Iveta1986

06.07.2015

Ach jóó, mě normálně trefí. Asi před dvěma dny jsem uklízela nádobí do myčky a když jsem brala něco ze dřezu, tak najednou žába. Nemám nic proti žábám, ale jako doma je fakt mít nemusím.

Taky si myslím, jestli se k vám nestahují, jak je venku horko, nemáte otevřené dveře na zahradu přes den??? že by tam vlezly? Jinak my máme žabek plnou zahradu, děcka jak je vidí, tak je chytají a nosí, nebála bych se toho, jsou to takový roztomilci, ale doma bych se asi taky trochu bála, aby po mě v noci neskáakly :s:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Tak vlhko tady určitě není. Jsme bez sklepa. To víš, druhá žába v domě a já hned vidím katastrofální scénáře. Snad už byla poslední.

23.05.2015

Včera začala mít dcera (3,5 roku) průjem, pak se přidala zvýšená teplota do 38°C a nakonec i zvracení. Zvracela 5x a na záchodě byla snad 30x. Už jsem se o ní začala bát. Přes noc dobrý. Dnes už bez teploty. Nezvrací, průjem taky není. Od rána mi ale kňourá, že jí bolí břicho. Můžu jí nějak ulevit? Nikdy jsme to zatím neměli a ani já na tohle netrpím, tak nějak nevím. Díky za odpovědi.

Lehka strava, probiotika a hodne tekutin.Na noc pridej brufen proti bolesti, ale zavisi jak moc ji to boli.

evidentně nějaká viroza, jediná úleva asi dietka, slazený čaj, žaludek na vodě může mít i 14dní

19.02.2015

Jdu se taky pochlubit našima dětičkama. Šimčovi bude za týden 10m, má zhruba 9,5kg, cm ani nevím. Má 4 zuby, přičemž první mu vylezl až v 9m, takže další šly rychle za ním. Leze, sedí, stojí, chodí kolem nábytku. Je to ocásek. Kam se hnu, tam leze za mnou a stoupá si o moje nohy. Však to znáte. Viktorce jsou tři a skoro půl. To je prostě rozumbrada.

Moji draci :-)
Moji draci :-)
Moji draci :-)
Moji draci :-)
Moji draci :-)
Moji draci :-)
29.01.2015

Asi před třemi měsíci jsem psala o tom, že byl syn na stříhání uzdičky pod jazykem. Bolest už je samozřejmě dávno zapomenutá, ale jak jsem na to pořád koukala, tak mi přijde, že to má pořád stejně jako před nastřižením. Myslím tím, že jí má pořád hodně na začátku jazyka. Dnes jsem volala do nemocnice na orl, jestli by se na to nepodívali, že to asi bude muset podstoupit znovu.

Uzdička pod jazykem

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

no to jo,jenže k porodu to máš všechno hotový :s: odběry máš,na EKG jsi byla a u praktika taky :) Jo,počítej s tím,že bez předchozího vyšetření vám celkovou narkózu nikdo nedá a kor u dítěte :n:

26.01.2015

Kojím a mám hroznou rýmu. Bolí mě snad celý obličej. Můžu si aspoň občas ulevit Sanorinem? Když se mi uvolní nos, tak je to lepší. V noci už jsem si stejně kápla, protože jsem nemohla usnout, ale raději se ptám. Jestli náhodou nevíte. V příbalovém letáku je jen napsáno něco ve stylu, že před každém užití jahokoliv léku se mám poradit s lékažem nebo lékárníkem. To je rada za všechny prachy. Díky.

30.10.2014

Dnes jsme byli s půlročním synem na stříhání uzdičky a teda peklo. Slyšela jsem, že to jen trochu štípne a je to bez krve, tak jsem to nějak neřešila. To jsem ale nevěděla co nás čeká. Krve s prominutím jako z vola a hrozně brečel. Mám podezření, že mu to stříhla blbě. Dobu jsme mu otírali plnou pusu krve. Pak se trochu uklidnil.

25.10.2014

Tak se jdu po delší době pochlubit naším Šimonem. Dnes mu je přesně půl roku, má 8200g a 70cm. Naštěstí už tak nekyne :s: Jinak je pořád pohodář. Stále úsměv ve tváři. Ségra ho miluje, ale zároveň pěkně zlobí. Taky jsou jí tři, takže má na to věk }:) Otáčí se zatím jen přes jednu stranu a na břiše je prakticky pořád. Trochu cpe kolínka pod sebe.

Šimonek - půl roku
Šimonek - půl roku
Šimonek - půl roku
Šimonek - půl roku
01.10.2014

Mám jen takový stručný dotaz. Do kolika let vám spali děti po obědě? Dceři budou za dva dny 3 roky a většinou ještě spí, ale někdy neusne, někdy jí ani nedáme, když máme něco v plánu. Jsou dny kdy jde celkem poslušně, ale jsou dny, kdy mi říká, že nechce a já nevím, jestli jí mám nutit nebo ne.

Ahoj tak starší 4 roky ten mi spal po obědě do dvouch let a to jenom v kočárku. Jinak by nespal vůbec. A ve školce taky nespí už tam sice vydrží aspoň chvilku ležet, ale spát ne. Nenutím. Ale jsou děti co to potřebují aspoň 2-3 do týdne jít spát.

starší děti přestaly spát v roce a pul,třetí jsem dávala co to šlo a šlo to dokud měla malou postýlku,ve 2 a pul letech šla do velké a do měsíce přestala spát,já jsem jí neuspávala takže v tomto věku s tím začínat se mi fakt nechtělo.Ve 3 a pul šla do školky,tam ležet musí a občas usne,ale jen vyjímečně,většinou když na ní něco leze,jinak je čilá do večera,v poho,prostě už ten polední spánek nepotřebovala a to běžně vstává kolem 6 a spát jde ve 20

Ahojky, starší syn má 4,5 roku a po obědě přestal spávat ve svých 2,5 let. Jenže teď, když třeba vstává do školky před šestou, tak pak po obědě jde spát a spí i přes hodinu a půl :) Když ale vstává později, tak odpoledne neusne. Mladší syn, ten bude mít v listopadu tři, spánek ještě potřebuje. Po obědě spí tak tu hodinku a půl, večer by nevydržel, kdyby nešel spát. Stalo se spíše výjimečně, že spát nešel nebo že neusl :)

Čauky,malá mi spala do dvou let po obědě,pak už ne.Teď-4,5 r. je to tak,že po obědě musí odpočívat (i ve školce),ale většinou to dopadne tak,že já vytuhnu a ona si jde pustit pohádky :-D Jinak tak 1 za 3 měsíce mi po obědě usne,ale večer usne až kol 22 hod.Jinak vstává kolem půl 8 a usne v 20:30 cca.

no záleží i na tom,kdy dítko vstává :) je jasné,že pokuď ráno leze z postele v půl deváté,že jí to asi stačí i bez toho poledního spánku.Starší děti ve školce třeba spí,ale taky si vezmi,že dost často vstávají kolem šesté... Moje první dítko přestalo spát po obědě po druhém roce-spal tak 4x do týdne,úderem 2,5 let přestal spát úplně... druhé dítko je větší spáč,ten spal ještě v roce a půl klidně dvakrát denně,teď ve dvou už teda jednou denně (bohužel mu většinou stačí hodina :(),ale spát bude asi ještě dlouho... je to jak u kterého dítěte,pokuď vysloveně spát nechce,tak bych jí nenutila,ať si jde třeba na hodinu odpočinout do pokoje,ale spánek bych nenutila ;)

31.07.2014

Nazdárek, jak se všem vede? Já se jdu po třech měsících poprvé pochlubit naším macíkem. Má 6870g, 64,5cm. Je hrozně hodnej, že dobře papá je na něm nejspíš vidět ;) , nechá mě krásně vyspat. No prostě dítě za odměnu. Strašně si užívám toho, že je zatím miminko, protože vím jak moc rychle tohle období uteče a další mimi už nebude. Kéž by trvalo dýl. Zatím moc o pokrokách není co psát.

Dubňátka, chci vidět mimča ;-)
Dubňátka, chci vidět mimča ;-)

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Zatím to jde, protože kojím. Až dokojím, tak mi to asi zase trochu vyleze. Teda aspoň u Viktorky jsem to tak měla. Budu se pak muset víc hlídat. Teď se láduju vším možným :00: Už jsem koukala na ty tvoje zlatíčka. Takhle na fotce jsou úžasní, ale popravdě, nevím nevím jak bych to zvládala. Jsem ráda, že mám jen jedno. Teda dvě, ale každé zvlášť :s: Každopádně kdyby se tak stalo, tak bych se s tím nějak musela popasovat. A vy jste šikovný, když to zvláváte v takovým počtu. Já toho mám někdy plný kecky se dvouma, natož se čtyřma!! Ale nestěžuju si. Šimon je zlatej. Zatím je to pohoda. Bude hůř :s:

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky