kavo78

06.05.2015

Nedávno se tu někdo ptal, z čeho, kdo a do jaké výše se doplácí při přeřazení na hůře placené místo. Hlavně v případě přechodu ze směn na ranní. Ptala jsem se na to na sociálce.
Takže:
Rozdíl doplácí OSSZ, doplácí do výše průměrného čistého výdělku, včetně příplatků za směnnost, noční, svátky, přesčasy. Pouze se nezapočítávají neodpočitatelné položky, což je například odstupné či mimořádná odměna...
Takže příklad...zdr. sestra na 3 směnném provozu má základ 12 tisíc, čistého běžně pobírá 16 tisíc a je přeřazena na ranní, kde by brala čistého max. např. 13 tisíc...bude ji tedy dopláceno OSSZ do 16ti tisíc...
Snad to někomu pomůže....týká se všech profesí, ne jen sester...

Kliknutím vložíte smajlíky:

jen už si nepamatuju ty měsíce.Musela bych mrknout na výplatnice.Jestli si vzpomenu,až se mrně vzbudí.

a za kolik měsíců se počítá ten průměr nevíš?Je to super,za mě to teda tak nebylo před sedmi lety,ale je pravdou,že se za tu dobu dost měnila i nemocenská,takže nejspíš i v tomhle konečně někdo udělal pořádek :one:

In reply to by ha.nka

Ne ne, na PN je to za poslední 3 měsíce
Přesně:
Výše náhrady mzdy se stanoví z průměrného výdělku zaměstnance, zjištěného pro pracovněprávní účely podle § 351 a násl. ZP. Průměrný výdělek se tedy zjišťuje jako průměrný hrubý hodinový výdělek dosažený zaměstnancem v rozhodném období, kterým je předchozí kalendářní čtvrtletí (u konta pracovní doby 12 měsíců bezprostředně předcházejících vyrovnávacímu období). Vychází se tedy ze stejného průměrného výdělku, který zaměstnavatel používá pro stanovení například náhrady mzdy nebo platu při jiných překážkách v práci, pro dovolenou nebo pro příplatky.

02.04.2015

Děvčata, vím, že je to spíš na bazar, ale tady snad bude věší šance....
Koupila jsem si tyto jeans (vel. 50)
http://www.bonprix.cz/style/tehotenska-moda-strecove-dziny-507347/?cata…
Jsou mi krásně přes stehna a zadek, ale ten náplet na břicho je mi obrovskej. Břicho mi do nich sice doroste, ale je to krapet silnější látka a chtěly by odnosit v nižších teplotách...do 20°. Do té doby asi nedorostu. Neměla by jste o ně některá zájem? PC 749.- Prodám za 500.-
Kdyžtak piště osobku. Díky

Kliknutím vložíte smajlíky:
01.04.2015

Mám problém...nechci kupovat originál pláště za 500.- Kde jste kdo kupoval neoriginály? Všude nacházím pláště na zadní kolečka, ale na přední nikde nemůžu najít...Představa, že objíždím cyklopordejny je děsivá :(
Kdopak už jste tento problém řešil, poradíte? Děkuji.

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj, už je to sice nějakej rok, ale sháněla jsem náhradní díly a šlo sehnat to, co jsem potřebovala přímo v Babypoint.

Aha, teď vidím, že orignál nechceš. A to stojí tolik jo?
To je teda pálka. :(

In reply to by kavo78

Zkus jim napsat dotaz, já sháněla tenkrát krytky na zadní kolečka a taky chránič u sezení, nevím jak to nazvat a sehnala jsem vše, jen teda ne kolekci, kterou jsme měli kočárek, ale s paní se dalo domluvit. :)

29.03.2015

Zdravím...jdu si pro názor.
Od včera mám pocit, že pohyby našeho prcka jsou slabší. I méně časté. Mám doma odposlech srdeční akce, takže vím, že srdíčko je OK, ale mimís se nemrská tak, jako doteď. Jen sem tam cítím, že se pohne, dloubne, ale není to ten tělocvik, co ještě předvčírem.
Když jsem byla asi před měsícem na pohotovosti, že jsem od rána pohyby necítila, Dr. jen kouknul na srdíčko a jela jsem zase domu. Tak nevím, zda mám plašit nebo ne. Srdíčko prostě tluče.
Jely by jste?

Kliknutím vložíte smajlíky:

Tak jsem se právě vrátila. Musím říct, že kdybych mohla, tak doktora nakopu do pr..le. Už jsem u něj byla jednou na "pohotovosti", kdy jsem necítila pohyby vůbec. Tehdy kouknul na srdíčko, řekl, že tluče a frčela jsem domu.
Tentokrát: aniž by pozdravil, o představení se ani nemluvím se zeptal, proč jsem tam. Takže jsem mu řekla, že pohyby miminka jsou mnohem méně časté a méně intenzivní než dosud. Že mám doma odposlech ozev, takže vím, že srdíčko tluče, ale zdá se mi, že trochu pomaleji. Na to mi odpověděl, že pokud vím, že srdíčko tluče, co chci tedy od něj...Na to jsem mu řekla, že pokud ho obtěžuji, že mi nebude dělat nejmenší problém se otočit a jít jinam. Tak trochu otočil, že mi teda udělá UZ...óóó, jaká laskavost od něj.
Na UZ zhodnotil, že srdíčko skutečně bije - 120´ na to mu říkám, že dodneška tlouklo vždy nad 140´ Na to řekl, že je stále v "normě". K tomu dodal, že se opravdu nehýbe, ale, že se nemusí hýbat pořád. Když jsem mu řekla, že doteď se hýbalo pravidelně v intervalu 2-3 hodin a že jsme dosud měli problém udělat jakékoliv měření pro nadměrnou aktivitu miminka, tak jen řekl: no, tak teď by to šlo. Změřil hlavičku a stehenní kost a řekl, že kdyby trpělo hypoxií, tak neroste, ale že měření odpovídá. Na námitku, že kdyby trpělo hypoxií od včera, tak se to na růstu těžko stihne projevit, nereagoval vůbec.
Dodal: dáte nám 90.- a můžete jet. Kdyby něco, přijeďte.
Takže se jen budu modlit, aby tento doktor nesloužil až začnu rodit!!!!! :00:

In reply to by Zdenda3

Stěžovala bych si, kdyby nehrozilo, že bude sloužit až budu rodit...
A samozřejmě, kdyby se zase něco dělo, tak nejprve zavolám zda neslouží a případně bych jela jinam.
Doufám ale, že se mimís poučil a bude vzorně kopat :)

In reply to by Mirunka31

No, ono tady v tom kraji jinak není moc kde...V jedné porodnici mi málem nechali umřít kamarádku, v druhé porodnici jiné známé naprosto bezdůvodně naplánovali císaře a pak ji NUTILI kojit, když měla po operaci prsou přerušený mlékovody a mlíko prostě neteklo, nechali mimčo 2 dny bez jídla (vím, že mimču to nevadí, ale ten princip???), třetí porodnici mám dost z ruky a v téhle jsou všichni zlatí a perfektní recenze ... až na tohohle vola.

25.03.2015

Nevíte náhodou někdo o někom, kdo by dokázal opravit sedák sporťáku? Jde o X-lander XA a v místě, kde se láme opěrka se sedátkem je na obou stranách vytržená látka ze švu....Chtělo by to podšít nebo tak nějak.... Díky

Kliknutím vložíte smajlíky:
24.03.2015

1. Děvčata, moc prosím, neměla by jste některá k prodeji slunečník ke kočárku X-lander? V barvě Jungle nebo Forrest. Moc děkuji

2. co vše lze rozebrat a vyprat??? Ze sporťáku vyndám destičky, z hluboké molitan a vnitřní vložku, z vajíčka jen mimivložku nebo i tu látku na polstru??? Jdou vyprat boudičky (hluboká a od sporťáku) v pračce nebo jen růčo? Díky

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahojky sice nemam x landera ale co se tyce prani, namocila jsem svedskou uterku do vlazne vody s pracim gelem na barevne, utirala tim hadrikem vse krasne pustilo, kdyz u byl hodne spinavy tak jsem sundala co slo dala prat na rucni prani na 30stupnu do pracky, moc casto jsem ho neprala, barvy pranim sisuji ;) mame janecko takze sedak vyprat nejde, zada jsou tam napevno tak ten jsem pracce neprala, stacilo ti hadrikem ;)korba sla sundat cela, prala jsem ji pred prodejem, nebyla spinava, akorat boudicka byla vystuzena a po vyprani se trochu krcila...tak pozor na to ;)

In reply to by leonule1

Už je vypráno a znovu oblečeno....jediný co nešlo, byl spodek hluboký z venku a vajíčko vnitřek...to vemu ubrouskama, je to jen ušmudlaný...sporťák a všechny boudy byly hodně ošmataný, paní ho neprala ani jednou.
Díky ;)

20.03.2015

Dnes 4D-UZ...

já měla podobně "zlobivé" miminko na prvním screeningu a na srdíčku,u obojího mě nejdřív poslaly lítat po schodech a nakonec to vzdaly a přeobjednaly mě :s: u 4D teda naštěstí spolupracovala :girl:

Z toho si nic nedělej, naše malé mi toto dělá už celé těhu. Na prvotním screaningu jsem byla skoro hodinu a to jsem se po půl hodině musela jít projít a pak znovu, a už mě chtěli přeobjednat, když v tom malé pak dostalo rozum... Jsem v 37tt a stále nevím zda čekáme holčičku nebo chlapečka, budeme mít hold překvapení, protože naše malé prostě nechce spolupracovat :D Ale hlavně, že jsem zdrávi :)

In reply to by aichahr

JJ, to jsem si také říkala. Já stejně jedu v neutrálních barvách a přítel pohlaví vědět nechce, tak holt budu překvapená taky :) Prcek se vrtí pořád, jen ne tak, jak by jsme potřebovali. Na prvním UZ se nenechl ani změřit. Dr. nebyl ochotný zkoušet, tak prostě změřil první záběr (celý UZ trval tak 8 minut) takže ho změřil špatně a nevycházel kvůli tomu screening...Ale to už je za námi. Mě teď Dr. přeobjednala, tak jsem zvědavá, jestli mimi do té doby zmoudří :D

In reply to by jana03

Když tam byla paní přede mnou, tak jsem přes dveře slyšela...jůůů, jééé, koukej, to je hezký...dokonce měli fotku obličeje jak na OP...byla tam snad hodinu...no a pak já a prd... ale trochu jsem s tím počítala...ono to škvrně takhle hezky spolupracuje už od samého začátku :D

06.03.2015

Kdy je nejlepší jít zaregistrovat ještě nenarozené miminko k dětské lékařce? Jsem 21tt, a nemám tušení s jakým předstihem je to akorát...Díky :)

Kliknutím vložíte smajlíky:

Takže hledám dál....paní doktorce je tak 150 let, kolem stolu chodí krok sun krok a vypadá, že nedojde zpátky...ááááá

záleží, jak je na tom vybraný pediatr s kapacitou a jaký máš průběh těhotenství. Někdy se může stát, že tě pediatr z kapacitních důvodů nevezme. A když máš třeba rizikové těhotenství a hrozí ti předčasný porod, tak je taky dobrý mít to pořešené dřív.

U nás je celkem výběr, tak jsem to moc dopředu neřešila. Pozjišťovala jsem si reference od kamarádek s malými dětmi, stavila jsem se podívat, kde doktorka ordinuje, jak má čisto a upraveno v čekárně, jestli má příjemnou sestřičku. S prvním dítkem jsem se zaregistrovala ve 32.tt. s druhým jsem se asi v polovině těhotenství při nějakém vyšetření toho staršího zmínila, že čekám druhé, a už se se mnou počítalo, stačilo se připomenout čtrnáct dnů před termínem.

Ja volala asi mesic pred terminem. Poznamenala si me jmeno a domluvily jsme se,ze zavolam az se prcek narodi,aby prisla na prvni prohlidku. Na te si vzala propousteci zpravu z porodnice,opsala si nase udaje a domluvily jsme se kdy prijdeme do ordinace na premereni,prevazeni,kontrolu kojeni. A doplnila si kartu. Zalezi ale na tom jak moc zadana doktorka to je.

Ahoj, zalezi doktor od doktora. Ale nic nepokazis, kdyz si nekoho vyberes mu klidne hned zavolat a zeptat se, jestli bere pacienty, a ze nevis, kdy se registrovat a jak. Vetsinou Ti ten dr rekne, pokud bere, ze si Te poznamena a budes si volat az se mimco narodi. Nekteri dr pak prijdou na prvni prohlidku k Tobe, nekteri si Te pozvou k sobe. Ja treba byla s malym v lednu na ockovani, tak si nas rovnou zapsala a mame zase volat, az se prdola narodi...

04.03.2015

Dnešní velký UZ naprosto v pořádku ... 2 očička, 2 ručičky, 2 nožičky, 20 prstíků dohromady. Všechny orgány na svém místě a plně funkční. Mozek vyvinutý. Jedna ruka v puse, druhou držel paleček u nohy.
Celkovou délku nám nezměřili ... ale ostatní míry odpovídají týdnu tt. TP podle MS i UZ 16.7.
Váhový odhad 418g :D
Poloha - plážový veget
Pohlaví - překvapení

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka