paja23

16.11.2016

Maminky,

minulý týden jsem bohužel potratila v 7. týdnu naše "již" třetí mimi (dvě máme doma už)...odeznělo to způsobem hodně opožděné menstruace, čili nebyl potřeba žádný zásah doktorů...

Moje otázka zní, kdy se můžem pokud o mimi znovu, jestli hned a nebo čekat až po další ms...a nevíte jak je to s plodností...je normál hned jakoby po krvácení...???

 

Děkuji vám za odpovědi

 

Kliknutím vložíte smajlíky:

když jste nemusela na revizi a jste ok, tak bych to asi neřešila a nechala tomu volný průběh.

po revizi v takhle časném těhotenství mi dr. doporučil počkat do další ms

18.05.2015

Zdravíčko maminky, chci se zeptat...zítra samozřejmě jdeme na oční, snad nás někde akutně vezmou, ale malému najednou zčervenalo oko u koutku, jakoby vyběhlé žilky...říkali jsme si, tak mu to něco podráždilo dobrý...ale když jsem se koukla na světle...ma na začátku duhovky takový jakovy výstupky, nevím k čemu to přirovnat...jako kdyby tam měl nějakej průhlednej povlak...opravdu nevím co by to mohlo být, každopádně to nejde dolů...

Nevíte některá co by to mohlo být? Jestli to takhle naběhne při zánětu, fakt nevím...

Kliknutím vložíte smajlíky:
26.11.2014

Zdravím maminky...malému je 7. měsíců a furt se dá říct, že plně kojím...dávám malému obědy co mu vařím, to má rád, ale stejně chce po obědě třeba za půl hodiny ještě mlíčko...přesnídávky atd moc nemusí...kdybych mu je nedala, je v pohodě na mlíku a nepotřebuje víc...Co myslíte, mám mu tedy zatím dávat jen ty obědy, nebo jak? Moje první dcerka byla kojená jen měsíc, takže od 4. měsíce začínala s příkrmy normálně, ale teď opravdu nevím...kojím syna hodně a přestat nechci...zároveň bych ale ráda, aby něco už takhle mimo jedl, abych si taky mohla někam na chvíli odběhnout, což teď nemohu, jak kojím tak neumí pít z láhve a tudíž odstříkávání je pasé...

Kliknutím vložíte smajlíky:

Já jsem zase byla asi moc aktivní a asi po třech týdnech zeleniny mu šoupla kaši na noc. Říkala jsem si, že by mohl začít spát dýl v noci. Pořád se dost budí. No a chlapec mi nějak začíná stávkovat s kojením. Lžičkou baští jak o život. Bohužel se to projevilo na množství mlíka a bojím se, aby to nebyla naše konečná :(

In reply to by lucininenka

To už jsem taky zjistila, že se budí úplně stejně :s: A s tím úbytkem mlíka. On mi začal odmítat pít. Třeba ráno se vzbudí a vůbec nechce. Pak až než jde dopoledne spát, což už je unavený, tak si dá říct. Pak se vzbudí, oběd. A do večeře, kaše, se klidně třeba vůbec nenapije. Prostě nechce, jinak je v pohodě. Pak trošku, než jde spát, to je taky tím, že je unavený. A v noci se napije v pohodě. Tak jednou, dvakrát. Tak tři dny jsem měla betonový prsa. Párkrát jsem odstříkala, ale bohužel jsem na to líná. Takže teď tam skoro nic nemám. Ale začal trošku líp pít, tak snad se zase během pár dní zvýší tvorba. Takže přesnídávku začnu dávat radši až před 8 měsícem. Nebo mám přestat dávat kaši a začít dávat přesnídávku? Asi by se takhle mělo správně postupovat. U dcery jsem začala s kaší. Na doporučení doktorky. Málo přibýrala, takže jsme začali už před půl rokem. V půl roce jsem dala masozeleninu, v 7 měsících přesnídávka a v 7,5m se mi úplně odstavila. Měli jsme problémy s kojením více méně od začátku, takže jsem to nějak neřešila. Až teď, jak začal Šimon blbě pít, tak mi docvaklo, že jsem šla na oba asi zbytečně rychle a proto to odstavování. U Šimona to snad ještě zachráním.

In reply to by Iveta1986

je to úplně jedno,co dáš ;) důležitý je,aby to bylo po tom měsíci,aby právě se neodstavil.Ale když nebude chtít mlíko,tak s tím stejně nic neuděláš.Určitě ale přidej nějaké tekutiny,jestli ti takhle málo pije mlíko,tak aby měl dost-klidně zační dvě tři lžičky po příkrmu,ať se prostě napije.A nedělej si z toho hlavu,pokuď kojíš sedm měsíců,lakatce je už tak zajetá,že se tvorba mlíka upraví podle toho,co chce dítě,pokuď vysloveně nemáš prsa jak beton,tak neodsávej ;) a pokuď jo,tak jen do úlevy.Nech ho,ať si tvorbu řídí sám ;) další příkrm dej až po tom osmém měsíci a klidně s tím vydrž až do roka,tři jídla denně a kojení jim stačí ;) některé děti takové jsou,jak ochutnají něco jiného,tak mlíko chtějí méně a méně.já mám doma opačný extrém,první nechtěl jíst vůbec a druhý,kdyby byl do roka na mlíku,tak by byl nejšťastnější ;) teď jsou mu dva a klidně sosá pětkrát denně :00:

23.04.2014

Zdravím děvčata, tak dnes jsem 39+4 a zatím se nic k ničemu nemá...CS 4 pouze na prst, pani doktorka mi prý chtěla pomoct, ale hamiltona s tímhle nálezem udělat nemohla...Poslední týden už jsem ale dost vyřízená...v noci mi otékají chodidla...sem tam jen nějací poslíčci, ale nic extra taky ne...

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Tak já na to malou připravuji, povídáme si tom, ale přece jen už jí budou 4 roky, tak je to jiné. S tatínkem je taky moc ráda, ale maminka je maminka. Už jsme se domluvili, že tatínek poveze pro mimi autosedačku a ona oblečky. :)

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

:-))) však víš, jak moc jsem bojovala za to, abych porodila sama. A celé to pětidenní přenášení jsem se vnitřně dost těžko vyrovnávala s tím, že sama neporodím. Pořád jsem si říkala, proč?? Nachystaná jsem, proč to malá nespustí? Ten večer před vyvoláním jsem byla ale už neskutečně klidná, prostě jsem tohle všechno přestala řešit. Ven půjde tak jako tak a tím okamžikem všechno tohle přestane být důležitý. Nebudu ti říkat, ať to hodíš za hlavu a užíváš si poslední dny, protože vím, že to nejde. Tak se prostě drž a ony ty dny utečou jak voda. A kdoví...třeba tě i mile překvapí ;-)

02.02.2014

Zdravím holky, momentálně řešíme otázku bydlení a jelikož mám stavební spoření, ze kterého si již můžeme vzít úvěr, váháme, zda tedy využít této nabídky, nebo si vzít hypotéku...Pokud vím, tak u stavebka je úroková sazba za celou dobu stejné, kdežto u hypotéky se po fixaci může změnit...
Nicméně co mě trápí je to, že úvěr ze stavebka nám nepokryje vybavení bytu, protože na to úvěr použít nelze...Máte někdo s tím zkušenosti, že jste si ze stavebka koupili i vybavení?
Lítáme od poradce k poradci a mám hlavu jak pátrací baloń...je to síla :-/
Vím, že sem toho téma nepatří, ale ráda bych radu někoho, kdo s tím má zkušenosti...

Kliknutím vložíte smajlíky:

No, pokud nemáš na stavebku našetřeno cca 40-50% toho, co chceš půjčit, tak budete muset volit překlenovací úvěr. Což je:
1) vyšší úrok - určitě vyšší než je teď třeba u hypo
2) problém s refinancováním do budoucna - hlavně teda u lišky - dokud nespadnete na "normální" úvěr, tak to nepůjde
Další problém vidím v těch fakturách.

Osobně bych volila spíše hypo s rozumnou fixací a stavebko si nechala jako "zálohu" - kterou můžu použít buď jako mimořádný vklad nebo třeba pomocí něj refinancovat ;) Toť můj osobní názor :-)

In reply to by Paulette

Tak my si berem právě malou částku a u nás je problém ten, že ta nemovitost nemá takovou hodnotu odhadní, takže by se pak mohlo stát, že nám půjčí jen třičtvrtě toho co chcem...Jiank ten překlenovací úvěr nám do řádného chybí asi 200 000,- a to bude mít přítel za 4 roky našetřeno na svém stavebku, takže teoreticky by to šlo...

ze stavebka mužeš pokrýt vše zabudované,tzn vestavné skříně,kuchyn apod.Na ostatní stačí doložit něco jiného,pokud zrovna v okolí někdo něco buduje :one: mužeš mít klidně 2 kuchyně :dance:

My máme úvěr ze stavebka a sice jsme kupovali i vybavení, ale ne moc a to manžel pokryl fakturama za něco jiného. Takže fakturu za sedačku asi použít nemůžeš. Myslím, že i třeba vestavná skřín se dá použít, kuchyň samozřejmě taky, ale třeba jídelní stůl asi ne. Nevím co za to chcete nakupovat.

24.01.2014

Zdravím holky, tak vstupujeme do 28. týdne...Břiško mi už docela narostlo, nahoře mám 5 kilo z toho poslední dvě za leden...
Náš rošťák se v bříšku točí jak na kolotoči a né zůstat na jednom místě...teď vypadá, že je nahrnutý dole, protože mě neustále kope do žeber a bříško trochu spadlo dolů...

Bříško 28. týden + naše miminko
Bříško 28. týden + naše miminko

Máš krásné malinkaté bříško :-) Náš prcek nějak parazituje na maminčině náladě a trpělivosti, takže už se fakt moc těším, až vyleze ven :///: :a:

In reply to by Rokl

no ještě že je alespoň malý to břicho...mít ho velký tak nevim co bych do toho dubna dělala :-D...je to tím, že prcek v něm je taky malinkatý...odpovídá skoro o dva týdny míň, přitom přesně vím, kdy jsme ho počali, takže odpovídá přesně datu poslední ms...

Jéé,to je pidibříšenko!mě všichni říkají,jaký mám buben :s: Na žáhu mi zabírá rennie,pravidelně než jdu spát cucám :) :a:

29.12.2013

Zdravím holky, prosím ty které mají s tímto zkušenosti o radu. Malé jsou dva roky a už přes půl rok máme problémy s kakánim. Jednou měla malá prasklinku na zadečku a od té doby to vázne. Máme od dr. duphalac, měli jsme forlax, gl. čípky, ale nic nepomáhá. Když se vykaká jednou za týden jsme rádi...Ovoce do ní nedostanem, zeleninu už vůbec ne...Už jsem zoufalá, nevím jak z ní to hovínko dostat...Obávám se s ní jít do nemocnice na klystýr, protože by z toho měla ještě větší trauma než má...Ty co mají podobnou zkušenost se svými dítky, jak dlouho mám dítě vydrželo zadržovat stolici? Co vám popřípadě pomohlo?

Kliknutím vložíte smajlíky:

Zazivali jsme se synem kolem 3 roku to same, klystyr jsme museli i 2 dat, bylo to desne obdobi, presne stejne mel analni fisuru a od te doby nechtel, zkouseli jsme vsechno.
Nakonec pomohla Lactulosa dlouhodobe - davali jsme rok, a pravidelne vysazovani na zachod rano a vecer bez toho aniz by si rikala, ze zacatku samozrejme nechtel, cetli jsme hrali jsme si na zachode no des, po par dnech ale zjistil ze uz to neboli a tak se kazdy den vykakal. Proste se nesmi dopustit aby nekakala dele nez 2 dny jinak se to zase zabetonuje. Kdyz se nechtel vykakat dali jsme cipek, aby to v sobe dyl jak 2 dny nemel a neroztahlo mu to konecnik a zase nebolelo.
Dneska uz kaka normalne ale kdyz treba jeden den nejde tak uz mi z toho cuka :-) a to uz je rok co je to v pohode.
Tak hodne trpelivosti, soucitim!

Tak sem si tu hezky početla...nikde jsem tu nenapsala, co malé dávám k jídlu a hned tu čtu, že neni odpadkový koš atd...Sladkosti jí nedávám, ovoce dostává každý den, jogurty také, s pitím za ní lítám každou chvíli...Co se týče zeleniny...co mám jako dělat...zeleninu dostane, ale nesní ji...občas si dá mrkev, občas papriku, zálěží jakou má chuť...a když prostě nechce, přece jí to nebudu cpát jak huse do krku ne?...
Jinak už se vykakala, neměla to tvrdé, jen prostě měla strach, jak jí to minule bolelo...
Vím, že klystýrem se nic neřeší, proto jsem tu psala o rady, protože jsem jí toho chtěla ušetřit...
Takže děkuji těm co mi poradili i těm co tu ze mě udělali matku která cpe dítě samýma nesmyslama...

Jinak nevím co nám pomohlo, ale pijeme švestkovou šťávu a dávám jí do pití brčko, víc jí to baví...

In reply to by paja23

Nejhorší je to, že naše už má blok a i když už to má teď měkký, tak to stejně drží do poslední chvíle a ječí a ječí a nakonec to vyprdne, ani o tom neví, ale stejně to bude příště držet zas. Ona má stravu dobrou, vždycky to měla spíš měkčí. Jenže jak to začala zadržovat, tak to v ní holt po tom skoro týdnu ztuhne. Teď chodí taky po x dnech a jen díky tomu Forlaxu to má měkké. Až začne sama kakat každý den, tak už to nebude mít tak tuhé i bez Forlaxu. Takže aby konečně překonala ten blok, tak to hlavně potřebuje mít měkké a dokud jí nedojde, že už jí to vlastně nebolí a může to pustit, když to na ní přijde, tak holt bude muset být na tom Forlaxu, protože jsme se bohužel přesvědčili, že bez něj to momentálně nejde. Máme i od DR schválené, že se to může užívat dlouhodobě. Věřím, že už máme konečně nakročeno na dobrou cestu. Kakání jí nebolí a to je podstatné pro to, aby se toho kakání přestala bát. Protože když si vzpomenu, jak u toho trpěla, tak už to nechci nikdy zažít.

18.12.2013

Zdravím děvčata, tak se jdu taky pochlubit se svým pupíkem. Takhle když ho ukážu, už je docela pěkný, ale jakmile se trochu víc obléknu, prý na mě ještě neni nic vidět. Nahoře mám s prckem 2 kila z toho teď asi 400g má prcek :-). Takže asi budeme zase malinký jako byla sestřička, která měla jen 2500 kila když se narodila...

Náš chlapeček - 22. týden
Náš chlapeček - 22. týden

Pajo ty máš roztomile malinkatý pupíček :D!Ty jo já mám nahoře 15kg :00:.A Samuel je náhodou hezké jméno!My taky máme pro klučíka Michael a pro holčičku Julie a taky měli někteří výhrady,ale co to je naše volba a oni to musí přijmout! :one: :a:

gratuluji,ale prcek váží normálně na dobu těhotenství,tak třeba to bude chlapák!A jméno je krásné,nenech si do toho kecat příbuznými,každé jméno je krásné,když se řekne s láskou :)

Krásné bříško :€s€: a jméno je úžasné, já ho taky měla vybrane pro kluka ale budeme mít holčičku Nelly :h:

01.10.2013

Zdravím holky, chtěla bych se objednat na genetiku, ale nevím, zda mě objednají když nemám doporučení. V prvním těhu jsem tam byla, kvůli mé vrozené srdeční vadě, ale ta není dědičná...minule mě tam doktor poslal, ale teď ne a já bych tam přesto ráda šla, myslíte, že se můžu objednat sama z vlastní vůle, nebo po mě budou chtít doporučení?

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj, myslím, že by to neměl být problém, ale pro jistotu si na nějakou nejbližší genetiku zavolej. Mě bez problémů udělali odběr plodové vody, i když jsem měla testy v poho. Měla jsem od svého gynekologa doporučení pouze na konzultaci a oni mi rovnou udělali tu plodovku. Zavolej tam a uvidíš :a:

Jestli to jde bez toho netuším....ale teď přemýšlím,mluvíš o screeningu nebo spesl vyšetření?

18.09.2013

Zdravím děvčata, jelikož tu žádný ještě není, tak jsem založila seznámek sama. Prosím tedy všechny těhulky, které čekají miminka v dubnu 2014, aby mi napsali, kdy mají termín, kolik vám je, kolikáté mimi čekáte, a popřípadě, plánovaná jména atd...Postupně se bude vše aktualizovat :-)

Už jsme tady!!!!!!!!!!!!

Seznámek dubňátka 2014
Seznámek dubňátka 2014

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Moc se těším na fotečky, doufám, že budou :-) :a:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Buď v klidu. Mám pocit, že porodem to tady pro většinu skončilo. Už budou mít pět měsíců jo? Našemu byly včera teprve tři měsíce. Je zlatej. Všechno si hrozně užívám. O to víc, že vím, že další už nebude a ten miminkovský věk uteče ták rychle. Jsem moc zvědavá na fotečky. Taky budu muset nějaké přidat :one:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

jen necelé 4 kila, to jste prďolky teda...náš chlap má skoro 6 a tři měsíce mu teprve budou :-) a faldíky teda nemá

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Teda takové trápení s nožičkama :-( Já brala kyčle vždycky jen jako něco, co se prostě zkontroluje a čau a vy si s nima tak užíváte. Ale i přesto jste se holky sblížily a to je perfektní! Naše Berunka měla od narození hodně bolavé bříško, takže to úplně nenáročné miminko, co jsem přála, to jsem teda nedostala :s:. Ale o to víc jsem z ní hotová. Je to taky taková naše mazlina, často ustěžovaná, spánek přes den taky není na jedničku, naopak v noci je teda od porodnice skvělá. Ale když se pak na mě usmívá nebo mi tu vykládá, tak jsou útrapy odpuštěny. A bráškové teda milionoví, jsou ochotní kvůli sestřičce čekat donekonečna, s klidem poslouchají její pláč a když mi tečou nervy, hned po mně oba štěkají, že sestřičku jen bolí bříško a mám na ni být hodná :s:. Takže paráda a bude ještě větší až nám ty děti zase trošku poporostou... :a:

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka