Rokl

22.05.2014

Milé maminky, mám sice třetí miminko, ale s aktuálním problémem jsem se ještě nesetkala, tak se ptám vás. Moje téměř pětitýdenní, plně kojená holčička má strašně tuhé kakání. Vím, že to někdy trápí miminka na UM a pomůže třeba změna mlíka, ale já si svoje mlíko jaksi změnit nemůžu, prsa mám jen jedna. Malá je pár dní celkem spokojená, prdy s mírnou pomocí zvládáme, ale nekaká. Budiž, to by u kojence nevadilo. Pak začne být ale nerudná a nerudná je tak dlouho, dokud se jí nepodaří vykakat. A to je pak nálož hodně tuhé pasty. Do míchaných vajíček to má daleko. Nevadilo by mi ani řídké kakání, ale tohle je dost hrozný. Docela ji obdivuju, že to dokáže sama vytlačit, ale něco musí být špatně. Jenže co? Probiotické kapičky dávám. Moje strava? Jako nedostatek tekutin mi to nepřijde, plínky má načurané dost! Nějaká rada by byla?? Moc děkuju!

Kliknutím vložíte smajlíky:
14.04.2014

je za námi, holčičko moje. Tolik jsem se bála, to ty asi víš, viď. I náš tatínek to viděl, tak už od včera dělal co mohl, abych na to nemyslela a musím říct, že se mu dařilo moc dobře mě rozptýlit. Přijeli jsme na kontrolu brzy, ale už byla v ordinaci sestřička, tak nás vzala dřív na pásy.

pan primář měřil přístrojem? :s:
u mě se mu nepodařilo techniku nastartovat, tak sáhl po staré metodě - pohmatal pupek a řekl, že nad 3,5 nebude....no a nebyla :D tak třeba se teď taky nemýlí.

mno, tak ve středu si to dáš ještě jednou :D

In reply to by Tesa

No a ve středu se asi nechám Teri :-(. Radost z toho nemám, ale takhle trápit sebe, okolí i malou asi taky není dobrý. A pan primář měřil skutečně na přístroji :s:. Ale kdybys viděla jak!! Jako šedo, šedo...nikde žádný obrys, který by měl změřit a on to prostě změřil, on to viděl :s:. Sama jsem zvědavá, jestli mu pak dá ta váha po porodu za pravdu. Spíš jsem přesvědčená, že ne, že má Dr. je prostě poctivější a to měření jí vyšlo už několikrát k těm čtyřem kilům. Ale zase ho musím pochválit, utřel mi pak celý břicho...to se mi ještě nestalo, že by mi doktor po ukončení ultrazvuku utřel břicho, vždycky mě s tím nechaj patlat samotnou a ještě mi na to dají málo těch ubrousků :s:

In reply to by Rokl

:s: hlavně, že se měřilo :s:
no to tóčo u nás, když jsem si dovolila říct, že po císaři a po termínu můj dr. neměřil velikost miminka :s: už jsem se skoro bála, že mě pošlou k němu do ambulance na přeměření
mno a jinak se směju a bavím, protože tento tvůj příspěvek jsem objevila až před chvilkou

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Děkuju, já už to jednou zažila. U druhého porodu jsem utekla hrobníkovi z lopaty a v noci před plánovaným vyvoláním jsem porodila sama, spontánně a nejpřirozenějc, jak to jen šlo. Bylo to krásný a rychlý! Snad se mi ta vzpomínka podaří udržet i přeražená třetím vyvolávaným porodem. :a:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Děkuju moc za podporu, takových bych potřebovala víc ve svém okolí :a:

11.04.2014

a mám tak trošku pocit, že jedna životní etapa se právě uzavírá. Nechci se nějak rozesmutňovat, život si s námi kolikrát hraje tak, že si říkám, že ne vždy je všechno definitivní tak, jak to v danou situaci vypadá a naopak. Ne všechno, co vypadá jako nedokončené, má své pokračování. Takže dnes jsme byly, Berunko, naposledy spolu my dvě u naší paní gynekoložky na kontrole.

08.04.2014

je právě za námi.Už víc jak týden mě trápí celkem silné poslíčky, aktuálně vždycky hlavně v noci. Tak jsem byla zvědavá, jestli aspoň taky k něčemu vedou. Na pásech to tentokrát žádná divočina nebyla, naopak...tentokrát tam jely ty rovné čáry dvě :s:. Ale nakonec jsi se, Berunko, umoudřila a předvedla i nějaký ten pohyb a byly jsme propuštěny. No a kontrola.

CS 10??????? to já snad nikdy neměla :s: hele, tak to je paráda, nachystáno je to velice dobře, bude to určtě rychlovka, tak ti držím palce a moc přeji, aby to bylo fakt co nejdřív a nečančala se tam moc dlouho kočka!!! Proč do rizikové poradny?????

In reply to by Jajda007

Uvidíme, jaká kočka na nás vykoukne :dance:. Aspoň už můžu pomalu soudit, jestli to bude marnivá krasavice nebo nebo jí bude vzhled volný :s:. Jani těhule po termínu tu chodí ob den do nemocnice do tzv. rizikové poradny. Ob den je doktoři kontrolují a ob den jim i prosvětlují plodovou vodu, aby se případně její zakalení odhalilo co nejdřív. Takže příští pondělí, pokud do té doby neporodím, jsem už jako přenašečka jejich...u vás je to jiné, vás Dr. předává už ve 36 tt, ne?

In reply to by Rokl

Já jsem chodila k mému doktorovi do konce 39tt a na první termín se šlo do porodky a od té dobu už tam, ale já tam byla den po termínu, udělali mi hamiltona a za 2 dni prý znovu, ale neříkali, že by to byla riziková poradna, ale jo, kontroly po termínu jsou taky co dva dni tuším :///:

Teda, takhle krásně nachystaná. To bude porod superrychlovka :one: Nezbývá než čekat. Já mám termín za 3 týdny, ale jelikož je malej o 14 dní větší, tak už pomalu začínám doufat. Teď teda musíme vydržet, protože nám malujou do středy porodnici a středa, čtvrtek bude manžel pryč, ale potom už budu nedočkavě očekávat.

In reply to by Iveta1986

Ano, doktorka se té superrychlovky taky dost bojí, protože se vším všudy mi bude trvat tak hodinku a půl než se dostanu bezpečně do nemocnice a protože s těmi poslíčky asi úplně nedokážu odhadnout dost brzy, jestli skutečně rodím nebo zase poslíčkuju ;-). Ale uvidíme, za rychlý porod bych byla moc ráda, jenže člověk občas míní a život mění...necháme se překvapit. A na tebe nakonec beztak taky nevykoukne žádný extra macek s obří hlavou, jak doktoři straší ;-)

01.04.2014

Tak poradna je za námi. Dnes jsem byla obzvlášť zvědavá, co mi paní doktorka řekne. Od nedělního rána mě totiž stíhají pořádné poslíčky. Přesněji v neděli od sedmi od rána do osmi do večera s jednou menší pauzou. V pondělí ráno byl klid, tak jsem si říkala, že je to v pohodě, že to byly opravdu jen poslíčci. Jenže po obědě to začlo znovu, odešel i kousek zátky..no zkrátka já nevím, rodím nebo ne?

25.03.2014

No přeci jako vždycky :-). Jestli se nám minulý týden paní doktorka tvářila pozitivně směrem k porodu, tak tento je vše jinak a rodit se nebude. Prostě to nevypadá, CS zůstala na dvojce. Já bych sem tak ráda zkopírovala můj tři roky starý deníček...to bylo úplně jak přes kopírák!!

18.03.2014

dneska si napíšeme něco o našich prvních posledních pásech :s:. No zkrátka poradna ve 36+2 ;-)proběhla celkem zdlouhavě, až mi bylo zase špatně. Jak já porodím, to jsem fakt zvědavá, protože nechej mě chvíli sedět, polož mě na chvíli na lehátko, nechej mě chvíli stát...pokaždé nemůžu dýchat a mám nějaký divný nával :00:.

18.02.2014

milý deníčku, dnes jsme měli další poradnu. Paní doktorka vtipně na začátku poznamenala...páni, už 32. týden? To mi to vaše těhotenství nějak utíká :s:. Tak aspoň, že někomu, ne? :s: Ale tak dělám si srandu, je fakt, že když se oprostím od sebelitování, které mě tohle těhotenství provází, tak jsme nějak moc daleko 32+2 :00:. To už se tomu porodu asi fakt nevyhnu,že?

Gratulace k úspěšné kontrole. Váhu máte super :€s€: A máš pravdu, letí to , letí a jak moc. :00: Za chvilku se ta naše dubnátka začnou klubat, no my s dvojčátkama to asi načneme první :^O^: :^O^: protože už ted jsme na rozsypání, opravdovej masakr :s: sice bych to chtěla doklepat do toho 38 týdne, na který nám plánují toho císaře, ale představit si teda neumím jednu věc a to - kam teda chtějí ještě růst, asi až do vedlejšího pokoje :s: :a:

mno, neutíká to jenom paní doktorce :s: kurňa, vždyť do bylo nedávno, co jsi seděla u nás v kuchyni a říkala mi, že jsi těhotná :00: se fakt bojim, že Tě do porodu neuvidím
ale hlavně, že se máte dobře. Stavy-nestavy chápu - třeba za to můžou ty holky - já to měla u Leu taky takový nějaký divný, furt jsem se motala, vnitřnosti jak na vodě....

a jsi mě pobavila s nevyhnutím se porodu :s: jako bys to neznala :s:

In reply to by Tesa

To je co? A to bylo taky naposledy, co jsem u vás byla!! Takže jsme tak 28 týdnů v pasti...28 týdnů rovná se půl roku!! Prosím tě, tys u Leu lítala jak čamrda :-)) Dodneška tě vidím, jak se ženeš městem, v kočáru Toníka, rychlost jak závodník ferari, před sebou devítiměsíční břicho, na zádech narvanej batoh nákupem...jestli ti u toho nebylo úplně ok, tak jen proto, že to by nepřežil skoro nikdo :s:. No a co k porodu jako dodat? :///: Právě, že znám...chvíli jsem přesvědčená, že to dám a dám to dobře, pak se zas utopím v tom, jak to bude hrozný...pak zas, že když se budu těšit na tu naši prdelku tak, jak se teď těším, půjde to dobře, jen si tu myšlenku musím co nejdřív udržet..no uvidíme, uvidíme...jen o tom píši, chytá mě průjem :€):

In reply to by Rokl

čamrda, čamrda...sem tam jo...hlavně tak měsíc před porodem :s:

půl roku, to je strašný, co s tim uděláme??? jednou marodíte vy, pak my a v mezičase jsem v háji s časem :-/ nějak se bojim, že lepší už to nebude :r: tenhle týden zůstávám s prckama doma, nechci si brát OČR....to se do konce února z práce nevyhrabu :-(

a porod zmákneš levou zadní. Že to bude bolet, to už víš a zbytek půjde hladce

In reply to by Tesa

začla jsem na netu studovat "porod bez bolesti" :s: Jak to bolí, je to špatně, musím to zvládnout v rauši!! :€m: Hele Teri, kdyby to jen trošku šlo, tak jsem ti ráno volala, že se přeci jen stavím. Jenže to nešlo :-( situace u našich..a já jsem se nemohla ani zvednout na nohy, vůbec nevím, co se to se mnou děje :-( No ještě kdyžtak ten březen!!

21.01.2014

dnes jsme spolu zvládly test na cukrovku. Jsme 29 tt, takže už to bylo tak tak, ale stihly jsme to ;-). No co ti budu vykládat, sama se mi v bříšku vrtíš tak, že mi jasně říkáš,že to byl hnus nad hnusy. Ale jsme holky statečné a zmákly jsme to! :metal: No a poradna..ta byla ták krásná!! Sice nás čeká velký přeměřovací ultrazvuk až za měsíc, ale stejně si tě paní doktorka přeměřila.

To já si Nikolku prohlédla jen jednou, páč chodím jen na velké ultrazvuky a na tom prvním nebylo nic vidět :) a čím dál jsem od druhého ultrazvuku, tím víc bych taky potřebovala ujištění:) vždycky mě tak napadne, co udělám s těma pytlema růžových věciček, až se nám narodí Damián :D

In reply to by káča82

:one: Podvědomí je hrozný nepřítel a jak začne červík pochybností hlodat, tak už to nezastavíš :s:. Já bych v pasti nebyla, mám tu po dvou synech modré úplně všechno, růžové mám zas od ségry, takže bych maximálně zapytlovala růžové a vyprala modré...ale už malou oslovuju, myslím na ni jako na ni a asi by to byl nakonec pořádný šok :///:

19.12.2013

už dva týdny vím, že ty jsi ty, ale stejně pořád nevěřícně kroutím hlavou :-). Připravila jsi mi obrovský šok, pocit, že jsem pro svou rodinu snad vyhrála ve sportce :s:. Dneska jsme spolu šly na další poradnu k paní doktorce.

krásně napsané. :one: Připomíná mi to mě samotnou. :D Moc jsem si přála holčičku,ale každej naokolo mi tvrdil,že budu mít kluka. Tak i já jsem tak nějak začala myslet na kluka a říkala si,že když to bude kluk,aspoň nebudu tolik zklamaná,když ho teda "očekávám" :s: a určitě se ještě pokusíme o holčičku. Na a kdyžby to přeci jen byla holčička,asi se zblázním samým štěstím. :h: Potom přišel "Den D" a já se ptám pana doktora,jestli by nám (partner byl ten den se mnou :) ) řekl pohlaví a čekám,až mi teda potvrdí toho kluka. Smířená a v pohodě. On chvilku koukal na monitor a povídá: "HOLČIČKA." Nadzvedla jsem se na tom lůžku a zařvala na celou ordinaci: "CO????" A on opět: "HOLČIČKA". Ptám se ho tedy,jestli si je jistej a on že "ANO". Dokonce mi ukazoval co kde má,ale stejně jsem prd viděla. :s: To už jsem nevydržela a rozbrečela se neskutečným štěstím. :h: Celá jsem se od pláče "třásla" a pan doktor mi prosebně povídá: "Uklidněte se prosím,ať mohu dokončit vyšetření!" :s: Ještě cestou domů jsem tomu nemohla uvěřit a říkala jsem si klid,moc tomu nevěř,víš dobře že se doktor přeci jen mohl splést. Počkej si na další vyšetření v nemocnici (konalo se o týden později) a zeptej se i tam. :s: Abych to zkrátila: Holčičku mi potvrdili i tam,opět jsem si poplakala jen už to nebylo tak intenzivní. :s: Moje Štěstí bude mít příští týden 18 měsíců. Utíká to neskutečně,ale "Den D" mi navždy zůstane v paměti. :)
Přeju ti krásný těhu a užívej si. :one: Duben tu bude cobydup a ty budeš držet svůj vytoužený uzlíček štěstí v náručí ani se nenaděješ. ;)

In reply to by wild irish rose

Ahoj, moc děkuju za příběh, taky krásný :-). A pak, že mít děti člověku nepřinese nic pozitivního, ale ať mi ti bezdětní popíší takhle intenzivní prožitky. Myslím, že tohle je prostě nejvíc :-). A já jsem teď moc ráda, že se nám ta malinká beruška schovávala až na třetí pokus. Kdyby byla první nebo druhá, asi by to se mnou tak nezamávalo. Ale že přijde jako poslední, třetí a tudíž nejmladší ke dvěma chlapečkům, tak je to fakt terno :s:. A teď ještě, aby nám to terno vydrželo i po porodu a nepostavila nás tu do latě všechny čtyři :€):

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka