Jitule78

19.10.2015

Má někdo s touto "přirozenou" antikoncepcí zkušenost?

Kliknutím vložíte smajlíky:

Moje sestra používá lady-comp. Funguje velmi spolehlivě, ale pokud máš nepravidelnou MS, může se stát, že "zelenou" - bezpečnou možnost sexu - dostaneš jen pár dní z měsíce. Určitě se to dá ale kombinovat třeba s kondomama. Ale jinak ho používá už rok a je spokojená.

03.09.2015

Jen tak pro zajímavost otvírám diskuzi ohledně jmen. A to jak pro holčičku tak pro chlapečka. Zkrátka jaké se Vám líbí jméno buď pro to či ono pohlaví? Nehleďte na to, zda by jméno Váš protějšek či rodina odsouhlasila. Mně se líbí....

Holčička:  Mariana, Berenika, Rozalie, Liliana

Chlapeček: Eliáš, Patrik, Alex, Kristian, Oliver

 

Kliknutím vložíte smajlíky:

Moc děkuji všem za přízpěvky*wink* Jste úžasné! Jsem překvapená, kolik hezkých jmen mi ještě uniklo*smile* Známá teď přemýšlí o Damianovi nebo Vincentovi (Vini)...To poslední mě také uchvátilo:€s€: 

tak my máme doma Danielu,Zlatu a Sonu-nemužu najít na klávesnici háček :),u první jsem chtěla ještě Elišku nebo Aničku a u třetí jsme se rozhodovaly ještě mezi Zuzankou a Tatánou-háček :) každopádně mít čtvrtou holku tak fakt nevím :) u kluku by jsme to měly jednodužší,u první i druhé jsme měly Matěje,u třetí už jen z principu změna na Jakuba :) ,nicméně se mi ještě moc líbí Honzík,Matyáš,Ondrěj,Vojtěch,Mikuláš

Tak my máme Žanetku a Zuzanku, další holčička by byla asi Jolanka nebo Simonka, pro kluka se mi hrozně líbí Radim nebo Robin, ale byl by to asi Jiří po tátovi :a: 

03.09.2015

Holky, měl by někdo zájem o ergonomické nosítko Manduca hnědé barvy+ doplňky jako jsou slintáčky na popruhy a ochrannou softshellovou kapsu? Vše plně funkční. Pište když tak do osobky.

19.08.2015

Máte někdo typ, nějakou alternativku, jak odstranit efektivně bradavici? Dcerce se udělala na ruce a leptat dusíkem se mi to moc nechce :n: .

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj, tak já se trápila s dvěma bradavičkami na prstech u ruky asi rok :00: Dusík nepomáhal, tak mi kožní předepsala,, Kožní roztok Verrumal" můžu tím mazat bradavičku i mojí 3-leté dcerce na dlani.Vypadá jak lak na nehty no a tím jsem to potírala, je pěkně drahý na předpis- musíš tu bradavičku vždycky odstřihnout, často to i krvácí, a štípe to chvíli, když to tím Verrumalem namažeš. Chce to vytrvat, někomu to zmizne po týdnu a někdo se s tím trápí měsíc, půl roku i déle. Pak už to někteří řeší laserem. Já přikládala pláteček česneku a zalepila náplastí + mazala i propolisem, je dobré když ho necháš i přes noc působit, zvýšila jsem i vitamín C :) Mě to pomohlo zaručeně :one: Chce to, ale trpělivost, odstřihávat, vydezinfikovat, mazat, přikládat česnek, a omezit vlhké prostředí, pokud je máš na rukou. Ikdyž to štípe-vydržet :one: U dětí to je nejhorší, že je to štípe, a bolí když to prostě odstřihnem a nejhorší je, že se často nakazí nechtěně i další osoba :00: .

Děkuji holky za rady. V lékárně mi taky poradila Kolodium Forte. Je tam prý i ten vlaštovičník. Kdyby nezabralo, zkusím ten Duofilm...Tak hurá do boje na tu mršku :metal:

24.06.2015

Máte někdo typ na dovolenou? S manželem pořád váháme. Chceme jet někam 3. a 4. týden v červenci. Vůbec nevíme jestli tady do ČR či někam do zahraničí? Máte někdo typ či radu kam??? Jsme 5 členná rodina. Děti 14, 6,5 let a 12 měsíců. Jo a stačilo by klidně na týden či 4 dny.

Kliknutím vložíte smajlíky:

tak možností je spousty,spíš bacha na obsazenost,zrovna ten 4. týden v červenci bývá už dost plný :( já sháněla před měsícem cca a už to byl problém :( Jinak co se týče místa-je spousta krásných míst,my byli s dětmi u nás-Krkonoše-Harrachov,Krušné hory-Jáchymov,Jižní Morava-Znojemsko a Luhačovice,pak ještě Třebíč a Telč.Jinak máme plus mínus projeté jižní čechy kolem Lipna,letos jedeme do českého ráje a do českého Švýcarska... Loni jsme byli i s dětmi na Krétě,taky paráda ;) U nás se mi asi zatím nejvíc líbila jižní Morava,asi taky díky stabilnímu počasí,prostě na tu nedám dopustit ;)

22.06.2015

Danečku, v sobotu to byl rok, co jsi, přišel k nám Sestřička Tě často zlobí, ale to je z lásky . Vždyť Ti říká, že jsi její nejlepší chlap v životě B Bráška, ten Tě bezmezně miluje, tak jak Tvoji rodiče

TAK UŽ I DANEČEK SE DOČKAL :-))))
TAK UŽ I DANEČEK SE DOČKAL :-))))
TAK UŽ I DANEČEK SE DOČKAL :-))))
TAK UŽ I DANEČEK SE DOČKAL :-))))
25.05.2015

S dovolením tady otevřu diskuzi o pohlaví. Okolí mě přivedlo na to tu úvahu...Kolem do kola skoro všechny známé i né mě osobně známé maminky porodily holčičku. Zbytek co jsou těhotné holčičku čekají. Jen pár vyjímek čekají-porodily chlapečka...Nevím, ale mám pocit, že díky informacím o ovlivnění pohlaví, se začaly rodit hlavně holčičky. Otázkou je, jestli je to tak správně zasahovat do přírody :#o: To tady na světě budou za chvíli jen samé bytosti ženského pohlaví :#o: Popravdě řečeno i já sama jsem si přála holčičku. A u jednoho ze tří dětí se to povedlo :)...Ale přeci jen mi to přijde zvláštní a přemýšlím o tom, zda je to tak správné???

Kliknutím vložíte smajlíky:

Myslím, že se to nedá ovlivnit úplně. Babská pověra tvrdí, že v době ovulace kluk a před ovulací holka.
Byla jsem na IUI, takže den po ovulaci a máme holku :-)
Jinak stím, že chlap chce kluka a naopak,
tak to jsme s manželem zase výjimky :-)
On trval na holčičce a já na chlapečkovi.
Máme holčičku a manžel v sedmém nebi :-) Já samozřejmě taky :-)
Možná je to tím, že je z 5 dětí a z toho 4 kluci :-)

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

my jsme byli široko daleko exoti, protože já pohlaví nevěděla ani u jednoho a manžel ho věděl předem v obou případech, u synka od 32.tt a u dcerky už od 20.tt a ani jednou to nikomu neprozradil (a že tchýně se na něj nemálo hněvala, že jí to neprozradil). Když jsme čekali druhé dítko, ke konci těhotenství jsem nemálo blízkých rozhodila, když jsem na otázku "co to bude" odpovídala slůvkem "Dáda", protože odpověď na následující dotaz, zda Dáda holka nebo Dáda kluk, jsem prostě neměla. 95% lidí vůbec nechápalo, že ještě existuje někdo, kdo si nechává tohle zjištění až na porodní sál.

Mě ale pohlaví v těhotenství opravdu nezajímalo. Moc nechápu, co na tom kdo má, že to chce vědět co nejdřív, a jak se kde kdo hněvá, když to doktor říct nechce, protože se mimi na ultrazvuku nenatočilo tak, aby si byl jistý. Mně přijde mnohem jednodušší vůbec to nevědět, než se polovinu těhotenství strachovat, co když se doktor spletl.

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

manžel říkal, že těhotenství je tak nějak celkově ženská záležitost a tak že by z toho rád měl něco, co já nemám, a tak si nechal říct pohlaví. Já neměla potřebu vyzvídat a i kdybych měla, vím, že on je takový, že by mi to stejně neřekl. Ani si neuvědomuju, že by se někdy prořekl nebo že bych někdy z jeho chování měla pocit, že mu nechtěně ujel náznak k jedné nebo druhé variantě. Naopak, když se malá narodila, musela jsem se smát, když jsem si zpětně uvědomila, s jakou zodpovědností se mnou zhruba 30 týdnů vybíral klučičí variantu jména.

Ahoj Jitul, po dlouhé době pořádná diskuze :one: Víš já si myslím, že je to docela přirozené, když si žena přeje dceru a muž syna, můžu to rozebrat skrz moju tchýni, která měla tři syny. Vztahy k nim má báječné, ale není to jako třeba já s mojí mamkou. Když mám problém nebo je mi smutno, jdu se vykecat k mamce. Ale kluk když má problém jde do hospody nebo za kámošama. Neříkám, že vždycky a všude, jsou vyjímky a opaky, ale asi to máme tak pudově, že muž chce pokračovatele rodu a někoho kdo mu bude pomáhat přibíjet hřebíky a žena si podvědomě přeje dceru, protože si asi myslí a mnohdy to bývá, že dcera má k matce blíž než snacha. Já mám třeba tchýňku výbornou, vždy jí vyjdu vstříc a ona mě, pěkně vždycky poklábosíme, ale pečená vařená jsem u svojí mamky. To můj manžel mamince volá málo, většinou když něco potřebuje, jako mají skvělý vztah, ale nesvěřuje se jí atd. Ovšem jsou i zcela opačné případy, kolegyně má jedinou dceru, která odešla z domu a na mámu se úplně vyprdla, že by jí dala aspoň vědět jestli žije.
Tak teď z jiné stránky. Osobně si každý den říkám( když na to mám čas :///: ) panebože já mám dvě 'děti', panebože já mám dvě zdravé!!!!!'děti' a pak panebože já mám syna i dceru, to snad není možný, já mám fakt i dceru! :h: A to si nedělám srandu, to mi v hlavě valí každý den. Jako asi proto, že moje nej kámoška chtěla poprvé i podruhé holku a má dva kluky a ví, že další pokus už nebude, a já taky měla prvního syna, to mi bylo zcela jedno co to bude, protože je to první miminko a hlavně že bude zdravé, ale pak jsem manželovi pořád valila: tak a teď ještě tu holčičku a on že jedině druhého kluka( ve srandě) a já si ji tak přála, i když kluk by mi vůbec nevadil, ale tak jsem i vnitřně tušila, že je to ta moje holčička a ono se to stalo realitou, že tomu furt nemůžu uvěřit.
A myslím si, že ovlivnit to nejde ničím, spíš to bývá náhoda, když někdo tvrdí, že mu to vychází. Daleko zajímavější je, že někdo a´t dělá deset dětí tak má pořád holky a někdo naopak dělá jenom kluky. To je podle mě zajímavé. A taky se stává, že když někdo urputně trvá na jednom pohlaví, tak mu( jak už to bývá zákon schválnosti) vyjde to druhé. Jako mojí známé teďka, strašně hrozně chtěla holčičku, kluka ani za nic a bude ho mít. Ale ona bude mít ještě další pokusy.
A populačně si to příroda stejně zařídí jak potřebuje, to se ti určitě jen zdá, že se rodí samé holky, někde jinde se zas rodí víc kluků a stejně je to nakonec tak 50 na 50.
U nás ve vesnici jsou teď miminka na dolním konci samé holky na horním samí kluci, jen Hermínka to te´d narušila.
Tak to je zas článek , mějte se opatrujte se :a:

tak my máme dvě holky, ale určitě jsme to nijak neovlivňovali :-D a já mám zase opačnou zkušenost, že v mém okolí mají všichni chlapečky, takže asi záleží i na lokalitě :-)

26.04.2015

Máme 10 měsíčního syna a chceme podnikat výlety. Poradíte jakou nosičku? Máte nějakou zkušenost? Podotýkám, že máme Manducu. Ale manžel by se spíše viděl v nějaké nosičce na záda.

Kliknutím vložíte smajlíky:

Děkuji moc všem za typy, rady a názory. Zkusím se podívat a s manželem probereme. Krásné sluníčkové dny všem :€s€: :a:

Jíťo, za mě baby bjorn. je to skvěle dělaný i pro rodiče. Neničí to záda a miminko je tam taky bezpečně. Já jedině doporučuji. Mějte se krásně a hezký léto. :a:

In reply to by Frances

Tak to je strašnej výrobek...to není nosítko, ale visítko...miminko má mít v nosítku nožičky v poloze "M"...což znamená, že má kolínka nad pánví a podepřený až pod kolínka...to tady teda nemá ani omylem.
Navíc chlapečky to tlačí přímo na pytlík.

Deuter kids.....spicka. Pro nas lepsi pujcovna, vychazi na par kacek a my pres zimu nechodime, takze pujcit je pro nas lepsi

Na nosítka jsem ještě nekoukala, hlavně ať tam má kyčle v pravém úhlu a není to vysítko. Měl by mít nožičky podepřený až pod kolena.
Kdyby ses chtěla manducy zbavit, napiš za kolik. Zvažuju koupi ;)

18.02.2015

Utíká to, utíká a z miminečka už je pořádný chlapák :) . Že je dost veliký jde znát hlavně na váze - 10,5kg :///: Stále převažuje kojení, které si pořád hrozně užívá :dance: . Ale už i příkrmu přichází na chuť ;) .
Stašně by rád lezl, ale nějak pořád neví jak na to. Zkouší to zatím aspoň na kolínka. Hold má co zvedat :///: .

♥ DANY ♥ - 8 MĚSÍCŮ (za 2 dny)
♥ DANY ♥ - 8 MĚSÍCŮ (za 2 dny)

No ten je úžasnej :€s€: Delší dobu jsem tu moc nebyla a vidím, že děti mají neštovice, to se divím, že teď v zimě, asi pořád málo mrzne... Aspoň to budou mít za sebou, a nejstarší to chytne taky, má nejvyšší čas si tím projít :a:

In reply to by Michaela

Tady u nás v Bystřici byly 2 vlny neštovic. No a my si počkali na tu druhou :) . U Adrianky jsem viděla neštovice v zimě jako přínos. Nebylo jí tak líto, že se nekoupe a nelít po venku. A taky skrze horko. Za to s Danym to musíme nějak překonat. Chybí mi s ním chodit ven s kočárkem a mu jistě taky :( . Třeba ho tak naučím spávat už jen v postýlce a kočárek budeme mít jen na procházky :) ;) ?!

29.10.2014

Prosím může mi někdo skopírovat návod na nosítko Manduca? Koupila jsem ho od jedné paní, ale bohužel návod nenašla :( . Co jsem si vygooglovala je moc stručné.

Kliknutím vložíte smajlíky:

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky