misicka 11

23.02.2014

Ahojky,poprosím o radu, jaký je rozdíl mezi spinální a epidurální anestezií???Čeká mě plánovaný císařský řez, tak nevím, do čeho jít...první porod v celkové an.nebyl nic moc.Předem děkuju za komentáře. :a:

Kliknutím vložíte smajlíky:

CS se provádí ve spinální anestezii :///: rozdíl mezi spinálem a epidurálem je pouze v použití anestetik a v délce podání,epidurální anetstezie je taková,kdy jsi pod anestetiky jen částěčně,můžeš spolupracovat,cítíš,i když méně a poku´d je potřeba,anestetika se dodají-z páteře máš vyvedenou hadičku,do které se anestetika dávkují.spinální je taková,kde už nic necítíš,jsi totálně umrtvená,nechodíš a může se v tomto stavu operovat-je to jednorázový vpich anestetika ;) pokuď budeš mít císař plánovaný,určitě doporučuju spinální anestezii oproti celkové-je to lepší pro miminko i pro tebe,lepší regenerace,mimčo vidíš hned a je méně komplikací.Jediná nevýhoda je,že musíš 24 hodin po zákroku ležet,ale po tom císaři je to teda spíš výhoda-neumím si představit vstávat ještě dříve :///:

In reply to by lucininenka

tak v tom článku dole píší, že se při sekci provádějí oba typy anestezie - spinální i epedurální (spinální v 70% případů, epidurální ve 30.. případně se kombinují)..každé má své pro a proti.. většinou jedno pracoviště nebo anesteziolog preferuje jedno nebo druhé.. (a podle mě většinou dají vybrat mezi jednou s těchto možností a celkovou anestezií)..
jinak mě po obou sekcích vyhnali z postele už po 12 hodinách.. (vstát, dojít se vyčůrat, nebo alespoň udělat pár krok a pak zas do postele) asi zase záleží na pracovišti :-)

In reply to by janullka79

no myslím si,že je to spíš tak,že pokuď má matka epidurál už zavedený (myslím tím z průběhu předchozího porodu),zvolí to a pokuď ne,píchnou spinál... nikdy jsem neslyšela,že by dávali vybrat mezi přímo spinálem a epidurálem,navíc,když rodička může těžko posoudit,co je pro ní lepší ;) protože ten rozdíl je fakt minimální.Prostě obě jsou to anestezie do páteřního kanálu,rozdíl je v použití anestetik a ve způsobu podání-spinál je hned,kdežto epidurál se dávkuje postupně hadičkou a nechává se i po sekci,právě kvůli možnosti další analgezie ;) možná,že Brno nebo kde to bylo sepsáno je světlá vyjímka,ale v drtivé většině porodnic dají vybrat mezi spinálem a celkovou.Epidurál je spíš pro probíhající normální porod,kde se použije jako analgezie při bolestech ;) po nápichu páteřního kanálu by jsi měla ležet 24 hodin,protože jinak hrozí dlouhodobé bolesti hlavy,vstávat po 12ti hodinách je hrubá chyba :( po celkové je to něco jiného,tam ten intervl samozřejmě není,někde jsem slyšela,že je nutí vstávat už po šesti-osmi hodinách po operaci,což je teda pro mě strašný :(

In reply to by misicka 11

po celkové jo,tam je to v pořádku... myslím,že jizva bolí stejně,pokuď vstáváš po 12ti nebo 24 hodinách :///: jde o ten první pohyb prostě,tam si myslím,že ležet těch 24 hodin vůbec nevadí-teda aspoň mě nevadilo :///: chodit pak musíš co nejdřív,to je fakt,jen tím se to lepší,ale třeba u mě byl první císař skoro v pohodě a druhý teda,to jsem myslela,že sebou šlehnu ještě za dva dny,když jsem vstávala :00: to samý,když mě manžel vezl domů,to jsem tady při tom skákání na těch šutrech myslela,že vyplivnu duši :00:

29.01.2014

Ahoj holky,tak jsme dnes začli 31tt, včera poslední velký UTZ a malý je úplně učebnicový!!!!Všechny hodnoty,jak mají být a na konci 30tt měl 1470g, brouček byl strašně aktivní,pořád kopal, chudák paní doktorka :) Porod zatím naplánovaný nemám, prý by se CS udělal na ukončeném 38tt,ale toho se prý stejně kvůli čípku nedočkám, takže abych s sebou pomalu mrskla, donutila manžílka vymalovat, sestavit

Gratuluju! :-) A proč, že CS? Mi něco uniklo asi...Já jsem teda teprve 30tt, ale je fakt, že nemám vůbec nic. Jako prát se mi zatím třeba nechce, věci mám hodně po synech, takže to jsem taky v klidu, ale tuhle mi tak došlo, že prsní vložky, jednorázové podložky, plínky a milion dalších věcí bych už měla pomalu obstarávat :s: :a:

In reply to by Rokl

No Romčo,ty jsi borec, nechávat to na poslední chvíli :s: Já mám vypráno, nakoupeny tentokráte modré hadříky, růžové prodávám čile do světa,plínek už mám plný byt/i ten mých rodičů,jak je akce, šup na ně :) /. Sekci mi budou dělat kvůli mým očím, mám problémy se sítnicema a nesmím "tlačit" :( ,takže se sice vyhnu těm kontrakcím,ale o ty poporodní bolesti fakt nepřijdu. Kdy ty máš velký UTZ? :a:

In reply to by misicka 11

Jéje, tak snad zmákneš císař nějak v klidu, někdy to někoho pak ani moc nebolí, ne? :) Já jsem hrozná...čím jsem starší, tím jsem horší, takže já to určitě nechám na poslední chvíli :s: Ale tak na začátku těhotenství jsme si s chlapem řekli, že plínky nakoupíme během těch devíti měsíců po akcích...to se nepovedlo :dance:. A zbytek mi prostě nějak vypadl z hlavy, že bude třeba a až teď mi to tak jako nedávno při jedné z mých probdělých nocí vyskočilo :///:. Že jako miminko není jen o plínkách a oblečkách :s:. Ale času spousta, to dám, tím spíš pak vy, baby jedny poctivé ;-). Jinak já jdu k mé Dr. 18. 2. a to bude asi jako ten velký ultrazvuk, ale v podstatě se moc lišit od běžného, co mi dělá každou poradnu, nebude. Jen se zas vyděsím, jak je malá velká...a teda nebudu jí čučet mezi nožičky, tak mě to snad ani nebude bavit :ww: :metal: Kecám, těším se, ale už od synka vím, že to není stejný zážitek, jako kdybych šla někam do nemocnice na kvalitnější utz než má má Dr. :a:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Tak držím palečky,ať vše dobře dopadne! Já už na sobě začínám pociťovat únavu, takže opravdu to malování a sestavování musím nějak popohnat, jsem už děsně nemotorná a líná :)

01.10.2013

Ahoj holky,tak hrdě hlásím, že dnešní kontrola dopadla na jedničku!!!!!Screening negativní, na tripple testy už nemusím a na UTZ vše,co má mimi mít :s: Manžílek koukal,ale mezi nožičky stejně nedokoukal :s: takže na pohlaví si zatím počkáme. Jinak odpovídáme 12+5,tudíž termín porodu cca 9.duben platí.Spadl mi obrovský balvan ze srdce :h: :a:

12.05.2009

Ahojky, potřebovala bych radu. měla bych dostat menstruaci, když beru antikoncepci Cerazette a plně kojím???Ta antikoncepce se bere nonstop 28 dní, takže nevím, co mám čekat. Předchozí jsem brala 21 dní a pak došla menstruace. Děkuju za radu!!

Kliknutím vložíte smajlíky:

ahojky, moc díky za komentáře. Zatím mě nic nepostihlo, jen maličko špiním,ale to si myslím, že je normální. :a:

Ahoj,mělo by to být jak píšou holky,já brala azalii a bohužel jsem menstruovala nonstop.Po třech měsících jsem jí vysadila po dohodě s dr.Pa Marketa

ahoj, divim se že ti o tom dr. nic neřekla. Při antikoncepci cerazette menstruaci nebudeš mít. Tedy pokud na ní budeš reagovat správně. Nevynecháváš braní prášků-bereš je stále a tím pádem se menstruace nemůže dostavit. Pokud by se dostavila, tak ještě měsíc počkej a pak se domluv s dr... :a:

Já myslím, že ne, já beru Azalii, princip je stejný, pauza se nedělá a MS nemám... a nechybí mi ani trošku... ;) :s: :a:

26.04.2009

Ahojky, můžu se zeptat, od kdy jste miminka čistily mýdlem??Já maličkou zatím myla jen čistou vodou, na zasdeček používám ubrousky. Jsou jí tři měsíce a už si myslím, že by to její tělíčko zvládlo, a ještě s ezeptám, od jaké značky mýdla používáte???Aby po tom nebyla moc vysušená? A nemáte některá z vás zkušenost s kosmetikou Bioderma???Já zkoušela micelární vodu a moc s emi líbila, všechno šlo krásně a rychle setřít....Moc děkuju za odpovědi.

Kliknutím vložíte smajlíky:

já mám koupenou biodermu - atoderm moussant, ale zatím jsem nepoužila, termín mám až za tři a půl týdne

já ze začátku měla vše od sebamedu,takže i mýdlo...byla jsem s ním docela spokojená a hezky vonělo-tak miminkovsky :)

18.04.2009

Ahoj, moc bych prosila o radu, co dělat skoro s tří měsíčním minkem???Přes den už nehce spinkat,jen v kočárku, a chce se bavit,ale mě dochází nápady, pořád jen chrastím a hrkám špendlíkem a dělám paci paci pacičky, taky zabírá houpačka, ale dál už nevím!!!!Poraďte,jak zabavujete vaše poklady vy.

Kliknutím vložíte smajlíky:

Děkuju za tipy, je to síla, zrovna se jí manžel snaží zabavit na hrací dece, chrastí jak může a terince je to stejně jedno :) Už abysme byly trošku větší a mohly vnímat hračky. Mě se osvědčilo ji vysvléknout z plenek na dece, strašně ráda otitž kope, tak jezdíme na kole, posilujeme bříško, "prdímeů do nožiček. jsou to ale aktivitky,které zaberou max.půl hodky a pak zase musím vymyslet něco jinýho....

ahoj.Nam jsou taky 4 mesice.Vydrzi pod hrazdou,sice chvilku,pak taky v sedacce chvilku,a hlavne na posteli,mazlim,lohtam,jo a taky je vyborny kolotoc na lustr a roztocit..

Ahojky, nám se teď docela chytlo, když malou z výšky přikryju plínkou (to už se celá třese) a pak ji přikryju a dám rychle pryč a udělám baf. Někdy ji nechám přikrytou a volám na ni kde je a pak odkryju a ptám se jí kam se schovala a tak, je to prča. Taky na klíně prohlížíme knížku s velkýma zvířátkama a říkám co papají a jak dělají, ale to je ji zatím jedno, ale do knížky buší. Taky na sebe koukáme do zrcadla a dotýkáse sama sebe v zrcadle. Jinak taky nic moc.

Ahoj,tak to šušni,mušni,kušni taky dělám celý den..budou nám čtyři měsíce.Posadím si ho na sebe,opřu o kolena takže má pohodlí a povídáme si..nadávám na tatínka a tak a on se na mě stejně směje:-) jinak lochtání a šimrání vláskama,bacha když chytne nepustí..mám už malinko kouty:-( a občas ho posadím na klín a podpírám zádička pokochá se pohledem na svět a je chvíli klid.Jinak náký taháky taky ráda uvítám:-)

18.04.2009

Ahoj, moc bych prosila o radu, co dělat skoro s tří měsíčním minkem???Přes den už nehce spinkat,jen v kočárku, a chce se bavit,ale mě dochází nápady, pořád jen chrastím a hrkám špendlíkem a dělám paci paci pacičky, taky zabírá houpačka, ale dál už nevím!!!!Poraďte,jak zabavujete vaše poklady vy.

Kliknutím vložíte smajlíky:
25.03.2009

Ahojky, poradte mi prosím typ odsávačky,se kterou jste byly spokojené???Stačí mi jen ruční, nechci elektrickou. Přemýšlela jsem nad canpol babies Premium, Avent Isis(ikdyž se mi zdá zbytečně drahá) a Medelou premium. Děkuju moc za rady. :a:

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj, tak já mám ruční od Farlinu a je bezva. Koupila jsem si ji přes Aukro, takže cenově velmi výhodný. Tess

AHoj, no já jsem spokojená jedině s odsávačkou na vysavač. Ty ostatní neudělaj takovou službu. když dítě chytne skutečnou rýmu (zadní) tak stěma ručníma nic nezmůžeš... :a:

01.03.2009

ahojky, moc prosím o radu, moje 5-ti týdenní holčička má vyvýšený pupíček, nevím, čím to je a zda je to normální?!je prostě vystouplý, nepřirozeně, co s tím můžu dělat???

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj,
podle mě je to úplně normální, našemu Honzíčkovi to taky nějakou chvíli trvalo, než se mu zatáhl. Nevím teď sice přesně, jak dlouho to bylo, myslím, že tak 2 měsíce, než přestal být pupíček vystouplý a postupně se propadal a teď v 10 měsících už ho má hezký zastrčený vevnitř.
Pokud by ten pupík byl vystouplý moc dlouho, tak bych se radši poradila s doktorkou, jestli ho v porodnici nějak špatně nesnesli.
Pa :a:

Ahoj! Nevím jak moc ho má vystouplý, ale já mám dvojčátka tak můžu porovnávat!!! A Anička ho má také divně vyvýšený a když řve, tak ji vylézá ještě víc. Dokonce jí tam prosvítá i tmavá barva (to nevím co to je) ! Ptala jsem se na to doktorky a říkala, že každému se pupík dělá jiný. Ale proti tomu vylézání při breku mi ustřihla kus "Prubanu" a to jsem ji za začátku na bříško dávala ! Tak to zkus! :dance:

23.02.2009

Ahojky, moc prosím o radu, můžu bnějak ovlidnit průjem miminka??terinka má 4týdny, na prdíky jí dávám Sa Simplex a myslím, že zabírá, ale už cca tři dny má průjem. Čím to může být a co s tím??K doktorce jdeme až za týden!

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj Mišičko a je to opravdu průjem??? Já jsem měla minulý týden strach, jestli ho malej nemá, tak jsem se tu ptala holek a za pár dní i dr., a shodně mi řekly, že pokud jsou ve stoličce takový bílý kousky-sražený mlíčko-tak to průjem není. My jsme nastydlý, takže dávám prckovi kapičky na kašel a pak to má řidší, to je prý normální. Sab simplex ani nic na prdíky nedávám, tak nevím, jestli to souvisí. Ale stoptussin na kašel stoličku ovlivnil. Papa. Jinak pokud by to skutečně průjem byl, tak bych to řešila hned!!!!!!!

In reply to by salominka

No ono to jako průjem vypadá,ale není to. Nemají z čeho mít hustou stolici, když baští jen mlíko. Až se nevykaká několik dní, tak potom to bude trošku hustší,ale dokud kaká každý den, tak to prostě bude mít takovou konzistenci. A když nekaká několik dní, tak strašně smrdí když si uprdnou :-D A když se potom pokakají, tak je to katastrofa. Kam se hrabe tatínek :-D. Takže se vůbec ničeho nebojte. Je to normální

ahoj tak Natálce jsou dneska 4 měsíce a co se týče kakání tak má průjem pokaždý už od narození. Někdy tam je toho tolik, že jí to i vyteče z plenky. V prvním měsíci kakala každý den, potom přestala kakat tak jsem musela vypomoct a jedla jsem švestky, ty jí vždycky pomohli a teď kaká už sama ale tak jednou za tři dny a jak říkám průjem má pokaždý

In reply to by Lucka a Natalka

Kojená miminka nemají průjem. Je to normální. Už v porodnici mi to říkali. A to že někdy i několik dní nekakají, je taky normální. Dokáží mléko strávit tak, že prostě i několik dní nekakají. Mě malá nekakala 7 dní.

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka