Reanka

19.01.2014

Prosím o radu. Mojí tříleté dcerce se každý den nebo obden objevují většinou na zadku nebo na zádech nebo na nohách velký pupínky - vypadá to jak štípance od komárů. Většinou dva nebo tři, do týdne zmizí, ale jak píšu, průběžně se tvoří další. V listopadu prodělala neštovice a připadá mi, že od té doby se jí ty pupínky dělají. Přemýšleli jsme, jestli to není třeba blecha nebo co já vím, matraci má loni kupovanou, fakt nevím, co to může být. Máte někdo nápad?

Kliknutím vložíte smajlíky:
29.12.2013

Mám dubnovou holčičku - 8měsíců, od narození byla moc hodné a spavé miminko, večer usínala kolem 21:00, v noci jsem jí kolem třetí nakrmila a spala tak do sedmi. No paráda. V září jsme byli jednou na očkování do obou nožiček zároveň a od té doby hrůza. Usne kolem osmé večer, kolem jedné už je vzhůru na jídlo, pak usne a kolem páté chce jíst znovu a zase usne a spí tak do půl osmé.
Je možné, aby v osmi měsících měla v noci 2x hlad? Je na UM, večer i v noci jí dávám 210ml, což je podle mě hodně.
První dcerka už dávno v noci nejedla.
Taky se kolikrát budí s pláčem, stačí pohladit a usne dál.
Je možné, aby byla pořád tak hladná?

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ono se to spaní různě mění a taky každé dítě je jiné. Je možné, že roste a má větší hlad. Ale může jít i o separační úzkost, zlé sny apod. Když se probudí, vyžaduje jídlo nebo usne, i když dáš do lahvičky jen vodu?

Malej je taky dobnovej, taky na UM a jí v 6 kaši a pak mu dáváme, když jdeme spát my 150 ml okolo 11 hod,ale to se ani nevzbudí,jen si to vycucne a chrní až do rána (půl 8)

08.10.2013

Ahojky,
mám doma dvě dcerky - 3roky a druhá 5 měsíců, uvažujeme s manželem, že by jsme si za nějaký rok přibrali k holkám ještě asi chlapečka asi do pěstounské péče. Chtěli by jsme většího, tak 2-4roky. Máte někdo zkušenost, co a jak je potřeba? Jaké to je? Klidně pište do zpráv, jestli nechcete veřejně. Třetí vlastní dítě už nemůžeme mít. Děkuji.

Kliknutím vložíte smajlíky:

Asi mě sežerete, ale musím to napsat. Vždycky jsem si přála alespoň jedno adoptovat dítě, ale po zkušenostech z mého okolí bych to neudělala. Vím, že ty dětičky za to nemůžou ale jejich minulost je dohání...tedy záleží na tom jak dlouho jsou v původní rodině a jak se k nim ta rodina chovala. A nejde to kouzelným proutkem změnit.

to teda obdivuji statečnost to jste fakt suprove
My mame taky 2 holky a hodně jsme si přaly chlapečka. A už si řikam do 3 nejdu co když zas bude holka.adoptovat nas nenapadlo, asi bych na to meněla. je to velke rozhodnuti. a proč ne mimi a hned velkeho. vzdyt už bude rozumět že jset cizi a pamatovat že byl někde a ted tady

ahoj, v první řad+ tleskám :qu: takovému rozhodnutí :)
Každopádně si zajdi na nejbližší oddělení sociálně právní ochrany dětí, tam ti pracovnice určitě poradí co a jak. Já bych třeba i zvažovala pěstounskou péči na přechodnou dobu, ale uvidíš sama, co by vám vyhovovalo více. Každopádně se připrav na pořádnou dávku byrokracie a určitě to všechno není otázka pár dní nebo týdnů.... spíš měsíců!

20.08.2013

Ahojky,
prosím o radu. Čím podepisujete věci do školky? Nějakou fixou na textil? :?

Kliknutím vložíte smajlíky:

nechala sem si udělat razítko s příjmením a obrázkem a potiskávám barvou na textil, za ten cca rok se to opere a jméno zmizí :one:

07.08.2013

Jdu si pro radu. Mám dcerku, které budou v září tři roky. Nastupuje do školky. Problém je, že normálně nemluví.Říká základní slova, jako máma, táta, baba, děda a to je tak vše. Od každého slova řekne jen první dvě písmenka. Např. bazén - ba, Filípek - fi.........
Narodila se mi ve 30.týdnum, měla jen 1100g a teď máme strach, jestli je u ní všechno v pořádku. Kromě té mluvy je naprosto zdravá, všemu rozumí, umí hodně přemýšlet, snaží se mi vždy něco povykládat, jenže když říká jen ty dvě písmenka, tak člověk jen hádá, co to je. Naše dětská doktorka mi říká, že jí máme nechat být, že se rozmluví, jenže to už mi říká dva roky a není vidět vůbec žádný pokrok. Všimla jsem si, že občas z ní vypadne celé slovo, tak já ji hned pochválím, jak to hezky řekla a ona se zarazí, jako by se lekla a už to víckrát nezopakuje. Mám pocit, že má v hlavě nějaký blok. Existuje pro tak malé děti nějaký psycholog nebo kam se mám obrátit? Vidím totiž na ní, jak je nešťastná, když mi něco vysvětluje a já ji nerozumím. Je vidět, že jí to trápí.
Děkuji za názory :a:

Kliknutím vložíte smajlíky:

Muj mladsi syn rikal ve 3letech jen :mama,tata,čaj a kagn...honili me po doktorech,vyšetřeni sluchu,neurologie,psycholožka.jinak prospival normalně.už jsem z toho byla nestastna až mě psycholožka řekla,že pokud je fyziologicky v pořadku tak ať to necham být!!že se proste jednoho dne rozmluví a pak je vhodna logopedie.
Zacal mluvit pomalu a spatně až ve 4letech.ve škole má akorát problémy s jazyky,ale dá se to zvladnout.ted je mu 18 a mluvi normalně,studuje středni skolu. :dance:

Pracuju ve skolce a nektere deti nastupuji ve 3letech taky skoro "němé" :s: behem roku se v kolektivu krasně rozmluví,takze to chce cas.
Na tvém miste bych jen nechala vyšetřit jestli dobře slyší,často to spolu souvisí. :a:

Ahojky, to určitě s malou zajděte někam k odborníkovi. Naše nejstarší dcera - na konci května jí byly 4 roky, taky dost dlouho nemluvila, pak se najednou rozmluvila, když jí bylo něco přes tři a 14 dní před nástupem do školky začala koktat.. Na logo chodíme, ale moc pokrok vidět není. Mě se naopak zdá, že se to zhoršilo.. K tomu všemu ještě špatně vyslovuje - neumí říct L,V,R... No prostě je to boj. Někdy si říkám, že musí mít nějaký psychický blok či co.. Přemýšlím o vyšetření u psychologa, ale nechci ji zase vyděsit. Působí na ni každá sebemenší změna.. O žádanku na logo jsem si také musela říct sama, jelikož Dr. mě přesvědčovala, že se dnes děti nechávají do 4 let, aby se sami rozmluvily.. Tak přeji hodně úspěchů!! :a:

Všem děkuji za komentáře,vidím, že čekat na zázrak opravdu nemá cenu. Příští týden jdu s druhou dcerkou na očkování, tak si tam vydupu tu žádanku na logopedii. Pokud nám ji nedá, tak zavolám do Brna na Obilňák, kde malou sledovali do dvou let a tam by nám snad nějakou žádanku napsali :a:

ja jsem zacla s malou chodit na logopedii ve 2letech,doktorka rekla,ze to je moje věc a dala mi zadanku.logopedka mi vysvětlila jak s dítětem komunikovat,nejlepsi je do niceho nenutit,ze se dite ještě vic zatvrdi a nic nerekne a používat jasna kratka slova,zadnou omacku kolem.a kolem 2,5let se mala krasne rozmluvila,odpadlo vztekani,kdyz neumela rict co chce. logopedka byla starsi pani a sama mi rekla,ze radeji pomuze rozmluvit 2lete dite nez 3,4lete a,ze to jsou jen předsudky jak každý říká,ze dite ma cas mluvit a rozmluvi se ve skolce,ne u všech to plati a pak je problém je naucit spravne mlvit.

Ahoj, naše malá taky říká jen první slabiky, ale je to u ní velikej pokrok, donedávna měla pět slov a nazdar, co se budu otravovat s mluvením... Teď jí začalo hodně bavit malování a i to mluvení se rozjíždí, ona jemná motorika s tím hodně souvisí, zkus jí "vnucovat" nějaký aktivity rozvíjející právě jemnou motoriku. Jinak mě nic nenapadá, protože nevím, jak ta vaše, ale naše opakovat nechce, knížky jí nezajímají, místo oči řekne o-i například, takže domýšlet si, co zrovna chce je mazec :( Ale v září jdeme konečně na logopedii, tak jsem zvědavá, co tam s ní podnikneme. Jinak jsem jí teda přestala říkat věty typu: řekni, zkus mi to říct, musíš, ačkoli nám praktička říkala, že jí tím máme naopak trápit, ať má motivaci, no kopla bych jí, to neni motivace, ale pravej opak. A přijde mi, že se snaží víc. Sice řekne í-o místo mlíko, ale já už aspoň vim, co chce. Je to prostě náročný, já vim :( Buď ráda, že jdete do školky, tam se určitě rozkecá hrozně rychle, my budem ještě rok tvrdnout doma :(

Držim palce...

16.07.2013

Ahojky,
prosím o zkušenosti. Jsem tři měsíce po porodu, nekojím a už jsem měla menstruaci 1.července. Dneska je 16.července a já znovu krvácím. Je možné mít menses tak brzo po sobě? Vždycky jsem to mívala velmi pravidelně, tak jsem docela vystrašená, co to může být.

Kliknutím vložíte smajlíky:

je to možné. dokonce nás na to upozorňovaly sestry na šestinedělí. menzes se bude pozvolna upravovat a může to trvat mnohem dýl...

27.04.2013

Holky kdo byl znovu na šití pod narkozou, jak to probíhá? Je to jak operace - musíte absolvovat nějaké předoperační vyšetření, nebo jak to je? V pondělí si jdu domluvit, kdy mi to udělají a vůbec nevím, jak to probíhá, jak dlouho tam budu, odstříkávám mlíko pro malou, tak jestli mi doma neumře hlady.
Děkuji za rady.

Kliknutím vložíte smajlíky:
20.04.2013

Holky prosím o vaše zkušenosti. Minulou sobotu mě pustili z porodnice, v neděli večer jsem měla šílené bolesti spodku, tak jsem se poprvé odvážila podívat, jak to mám sešité. Měla jsem nástřih a šití. Zjistila jsem, že první dva nebo tři stehy hned u té hráze jsou ruplé, takže tam místo pochvy mám díru dvojitou do strany, jak to nastřihli. Mám tam normálně otevřenou ránu. Ještě ten večer jsem jela znovu do porodky se ukázat, přišel rozespalej primář, mrkl na to, mávl rukou že dobrý a šel pryč.
Teď uběhl týden a já mám bolesti snad čímdál horší, rána je pořád úplně otevřená, je v ní vidět něco jako bílý hnis. Kde jsem to měla hezky zašité, tak to už vypadá dobře, ale toto mám pořád otevřené.
Co mám dělat? Chůze je pro mě utrpení, sedět se pořádně nedá, s malou jsem ještě ani nevyjela ven. Do porodky už po tomto přístupu nechcu jezdit, myslíte, že by se na mě třeba mrkl můj gynekolog? Nebo se to může zacelit samo? Jsem dnes 11 dní od porodu. Sprchuju se vlažnou vodou, mám to dubové mýdlo a nic nepomáhá.
Předem děkuji za rady.

Kliknutím vložíte smajlíky:

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky