.2014

Milé maminky,
potřebuji doporučit značku oblečení pro chlapečka, který má celkem velkou hlavičku a dost triček vůbec nepřetáhne přes hlavu...? Takže hledám firmu, která má pružné materiály či větší velikosti než firmy typu CaA, HaM apod... Díky za rady!

Kliknutím vložíte smajlíky:
11.02.2014

Může to být první vzdor? Malý má 2 roky, 3 měsíce a asi týden je nezvladatelný. Začal se šíleně vztekat, neposlouchá a to, co šlo předtím vpořádku, se teď seklo. Ve své postýlce být nechce, tak ho uspávám u nás a přenesu. Ale jakmile si to uvědomí, přenášíme ho totálně histerického k nám zpět... Předtím celkem poslouchal, ale teď je den tak dlouhý!!! Je mi protivný poslouchat celodenně jeho nářky a křik... Trhá mi to uši a je to psycho... A ještě dodám, že "nejvhodněji" se chová, když telefonuju nebo vyřizuju u počítače maily. Doufám, že ho to rychle odnaučím, páč neslyším slova a na maily se soustředím torzovitě...

Kliknutím vložíte smajlíky:

Jinak nám to prozatím odeznělo. Už určitě dva dny je celkem klidnější. Takže je to nejspíš ve vlnách... Pravda, má zvýšenější vztekání a hází s věcma, ale na to mý upozorňování nepla. Můžu to říct stokrát a jde to mimo něj... Když neposlouchá, zkouším ho lechtat. :s: }:) Aneb terapie smíchem. :///:

Už v porodnici byla jedna ze dvou nejuječenějších, holčička moje. Vzdor asi od roku, trvá dodnes. Prý ho mají chytré osobnosti, což je. I když se s ní už líp domluvím (4,5 roku), nemusím si rvát stokrát denně vlasy. Nesnáším už ten řev, vztekání, kvílení kvůli každé prkotiny. Snažím se s ní pracovat, výsledky jsou pomalé. Kdo nezná, myslí si, že to je o špatné výchově. Pošetilý omyl.

In reply to by efkas

no toto, už 2x jsem odpovídala a není to tu :O
tak, když máš živého křiklouna, obdivuji tě! :)
už je to lepší, to je fajn. nenaučil se něco nového, že se cítí být frajerem? není nějaká změna v okolí? lesní školka super nápad. tedy jestli vydrží bez tebe. nebo s tebou? zkoušeli jste tělocvičnu? taky fajnovoučká aktivita :)
jaks popsala doktory, hrklo ve mě při vzpomínce na noční můry z návštěv lékařů! o očního musí spolupracovat, to bylo něco. a dneska? nikdo by mi nevěřil, že tahle holčička prořvala každého cizího co na ní jen kouknul :) ano, s věkem se to lepší. a se sourozencem ještě víc, ten motivuje, zabaví, pak se zas ale haštěří a řvou oba :s:
dlouho jsem hledala tu správnou cestu v naší komunikaci :)

In reply to by Bystřinka

změny žádné. o ničem nevím. :? beze mě se zabaví, občas ho dám do miniškolky a je nadšený... plánuju zatím sokolovnu a co se něco naučí, tu lesní školku. zatím není tak samostatný, jak oni vyžadují. ale máme na to skoro rok... už se i vyřádí venku. byl kvůli plínám několikrát nachlazenej, takže velká pruda doma. ale to odporování pramení odjinud...

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka