Tesa

29.02.2016

čau matky, prosím Vás, jaké kapky na bolavý bříška miminek se Vám osvědčily? Malýmu jsou 3 týdny, od pátku dávám espumisan, mám pocit, že jen první den se mu ulevilo, pak to stálo zase za starou bačkoru. Vyprdí se i bez kapiček, stravu si hlídám, drobek je relativně pohyblivej, nožičky k bříšku si dokáže přitáhnout, umí i pěkně zatlačit, bříško masíruju, škrundá v něm dost, ale dobře mu neni. Ráda bych mu pomohla, ale nevim jak :-/

tak jsem po necelém měsíci zpět a tu jsou výsledky:

espumisam - nepomohl

babycalm - teď jsem dokapala druhou lahvičku (pravda, že cca třetinu jedné vypila starší dcera...), ze začátku jsem kapala před každým kojením, pak už méně (v obdobích, kdy se mládě stravovalo co hodinu, jsem dávala kapky občas vynechávala). relativně pomáhá

bio gaia - kapu téměř 14 dní

moje stravování - nic co by mohlo nadýmat nejím, piju kojící čaje, před týdnem jsem vysadila i mléčné výrobky (na čas, začnu zase postupně zařazovat)

mládě má bříško měkké (to měl i před nasazením kapiček), prdí téměř neustále (rozhodně to je naše nejprdlavější dítě), ale to je taky bez ohledu na kapičky, stolice nepravidelná, bíško bolí asi o něco méně, už má tak jen cca 3 záchvaty bolesti denně. takže v konečným součtu to lepší je....ale že by to byl nějaký zázrak, to nee

co přispělo ke zlepšení netuším - každopádně se trochu zlepšil po tom, co jsem vysadila ty mléčné výrobky - jestli je to tím, nebo tím kapáním nebo jenom tím, že už je zase trochu straší... (zítra 7 týdnů), nevím.

In reply to by Tesa

taky jsem to psala,že až takový zázrak to zase nebyl,ale zlepšení tam bylo :) jinak věkem to ještě nebude,říká se,že první zlepšení přichází mezi tím 3-6 měsícem,kdy se dítko začíná více hýbat... naopak nejhorší to bývá od toho prvního do třetího měsíce,protože spotřeba mlíčka je vyšší,ale dítko se ještě pořádně nehýbá,aby to mohlo pořádně vyprdět samo :)

díky za typy, ženy....ono je to asi fakt o zkoušení, co sedne nejlíp....a než se všechno vyzkouší jsou dítku 3m a s prdy neni problém :-)

19.02.2016

V posledním těhotenství jsem tady už téměř nepřispívala, za to jsem v druhé polovině těhotenství netrpělivě pročítala Vaše porody a přemýšlela, jaký bude ten můj třetí, poslední. Tak pro další netrpělivky přidávám další porodní historku :-)

krásný porod :one: :one: nicméně se fakt divím,že po císaři nechali přenášet a ještě vyvolávali :€s€: u nás teda dvě kontraindikace:n: asi je to všude jinak :(

In reply to by lucininenka

čau, u nás nechávají. asi kdybych hodně chtěla dalšího císaře, tak by asi byli svolní. akorát přenášet nechávají nejdýl týden (jinak max. 14 dní snad). Sledujou víc jizvu. druhý dítko jsem přenášela přesně týden, ale o slovo se dcerka přihlásila sama a vyvolání jsme se vyhli jen tak tak...no a třetí dítko jsem teda přenášela relativně dlouho....nicméně týden po termínu jsem už byla poslaná do nemocnice a pak se domluvila s dr.....a ukecala ho na pár dnů k dobru. ale jsem ráda, že jsou takhle nastavení - evidentně se po císaři dá normálně rodit

In reply to by Tesa

to u nás hnali kamarádku už asi druhý den přeášení,třetí den dělali test,který řekli,že to je jediné z vyvolání,o mohou vyzkoušet... no naštěstí se jí to pak rozjelo :) tak to já vím,že se dá rodit normálně,já taky chtěla,kdyby se laskavě zmeťour rozhodl otočit  tak,jak měl :( ale stejně mi u nás přišlo těch podmínek tolik,že podle mě málokterá má šanci,ž jí nechají normálně po císaři :(

krásný :) já měla taky vyvolávaný porod a hotovo od prvních slabých kontrací za 4 hodiny. silné kontrakce posledních 45 minut po píchnutí vody..

18.03.2013

Máme doma 11ti letou slečnu, žije s námi půl roku a pořád přemýšlím, co po ní vlastně můžu chtít. ze začátku jsem měla předsatvu, že by taky mohla trošku pomáhat, sama se přihlásila o vyndavání nádobí z myčky (nápady se cení, tak jsem to odkývala), ale skutek utek...pak jsem si řekla, že asi bude nejlepší, aby se nejprve naučila svým povinnostem a pak na to nabalíme. povinnosti beru školu a mít v cajku pokojíček....půl roku uteklo jak voda a my se pořád pereme s "povinnostma".
už si moc nepamatuju, jaký to bylo, kdy mi bylo 11 let, ale nevěřim tomu, že by mi máma stála za prdelí buzerovala, ať si napíšu úkol, nachystám věci do školy nebo uklidím v pokoji - to byla samozřejmost. když to nebylo byl to můj průser. za šklu poznámka, za bordel v pokoji seřváno a zarach.
už mě to nebaví. 100x nic umořilo osla a denně se mordujeme, když jeden den nezkontroluju nebo aspoň nepřipomenu, tak se to prostě neudělá. (tresty netresty, najít správnou motivaci je docela prekérka, funguje snad už je zabavení notebooku)
jenže mám pocit, že dítě v jedenácti letech by mělo mít taky nějaké jiné povinnosti v domácnosti - vysypat koš, uklidit nádobí, zalít kytky atp. a to ne za cenu odměn a trestů, prostě jako samozřejmost.
chápu, že leze do puberty, ale stropit pomalu hysterák, že má jít 15kroků k popelnici a vysypat koš, všechno desetkrát připomenout a po jedenáctý z ní stát a počkat dokud to neudělá mi nepřijde adekvátní.nebo toho chci opravdu moc?

Jak to máte vy?

Kliknutím vložíte smajlíky:

ahoj, synovi je 9 let, chodí do třetí třídy, letos začal chodit sám do školy /bez doprovodu/, má to hodně daleko přes město
doma pomáhá s mladším bráchou, hlídání, vynáší si svůj odp. koš a uklízí svůj pokojík /někdy musím zasáhnout :00: /, připravuje si tašku, věci na kroužky, oblečení, někdy připraví všem snídani či večeři, občas luxuje a uklízí hračky po mladším bráchovi

Máš pravdu, že my jsme byli trochu jiní než dnešní děti, nevím čím to je, jestli přímo výchovou v rodině, nebo jinou dobou, každopádně mezi svými známými neznám nikoho, kdo by měl pracovité děti. Já mám dvě holky 18 a 16 let, jsou moc hodné ve smyslu škola, sport, nechytají se žádných partiček, jsou jim cizí cigarety, alkohol atd. za což jsme moc ráda, co se týká pracovitosti a pomáhání doma tak mají ale ručičky dozadu, je to boj s větrnými mlýny. Pokud jim o něco vysloveně řeknu, tak to většinou udělají ale sami od sebe ani ťuk.Jejich pokoje neřeším, je to jejich teritorium a jestli chtějí být v bordelu, jejich volba. V pátek jsme byli nakupovat nějaký nový nábytek- podotýkám, že pro ně. V sobotu nebyl chlap doma, chtěla jsem s tím nějak pohnout, začala jsem rozdělávat krabice a jednotlivé díly vynášet do patra, obě na mě koukaly z gauče a ani je nenapadlo vstát a jít pomáhat a to jsem v sedmém měsíci. Až jsem na ně křikla, že jsou spratci, tak se zvedly a šly pomoct ovšem s komentářem: ty máš náladu mami- takže tak. Já si myslím, že nakonec z toho vyrostou a až budou mít svoji domácnost začnou fungovat, ale teď se asi nedočkám, mám ještě čtyřletou a teď čekám další, tak si dělám naděje, že teď se mi to třeba podaří líp :-)

In reply to by Petyna

taky jsem si říkala, že pokoj nechám být, ale na to je ještě asi malá (nebo určitě nezralá)...jenže pak tam začalo něco smrdět,...po několika dnech jsem nevydržela a jen tak podotka, jestli tu něco nesmrdí. odpovědí mi bylo že jo, ale neví co :? ve školní tašce jsem našla téměř pohybující se svačiny...pak taky hledám spoustu věcí, které v pokojíčku končí - od drobností po nádobí - a to mi pak chybí. no a poslední věcí, proč pokoj sleduju je špinavý prádlo - z čista jasna je koš na špinavý prádlo plný (a bohužel nejen špinavýho, ale taky čistýho, který bylo vyzkoušený a hned sundaný a byla lenost ho složit).
kolikrát si taky řikám, že to řešit nebudu - je to její problém - až nebude mít co na sebe...jenže pak nastává můj problém, že dva dny peru jak poš.k.
asi ani tak nečekám, že se sama od sebe zvedne a půjde vysypat koš a jsem ráda, že se mi to potvrdilo :s: , ale na požádání by to jít mohlo....
kdybych neměla ještě ty dva malý, tak bych nechala klidně domácnost týden plavat, aby sama viděla, jak to pak vypadá, když se na to člověk vyprdne a nehne prstem (odhaduju, že za den by došly hrnky a skleničky, za dva ostatní nádobí apod), jenže maloši by v tom byli celkem nevinně.

ale jak píšeš, je to boj s větrnými mlýny. sem tam se snaží a to je pak pohoda,bohužel to je výjimečně

díky za přípěvek

07.02.2013

ahoj, už vám došel rodičák?
mě dneska přišel (ÚP Jihlava) ale o polovičku nižší :? a opravdu mi nárok na rodičák nezaniká

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj! To jsi mě vyděsila. Mě naštěstí přišel celý. Rodičák mi končí v červnu (mam 3letou variantu).

tak se to vyřídilo - podle pracovníka úřadu už mám vyčerpáno 220 000,-. jenže už podle jeho počtů to nesedělo. teď jsem to projela doma a stále něco přes 20tis. tam lítá...přesně ta částka, kterou mi měli vyplatit do konce rodičáku.
dokonce mi to od nich dneska přišlo i písemně, takže se půjdu odvolávat

In reply to by JaMiOn

v září jsem přestoupila na novou variantu, zrušila jsem starý rodičák a navázala novým. oni mi spočítali, kolik peněz mi už vyplatili a ten rozdíl mezi vyplacenou částkou a maximální částkou (220tis) mi rozpočítali tak, abych do tří let dítěte brala stejnou částku (5,5tis).
a teď mi od nich přišel dopis, že je částka vyčerpaná...jenže jsem jsem si spočítala, tak není

26.10.2012

ahojte holky, co jste některá tenhle zákrok absolvovala, prosím poraďte mi, za jak dlouho vás to přestalo bolet?

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

:) moje kamarádka má doma 3 děti a byla též na konizaci, ta se do nemocnice na týdenní pobyt vyloženě těšila, že si odpočine jako na dovolené. :a:

07.09.2012

Ahojte, už moc do deníčku nepíšu, ale tenhle náš životní zlom si nemůžu odepřít :-)
Oba dva prcci nástup do školky a po téměř pěti letech můj návrat do práce.

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

jéééééééééééééé Tebe jsem tak dlouho neviděla :-)
holka, taky jsem to prořvala, bulela jsem snad 3 měsíce předem. najednou mi bylo líto, že jsem si tu dovolenou neužila naplno, že jsem dětem měla (mohla) dát mnohem víc atd...
jsem v práci sice tři neděle, ale už je to lepší. sice únava je šílená, ve spoustě věcech zaostávám, ale už jsem si nějak zvykla, že je mi někdy i fajn :s: Tak snad to budeš mít podobné
jinak zjišťuju (možná už jsem psala) že rodičovskou dovolenou se to jmenuje snad i správně....zpětně si říkám, že to sice byly nervy, probděný noci, servaný záda, ale oproti tomuhle masakru to byla fakt dovolená :///:
a´t se vám daří!

In reply to by Tesa

Jj, taky jsem byla načatá už od prázdnin. Líto, že tak rychle vyrostli, že jsou z nich najednou velcí kluci - samostatné jednotky, že veškerá pohoda takněják končí. :r: Sice jsem si to jakoby fakt užila, ale lítost stejně. Pravdou ovšem je, že některý momenty byly opravdu šílený a nejednou jsem brečela zoufalstvím. Na jednu stranu se do práce těším, protože mám pocit, že právě čím jsou kluci starší tím je i míň zvládám a jsem ráda, že si je občas taky užije někdo jiný. Mám z nich hlavu jak pátrací balón. :00:
Tak uvidím, co bude. Nemám možnost dělat na půl úvazku, takže to bude po hlavě do stereotypu, ale předpokládám, že něják to zvládnem.. budeme muset. ;)
Ať se daří i vám a ať nemarodíte. Teď když jsem zjistila jaké sem mám heslo, tak se pokusím objevovat častěji. :dance: :a:

Ahoj už jsem si v nějakém příspěvku přečetla, že už chodíš do práce.Tak rychle to utevlo a už i ty jseš v práci.Zachvilku se otočím a budu taky už v práci. Je krásný, že chcete ještě jednoho mrňouska, tak se budu těšit až tady uvidím, že čekáte dalšího mrňouse :)

Ahoj, tak to gratuluji k těm životním krokům...

Já si vůbec neumím představit návrat do práce...mám jít sice až za dva roky,ale už teď vím, že se mi nechce....a tak přemýšlím, jestli neukecám manžela na tu další dálnici (ovšem trochu mne děsí ta naše hypotéka)....a zaroveň - jít do práce až po pěti letech (místo po třech), to je snad ještě šílenější...

30.07.2012

ženský, poraďte mi...

Ahoj,co zkusit nějakou diskusi na netu?Určitě už takový problém někdo měl,že zapoměl heslo a tam jistě poradí jak se k němu dostat :).Taky jsem si kolikrát googlovala takhle info :)

In reply to by Marti_nka

no to tam je, ale email mi to nebere. dva roky jsem si lámala hlavu tím, jaký že email jsem o před 10ti lety měla...dneska jsem zjistila, že schránka je dokonce funkční, ale ať dělám co dělám, tak mi to hlásí, že tento email to není. jenže jiný už to být nemůže

12.07.2012

v diskusi o oblečení na chlapečka, když čekám holčičku jsem si vzpomněla na jednu fotku co mám v mobilu :-)

no jo tohle funguje lepe jako kucici veci na obe ;o) ale ja kubovi proste ruzove na ven davat nechci... a saticky a sukynky mu taky nedam... ;o)))) v ruzovych pyzamkach teda sem tam spinka... ale to vidime jen my... ;o)))

27.04.2012

nedávno jsem dostala malý spucunk, že o nás nepíšu. a zrovna jsou takové události, kdy se hodí napsat pár vět.

po hodně dlouhé době pár vět

Zeno, ja se kvuli Tobe/vam po letech i prihlasila! :P
Prvne si dovolim gratulaci slecne Leusce, protoze se tak slusi a patri: takze tedy VSE NEJ od teticky z daleka a at delas mamce jen samou radost :k:
Zdravime soucasne taktez i mladika Tonika a nase slecna pridava sladky polibek :h:
No a v neposledni rade - nerikej mi, ze uz I TY planujes pomalu, ale jiste navrat do staleho a trvaleho prac. procesu??? Tohle musime rozhodne jeste doprobirat - jak bude chvilka.
Prozatim posilam vecerni pozdraveni a tesim se na brzy psanou ;)
Mejte se prima, papa S+L :h:

In reply to by sharane

no neni možná ženo :-)
díky za gratulace a polibky - snad to předám správným osobám :s:
jojo, do práce se chystám. ne že by to byla až tak moje aktivita, ale ...no znáš to. ale do práce se těšim, už mi ta dlouhá dovolená maličko leze na mozek. určitě to musíme probrat ;)
měj se pa.

Gratulujeme ke 2 ročkům :k: My sme měli 13 a musím říct že náš Tom je taky mega šikovnej,zpívá,žvaní,3 měsíce komplet bez plen :s: Za to ta 3,5 letí opička nám začíná lenivět,nejlepší by bylo kdyby všechno maminka udělala za ni..Ajinak u nás sou mlátičky na denním pořádku,všechno musí být 2krát,je to děs :(
S tou školkou super že vás vzali,i když si taky neumím představit že bych od nich odešla :( Já je budu hlásit až příští rok od září a už ted z toho mám scvrklej žaludek :00:

In reply to by andrisek07

koukám, že na tom mám dětičky stejně :s:
taky jsem původně do práce nechtěla, ale odchází mi záskok a pak je to buď a nebo...buď se vrátím nebo šéfová sežene někoho jinýho a já pak dostanu jiný místo...a možná v jiným městě. a to nechci

moc krasny,gratuluji :) ke vsem super zpravickam :)
taky se hrozim az pujde synator do skolky,ale ja teda jeste nevim kdy,zda letos nebo az pristi rok

15.03.2012

čaute holky, mám takový ujetý dotaz, ale nedá mi to :-)

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

díky :-) večer jsem leušku uložila s 38,5 - byla v pohodě, teplejší akorát čelíčko...vzbudila se před půl hodinou rozpálená jak kamna a měla 38,6....

Je to těžké,každé dítě reaguje na teplotu jinak.Já bych konkrétně u mojí dcery určitě něco dala,bo mi jednou při náhlém vzestupu teploty omdlela( během hodiny ji vylítla z 37,4 na 39,8 a to jsem teda myslela,že nedám.Byly to nejhorší minuty mého života,že jsem ji probrala.Od té doby máme diazepam a dr .ě varovala,že musím teptotu sledovat,at nevyletí příliš,zvlášt,když to jde tak rychle.A to si tenkrát taky hrála,pomálala mi věšet prádlo a najednou rána a ležela na zemi a byla mimo :O
Takže asi bych něco dala,i když třeba jen poloviční dávku,oni ty děti jsou nezmaři :dance: Zvlášt,když se teplota blíží k 39st.

Čao, tak při 39 už ten nurofen dám. To ale naše děti už nepoletují, takže jim evidentně hej není. Tak nějak do 38,5 cca, to jde i bez, ale nad už mi to nedá. Srdíčko by se horečkama přetěžovat nemělo, i když je člověku po těle fajn. Jinak, když jste holky u těch teploměrů, my máme teploměr-dudlík. Sice je to celkem vtipné, když mi dudá tříletá holka, ale je to rychlé a beze vzdoru...

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka