tessie

04.11.2011

Já jsem byla vždycky zastáncem společného spaní a jsem ráda, že ne všichni vědci ho odsuzují nebo dokonce zakazují.
http://www.novinky.cz/zena/deti/249102-deti-by-mely-spat-v-matcine-post…

Kliknutím vložíte smajlíky:

No vida, mám děti dvě. Rok a půl a 3 měsíce a oba dva kluci spí s námi a víte že mně ani na vteřinu nenapadlo o tom přemýšlet ? Oba kluci mají svojí postýlku, to zas ne že by neměli. Starší si sám řekne kde chce dělat hají a mladší jak cítí naše teploučko, hned usne a spinká jako andílek. A že to někomu nepříjde zprávné ? Mně jo. A našim dětem taky :) :a:

Ahoj, jak kdy, když přeleze k nám, nevadí nám to, ale manžel odchází spát jinam ,protože má strach, aby jí v noci neublížil. Já jsem zastáncem názoru, že co si "nevymazlím" teď, tak už nikdy nedoženu a navíc miluju to její přitulení se a ráno, když do mne šťouchá a říká "mamiii, távej, kakao a ňaminu, dáme? " :!k:

16.08.2011

ahoj, protože se tu velmi často objevují dotazy na přivýdělek a práci z domu, tak sem dávám odkazy na opravdu spolehlivé webovky, kde je možné si přivýdělek nebo práci najít.
www.webtrh.cz (možnost najít přivýdělek formou psaní článků, nebo vkládání položek do e-shopů apod.)
www.workline.cz (zde naleznete prověřené firmy, které nabízí práci z domu)
Snad to někomu pomůže.
Tess

Kliknutím vložíte smajlíky:

Díky za tipy! Ale přiznám se, že se v tom moc nevyznám :-(
Koukala jsem na Webtrh a chtějí hodně faktury ... a co je NS(předpokládám - normostrana?), PM atp. :-(
Jestli mi můžeš ještě trochu poradit, budu ráda!
A díky!
Papa V.

12.08.2011

Po přečtení některých diskusí mě napadla otázka, čemu byste dali přednost:
a) Sociálnímu státu, kde se budou platit vysoké daně a stát bude zabezpečovat sociální dávky a péči, nebo
b) státu, kde budete platit daně minimální, ale postarat se budete muset samy a neziskové organizace?
Tess

Kliknutím vložíte smajlíky:

Já bych dala přednost nějakému kompromisu mezi oběma variantami. Myslím, že daňové zatížení u nás není zrovna malé, ale státem poskytovaná péče tomu bohužel neodpovídá. Na druhé straně neziskovky bez finančního přispění z našich daní všechno zvlánout nemůžou

ani jedno by mi nevyhovovalo!!!! já bych byla pro, kdyby si každý mohl vybrat například ze 3 variant, balíčku jak zdrav pojíštění, tak sociální a daně, podle výše balíčku, by měl každý nárok na určité služby a zbytek by si platil sám.... ale to je asi utopie

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

jj, zlatá střední cesta je nejlepší, jen se bohužel také nejhůř hledá
Tess

09.08.2011

Ahoj, moc krásný rozhovor s mou oblíbenou dětskou psycholožkou Jiřinou Prekopovou.

teď to vypadá ,že objevila Ameriku ,ale její pohled na dnešní výchovu má většina lidí starší generace a nemusí to být odborníci a mají naprostou pravdu ať se to někomu líbí nebo ne ,ale z valné většiny dnešních prťat vyrostou nehorázní spratci ,protože děti jsou odrazem svých rodičů :-( Dalo by se říct daň pokroku ,která nás jednou sežere

09.08.2011

Milé maminky, protože se tady velmi často objevují dotazy nebo nabídky na domácí práci. Tak pokládám otázku, opravdu věříte tomu, že můžete vydělat peníze jen tím, že se někde zaregistrujete a už nemusíte nic dělat a peníze se pohrnou?
Ano můžete si začít přivydělávat katalogovým prodejem, ale je potřeba si uvědomit, že k tomu je potřeba určité obchodní nadání, které prostě není vlastní všem.
Pokud opravdu chcete pracovat z domova mrkněte sem: http://www.workline.cz/Nabidky.aspx
Jsou to seriozni nabídky, které neslibují velké zisky, ale zase na druhou stranu musíte něco umět, abyste takovou práci mohly vykonávat.
Proč to sem píši? Chtěla bych, abyste se nad jednotlivými nabídkami vždy zamyslely a neskákaly hned každému na lep a sladké řeči slibující úžasné výdělky v podstatě za nic. Znáte osobně někoho, kdo zbohatl jen tím, že se někde zaregistroval a už v podstatě nemusel nic dělat?
Tess

Kliknutím vložíte smajlíky:

No nevěřím to je jasný že to bez práce nejde. Já se snažím najít něco na doma už pár měsíců a nějak se mi teda nedaří. Chtěla jsem něco u čeho musím přemýšlet ať jedna nezakrním :-) a jedna at taky příjdu na jiný myšlenky když sem celé dny sama doma s dětmi. Ale tady na Trutnovsku je to asi pase.... nebo se málo snažím... i to je možný

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

já netvrdím, že se práce z domu nedá sehnat, jen chci upozornit na takové ty lákavé nabídky, které nabízí super výdělek za nic. Prostě bychom si měli uvědomit, že bez práce nejsou koláče, takže jen tím, že se někde zaregistruju a většinou i koupím produkt, který ani zas tak nepotřebuju se opravdu vydělat nedá, pokud ten produkt nebudu prodávat dál
Tess

24.07.2011

Milé maminky, co používáte cyklovozíky, víte, že s nimi nesmíte na silnici a ani na cyklostezky. Můžete pouze na cyklostezky, které to vysloveně povolují.
Tess

Kliknutím vložíte smajlíky:

pro mě to není otázka toho, co zákon povoluje nebo zakazuje, ale toho, co je pro moje dítě bezpečné ...

In reply to by JaMiOn

na dnešních silnicích je to prašť jako uhoď :///:
na cyklostezky mi to přijde jedno, tam nevidím důvod, aby se tyto vozíky nemohly povolit, ale na silnici, kde se míjím s auty v 90km rychlosti, bych nejela ani s vozíkem ani se sedačkou

In reply to by ha.nka

nato mám stejný názor. Ale pořád si myslim že cyklovozík (na cyklostezkách) je bezpečnější než sedačka na kolo. Stále mám v živé paměti když moje teta spadla z kola i s mou sestřenicí. Sestřenice měla zlomenou ruku a rozraženou bradu. Teta měla vymlácené zuby a otřes mozku. Co brácha říkal, tak maj cyklovozík, že i když z kola spadnou tak držadlo vozíku má kloub a tak je velice málo pravděpodobné že by se taky převrátil. Ale nevim. Nemám vlastní zkušenost. Kdybych ale na kole jezdila, tak bych spíš volila cyklovozík

ahoj, mě se to teda netýká ale o tomto vím už týden. Mluvili otom na ČT24 /kterou denně sleduju/ a také otom psali v MFDnes. Můj brácha se svou ženo tento vozík používají a jsou docela zklamáni že jim toto při nákupu nikdo nesdělil. Budou dále jezdit po cyklostezkách a uvidí, zda je nějaký policista chytí nebo ne. Co jsem taky slyšela, tak se má tento zastaralý zákone měnit. Takže určitě se nikdo cyklovozíků nezbavujte :-).
Ohledně pokuty-hrozí pokuta až 2tisíce kč

08.07.2011

Ahoj maminky, chci se zeptat, zda vám tento měsíc přišel už rodičák. Mám ho na účtě vždy k 7. a tento měsíc nic. Fakt super:(

Kliknutím vložíte smajlíky:

mě chodí vždy až kolem 20.spíš i později tak kolem 23.jen kdysi mi přišel jednou za celé ty roky kolem 10.Asi mají každý jiný výplatní den.

tak kdyby my došel 7.tak skáču radostí. mě dochází až tak kolem 13, 15,17 v měsíci.tak jsem zvědavá,kdy mi dojde. malá bude mít rok,a musím ještě koupit něco k narozkám a na oslavu,takže by se penízky hodily. :-)

Mě chodívá kolem 8, ale jelikož jsou svátky, tak si myslím, že to bude posunutý na pondělí, úterý. Ještě jsem nekoukala, nevím.

ahoj, já mám výplatní den 7.v měsíci. Netušim zda už mi penízky přišly. Beru v potaz že byli dny pracovního volna :-)

24.02.2011

Tady je pěkný článek o domácím porodu:
http://revue.idnes.cz/porod-do-vody-vubec-nebolel-rika-modelka-bundchen…
Takovýchto pěkných domácích porodů je většina, bohužel se o nich moc často nepíše a píše se jen o těch se špatným koncem. Ale ten špatný konec může nastat i v nemocnici, viz článek zde: http://aktualne.centrum.cz/domaci/regiony/kralovehradecky/clanek.phtml?…
Tess

Kliknutím vložíte smajlíky:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

ahoj, tak moje babička porodila 4 děti, 2 v porodnici - oba porody s komplikacemi a jeden strýc má doživotní následky po klešťovém porodu, 2 porody doma - naprosto v pohodě.
Někdy totiž dochází ke komplikacím i vinou prostředí (nechci říkat přímo vinou lékařů).
Já nejsem typ, co bych rodila doma, radši mám "jistotu" porodnice. Jen si myslím, že bychom neměli soudit maminky, které se rozhodnou rodit doma. Myslím si, že přesně ví, do jakého rizika jdou. Trošku jim jejich přístup závidím, protože jsou víc smířené s životem, ale také se smrtí, která prostě k tomu životu patří.
Tess

Možná je těch pěkných domácích porodů většina taky proto, že každou mamču se sebemenším rizikem ženou do porodnice a domácí porod jí nedoporučí!!!
Nemocnice pak vychytá všechny komplikace, takže není divu, že ve výsledku na tom bude v četnosti komplikací zcela logicky daleko hůř!
Sama za sebe bych doma rodit nechtěla, paradoxně kvůli nedostatku soukromí - bydlím v paneláku a dovedu si představit sousedy - bouchali by do topení, chodili by mi nadávat ať jsem zticha, nebo by poslouchali s uchem na zdi.
A potichu bych to asi nezvládla.....

jo, já jsem taky zvolila "bezpečí" porodnice, ale ty články jsem sem dala z toho důvodu, že maminky, které se rozhodnout doma, jsou dost často odsuzované a když už se píše o domácím porodu, tak jen o tom, kdy se něco přihodilo. Bohužel už se tak často nepíše o tom, když se něco přihodí v té nemocnici, kde je za porod zodpovědný doktor a jeho rozhodnutí. Alibisticky přenášíme zodpovědnost za narození našich dětí na doktory. Ano, chápu je to jejich povolání, ale jsou to jen lidi, kteří se v kritické situaci musí nějak rozhodnout. Zda bylo to rozhodnutí dobré nebo špatné se ukáže až potom, co začnou konat podle toho rozhodnutí. Proto se ptám, zda máme právo se s nimi za jejich rozhodnutí soudit (nemluvím tu o vědomém zanedbání péče)?
Tess

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko

Ovulační kalkulačka