katééé

24.07.2016

Ahojte maminky, po čtyřletém synovi mám spoustu pěkného oblečení, proto sháním nenáročnou maminku, která by měla zájem o oblečení vždy po sezonách jaro, léto/podzim, zima. Vždy je to tak 35 - 40 ks oblečení (jak na doma i do školky). Cena balíku by byla 2200 Kč. Můžete mi napsat na kate.val@centrum.cz.

Kliknutím vložíte smajlíky:
29.04.2015

Ahojte holky, mám syny 3 a půl a 5 a půl roky, s váhou 18 kg a 20 kg. Konečně jsme si koupili auto a teď řeším, co bude pro děti nejlepší. Kamarádka mi říkala, že by "už" stačil jen podsedák, ale nemám z toho nejlepší pocit. Uvažuji o autosedačce CYbex solution, teda jen tu první verzi, ale co myslíte vy? Dneska to potřebuji rozseknout, manžel to nechává na mě, tak potřebuji i názor někoho jiného. Díky moc moc moc ;)

Kliknutím vložíte smajlíky:

Je jasný že autosedačky jsou lepší než podsedák když má na to člověk v autě prostor.Já vůbec nevím jak to budeme řešit my za rok a půl.V prosinci se nám narodí třetí dítě a když bude čas jej přemístit z vajíčka do autosedačky zhruba v roce.Tak naší nejstarší bude teprve 5let a druhýmu 3roky.Takže se bojím,že 3autosedačky se zádama se nám nevlezou :(

Podsedák určitě ne a cybex super volba. Auta máme dvě,pro straší dcerku jsme koupili cybex solution X2 a mladší po vajíčku dostane pallas :-) Do druhého auta máme obyčejnější sedačky,pro starší caretero diablo XL(až bude muž vozit 3 km do školky) a pro mladší maxi cosi. Ale do auta kterým jezdím stále jsem chtěla bezpečné a atestované sedačky :-)

24.04.2015

Ahojte holky, doporučíte mi nějaké autosedačky pro tří a pětileté dítě s váhami okolo 20 kg? Je Romer nebo Cybex opravdu to NEJ? A můžete dát typy i na levnější a kvalitní sedačky ;) děkuji

Kliknutím vložíte smajlíky:
09.04.2015

Ahojte holky, potřebuji poradit s knížkou. Nejlépe podobnou, jako je třeba Ferda mravenec, kde jsou krátké příběhy s hodně postavami (abych mohla dělat různé hlasy) a aby tam bylo těch příběhů víc. Díky a klidně může být i odkaz ;-) děkuji :€s€:

Kliknutím vložíte smajlíky:

In reply to by Lilka

My teď četli také Kvaka a Žbluňka, ale je pravda, že tam se hlasově moc nevyřádíte, když tam jsou jen dvě postavy :). Pak máme moc rádi Pejska a Kočičku, ale také málo postav pro vaše zadání, i když jak v kterém příběhu :) , Křemílka a Vochomůrku a Káťu a Škubánka. Ale je to více méně "hra dvou postav", samozřejmě se v každém příběhu někdo přichomejtne, takže se to dá. Ale není to tak, že by tam bylo hlasově přemrštěno. A není třeba nějaká knížka o Včelce Máje? Já nevím, teď mě to napadlo, když jsem tak zabruslila k tomu Ferdovi na tu louku :k:

10.03.2015

Ahojte holky, potřebuji názor někoho nezaujatého, vaše zkušenosti. Jsme dvě kamarádky, já mám ještě mateřskou, ale děti chodí do školky, tak si hledám práci, no, nic moc. Problém hlavně ve vzdálenosti a tady v obci funguje školka jen do 15.30. Do velkého města je to pouze 6km, pozice spíše dělnické, ale klidně, jenomže .... prostě nás s titulem vzít nechtějí. Kamarádka je už na pracáku a je na mrtvici a už mě říkala, že prostě titul neuvede, ale bojí se, jestli to musí za každou cenu uvádět. Jako, bylo by to určitě fair, ale.... Co si o tom myslíte? Všimla jsem si, že poslední dobou se tu práci po mateřské hodně řešila, to je docela smutné... ach jo, tak jdeme hledat, hlavy vzhůru... :00: a díky za komentáře

Kliknutím vložíte smajlíky:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

ahoj, tvůj příspěvek mě zaujal. zdá se to k neuvěření že vysokoškoláka nechtějí ani na dělníka. je fakt, že jich vysoké školy chrlí v poslední době mraky a chápu, že ne všichni můžou být manageři, ale proč by jste nemohli dělat dělnice? kamarádka má Bc a taky jí na několika pozicích sdělili, že je překvalifikovaná. Je to k smíchu, někde člověka nechtěj, že má jen maturitu a když jde na nižší pozici, tak je zas moc kvalifikovaný. já mám taky titul, naštěstí u nás v podniku vysokoškoláci mají zelenou (i když ty 60-tníci s maturitou na nás někdy hledí nevraživě a ty jejich poznámky...) ale taky jsem si říkala, že když po mateřské nenajdu práci, že půjdu na dělnici. tak koukám, že s tím asi nemůžu počítat Smiling já myslím, že se vám časem zadaří, držím palce. já zatím nikdy neměla problém, ale s prací je to čím dál těžší, zvlášť když není hlídání a je třeba dojíždět. to si neumím představit. syn je od září po 6-té nemocný, kdyby nebylo babiček, tak už jsem dávno bez práce. jo babičky to je dnes kapitál. Smiling držím palce a je fakt že vedle v podniku, kde berou hodně nových lidí na dělníky většinou ty, kteří nejsou úplně blbý po čase přeřadí na lepší místo (mistrová, seřizovač a tak)

17.02.2015

Ahojte holky, tak jsem (já hloupá...) honem, honem chtěla do práce. Tak jsem tedy vzala první, která mě byla nabídnuta. No, naštěstí mám ještě rodičák a můžu si vybírat, ale po měsíci vím, že to není to pravé ořechové a teď k dotazu.
Jsem na neschopence a asi mi brzy skončí, myslíte, že můžu vzít ukončenou neschopenku, výpověď a naráz s datem ukončené neschopenky současně podat výpověď? Opravdu už bych se nechtěla na pracoviště vrátit ani na den. Já vím, že se někde uvádí 3 dny dopředu, ale pokud už nechci zítra přijít do práce, tak co???? Díky moc za rady, vůůůbec v tom neumím chodit ;)

Kliknutím vložíte smajlíky:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Pokud jsi ve zkušebce, klidně odejdi ze dne na den, když tam poneseš ukončenou PN...Jen pozor na formulaci, nepodáváš výpověď, ale oznamuješ ukončení pracovního poměru ve zkušební době dnem ..... datum dne, kdy to odevzdáš (nemusíš udávat důvod a nežádáš o ukončení pracovního poměru. Prostě jim to oznamuješ).

In reply to by katééé

No ty bys snad měla mít v ruce jen tu fialovou (?) část tiskopisu, kterou odevzdáš zaměstnavateli, ne? Myslím,že byla dvojitá, propsaná... Nevím, jak to teď je, už jsem dlooouho na neschopence nebyla, ale pokud ti jedna skončila, musela jsi ji přece odevzdat.. pokud jseš v PN znova, tak bys zase měla mít jen ten jeden tiskopis... ale pokud je to jinak, tak se řiď datem - určitě tam je nástup na PN a případně datum ukončení PN.

26.01.2015

Ahojte holky, tak jsem se dostala do situace, kdy už konečně musím dělat něco s tou svojí angličtinou a němčinou :w: Poradíte mi učebnici, která mě konečně posune dál? V angličtině jsem pokročilá, no nematurovala jsem z ní a to je katastrofa a němčinu jsem měla na základní škole, takže to bych začala od začátku. Díky moc :€s€:

Kliknutím vložíte smajlíky:
25.01.2015

Ahojte děvčata, nevíte jak to chodí se zápočtovým listem? Já ho hledám jako blázen, spoustu papírů z minulého zaměstnání a mezi tím i potvrzení o zaměstnání a to je ten tzv. zápočtový list, takže dobrý. A co teď? Nový zaměstnavatel ho chce. No dobře. A co se děje pak? To mi ho pak vydá i s novým nebo jak? Prosím, popište mě prosím, jak to probíhá, ať jsem v obraze.
Jinak teda děti to samozřejmě zvládají na jedničku (měla jsem z toho obavy), ale slzu zatlačuji asi jenom já :-D Jsem ráda, že to tak berou, jinak bych s tím asi praštila.
Tak se mějte a užívejte sněhu, no my máme vánoce :-))))

Kliknutím vložíte smajlíky:
06.01.2015

Ahoj holky, už to tady sice bylo, ale nemůžu to najít. A to ještě včera manžel přišel z práce s tím, že mu "kolegové v práci" říkali, že to letos platí s tím, že se to může odpočítat až další rok, letos to tedy ještě nejde. Paní učitelky jsem ještě neměla možnost se zeptat, tak můžete mi to ujasnit??? Děkuji :)

Kliknutím vložíte smajlíky:
03.01.2015

Ahoj holky, potřebuji se zeptat pro jistotu. Mám možnost pracovat na zkrácený prac. úvazek s délkou 1 roku a pak se uvidí, jaká bude oboustranná spokojenost, s nástupem v lednu a rodičák na dítě mi končí v říjnu. Jde to? A musím to někde do toho října hlásit? A jak to bude s "odpočtem daní na manželku" u manžela? (nevím, jak přesně se tomu říká, ale snad pochopíte, co tím myslím :? )
A ještě, můžu ukončit prac. poměr během toho roku, pokud najdu lepší práci? Děkuji mockrát :) všem za info

Kliknutím vložíte smajlíky:

Při částečném úvazku můžeš rodičák klidně pobírat dál. Žádný úřad nesleduje, kolik si maminka vydělá ani kolik času tráví v práci, pokud zabezpečí "celodenní osobní péči" o dítko, na které rodičák pobírá. To v praxi znamená, že máš-li dítko mladší dvou let, musíš zajistit, aby se o něj doma někdo postaral, zatímco ty budeš v práci, a pokud máš dítko starší dvou let, můžeš ho i dávat do školky. Ty to nikde hlásit nemusíš, na zdravotní pojišťovně i na sociálce dostanou hlášení od tvého zaměstnavatele.
Co se týče daňového odpočtu na manželku, tam je podmínkou, že si nevyděláš víc než, tuším, 68tis. za rok, jestli se nepletu, tak rodičák se do toho nepočítá, ale počítá se do toho třeba proplacená dovolená a mám dojem, že i mateřská.
Pro změnu zaměstnání při zkráceném úvazku platí úplně totéž jako při plném úvazku, pokud děláš na dohodu, tak musíš dát "výpověď" 15 dnů předem, pokud máš pracovní smlouvu, tak tam je dvouměsíční výpovědní lhůta. Pokud se se zaměstnavatelem dohodneš, tak samozřejmě můžeš skončit kdykoli.

In reply to by ha.nka

Děkuji, chápu ;) U toho odpočtu na manželku mě jde především o minulý rok, letos už chci začít vydělávat a tak s tím už do dalšího roku nepočítám. Díky

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko

Ovulační kalkulačka