lena

06.05.2015

Ahoj ženy,nevím jestli tuto změnu hlásit.Do bývalé práce už nemůžu nastoupit z důvodu směnnosti.Zřejmě se nahlásit na pracák,když nenajdu práci.Prvně se ptám tady,než se někam vydám.
Máte nebo měla jste to tak taky některá?Díky

Ahoj, asi bych se pokusila vyřídit si v zaměstnání lepší směny nebo bych tu práci vzala a přitom si hledala jinou. Pořád lepší mít dobrý příjem a práci, než být doma na pracáku. Už jsem doma bez několika měsíců rok a můžu ti říct, že to dneska není žádný med najít nové a slušné zaměstnání. Nevím, jak je na tom finančně celá vaše rodina, ale podle mě lepší zajistit hlídání nebo nějaký kroužek pro děti a mít práci, než být doma a čekat, jestli se nějaká nová práce objeví, zvláště, pokud nejsi z velkého města, kde je hodně šancí brzy práci najít. Sama jsem VŠ a s praxí a přiznám se, že jsem ani zatím intenzivně nějak nehledala, ale i přesto se mi zdá, že je to jen horší.

In reply to by Keltka

mám ho 300 km daleko.A kdybych se tam vracela,prvně by to znamenalo najít si podnájem.
Jsme s manželem od sebe.Žije v Čechách,já se vrátila zpět na Moravu.
Čekat nehodlám a určitě vezmu i něco brigádně,pár známých tu mám.Až nastoupí prcek do školy,práci bych už měla tam,kde jsem pracovala předtím,než jsem odešla do Čech.Ptali se mě už teď,zatím to ale nejde.

Nechapu teda presne tvuj dotaz,ale pokusim se :)) Tak jestli ti konci RD a do stavajici prace nechces,tak jednoduse das vypoved a vetsina maminek se hlasi na pracak,nektere teda na pojistovnu jako osoba celodenne pecujici o dite,dokud nesezenou praci.Ja osobne se jdu hlasit za 3 tydny na pracak,take mi konci RD :(

In reply to by sachmeta

ať nezapomenu nahlásit konec rodičáku,že se musí 3 měsíce předem.Někde to slyšela,ale kdo ví,jak poslouchala.
V pondělí jdeme k zápisu do školek,tak doufám,že ho vezmou a já můžu chodit dělat.Na pracák se mi vůbec nechce...asi i jde o to,jestli můžu plynně přejít nebo to hlásit dopředu s určitým předstihem.Díky

In reply to by lena

nevidím důvod, proč bys to někam musela hlásit tři měsíce dopředu. Normálně, když se vracíš do své práce, tak akorát zaměstnavatel na zdravotní pojišťovně nahlásí, že končíš rodičák (tudíž už za tebe nebude platit pojistné stát). Takže tohle bych si pohlídala, aby se ti pak nestalo, že po tobě bude zdravotní pojišťovna chtít nějaké nedoplatky. Pokud budeš s koncem rodičáku končit i zaměstnání, tak podle mě stačí, když se nahlásíš na pracák první pracovní den po skončení pracovního poměru.

19.04.2015

můj syn,2 a půl roku,stále odmítá chodit na záchod.Neodmítá,když jdeme ven a nebo se chystáme do vany.A to mu jde hezky,jinak mi ze záchodu utíká,vzteká se.
Měla jste některá taky dítě tak dlouho s plínama?A co zabralo?Nebo nastal zlom sám?
Už mě napadá jen to,nechat mu slipy,tepláky,že mu to mokrý bude vadit.Díky

:a: Ahoj všem, taky mám kluka, který má 2,5 roku, před měsícem a půl jsem mu vzala plíny, ze začátku samá nehoda, ale nevolá vůbec, pořád se ho musím ptát, jestli nechce čůrat. Přes den to vypadá tak, že se ptám, posadím ho, on se vyčůrá, někdy protestuje a přesto se vyčůrá, ráno se sám do sebe vykaká, pak se mi večer pokaká. Jo jinak mu hrozně vadí, když se počůrá, hned se svlíká a když se pokaká, tak to ho dokonce natahuje. Začínám z toho být trochu nervozní, protože v září má jít do školky a přijde mi, že on to má na háku a já jsem z toho na prášky. Nevím, jestli se nemám ptát a nechat ho tak nebo co mám dělat. Děkuji moc za komentáře, mějte se hezky a pevné nervy :s:

In reply to by Fabi

ale taky bych byla nervózní,protože jsem věděla,že ho chci dát od září do školky.
Synek si řekl sám.Navíc je to vážně u každýho dítka jiný.Možná přes to léto,jestli máte zahradu.My u babičky.Ale věděla jsem,že by babi nestrávila,kdyby se jí vyčural na koberec.Začala jsem praktikovat až po přestěhování.Koberec to schytal 3x :///:
Teď máme jiný problém.Buď se nemůže vykakat,takže chodí každý třetí den nebo to zadržuje.A nedivím se.Jsme v obchodě a vidím,jak se kroutí.Než ho někam dopravím,tak se mu to zasekne.V životě neměl opruzený zadeček,až teď. :(

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

co záda,už dobrý?
Dnes už je to dobrý.Jsme přes den bez plíny,říká si sám,dokonce vyleze sám i na ten náš pidi záchod.Kakání je trochu problém,asi se bál,když se nemohl,řekl si o plínu.Byl hrozně nervózní,ale pomalu to zvládá.
Na noc to ještě nezkouším,ráno si přiběhne sám,že chce čurat,ale když toho před spaním ještě někdy dost vypije...jako dnes u čištění zubů.Vyplachování pusy mu zatím nejde.Strašně se tomu směje,když polkne.

Ahojky Vojtík je také srpňátko 2012, asi bych netlačila na pilu ;) Někdo je šikovný začne brzo, někdo potřeboval čas...malej se to naučil na podzim prostě jsem mu plínku přes den nedala a basta trvalo to asi týden, 10krát denně byl počůraný ale pak se to naučil......ještě ale ted v zimě jsem mu plínu dávala když jsme jeli autem pryč na déle...jinak byl šikovnej volal i tak, občas se stane nehoda...ještě tu noc dopilovat...no nevím nevím :00: :00:

ahoj,řeším to taky.Synek má 2 za měsíc,ale nechce sednout na nočník ani na záchod.Ale ví,co se po něm chce,panenku posadí na nočník utře ji,ale on ne.Zkoušela jsem nočník několikrát,ale ani si nechce sednout :00: Je fakt,že starší dcerka taky nechtěla před druhým rokem,tak jsem nočník schovala,vytáhla ho přesně jak měla 2 a ze dne na den začla na nočník,ani jedna nehoda.Každé dítko to má jinak,tak snad do školy s plínama nepůjdou :s: Z každé strany taky slyším,co nočník,ale už to neřeším,ať si každý říká co chce,nebudu prcka nutit když nechce.Počkej na léto,taky doufám,že se to zlomí :a:

15.12.2014

Zdravím ženy.Budu kupovat synovi novou postel a těch matrací je tolik,že jsem se přišla zeptat na radu těch,co mají odzkoušeno.

Slušná matrace za slušnou cenu.

Ahoj, tak já jen vím, že když jsem kupovala matraci pro dceru, tak mi kladli na srdce, že nemá být zónovaná a měla by být tvrdší. My máme tvrdost 3 a vybírala jsem Dřevočal. :a:

12.12.2014

Zdravím ženy,mám na mysli,jestli můžu rovnou hodit do pračky.Ani nevím jak,prostě se mi kulička rozmázla na rukáv.Jak to teď vypadá,asi netřeba popisovat :s: .Hledala jsem na netu,ale bohužel nenašla.Tak jestli někdo nemáte podobnou zkušenost.Díky :k:

10.12.2014

Ahoj ženy,měnila jsem z osobních důvodů platbu místo na účet,zasílání složenkou.Na účtu býval jedenáctýho,zajímalo by mě,jestli tedy chodí složenkou později? :00: Co mi tak logicky vyplývá nebo jestli jsem něco nezmastila já.Díky :k:

06.11.2014

Jsem samoživitelka a protože nás tatínek nechal na holičkách,našla jsem si přivýdělek přes internet.Kdyby jste měla některá zájem to zkusit taky,napište mi,prosím do zpráv.Děkuju

01.11.2014

Zdravím ženy! :dance: Po rozvodu potřebuji udělat novou občanku a už to docela spěchá,jen se mi naskýtá během jednoho listopadového víkendu pobyt v Berlíně.A protože budu mít i jiný jméno,nevím,jestli by nebyl při kontrole nějaký problém.

19.08.2014

Chci si sama napsat žádost o zvýšení alimentů,formulářů je na netu docela dost.Otec platí na dvouletý mrně 1 000kč,jenže nás teď nechal v brindě a já musím platit půjčku.Tohle je docela složitý..Takže mě zajímá,jestli je lepší si napsat částku,jakou bych si představovala nebo mám napsat,že nechám na uvážení soudu?To druhý mi vyzní,že to jako nepotřebuju. :s:

Ahoj je lepší napsat částku a větší než by jsi chtěla, vždy ti schválí míň vím z vlastní zkušenosti

In reply to by lena

A kdo určil 1000kč? Já to třeba měla u 5tiletého určené soudem podle výdělku bývalého, dostal minimální částku k jeho platu a má být rád že neplatí víc...platí 2100,- my se domlouvali že bude platit 1000 i přesto soud ustanovil více... Ale raději si napsat víc než míň :a:

26.07.2014

Ahoj maminy,protože mě tlačí čas,přišla jsem si pro radu.Asi jak jsem v časovým presu a hlavně nervičky :( ,nemůžu najít formulář,jestli nějaký na netu vůbec je.
Od 9.6.jsem rozvedená a manžel splnil výhrůžky a šel do insolvence.V pátek mi volala banka,že není splacená celá měsíční splátka.Ex mi neodpovídal na zprávy,takže tuhle info mi napsala tchýně,kterou jsem kontaktovala.No a teď k věci.

21.06.2014

S manželem,už bývalým,jsme konsolidovali 3 půjčky do jedné.Neplánovaně jsem otěhotněla a proto jsem na tom trvala,protože bychom to neutáhli.Platili jsme celkem 15 tisíc a stáhli na devět.Půjčky byly na manželův popud,co se mu bohužel vykouřilo z hlavy.Dva měsíce od konsolidace jsem se nevrátila k manžovi z návštěvy od rodiny.Co on prezentuje tak,že jsem to udělala schválně s tou konsolidací,měla

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky