janullka79

26.02.2014

Ahoj holky,

chtěla jsem se zeptat, kdy jste popvé viděly srdíčko.. k doktorovi jdu v pondělí 3.3. - PM 17.1., budu tedy 6+3.. mám šanci vidět srdíčko? Doktor má celkem dobrý vaginální UTZ (má v ordinaci i 3D).. Normálně bych neplašila, ale v práci mám RD do 31.3. a včera mi volali, že mají volné místo a jestli chci nastoupit. Uhrála jsem to na to, že přijedu v úterý a probereme to osobně.. Kdyby něco nedopadlo, chtěla bych do práce nastoupit co nejdříve a ted je nechci nějak "vodit" za nos.. ale byla bych klidnější, kdyby bylo alespoň vidět srdíčko než půjdu s pravdou ven..
Navíc pokud bych se do práce vracet neměla, raději bych šla na neschopenku (i když bych mohla požádat ještě o pul roku rodičovské, ale byla bych doma téměř zadarmo..)

Kliknutím vložíte smajlíky:

Jani,každopádně držím palečky ať tam to srdíčko už vidíš. Jak tak čtu je to hodně individuální. Závidím ti,že už jdeš v pondělí, já jdu až 13.3,nemůžu se dočkat.PM 22.1.,takže o 5 dní od tebe :) ,jsem zvědavá.Pak určitě písni :dance: .papa :a:

23.02.2014

ahoj,

chtěla jsem se zeptat, jak zvládáte / jak jste zvládaly začátek těhotenství..

Já to nějak nedávám a to to prožívám už počtvrté. Mám 2 děti (4 a 2 r) a za sebou jedno zamlklé těhotenství.

Už 10 dní jsem extrémně nastydlá (rýma, kašel), strašně zahleněná a skoro nic na to nemůžu (vařím zázvorový čaj s medem a citrénem, beru těhu vitamíny a rozpustné C, jitrocelový sirup a do nosu mořskou sůl (sprej) - nic jiného mi v lékárně a ni doktor zatím nadoporučili.. včera se mi žluto-zelená rýma změnila na sytě oranžovou a dnes už smrkám krev.. půlku noci prokašlu a prosmrkám.. jsem unavená a je mi skoro celý den zle od žaludku.. A co mě znepokojuje nejvíc je, že mě při tom kašlání už začíná bolet jizva po císaři.. Tak přemýšlím, jestli nemám zajet ke gynekologivi dřív než mám v plánu (3.3.) - je daleko a musím nějak vyřešit hlídání dětí..

A k tomu samozřejmě další těhu příznaky - velmi citlivé bradavky (to mám poprvé), nechutenství, motá se mi hlava..

Chtěla bych být pozitivnější, ale do toho všeho mám strach, aby bylo vše v pořádku..

Kliknutím vložíte smajlíky:

Chudáku, tak ti neporadím nic než zajít k doktorovi. Jako ale můžu ti říct, že co jsem zjistila těhu, tak jsem měla takhle hnusnou rýmu nejdřív tři týdny vkuse, nejdřív žluto zelenou pak prostě krvavou. Zkoušela jsem napařovat dutiny heřmánkem, protože mě bolela půlka hlavy jak jsem měla ty dutiny zacpané, ale moc to nepomáhalo. Když jsem se rozhodla, že druhý den už jdu vážně k doktorovi( to už jsem smrkala krvavý sople), tak to zčistajasna přešlo. Tři dni byl klid a chytla jsem něco střevního( zvracení a průjem) naštěstí jen dva dny. Potom dva dny klid a zase rýma, úplně stejná jak poprvé, čtyři dni vodná a pšikací, že musíš mít kapesník permanentně u nosu a pak zas týden zelená. :( No hnus velebnosti. Když se to objevilo podruhé,tak jsem vzala dva dny za sebou jeden paralen na noc a stříkla 2X kapky do nosu. Vím, že se to nesmí ty kapky do nosu, ale mořská voda je úplně k h...u. To jsem aplikovala při té první rýmě a akorát jsem trpěla jak zvíře. Ale myslím si, že pomohl ten paralen na uvolnění těch dutin, vlastně mě k tomu přinutila kamarádka zdrav. sestřička poté co mě shlédla, jak jsem už vyřízená. A ten kašel taky nepodceňuj. Ten může být nebezpečný. Radši bych to řešila s doktorem.Drž se :a:

Začátek docela šel, konec byl vždy horší. :-D
Žluto-zelena rýma většinou značí že je infekční, to už chce doktora, ster a antibiotika, není to zas tak uplne pravda, že tehotná nic nesmí, to spíš miminku ublíží ty nelečene nemoci.
Na nevolnosti, unavu a podobne mi nezabíralo nic, nejlepší bylo vystrkat se s detma ven a rozptýlit myšlenky.

In reply to by sycatko

no, jít ven by bylo nejlepší, ale syn měl zánět průdušek a počínající zápal plic.. takže je doma už 3. týden (teprve dnes/ zítra můžeme pomalinku a nachvilku ven) a další dva týdny nesmí do školky, takže je budu mít oba 5 týdnů doma :n:
a doktor mi tvrdil, že na poslech mám průdušky i plíce "čisté", že to je "jen" nachlazení.. na rentgen (kvůli zápalu plic, který se né vždy pozná z poslechu) mě samozřejmě poslat nemůže.. prý s antibiotiky ještě počkáme... (před dvěma týdny jsem akorát jedny dobrala na angínu).. škoda, že nemá CRP.. jestli se to nezlepší, asi tam zajdu znovu a at to nechá někde udělat..
5 let jsem bez větší nemoci a prášků a ted tohle..

21.02.2014

Ahoj,
tak se snad také budu moci přidat mezi říjňátka.. za 6 dní nám testík hezky zesílil

sílící testík

:one: tak to je paráda. Tak se hlavně opatruj a přeji pěkné a zdravé :€O: . já si budu dneska znova dělat test,protože jsem si dělala 3 dny před MS přes Clear a vyšel mi 1+2,ale jak tady čtu,že to klidně těhu být nemusí,tak jsem z toho na nervy.Tak snad mi bude taky sílit :). :a:

18.02.2014

ahoj, tak přidávám další test.. snad to trochu zesílilo.. první dělaný v sobotu 15. z ranní moči, druhý dnes odpoledne..

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ano ano ano, je to krásná čárka a já moc gratuluju :-) :€O:
Přeju krásný těhotenství bez komplikací a zdravýho uzlíčka :-)

Je to tam :one: ...Blahopřeji a přeji příjemné těhulkování :€O:. Hlavně ať je vše v pořádku :) :a:

15.02.2014

ahoj,
dnes jsem si udelala test a nedá se říct, že by byl negativní, ale asi ani s určitostí pozitivní.. co myslíte vy??
PM 15.1. a cyklus relativně pravidelný 28-max. 30 dní.
Nejspíš to budu muset za pár dní zopakovat..
J.

Kliknutím vložíte smajlíky:

holky moc děkuju za podporu.. asi si testík přeci jen ještě v úterý ráno zopakuju a pak už jen doufat že bude vše v pořádku.. a že nebudou dvojčátka.. toho se ted děsím asi nejvíc :-)

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky