eelfik

22.06.2014

Ahoj holky,
uvažuji nad koupí tohoto kočárku. Jen bych potřebovala vědět, zda ho mohu používat i v zimě - nehodlám v něm brázdit po poli, jen po chodnících, ale i tam sníh bude. Přední kolečka nejsou moc velká, projedou sněhem? A je v tomto kočárku dítko dostatečně kryté před zimou a větrem? A nevadí, že nožičky nejdou polohovat do rovna? Spí vám v tomto kočárku děti?
Mám totiž espiro atlantic - velmi prostorný kočárek a ještě golfky chicco multiway - říkala jsem si, že oba kočárky prodám a koupím britax. Neudělám blbost??? Když on se mi tááááák líbí :) .
Jen je šílené, že se zvlášť dokupuje clona proti slunci, nánožník, pláštěnka, vložka.....ta cena potom docela naroste.
Díky za rady, M.

Kliknutím vložíte smajlíky:

a to polohování je tam částečné - lze vypoulit ti část u nožiček do cca 60stupnů a v pohodě. Malá má 18 měsíců a klidně se tam vyspí.

Kdyby tě něco zajímalo, klidně se ptej.
Já vyzkoušela asi 4 kočárky a tenhle pátý si uričtě nechám

In reply to by pavlinka77

Jéé, tak to jsem ráda, že s ním máš zkušenosti. A prosím tě, je tvá holčíčka spíše malinká nebo větší? Já mám 8,5 měs. dcerku a má 10kg a když jsem ji dala do lehu, tak mi připadalo, že na šířku jí to bylo tak akorát. Není kočárek tam kde je trup příliš úzký? nebo se mi to jen zdá? Vypadá tedy náádherně :) . A jakou máš barvu?

mám b-agile a dokoupila jsem si jenom pláštěnku a nánožník, je to super kočárek , tu vložku dokupuješ u jinýho britaxu :a:

a clonu jsem nepotřebovala, stříška se dá krásně prodloužit

16.06.2014

Ahoj holky, dcerka (8měs.) už se 2 měsíce staví na 4 a houpe se dopředu a dozadu, ale stále neleze a neleze. Maximálně posune trošku nožičky, ale snožmo jakoby trošku skočí a ručičky nechá na místě a nebo zvedá jednu ručičku nad hlavičku (mává nám). Takže bych řekla, že stabilní by už snad měla být, když se udrží na 3 končetinách. Motivuji ji, posouvám nožičky i ručičky, ale stále nic. Jinak má 10kg a 74cm - je větší a jinak je šikovná - mává, dělá indiána, říka tata, baba, mama atd.. Jsem z toho už nervózní...nemáte s tím některá zkušenost??? Mám ještě vydržet? Je jasné, že některé děti se rozlezou dříve a některé později, ale mě překvapuje to, že už to tak dlouho trénuje a stále nic. Starší dcerka v tuto dobu už lezla, seděla, stála,... Díky za rady.

Kliknutím vložíte smajlíky:

Každé dítě to má jinak. Můžeš ji ještě podpořit balančním cvičením na velkém míči nebo jí dát pod bříško při stoji na 4 overball a pérovat s ní dopředu a dozadu. Možná najdeš video na netu, tak zkus juknout. Jinak podle mě nervózní být nemusíš. Vypadá, že je to šikulka a jen prostě ještě nemá jistotu. Přijde na to... :a:

ahojky,náš první to měl zrovna tak ;) na čtyřech péroval už od půl roku a rozlezl se až týden před osmým měsícem,takže skoro dva měsíce jen péroval ;) ono je to i o vyzrálosti mozku,protože na lezení potřebuje propojit obě mozkové hemisféry,aby dokázala střídat ruce i nohy.Ona na to určitě přijde :///: každé dítě je jiné,první lezl v osmi,druhý v devíti,první stál v 7,5,druhý až v 11,první chodil v necelých 11 a druhý si počkal do 14ti měsíců.Oba jsou zdraví a bez problému,jen je každý jinak motoricky zdatný ;) v osmi měsících má oprvdu moře čsu n to,aby lezla :€s€:

22.03.2014

Ahoj holky, líbí se mi tyto golfky, ale přiznám se, že ten pultík na jídlo se mi tedy opradu nelíbí. Nemáte náhodou někdo tento kočárek? A myslíte, že se tam dá přidělat nějaké univerzální madlo? A jste spokojené?? Díky moc. :a:

Kliknutím vložíte smajlíky:

Tak mi tento kočárek máme pultík jde sundat ale netušim jestli se tam dá dát něco jiného . Mi jsme ho 100% využívali malá tam pořád měla položený křupky pití

04.01.2014

Ahoj holky, krabice nerozbalená, exp do února 2015, nevyužijeme, přešli jsme na jiné mlíčko. Pouze osobní předání, bydlím v Ostravě Zábřehu :a: .

Kliknutím vložíte smajlíky:
04.01.2014

Ahoj holky, je to original krabice nerozbalená, ale exp jen do 12.1.,přešli jsme na HA Bebu, takže nevyužijeme. Nikam posílat nebudu, takže jen osobní předání. Jsem z Ostravy Zábřehu :a:

Kliknutím vložíte smajlíky:
03.01.2014

Ahoj holky,moje holčička strašně rychle vyrostla - ve 2měs.6kg, takže některé věcičky neměla ani jednou na sobě - jsou to vše krásné a kvalitní věci. Prodávám dupačky, bodyčka krátký i dlouhý rukáv, overalky, kabátky slabší i teplejší, kombinézu, komplety, ponožky, čepičky, rukavičky atd.. Napište do osobky a já vám pošlu fotky a ceny. :a:

Kliknutím vložíte smajlíky:
02.12.2013

Ahoj holky, máte někdo malé miminko s atopickým exémem? Jakou používáte kosmetiku? Koupu v Biodermě, ale nevím čím mám mazat tělíčko a čím obličejík? Můžu červeným excipialem? Aviril raději nepoužívat? A dáváte HA mléko? Maličká má 8 týdnů, před pár dny jsme tedy na radu MuDr. začli dávat HA Bebu, ale ta cena je masakrózní a hlavně po ní má zácpu. Moc díky za rady.

Ahojik,nám hodně pomohl robátko emoliens na zarudlá místa,jinak mažu robátkem těl.mlékem.Do toho mlíka bych asi šla.Jinak když to má jen na tvářičkách zkus bepanthen,třeba to je jen miminkovský ekzém.

Ahoj, tak HA mléko určitě smysl má, má naštěpenou bílkovinu, takže snášenlivost by měla být lepší. Otázkou je, zda nedávat ještě něco "lepšího", kde je ta bílkovina naštěpená ještě více, např. ten Nutrilon Alergy Care. Asi bych zkusila nechat otestovat na alergii na BKM pokud má ekzém už takto malý a hodně.
Co se týká mazání, tak u ekzému musíš právě pochopit, že léčba je vesměs symptomatická a právě je třeba se věnovat spíše příčině (alergie, psychosomatika, zažívání, ledviny, apod.).
Já mám AE od šesti týdnů věku, moji kluci naštěstí ne. Vím, co je to za peklo, zrovna držím celkem přísnou eliminační dietu a zkouším, co se mnou co dělá. Vyzkoušela jsem za život mraky všech možných mazadel. Mně nejlépe vyhovuje konopný krém od CutisHelp pro miminka na ekzém. Excipial je na nic, obsahuje Ureu a z dlouhodobého pohledu vysušuje. Také cokoli na olejovém základě vysušuje. O tom krému Blue Cap jsem četla a samá chvála, tak musím vyzkoušet.
On Ti nikdo moc neporadí, každý to má trochu jinak. Ale přeji, ať to malého moc netrápí.

In reply to by Lištička

Ahoj, no u maličké se to zase až tak moc neobjevilo, má jen vyrážku na obličeji, ale jelikož má starší dcerka má AE, MuDr. říkala, že ho bude mít pravděpodobně i mladší. Vyrážku v obličeji má ale spousta miminek i bez AE. Tělíčko má jinak úplně čisté. Prosím tě, co je to BKM? :) :) Chtěla jsem na mazání něco spíše jako prevnci, resp. ji nechci dráždit kůžičku, abych ty projevy nějak nepodpořila.

In reply to by eelfik

Promiň, nějak jsem přehlédla, že máš holčičku a ne kluka ...
BKM - bílkovina krav. mléka.
Já jsem u kluků jako prevenci dělala, že jsem je téměř vůbec nemyla a nepoužívala žádnou kosmetiku, ani jsem je nemazala, tedy kromě zimy a občas Vitelou (zinková mast). Občas když se hodně pokakali, tak šli jen pod sprchu zadečkem a jinak jsem na otírání prdelky používala od Sebamedu olej. Holčičky mají intimní hygienu náročnější, ale určitě bych to nepřeháněla s mytím a mazáním, pokud to není vyloženě třeba.

02.12.2013

Ahoj holky, malinkatou kojím, ale větší část dostává v umělém mlíčku - teď jsme přecházeli ze Sunaru na Bebu HA. Už třetí den nekaká, občas tlačí, ale nic nevytlačí, jinak je spokojená, hezky pije, nepláče. Zkoušela jsem dát půlku glycerinového čípku a nic. Volala jsem už i MuDr., ale nic moc mi neporadila. Máte s tím někdo zkušenost? Moc díky za rady.

děti kakat opravdu nemusí každý den, ale vy máte i příkrm a to by měli. proč jste přecházeli na HA mléko a nebylo by dobrý zkusit se rozkojit plně? s dobrou laktační poradkyní a jestli byste vy chtěla, to není takový problém.

In reply to by Pechy

Plně se rozkojit problém opravdu je. Laktační poradkyni jsem doma měla. Sama laktační poradkyně mi říkala, že je blbost, že každá žena může kojit plně - záleží na tom, jak velká je mléčná žláza, pokud je malá, tak se mléka tvoří logicky málo. Úplně stejné jsem to měla i u první dcerky. Omlouvám se, ale takové řeči mě vždy jen naštvou, protože to vypadá, že snad kojit nechci.....přitom jsem pro rozkojení dělala vše možné i nemožné.

08.11.2013

Ahoj holky, jsem asi idi.t, ale jak mám správně poskládat ty pleny - všude čtu na třetiny - jak je to myšleno? Mám to poskládat na třetinu a pak přehnout na polovinu a nebo poskládat na čtvrtinu a pak přehnout na třetinu - no špatně se to popisuje. Můžete mi napsat rozměr složené plenky v cm (hlavně tu šířku) - já už se pak k tomu dopracuji:-).

Tak nám v porodnici ukazovali, že jí máme skládat na čtvrtiny. Když si vezmu plenu, tak přeložím napůl a rovnou ještě napůl a pak z té nudle zkrátím délku taky na půl. A dávali jsme dvě na sebe. Na třetinu mi to přijde docela široké na tak malé miminko. Nevím no. Já to dělala takhle a malá měla kyčle v pořádku. Dělala jsem to poctivě celé šestinedělí a na kontrole v 6-ti týdnech bylo vše v pořádku a už jsme nemuseli takhle balit.

Ivettta

plenu si rozděl na 3 díly pak poskládej a nakonec přehni napůl :D :a:

31.10.2013

Ahoj holky, prosím vás, na příbalovém letáku je napsáno 5 kapek denně. Dáváte tedy jednou denně 5 kapek a nebo do každého UM jednu kapku? MuDr.mi řekla, že někdy zabere až podávání Bio Gaia a Espumisanu dohromady, takže dávám to i to. Snad to nevadí. Mám 3 týdenní holčičku, kojím a dávám i Sunar a asi před 4 dny ji začlo moc trápit bříško. Za jak dlouho ty kapičky vašim dětem zabraly? Díky moc.

a proč dáváš sunar,když kojíš? vždyť si jí odstavíš a zbytečně jí bude bolet bříško,ne? no každý kapky fungujou na jinym principu.gaia jsou probiotika a espumisan redukuje bubliny ve střevě.gaia potřebujou týden než se to osídlí.a 5 kapek dohromady.ale kapky nejsou samospásný,nahřívej bříško teplym obkladem,nebo peckama, pak namasíruj olejíčkem - miminka stačí hladit po směru ručiček bříško,netlačit.nejlíp při každym přebalení.dobrý e taky fenyklový olej na to bříško.

Ivettta

Ahoj, nám zabraly opravdu během týdne. Dávala jsem je teda samotné Espumisan jsme zkoušely před tím a ten teda nezabral. Dávala jsem 5 kapek najednou na lžičku. A byl od bříška klídek. Držím palce aby taky zabraly, vím jak bříško umí potrápit a nejen dětičky ;)

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka