mirkaberkys@seznam.cz

Tak po dlouhé době zase nahlížím a vkládám fotku druhé dcerky Snad si ještě někdo vzpomene. Kateřinka je už velká holka, které táhne na 2 roky. Je přes den i na polední spaní bez plenek. Pořád je to takový ukřičený tvoreček, snad z toho někdy vyroste. Už má 11,5 kg a cca  87 cm. Je to zlatíčko.

Kateřinka 20 měsíců
Kateřinka 20 měsíců

Ahoj. Tak jsem 12.5. oslavila svoje první narozeniny.
Mám 8850 g a 77 cm.
Už sama chodím, ochutnávám první dospělácká jídla - jedla jsem i dort, říkám první slova, kterým nikdo nerozumí, když není po mým umím se pěkně vztekat. Z hraček u mě vede lego duplo, baví mě sbírání kamenů a trampolína. :a:

Kateřinky první narozeniny

Maminky, jak zabránit opakovaným zánětům průdušek u 9 měsíčního dítěte. Dcerka se léčila o vánocích, na začátku ledna antibiotiky a teď jsme braly další antibiotika, opět poslech na průduškách. Druhou dceru mám školkovou, tak jestli to může být tím. Ještě jsem myslela jestli tomu nepomáhá sušší vzduch v bytě, ale prý ne. Pomohou na to dlouhodobější inhalace? Díky

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ten sušší vzduch tomu podle mého pomáhá, ale možná se pletu? Zkus zvlhčovat + taky je dobré zbavit se všech možných "lapačů" prachu (zbytečné serepetičky na poličkách, dečky, přehozy, plyšáci...), buď s dětmi co nejvíc venku.

In reply to by marika08

Já si taky myslím, že sušší vzduch víc dráždí. Ale mudr mi to vyvrátila. Máme roku sušičku a řekla bych, že od té doby je víc nemocná i starší. Ale tu když přeléčila imunoložka, tak se zase srovnala, tak nevím. Jinak ráda bych vzduch zvlhčila, ale jak to udělat v celém bytě? Mám na některých radiátorech zvlhčovač a serepetičky se u nás nevedou :s: , max má malá nějakého toho plyšáka v pokojíčku.

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Tak já když začala kašlat, tak jsem jí na ten dráždivý dávala buď tussin a nebo stoptussin, podle toho, co bylo doma. Jenže teď naposledy od samého začátku začala mít hodně vlhký kašel, tak jsem nasadila 2x denně mucosolvan a na noc zase něco na zklidnění. Bohužel to ani za 3 dny nic neudělalo. Tak mi mudr dala ten Spiropent, ale ani ten nepomohl. :( Po dobrání antibiotik dáváme týden 2x denně zodac. Ještě se zeptám, jak dlouho se mohou brát lactobacily? Jak je dva dny nedám, tak má stolici zase moc tuhou.

In reply to by mirkaberkys@se…

lactobacily se můžou brát pořád,tím nic nezkazíš ;) my je dávali malému do roka denně,trpěl jako kojenec na bolesti bříška.No právě,on ten Mucosolvan je zrádný v tom,že on to rozpustí,ale když to má stažené,tak to prostě nevykašle.Nemá sílu přemoci to stažení průdušek.Tudíž nejlepší postup je dát Spiropent a třeba za hodinu pak Mucosolvan,aby se to po tom roztažení vykašlalo.ale někdo už po tom Spiropentu ten Mucosolvan nedává... Určitě zkuste tu dechovou rehabilitaci (řeknětě si třeba sestřičce,jestli by vám ukázala jak),vlhčit ten vzduch (hlavně na spaní,čím menší teplota v pokoji,tím lépe,my spíme při 18 stuoních) a zkus koupit ten inhalátor,inhalujte Vincentku a pak se může inhalovat při potížích i ten Mucosolvan (případně Ventolin,kdyby jste dostali)-samozřejmě kapky,ne sirup ;)

Hezký večer všem. Prosím vás, kdo má zkušenost, poraďte. Dcerce je 9 měsíců a už 3 měsíce zpátky se jí začaly objevovat červená místa, uvnitř se šupinami a na dotek hrubší. Byla jsem s ní u kožní lékařky, dala nám mastičku a prý jí to mám při potížích mazat 2x denně. Bohužel jí to nikdy nezmizí a objeví se někde jinde. Prý to tak mít bude, protože je manžel alergik, bude proto citlivější. Promazávám jí dexerylem, vodu, co máme hodně vysušuje. Poradíte něco lepšího? Díky

Kliknutím vložíte smajlíky:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Tak já dneska zajdu znovu do lékárny a poprosím, aby mi ho vyměnila. Protože na tu suchou pokožku používám dexeryl. Ale nepomáhá na tyhle červené fleky. Teď jí ty hrubé flíčky mažu pimafucortem, ale nikdy jí flíčky nezmizí. :( Jinak se jí snažíme vykoupat šup šup, žádné dlouhé ráchání. Myjeme a-dermou. Až bude sama stát, tak budeme taky jen sprchovat.

In reply to by mirkaberkys@se…

my ještě měli tu Lipobázi,ta je teda taková hutná,ale na to promaštění je taky dobrá-na ta jednotlivá místa.ale je na předpis.Určitě bych to došla vyměnit a vyzkoušej ho uvidíš,my to měli loni na jaře fakt docela hnusné,už jsem myslela,že půjdem pro kortikoidy a nakonec jsem přišla na tohle a to nás zachránilo ;) ale jak píšu,na každého prostě funguje něco jiného,takže musíte vyzkoušet.

In reply to by mirkaberkys@se…

no co ti budu lhát,nezmizí :) a nebo,když zmizí,tak se to pak obejví jinde.Ono je to všechno propojené a ti ekzematici právě třeba víc trpí na průdušky,říká se tomu broncho-dermální syndrom :( je to dost často spojené.Pokud jsou to jen flíčky,tak je to dobrý,to stačí promazávat a smířit se s tím,že to prostě tak bude.Pokuď se to pak už začíná zhoršovat-třeba Nikolas to měl na jaře skoro všude a v záhybech už mu to i praskalo,drbal se chudák,to už bylo horší :( teď má suchou kůži jen na nožičkách za kolenama,tak tam promazáváme a čekáme,co se kde zase obejví ;)

Ahoj, tak včerejším dnem je Kačce 9 měsíců. Uteklo to jako voda, ostatně jako každé mamince tady. Stále má jen dva zuby dole, stále se v jídle hrabeme a někdy je ještě dost ukřičená. Má zavedené 4 příkrmy a občas si se mnou dá k snídani pečivo se žervé. Moc se jí líbí koupání ve vaně a přitom jako miminko strašně brečela. Sama si stoupne a zkouší obcházet nábytek.

Kateřinka 9 měsíců
Kateřinka 9 měsíců
Kateřinka 9 měsíců

malá je taky krásná a sestřičku miluje jak ta moje. Už by s ní nejraději dělala blbinky. Tvoje holčička je přesně o měsíc starší jak moje, je 12.6. I my máme vztekací nálady a pak je zas strašně hodná.

Maminky. Ráda bych znala Váš názor. Dcerce bude 9 měsíců. Příkrmy má od 5.5 měsíců a sni zeleniny a svaciny do 120 g. Jen kaše a banánu sní víc. Dávám už jen domácí jídlo. Včera dostala u babičky zeleninový příkrm kupovaný a snědla celou skleničku tj.190 g. Dávaly by jste domácí příkrm i za cenu toho, že ho nesní tolik co kupovaného? A nebo by jste dávaly kupovaný a byly rády, že je ditě dostatečně najezené. Jen podotknu, že je malá hubené dlouhé ditě. Děkuji za reakci.

Kliknutím vložíte smajlíky:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Tak já jsem docela spokojená s tím, jak jí. Je tu ale... jí po2- 2,5 hodinách, což mi přijde krátký interval. Ráda bych, aby jedla víc a po delší době. A za druhé, nevím kdy přestat dokojovat. Po každém jídle po prsu skočí a jiné pití nechce.

Holky, mám dotaz. Malé je 8 měsíců a už jsme měly zavedené 3 příkrmy. I když nesnědla plnou dávku, ale jen něco kolem 100 g, dokojovala jsem až po hodině. Ale teď už je měsíc nemocná a z příkrmu mi nevezme ani jeden nebo max. lžičku. Myslela jsem si, že jí dokojím, ale ouha. Ona párkrát polkne a pak jen dudlá. Myslíte, že nemám dost mléka? Jde se ještě rozkojit? Popřípadě jak podat Um dítěti, které flašku nevezme, jen jí kouše. Děkuji za jakoukoli radu. Už jsem bezradná. M.

Kliknutím vložíte smajlíky:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

I tobě děkuji za vyčerpávající odpověď. Nikdy nevím na koho se s takovými dotazy obrátit a tady se vždycky nějaká dobrá duše najde, kdo mě uvede do obrazu.
Bude se tedy snažit přikládat i po příkrmech a uvidíme. Teď skoro týden nevzala téměř nic krom trocha mléčné kaše. Zase si myslím, že kdyby měla hlad a nestačilo jí kojení, tak by se neodvrátila a buď by brečela a nebo by se k prsu znovu přisála, ne? Čaj nabízím, ale tady ho nevezme. Dávala jsem z kojenecké flašky, skleničky a pítka. Ale možná by šel dát do flašky se sportovním uzávěrem. Budu muset zabojovat. Aby jsme odkojily aspoň ten rok.

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

no to právě není vůbec pravda,navíc třeba Hami mi děsně lezlo na nervy,že míchalo x věcí dohromady,takže se to vůbec nedalo dávat :n: navíc třeba najít skleničku bez rajčat od osmého měsíce výše,byl téměř nadlidský výkon :( Tuhle jsem třeba viděla skleničku se špenátem od 4. měsíců a světe div se,byla tam smetana :00: Prostě chce to číst a orientovat se podle toho,co už máte zavedeno a co ne,měsíce na tom vůbec neodpovídají.Navíc se říká,že u kojenýách dětí se má k těm údajům o věku na skleničkách přičíst dva měsíce,protože zhruba o tu dobu déle začínají s příkrmem oproti dětem na UM ;)

In reply to by lucininenka

Vím že to tak není, právě proto mi to mrzí. Je to škoda, že když už se něco takového prodává, že nad ním výrobce nepřemýšlí. My jsme spoustu skleniček dostali. Já kupovala jen ty první lžičky. Musím říct, že kromě brokolice jedla vše a díky bohu se žádná reakce neukázala. Takže co má zavedené už ani sama nevím. :(

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Děkuji. Já tím, že jsem odbourala 3 kojení za den a najednou tam zase jsou, tak to nějak nedávám. Ještě kdyby neměla horečky, nechala bych to, ale musím do ní dostat aspoň tekutiny.

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Dobře, zkusím víc pít. S tím hubnutím jsem nějak na vážkách, jestli je všechno dobře. Dva dny jsem si jídleníček nezapisovala, tedy nevím, kolik jsem snědla kJ a mám zase skoro 2 kg zpátky. Nechápu.
Jinak malá stěry ok, crp se nezvýšilo, tak snad už to nějaké bude. Dneska dokonce vzala i něco málo z příkrmu. Bohužel na lactobacily mě mudr. neupozornila a mě to nenapadlo. Takže jsem nic nedávala. :(

Ahoj všem, tak právě dneska je Kateřince půl roku. Uteklo to strašně rychle. Už to není malý vzteklounek a za to jsem moc ráda. Už si dokáže sama hrát na dece a v autě už nepláče, takže připadá v úvahu i delší výlet. Váží 7400 g a měří 70,5 cm. Od poslední kontroly přibrala jen 200 g, tak jsme začaly dávat zeleninový příkrm a večerní kaši. Zatím toho ale moc nesní.

Kateřinka - 6 měsíců
Kateřinka - 6 měsíců

In reply to by Bebe

Ahoj, jojo, utíká to nějak rychle. Zoubky ještě nemáme, ale je to na spadnutí. Poslední 4 dny má častější stolici, hůř jí a spí... Spousta lidí špatné spaní přisuzuje nedostatku mléka, ale ona mi ty zeleninové příkrmy nechce. Už to zkouším 3 týdny a pořád bere jen tak 2-3 lžičky.

In reply to by mirkaberkys@se…

tý jo, my dáváme zeleninku od ukončeného pátého a teď vlastně po měsíci a půl mi zbaští k obědu 150 - 190 g, ale jestli kojíš, tak koj, malá si řekne, až bude chtít i něco jinýho ;) to mi taky řikaly nějaký kamarádky, že jí to nestačí, proto že se budí, tak si myslím svoje ;)

In reply to by Bebe

Taky si myslím, že jsem měla začít dávat dřív, ale neva. Musí se to časem zlomit.Taky jsem zkoušela dávat skleničku První lžičku, něco jsem vařila doma, ale žádná změna. Když jí do příkrmu přidám brambor, tak to musí být hodně řídké, aby vzala aspoň ty 2 lžičky, jinak jí to nutí na zvracení.

Tak jsou Kateřince 3 měsíce pryč. Už je to velká holka. Má něco kolem 65 cm a 6,75 kg. Zatím se nám daří plně kojit a jsem moc ráda. Zatím je dost pohodlná na přetáčení, její sestřička byla šikovnější. Pořád je dost plačtivá, je jen málo dní, kdy je v pohodě. Přes den toho moc nenaspí, jen občas v kočárku to natáhne a to s ní musíme ještě běhat.

3 měsíce pryč
3 měsíce pryč
3 měsíce pryč

Ahojky. Jsem tu u vás zase pro radu. Dcerce bude 12tého 3 měsíce a je plně kojena. Dost často pláče a někdy to až rve srdce. Je nakrmená, je přebalená, zavinutá, chová se a stejně kolikrát dost pláče. Pláče dost často i v kočárku i v autě. Prosím vás, kdyby měla hlad, dá se to poznat jak. Když jí nakojím, tak pak už prso vystrkuje jazykem a odtahuje se. Takže si myslím, že má dost. Když začne plakat, tak bych jí i nakojila, ale jakmile plakat začne, tak se už nakojit nenechá. Nebo nevíte ještě, co by to mohlo být. Nepropíná se, tak snad to bříško není. Už jsem zoufalá a kohokoli potkáme, tak mi přehazují, že má málo a že je určitě hladová. Ráda bych kojila dál.

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj, půjč si váhu a zvaž mimi před kojením a zvaž mimi po kojení a uvidíš kolik toho vypije. Může se odtahovat, protože v tom prsu už nic není (pokud si prso zmáčkneš a mlého teče, tak to neznamená, že tam je mléka dost - taky jsem si myslela, že mám mléka haba kuk a chyba lávky).
Nečetla jsem komenty, jen kousek toho pode mnou. A opravdu není pravda, že každé miminko pláče, to je blbost z vlastní zkušenosti. Pokud mimi pláče, tak ho něco trápí. První dcerka plakala, protože měla hlad. Druhá neplakala vůbec.
Přeji ať máš brzy spokojené miminko.

In reply to by eelfik

Děkuji.S tím mlékem. Slyším jí polykat a vždy jí stačí jen jedno prso. Vyjmečně večer, když jen podudlává, tak jí prohodím a nabídnu z druhého. Kolikrát i ublinkne, tak si myslím, že by mohla mít dost. Někdy si jí přes den převážím. Jednou má jen 50-90, někdy 150... různě v různou dobu. Většinou dělám kontrolní vážení po týdnu.

naše málá taky ze začátku dost často řvala v autě- a víš čím to bylo? Nesnášela prostě čepku. Teď je jí 7 měsíců a v autě už nepláče-taky proto, že dost často, když je teplo, tak jí v autě čepku sundám. Myslím,že to chce čas, já taky když je umčená, tak zkouším vše, co mě napadne, čím to může být. Nejsem taková mamina, která na 100% ví, co zrovna mimču vadí. Uvidíš, že se to časem zlepší. :a:

Ahoj,malímu budou 28 3 měsíce a taky jsme s tim bojovali!Je prostě vzteklej a unavanej,tak řve a řve!Přesně i pláč v autě a tam ho zas štve že si ho nevemu tak radši ječí až je rudej a zaliká se :00: pak jsem zjistila že to dělá hlavně v určitou hodinu kdy má (noc) tak ho musim uspat a když se budí ihned uspávat znovu protože jak se vzbudí je tu ten hroznej pláč.....u nás je to v 6 hodin večer.....byl schopnej řvát i 4 hodiny a my si mysleli že to jsou prdíky :s: musíš přijít kdy to dělá a proč......jo a chtěl pořád prso,uspat se u něj ale byl už přejezenej a plival ho ven ;)

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka