andilek83

05.07.2011

Ahoj maminky, prosím Vás o podělení se se zkušenostmi s těmito kočárky. Budu mít sourozence blízko od sebe a ač jsem nejdřív nechtěla tandem (špatně se mi zvedají, jsou na mě moc těžké - Phil&Teds Vibe jsem ani neodlepila od země a to byl prázdný bez nákupu i bez dětí :s: ), tak mě zaujaly tyto dva od Jané... Jsou prý lehoučké a snad by nebyl problém s nimi najíždět na obrubníky - nadzdvihnout je..
Líbí se mi víc Powertwin, přijde mi totiž lépe ovladatelný při najíždění na obrubník a v obchodech při zatáčení mezi regály (ale může to být jen pocit, že má jen jedno kolečko ve předu, ale ráda uvítám Vaše postřehy..).... zase se mi líbí, že Twin Two je o maličko kratší a dá se dát jedna i druhá sedačka do lehu... U Powertwinu spí dítě celkem dost v sedě... nebo se to jen zdá z fotek a jde to opravdu níž a dítko se v pohodě vyspí?
Taky mne zajímá, zda jdou sedačky jen po směru jízdy nebo jde - alespoň to mladší otočit směrem ke mně??
Děkuji Vám mockrát za odpovědi a za zkušenosti!!!!! :)

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahojky, tak já měla na kluky twin two.A byla jsem maximálně spokojená.Lehounký a krásně ovladatelný.Měla jsem nejdříve jen vložnou tašku na mimi, ale štvalo mě, že pokaždé, když jsm potřebovala Mikyho utěšit, nebo dát dudlík.Musela jsem zastavit.A to zase docela prudil Jony, ptže někdy jsem víc stála, než jela ;) A věčně obcházela kočárek, ptže dudlík přes tu boudičku prostě nedáš, bez toho, abys zastavila a kočár obešla.
Tak jsem koupila korbičku, která se dá používat i jako autosedačka a bylo po problému :!k: Když se chtělo staršímu spát, napolohovala jsem prcka, jakoby do polosedu a většího sklopila do lehu a bylo.(Tím polosedem, myslím, že jsem z korbičky udělala autosedačku)
Vterénu jezdil skvěle, nákupy byli v klidu a pohodě.KOŠ JE OBROVSKÝ, UDĚLÁŠ NÁKUP NA VÍKEND A ANI O TOM NEVÍŠ.
v pZE TRÁVÍM S DĚTMI VŽDY týden v měsíci a nebyl problém s Mhd.Do auta je také skladný.
Mě ušetřil spoustu nervů, :ww:

In reply to by Martivra

Super :) A jak se s ním jezdí ve sněhu? Jak má ta dvojitá kola, tak mi to připomíná golfky a s nimi jsem v zimě nevyjela... Je to v pohodě nebo je to problém? Sice bydlíme ve městě,ale zrovna tady u nás je celkem s odklízením sněhu problém (taky poslední 3 zimy byly závěje)... tak proto nad ním taky váhám... :) Jinak, co popisuješ, zní super! :)

In reply to by andilek83

My žijeme v Teplicích a sněhu je tu v Krušných horách dost a problém jsem neměla jedinej.Kola jsou veliká, a stabilní.
Neprotáčí se .Ani jedenkrát se mi nestalo, že bych musela, zastavit a kola rovnat, jako se mi to teď děje s trojkolkou.
Já byla maximálně spokojená.To jak je lehkej, bylo super a je relativně krátkej.
My jsem díky němu cestovali všude bez omezení.Zoo, dovolená, výlety. Vše s ostatními.Hodně jsem se bála, abych díky dítkům nebyla ostrčená, ale s tímhle kočárkem naprostá pohoda.
Bazarový ho seženeš v pěkném stavu za slušnou cenu a za téměř stejnou cenu ho poté i prodáš.
Proto jsem investovala více, i když na tru jsou levnější kočárky.asi bez tisícikoruny se mi po roce používání vše vrátilo:-)

In reply to by Martivra

Jééé, paráda! :)Já právě ty kolečka řeším proto, jak jsou dvojitá, že se do nich ten sníh může dostat,ale podle toho, co píšeš, tak mi to přijde super... Budeme jezdit dost, tak právě potřebuju stabilní a odolnej kočárek, hlavně pohodlnej pro děti... A aby s námi přečkal zimu bez větší újmy... :s: Janéčka se prodávají dobře, to ani strach nemám, že bych neprodala... o bazárkovém taky uvažuji, koukám, že se prodávají za hezké ceny a v dobrém stavu. Tak pokukuji a hlídám nějaký dobrý inzerát :D Jen právě zvažuji zda trojkolku nebo tu čtyř... oboje má co do sebe..
Je fakt, že na trhu jsou i levnější kočárky,ale zase jsou i dražší... Já chci hlavně kvalitu, bezpečí, pohodlí a nechci se udřít... Což Jané celkem splňuje.. :)

In reply to by andilek83

To je těžká volba.
Já jsem opravdu neměla s kolečky problé ani jedinej.Spíš mě překvapila, jak se s nima parádně jezdí.Teď mám už jen mono kočárek trojkolku a někdy se mi stane, že se to kolečko jakoby zasekne v nějakým špatným úhlu a kočár musím nadzvednout,aby se srovnalo.
Jinak, mám někde vyfocené, jak v něm kluci spí, tak jestli to najdu pošlu ;)

02.07.2011

Ahoj holky, včera jsem to tu pročítala a bylo mi celkem úzko. :( Čekám s přítelem druhé miminko, které jsme chtěli a plánovali.

ahoj, těhotenství je vždy velká změna a i když je to druhé, tak chlap nikdy nebude připravenej zvládat nával ženských hormonů, to po něm chtít nemůžeš. Ono je těžký nekřičet, když druhý křičí. Při příští křičící komunikaci si zkuste sednou, ono v sedě se křičí hůř. Ale teď vážně, pokud chcete vaše problémy řešit, tak ti poradím zajděte si spolu do manželské a rodinné poradny.
Tess

In reply to by tessie

Tess, to už mě taky napadlo... Stále to zvažuju. Ještě jsem se k tomu neodvážila...ale pokud nebude zbytí, asi někam zavolám a zkusím nás objednat. Jde o to, zda by do toho přítel šel. Když jsem to poprvé navrhla, tvářil se né příliš nadšeně,ale proti nebyl...ovšem to byla jen slova a teorie, když dojde na lámání chleba a řeknu, že máme termín, tak se bojím, že se bude snažit vykroutit.

In reply to by andilek83

ono je těžký pro každý jít za odborníkem, pokud nebude chtít, tak běž klidně prvně sama ať vidí, že máš snahu a třeba po druhé už půjde s tebou. Mě osobně pomáhá, když už cítím, že je doma ponorka, když jsme nějakou dobu od sebe. Já to mám v tomto jednoduchý, protože partner jezdí docela často pracovně do zahraničí, takže když odjíždí jsem i ráda, ale pak už se těším na jeho návrat. Nešlo by, že bys jela třeba aspoň na víkend (lépe týden nebo 14 dní) někam pryč?
Tess

In reply to by tessie

Normálně ano, teď ne, protože mám klid na lůžku, mám hodně rizikové těhu. Ale časem to zase půjde ;) Jinak jak jsme si promluvili a je trochu líp, tak kdyby náhodou zase něco bylo, už půjde tohle líp zorganizovat. Nechám si to v záloze pro případ, že to bude potřeba,ale máš pravdu! Klidně tam půjdu nejdřív sama :) Myslím, že jemu to pak nedá :)

Ahojky.
Asi ti napíšu něco krutého,o, ale víš, že na nezvané lidi v bytě platí paragraf?
Stačí se informovat na policii
Ať je to tchýně nebo ne. Klíče dostala pro případ, že nebudete doma a přišel by řemeslník,jinak ne. Pokud jí neřekneš u dveří pojďte dál, nesmí překročit váš prah.
Když to nechce řešit po dobrém, tak to musí jít po zlém.
Ať se na tebe pak naštve, tím líp.Budeš mít klid.
Pokud to nechápe manžel, tak mu řekni že jsi na podzim kvůli ní potratila a že se to může opakovat i nyní a jstli má v hlavě víc rozumu, tak by to měl pochopit a matce vysvětlit. Pokud to neudělá, fakt by jsme šla na policii. Kdyby se pak proti tobě obrátil i manžel, znamenalo by to, že Tě nemá tolik rád, jak si zasloužíš a zbalila by jsem věci a nějaký čas by jsi holt musela do Azyl domu pro matku a dítě, ale jistě by se to vyřešilo.
Prvně mě napadlo před ní chodit jen tak, nebo právě sexovat,ale když to nezabralo jak jsme četla na první pokus, tak jí to asi nepdradí ani příště a manželovi to koukám nevadí...
Raději bez tchýně než aby ti kazila vztah a pak i děti. Dobrá rada je dobrá rada, ale někdy ani tchýně není vševědoucí.
Držím palečky ať ti vše dobře dopadne.

26.06.2011

Maminky, prosím, v pátek po telefonu mi dr z gastra řekl, že máme vyzkoušet místo Allergy care od Nutrilonu jinou UM, a to konkrétně Neocate. Koukala jsem na netu, že stojí jen 400g od 1500 do 1800kč!!! :jawdrop: :jawdrop: Chci se tedy zeptat, když to dr dá na předpis, hradí to alespoň z části pojišťovna nebo celou částku musím zaplatit já? Budeme potřebovat tak 5-6 plechovek měsíčně, takže krát 1500,- je celkem masakr... :jawdrop: Děkuju moc za odpovědi!!!

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahojky, ještě kupuješ Neocate? My jsme minulý týden s hrůzou zjistili, že v tý Štefánikový už chtějí 221,- za plechovku, že ty staré zásoby za 21,- co jsme kupovali doteď došli...jako VZP už nám vrací peníze zpět (dosáhli jsme limitu za rok), takže v podstatě mi může být jedno kolik zaplatím, vše mi vrátí...ale od nového roku poběží nový limit, tak bych zase potřebovala aby to bylo co nejméně...

In reply to by Ajinka83

Ahojky, no naposled jsem zjistila, že v Motole to mají na stejno, ale těch 221 jsem netušila, vau...tak snad to v Motole taky nezvedli, každopádně tam by stále měl být doplatek kolem cca 30kč za pixlu...tak snad to fakt nezvedli...zkus to vzít tam.. jinak už taky nevím..

In reply to by andilek83

ještě pak dám vědět, jak se změnila cena potom měnění tabulek či co... říkali, že se mají od zítra měnit doplatky u některých léků a výrobků na předpis, že jim mění tabulky nebo co...tak snad to nevyletí moc nahoru ;)

26.06.2011

Ahoj maminky, prosím Vás, má některá z Vás kočárek Firstwheels city twin? Myslím tu starší kolekci (2009/2010). Mě se moc líbí,navíc je teď za super cenu :one: , ale zajímalo by mě jaké s ním máte osobní zkušenosti? Slyšela jsem o něm, že je hodně poruchový a samá reklamace? :? Je to pravda a co konkrétně na něm tak zlobí?? Je lehký při zvedání na obrubníky a tlačení do kopce se dvěma dětmi a nákupem? Nebo je to zabíračka?? Jsem celkem drobné postavy a mimo těhotenství mám kolem 50kg...tak abych ho byla schopna uřídit.. Nevím, kde ho naživo vyzkoušet, tak sháním info alespoň takto..
Moc se mi líbí, že se dají sedačky otáčet po i proti směru jízdy :) , design (podobné kočárku JOOLZ apod), šířka - měl by se vejít do 80tek dveří... a co váha, ovladatelnost, poruchovost?? Velikost sedaček? Vejde se do nich dvouleté dítě? Díky moc za jakékoliv zkušenosti, o které se podělíte!!! :)

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahojky,
my jsme testovali Firstwheels City Twin s kámoškou, která čeká dvojčátka, na BVV v Brně.
Je teda moc pěkný, co se mi líbí, že lze koupit korby v jiné barvě a sporťák v jiné, ovládal se dobře, ale má strašně úzké sport. sedačky (jen 27 cm!) Kulivočko
Nevím teda, jak by se tam vlezli děti v zimě ve fusaku V rozpacích
Zrovna ho tam testovali manželé s dvojčátky, kluk a holka - Mimiholka byla drobnější, ale Mimikluk byl větší a ten se tam teda tak tak vlezl, paní byla smutná, protože chtěli kočárek, kde se dá otočit každá sedajda naopak, ale nekoupili ho, na zimu by tam toho klučíka už vůbec nedala a to měli dětičky tak 8-9 měs.

http://www.letajicisen.cz/www-letajicisen-cz/eshop/13-1-KOCARKY-a-prisl…

http://forum.kocarekmania.cz/index.php?option=com_content&view=article&…

In reply to by Arutha

Děkuju moc za postřeh! :) Já ho budu mít právě jako sourozeneckou variantu, takže potřebuju, aby se mi tam vešlo nejen čerstvé miminko,ale i batole.. 27cm na šířku je fakt málo :/ Nevíš, zda to byla ta nová nebo starší kolekce? Ale ono to je asi jedno, to bude tak na stejno, co? A děkuju za odkazy, podívám se :)

20.06.2011

Ta fotka je v týhle kvalitě, protože se nám rozbil u foťáku blesk,ale bříško vidět je! :€O:

Tak to je perfektní bříško! Já jsem tt cca stejně jako Ty, ale i se špekama nemám takový jako Ty! :-(

In reply to by martina2105

:s: nezastaví, vyzkoušeno už minulé těhu :s: :s: měla jsem mega aquapark...přitom plodovky akorát, miminko akorát (3,43 porodní váha), jen já jsem za tím břichem nebyla vidět :s: :s: já nevím, no...prý je to i tím, když máš úzkou pánev, že se to tam všechno nevejde tak, jak kdybys jí měla širší... hele, mě se minule roztáhla o 8cm... taky jsem to pocítila teda, skučela jsem jak pes,ale alespoň jsem kvůli tomu nemusela na císaře.. ;)

18.06.2011

Ahoj maminky, máte některá tento kočárek? Potřebuji se zeptat na jednu věc... dnes jsem neuzvedla (prázdný!!!) Phil & Teds Vibe do výšku obrubníku ani omylem...jako by byl přilepený k zemi, nehnula jsem s tím ani o milimetr... (jsem hold drobek, no..)... proto se chci zeptat, jak je to u EW? Ten nemám možnost skoro nikde vyzkoušet, tak jsem se chtěla zeptat, jak to máte..zda je pro Vás zvednout ho na obrubník - jen na zadní kola - lehoučké, jde to,ale je to težší nebo je to prostě těžké? Má cenu,abych si ho objednávala? Jak jste na tom Vy? Díky!!!!

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj, kamaradka jej ma a ovlada a zveda se lehce, v patek jsem ji vezla deti :)
__________________________
Muf a Niky

15.05.2011

Ahoj maminky, uvažuji o koupi Bugaboo Donkey. Budeme mít děti blízko od sebe a tak koukám po sourozeneckých kočárcích. :) :/;x: Tenhle mne zaujal asi nejvíc. Na šířku by měl mít 74cm. :one: Z tandemů se mi asi nejvíc líbí ZOOM od ABC design,ale je užší jen o 5 cm...než Bugaboo... Omrkla jsem jich už spoustu a vím, že pokud tandem, tak jen ten ZOOM,jiný ne. Z těch vedle sebe se mi líbila stará kolekce Firstwheels - je to hodně podobné JOOLZU,ale neslyšela jsem na něj dobré reference :O :n: a přijde mi široká konstrukce. Omrkla jsem sourozeneckých hafo i naživo :D :00: :s: Donkey zatím vítězí,ale ještě jsem ho neviděla naživo,protože do ČR má přijít až asi v září 2011, znám ho jen takhle po netu, má některá z Vás zkušenost ze zahraničí nebo víc informací o tomto kočárku? Např. mi nejde dohledat jeho váha... Nebo zda jdou na něj vyměnitelné potahy, které jdou na Cameleon? Taky po něm některá z Vás pokukujete a chcete ho? Mě se líbí čím dál víc, jen je škoda, že ještě není v ČR nikde k vidění... Díky! :)
JInak samozřejmě musí vyhovovat hlavně dětem,ale myslím, že zrovna BGB je pohodlný a kvalitní, co jsem slyšela od ostatních maminek. :) Ale DOnkey mě zajímá jako takový.. :D

Kliknutím vložíte smajlíky:

Hezký den,
také se zajímám o Bugaboo Donkey. Dětičky budeme mít po 17 měsících a tak mě tento kočárek velice zaujal. Jen informací je zatím dosti málo.
Dívala jsem se na ceny a př Duo by měl stát $1499. Jen nevím s jakou výbavou. Na stránkách v ČR,kde ho budou nabízet jsem také žádné info nenašla.
Ale i tak. Mimi čekáme na konec srpna a tak pevně dou fám, že do té doby zjistím více info a pokud u nás nebude k dostání nechala bych si ho zaslat z USA.
Gábina

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Kouknu se! :) Díky za tip :) Já právě uvažovala, zda ještě sourozenecký nebo ne,ale neustále převažují ano nad ne. Tak se nebudu stresovat dál a prostě ho koupíme. Jde o to, že už mám jen golfáče, Inglesina je už prodaná a tak i kdybychom teď koupili nějaký levnější sourozenecký, tak pak ho prodáme a budeme kupovat normální sporťák a ono to ve finále vyjde finančně cca i na stejno. Na Donkey je právě dobrý to, jak se z dvojky udělá jednokočár, když už starší dítě nechce být v kočárku. Mám tedy dvě kamarádky, co mají tříleté prcky a chodí s nimi taky takřka na celý den ven a berou kočárky, protože jim děti po obědě spí a nedokážou si představit, že by celý den chodili po venku po svých a ještě bez spánku...takže ono je fakt, že je to dost individuální. U nás taky počítám, že i pro staršího budu mít kočárek do 3 let. Kdybychom chodili na 2 hodinky, tak to asi neřeším vůbec, to by malej zvládl po svých. Ale tohle už ne...Takže snad nebude dvojkočárek jen na půl roku...ale i kdyby, udělal by se z něj ten jednokočárek a koupil se k němu skejtík :) Nevím no, co je lepší, jestli kupovat nějaký levnější sourozenecký - třeba ten ABC design ZOOM a pak koupit pro malou, až se narodí sporťák...nebo rovnou tenhle BGB..

tak ten je absolutně dokonalý :one: :one: ,kdybych ho potřebovala a měla na něj tak do něj jdu,peněz teda strašně a při prodávání určitě dost ztratíš ale je boží,po kolika měsících budeš mít děti??

In reply to by Zdenda3

bude mezi nimi rozdíl (když se narodí v termínu) asi 22 měsíců, narodí se nám v prosinci, takže si nedokážu představit skejtík, navíc na ani ne dvouletého drobečka..to ne.. :) Hodně jezdíme ven, každý den tak na 6-8hodin...takže kočárek potřebujeme a kvalitní. Jen mě mrzí, že fakt ještě není na ošahání v Čechách.. Dražší bude, jasně, je to BGB :) Ale nakonec jsem se rozhodla, že to do něj dám, každý kdo má Bugaboo si ho jen a jen chválí a už jsem si zkoušela Cameleon u kamarádek a byl fakt fantastickej... Já měla teréňáček Inglesinu, super kočár na zimu a do terénu, maximální pohodlíčko pro mimi,ale jsem drobek, ještě teď v těhu se teprve hrabu z podváhy a potřebuju tedy nejen pohodlný kočárek pro ty moje dětičky,ale abych ho byla schopná i uřídit.. A BGB mi sedl, tak snad i tenhle dvojitý bude na ovládání taky tak skvělý!

11.05.2011

Tak sněženka či sněhuláček? :) Já myslím, že to bude holčička! :)

10.05.2011

Ahoj holky, tak mi přišel dnes testík na určení pohlaví. Dostala jsem ho k narozeninám a jsem děsně zvědavá, jak vyjde! :D Tenhle by měl být spolehlivější, než ty varianty před ním, co byly...ty v těch lahvičkách apod.. Tenhle je v kazetě, jako těhotenský. Je nějaký nový a zatím prý skoro všem vychází... Jsem strašně zvědavá! :s: :s: :s: Tak uvidíme :) Jsem zvědavá, jestli se fakt bude výsledek slučovat s výsledky, co mi řekne dr a pak až budu mít toho broučka nebo berušku v náručí! :) :cc): Dělala jste si některá Gender Maker? Nebo ty starší typy?

Kliknutím vložíte smajlíky:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

tak to moc gratulujeme a držíme palce, aby to vážně vyšlo a měla jsi malou parádnici :girl: :)

In reply to by Veru5

díky! :) i když mi bylo jedno, jestli je to holčička nebo chlapeček, tak jsem ale zvědavucha zvědavá a nedalo mi to a chtěla tedy vědět, jestli bude na Vánoce sestřička nebo bratříček :D Teď si počkám ještě na UZ a uvidím. Ale myslím, že to snad nekecá :s:

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Zajímavé odkazy

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko
Holka nebo kluk

Ovulační kalkulačka