Martivra

03.01.2014

Ahoj holky,
zase jdu s dotazem. Byla jsem téměř rozhodnutá pro tělísko. Ale jak tak pročítám net, začíná mě to odrazovat. Hormonální tělísko Mirena - tloustnutí, bolesti prsou, akné popisuje téměř každí z uživatelek. U nehormonálního zase záněty a otěhotnění.
Jakou s tím máte zkušenost vy?

Děkuji :a:

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj, já měla nehormonální 2x po 5 letech, teď mám Mirenu skoro 4 roky a naprostá spokojenost. Po zavedení jsem týden trocxhu krvácela a od té doby ani kapička, prsa nebolí, břicho nebolí, nic, prostě pohodička. Takže jdu do ní zase.

In reply to by Martivra

Tak já naopak zhubla, ale protože jsem měla hemeroidy a nesměla jsem čokoládu a černý čaj, který jsem sladila. Jenže po operaci jsem zase začala dlabat sladké a pít sladký čaj, takže ty 3 kilča mám zase nahoře :///:

31.12.2013

Ahoj holky,
hodně dlouho jsem tu nebyla, ale občas něco přečtu. :s:
Jdu na Vás s dotazem. Nikdy mě nic nebolelo při menstruaci a vlastně stále nebolí. Ale to, co prožívám při ovulaci, bych tedy nepřála ani nepříteli. :r:
Teď cca měsíc neberu antikoncepci (jdu na tělísko), a je to stejné, jako když sem ji brala. Někde jsem vyčetla, že antiko. bolestivou ovulaci snižuje. U mě to tedy neplatí. Tak co s tím? Máte někdo zkušenost, co zabírá. Musím říct, že cca tři dny mě neskutečně bolí vaječníky, záda , hlava. mám závratě a je mi celkově slabo, neb mám tlak 90 na 60. :( máte s tím prosím někdo zkušenost?

Kliknutím vložíte smajlíky:

ahoj,já měla to samé ;) hnus,jediné,co mi na to zabíralo byl ibalgin a že jsem jich snědla ;) no,přepodkládám,že antikoncepce bolest snižuje,když při ní neovuluješ ;) já momentálně beru Azalii,jsem bez cyklu a dobrý,po skončení kojení určitě půjdu taky do nějaké hormonální,co mi zablokuje ovulaci,protože tohle dobrovolně snášet nebudu :n: zajímavé je,že se mi to objevilo až po prvním porodu,do té doby jsem měla spíš bolestivou MS :///: prosím tě a jakou jsi brala HA,když jsi ovulovala :? hormonální těléísko by tomu mělo zabránit,nehormonální samozřejmě ne,proptože tam budeš ovulovat stále :(

No vida, tak koukám, že jsme na tom stejně :00: Já ji mám také až po porodu. Děkuji a Přeji krásný Nový rok.

Mám to od porodu,předtím jsem o ovulaci absolutně nevěděla,po porodu vím přesně kdy ji mám!Nemám to teda jako ty,ale fajn mi není!Jak jsem to měla poprvé,tak jsem byla docela vyděšená a šla na gyndu,že mám určitě cystu!Já totiž o bolestivé ovulaci fakt neslyšela.Zkus nějaký čaj,třeba pomůže.Já jsem teď těhu,ale pokud to zase potom přijde,zkusím nějaký čajík...Jinak asi to souvisí i s tím nízkým tlakem,já takový mám pořád,a co pomáhá?Strašně moc tekutin a pohyb,tělo se rozproudí a je líp!!!

řeknu ti že jsem na sobě nikdy ovulaci nepoznala,až do té doby kdy nám nešlo počít a já se pustila i do měření bt,od té doby je to děs,vždy to poznám a neskutečně mě bolí břicho,mám hrozný křeče :00: nevím co s tím,naštěstí to netrvá dlouho,takže zobám prášky

22.03.2013

Ahoj milá březňátka :€s€:
Tak i Mikuláš nám povyrostl a je z něj tříleťák.Ale šííleně vzteklej tříleťák :00:

I Miky oslavil tři roky
I Miky oslavil tři roky
I Miky oslavil tři roky
I Miky oslavil tři roky

Krásný fotky. Miky je fakt borec :one: Asi bych nevěděla o čem se s ním bavit, aby mě na něčem nenachytal :s: Svatba ať se vydaří, přejeme Vám vše nej :h:

02.10.2012

Ach jo.
Dnes jsem byla pro Jonáška v mš.Jsou mu čerstvě čtyři, do školky chodí už rok.
A paní ředitelka, se mě ptala, co že se to s Jondou děje? Že je hodně ustrašený a pořád se ptá, zda pro něj maminka přijde.
Z mš chodí po o.Spí jen 1x týdně.
I doma se pořád ujišťuje, jestli tam jsem.
Celé to pramení z toho, co se nám stalo v létě v Tunisu.Měl jeden den horečku, spal v pokoji a já mu odskočila pro oběd.A on se v té době zmatený a s horečkou probudil.Rozházel chudinka celý pokoj a odemkl si a odešel nás hledat.Hotýlek byl malý, jakmile jsem se vrátila,a neviděla ho, málem jsem omdlela.Ale našel se naštěstí hned.Vyčítám si to celou tu dobu, ale stalo se a teď za to platíme, já i on
Bohužel to v něm zanechalo hlubokou stopu a nějak se s tím nemůže vyrovnat.
Při tom já jsem s klukama téměř pořád, nemám hlídání, tak se s mužem střídáme.
Každý den ho ujišťuji,kdy pro něj přijdu, co slíbím dodržím.Říkám, mu, že maminky své děti neopouští atd.....Asi to chce víc času.
On byl vždycky hodně senzitivní, vše si moc bere,ale na stranu druhou je to divoch.
Navíc jeho mladší bratr je naprostý opak.Tomu je vše u p.....
A Jonda pak brečí, třeba, když se Mikeš naštve, a že jde pryč (třeba venku)Jonášek pak brečí a prosí ho, aby neodcházel.
No, abych se vrátila na začátek.Paní ředitelce jsem to řekla, tak, jak to bylo.Cítila jsem se , jak neschopná matka.Na druhou stranu jsem ráda že mají pedagoga, co mu není jedno, jak se jeho děti mají.
Odpol. máme tř. schůzky, tak to s ní ještě proberu.

Kliknutím vložíte smajlíky:

ahoj, špatně jsi pani učitelku pochopila. Spíš se ptala protože tě pořád shání a dřív to nedělal, tak chtěla vědět co může být důvodem. určitě se neptala protože si myslí že malého týráš :-).
To co se stalo je nepříjemné. Jsou děti které takové události nesou špatně. U něj je to asi ještě kompenzováno tím, že mu nebylo dobře.
Ondra je taky hodně citlivej a šílí jakmile Markétka odběhne od nás dál. Letí za ní a brečí a nebo histericky kříčí. Připadám si jak když vedu venku malé cikáňata :00: :s: .Ondra se taky ztratil v Kauflandu. To mu byli 3 roky. Myslim si že si to pamatuje a ví, že stačí málo aby se někdo ztratil a ví jak je to hnusný pocit. Proto asi reaguje jak reaguje na svou sestru...
Uvidíš že se to časem zpraví. Přecejen je to celkem čerstvá vzpomínka. Je důležité, že pani učitelka ví oč jde a třeba i trošku pomůže s tím, aby se přestal tak hodně bát....

In reply to by JaMiOn

Dnes byla třídní schůzka, tak jsme o tom mluvily.prostě se pořád ujišťuje, jestli přijdu. :00:
A prý je takový nervozní.Dnes se v mš, počural, ale ne ze stresu.Prý se mu přilepil pinďour a on, než ho "zpacifikoval" si počůral mikinu :s:
A hned se ptal, zda se na něj paní učitelka nezlobí.
On už je prostě takový, chce mi dělat radost, a když se mu to nevede, má pocit, že zlobí :\/:
Možná dělám chybu, ale když ho vedu do mš. říkám: užij si to a buď hodný.A pak doma, mami asi jsem zlobil, paní uč. mi říkala Jonáši.Ne Jondo, nebo Jony.
Tak se jí ptám a ona, néé, on je zlatej.

A on hned myslí, že je na něj naštvaná.no

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

On je opravdu citlivka, vždy byl.Jen že, když je se mnou, což je pořád, nikdo by to do něj neřekl.Každý se diví, když pak něco takového řeším.
S paní uč. jsme to probraly.On na sebe prostě bere starosti celého světa.Třeba mu vysvětluju, jak všichni lidi nejsou hodní, že nesmí s nikým chodit atd.Taková ta klasika.A on si pak sedne na písek a přemýšlí a vyjmenovává s kým vším by případně odejít mohl.Šmudla no. :00:

ahoj, no ten nadpis se k článku vůbec nehodí. Spíš to vidím naopak, že je na tebe fixovaný, ne že se tě bojí a tak by si mohl někdo myslet, že mu ubližuješ.
Moje dcerka chodí taky od září do školky, a taky když přijdu, tak první je, že pořád opakuje "maminka se vrátila" - třeba celou cestu domů. Prostě je to pro ně nové. Už za ním nestojí maminka, aby mu pomohla s každým trápením, nebo sporem s jiným dítětem o hračku. Učí se samostatnosti a to nejde hned a není to snadné. Samozřejmě Vaše zkušenost z dovolené tomu nepřidala, ale nevidím v jeho chování nic vyjímečného oproti jiným dětem.

13.09.2012

Ahoj všem březňátkům :a:
Tak Další měsíc za námi, a Mikula má 2,5 roku.To to letí.
Září pro nás mělo být plné změn, ale nestalo se nic a já jsem teď moc ráda. ;)

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Jmenují se Sedalia,
koupíš je normálně v lékárně, dávkování ti poradí.Jsou to jen bylinky, nic návykového.Mikeš už je nebere a je to ok :s:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Marcy, je to větší zlobidlo.Jonymu se snáz vyhrožovalo :s: Je to děsnej cíťa a vadilo mu, když jsem se na něj zlobila.
Na Mikulu neplatí nic, krom tatínka, to šlape jak hodinky.
Ale já jsem taky přitvrdila, tak už je to lepší.
S tou prací jsem to asi napsala špatně.Já jsem šla pracovat do školky.Jen že, bylo tolik zásadních věcí, které jsem nemohla překousnout:A vrchol byl, když mi pí.ředitelka řekla, že jsem tam od utírání nosů..... :00:
Děkuju pěkně, na to jsem vš. nestudovala.
No vidíš, já kouká do kočárků jak divá.Ale uvidíme, jak se vše vyvrbí.
A co vy? Jak válčíte :a:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Pešu, jsem ráda, že ti zvedáme náladu :s: My dnes byli na převazu a sádru máme až do 1,10 :r:
No, vadí to asi jen mě, ptže to oblíkání je šílený.Mikešovi, je to putna.
Co vy, jak se cítíš?

In reply to by Martivra

Mikeš je fakt šoumen a ty si určitě poradíš ;) Já jsem v půlce :€O: , konečně opadla ta šílená únava, takže už to je veselejší. Ale aby nebylo moc veselo, tak nás s Klárkou zklátila nějaká viróza :00: A zatím to vypadá, že Klárka bude mít bráchu :)

29.08.2012

Ahoj všem,
vzhledem k tomu, že mé pracovní povinnosti se posouvají o rok, rozhodli jsme se pořídit si ke dvěma synkům ještě pejska :00:
V prosinci nám náhle zemřela fenka Ridgebacka.byla úžasná, hodná, trpělivá, vychovaná.Chodila s námi všude, restaurace, výstavy, ježdění na snowboardu. :s:
Mě pes chybí.Byli jsme rozhodnuti, že dalšího psa až později.Ptže jsem měla nastupovat do práce, ale věci se změnily.
A tak uvažujeme, které plemeno,Já miluju ridgebacky, ale partner stejné plemeno nechce, na kolii se celkem shodne,ale....
Ještě podotknu, že máme zahradu, kde tedy pes je minimálně, ptže je všude s námi.Máme zkušenosti s výcvikem, ale rádi bychom velké plemeno a hlavně hodné k dětem.¨Díky

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoooj za me ridgeback mela jsem jej s pritelem a nebyt naseho rozchodu mela bych jej porada byl uuuuzasny!!!!!

Ahoj, tak je mi jasné, že každý tady bude "bojovat" za tu svojí rasu. Já teda pokud bych si měla vybrat mezi tvým výběrem, brala bych ridgebacka. Sestřenka měla dva. Je pravda, že ten první byl tvrdohlavej mezek a museli jeho dominanci tvrdě potlačit, ale pak to byl super pes. Bohužel jim ho zastřelil myslivec. ten druhej byl zlatíčko. Chytrej, miloval děti, poslouchal, bránil kočárek, nechal si od dětí libit vše! Je to asi hodně o povaze jednotlivého psa. Borderku bych ale nechtěla ani za mák. Kord s dětma. Jednu znám. Je to super milej a hodnej pes, ale potřebuje hooodně pohybu a ještě víc výcviku. Má jí jeden svobodnej kluk, kterej s ní denně jezdí x km na kole, chodí do lesa, cvičí jí a pak stejně příjde domu a ona je jak naspídovaná. A když se nudí...ničí věci. Tak na tohle bych asi čas neměla. Abych ale přihodila své želízko do ohně... :) My máme stafbulku a neměnila bych. není tak velká, jako ridgeback, ale bohatě stačí. Je super chytrá, stačil základní výcvik a poslouchá jak hodinky, nepere se (kromě dvou fen, které teda nenávidí), miluje lidi a děti a veliká výhoda u těchto psů je, že skoro nepocitují bolest. Takže když je děti tahají za uši a za nohy a lehají si na ně, tak to v pohodě všechno snesou. Takže pro mě je tahle rasa rodinej pes číslo 1! :)
Jinak ještě na závěr: Kdybych měla udělat žebříček nejvzteklejších psů, co mi po naší Taře vyjíždí (Aniž by ona byť jen zavrčela) jsou jednoznačně Jorkšíři, jezevčíci a retrívři! Retrívrů potkáváme spoustu a fakt půlka je normálně agresivní. Druhá je v pohodě a s Tarou si hrajou... Za mě je tohle plemeno trochu přechválené... :)
:a:
Tak přeju štastnou ruku při výběru! :a:

tak za mě jednoznačně borderku, je to pastevec a bude si vás hlídat :///:
ridgeback je plemeno určené původně ke smečkovitému lovu a jsou to hlupci, nic se skoro nenaučí :n:
mimoto borderky jsou menší , dlouhosrsté(úklid bude hračka) ty krátké chlupy se fakt blbě uklízí :00: a všechny co znám tak jsou upe perfektní k dětem :one:
a co znám ridgebacky tak to jsou obr telata která pořádně nic neumí a s dětmi jsem žádného ještě nepotkala
znám jednu borderku která vodí domů srny :s: má tak moc rád společnost že si ji občas obstará :///: a srna je jen zmatená kde to je. Nikdy žádné neublížil :one:

In reply to by MillyJ

Tak to já musím oponovat.Naše fenka měla canisterapeutické zkoušky, chodila k nám do práce a hodně mr. dětem pomáhala.Ty zkoušky, jen tak nějaký pes nesloží.Tak si nemyslím, že jsou hloupý.A naše synky milovala. :)

29.08.2012

Tak v podnělí jsem nastoupila do práce po mateřské.Má původní profese je spec.pedagog.,ale vzhledem k tomu, že jsme se pčřestěhovali, jsem si našla práci v mš.Celý život jsem v mš. pracovala, ale na jiné pozici.Zdálo se mi, že vzhledem k prac. době a tomu, že mě to moc baví, to bude ideální volba :)
Ale dost jsem se spletla :r: :r:
Vedení bylo hodně nepříjemné a nepřístupné.Věci, které bych byla nucena dělat, byly pro mě nemyslitelné.Pracovní nabídky jsem měla čtyři a bohužel, nejspíš vybrala tu nejhorší :O
Tak jsem dnes mluvila s paní ředitelkou a domluvila se na odchodu.Bylo mi řečeno, že mě vlastně nepotřebují, chtějí někoho, kdo bude držet pusu a dělat, ty jejich nesmysly.
Jsem zklamaná, považuji to za své selhání.Na druhou stranu, jsem na jsem pyšná, že jsem se dokázala ozvat,a odejít středem. :€p€:
Doma jsem měla plnou podporu.Mladšímu synkovi je 2,5, partner je moc rád, že budu s klukama ještě rok doma a já, když nad tím tak přemýšlím, vlastně taky.

Kliknutím vložíte smajlíky:

také myslím, že jsi udělala dobře, ale určitě to není tvé selhání !!! Opravdu jsi měla smůlu na zaměstnavatele. A ty nebudeš zkoušet hledat dál, budeš čekat ještě rok?
Já měla asi před půlrokem taky nabídku, cca na třičtvrtě úvazek, moc jsem to chtěla, nakonec to ale nedopadlo, a teď jsem taky ráda. Všechno je pro něco dobrý a děje se tak jak má :). Kluky budeš mít ve školce nebo budou s tebou doma?

In reply to by Slunko

Sluní, asi nic hledat nebudu.
Ptže jsem se už předběžně domluvila s ředitelkou u našeho Jonáše, že jde příští rok do důchodu, tak bych nastoupila po ní :00:.
Md. mi skončila v březnu, tak jsem si automaticky našla od září práci.Až teď mi došlo, že zbytečně, ptže to není nutné.Nouzí netrpíme.
A alespoň budu i s Mikym doma ty 3 roky.

ahoj, tak určitě jsi neselhala. Představovala sis trošku něco jiného než co je skutečnost. Když ti práce nevyhovuje je lepší odejít dříve než se tam trápit a dělat práci s nechutí.
Určitě budeš mít štěstí a najdeš místo, kde budeš moct použít svou praxi a hlavně budeš mít dobrého nadřízeného a kolegy :-).
Já se vracim do práce v pondělí po 6 letech. Vracim se na jiné oddělení i na jinou správu než jsem pracovala před otěhotěním. Mám rozporuplné pocity..

In reply to by JaMiOn

Díky Jani.
On byl pak u mě také hlavně morální problém, a to v tom, že moc dobře vím, jak těžké je dostat dítko do školky, když jsem se podívala, jaký věk bych měla mít ve třídě, bylo mi zle. :sick:
Bylo tam 8 dvouletých dětí, a jak se tam mohly dostat, když nebyly přijímány ani tříletá dítka, jejichž mamky šli do práce.?
Hnus, pod takovým vedením, bych se fakt necítila.

In reply to by Martivra

opravdu zvláštní přístup pani ředitelky. Udělala si dobře. Užívej si kluky. Pak už budeš makat až do smrti....
Mě to začne v pondělí a sama jsem zvědavá jak dlouho tam vydržim. Pani ředitelka i pani vedoucí jsou velice příjemné. Kolegině od pohledu taky. Ale pokud budou děti často marodit, tak nevim jestli mě tam časem nebudou naznačovat že jsem tam vlastně k prdu :00:

13.08.2012

Ahoj všem naši březňátkům a jejich maminkám.
Tak strašně rychle to utíká.Já ani nestíhám číst, kdo už je dvojnásobnou maminkou, kdo je v očekávání atd.Každopádně všem moc gratulujeme. :h:

HOOLKY, to to letí.Miky 29 měsíců!
HOOLKY, to to letí.Miky 29 měsíců!
HOOLKY, to to letí.Miky 29 měsíců!

Ahojky to je parada uplne z vas srší pohoda a energie,teda jako z fotecek:)To je krasny ze jsou ti dva takjovy pohodari a partaci .S praci to bude fajn zvyknete si jen co si to zabehnete a ted si to uzij kdyz je mate u babinky :h: :h: To si vubec neumim predstavit,ze by sdi naseho prcika babi vzala na prazdniny,pokud ho tam nedovezeme sami tak smula jenze babi je od nas150km a vezt ho tam jet zpet a pak zas za par dni opet tam a zpet :00: :00: :00: no nevim,mozna az bude mala na svete tak to kjlidne a rada pojedu :s: :s: :s: ,ale ted zatim teda ne a navic desne by mi chybel :h: A na dovce jste byli i s tatkou kluku nebo jak to vlastne s vami je Martí?Jsem zvedava vid jestli nechces tak nerikej ja jen moc drzela palecky!! :h: :h: :h: papa opatrujte sea hodne zdravicka vsem,ja uz se nemohu dockat te nasi prdelinky na Vanoce to bude ten nej darecek pro nas vsechny :h:

In reply to by Nikkys

JJ.Niky, u nás teď panuje pohoda :s:
Kluci si dovču s babi užili, ani se jim nechtělo domů.Já mám taky mamku 100km, ale moc ráda jí je dovezu.Na šumavu a zpět jsem je taky vezla a to to mám přes 200km, ale dostala jsem od Martina nové auto, tak mi to vůůůbec neva :///:
Na dovče jsme byli i s tatínkem.Na Vánoce mě odprosil, a zatím se zdá, že jsem neudělala chybu, zdá se, že pochopil, co je pro něj důležité.Zda to bylo správné rozhodnutí ukáže, až čas.
Tak pusu Samíkovy, pohlazení Sofince a opatrujte se :a:

Ahojek, to se máte parádně, jde vidět, že si užíváte :-) Miky je asi jiná liga než náš Jirka, s ním jsme si netroufli na dovču dýl jak na 2 noci a dobře jsme udělali, pač první noc se co chvíli budil a volal domů domů...ale jinak pohoda. a to jsi s nima v tom Tunisku byla sama? a ten mini jezdecký klub je taky mazec:-) aspoň se mlaďoch zabaví.

08.06.2012

Holky, prosím.
vůbec nevím, co koupit partnerovi.
Je to s ním docela složité.Je po autonehodě o fr. holi.Je to bývalý vrch. sportovec, ale tomu se již nikdy věnovat nebude, a všechny jeho koníčky byly spojené právě s ním.Tak to padá.

Na adrenalinové zážitky, je potřeba dobrý zdrav. stav.To také nejde.
Mě prostě nic nenapadá.Nechci dávat poukaz.Ach jo :00: :00:
Poraďtě prosím.

Kliknutím vložíte smajlíky:

In reply to by Lenka1806

jo, tak u nás to bylo podobné, akorát že manža si nadělil fotbal do Barcelony :D Tedy bezemne, pro mne by to bylo za trest, každopádně příští měsíc slavím 30. narozky já, tak jsem sama zvědavá, co dostanu, ale už jsem si za sebe vybrala dárek, který si přeji strašně dlouho a to nechat si na zakázku vyrobit řetízek, který mi kamarádka přivezla z Francie, ale byla to "cetka" (ale krásná), která mi začala černat, takže si ho nechám udělat ve stříbře ...strááášně se těším :€s€:

19.05.2012

Holky,
ráda bych pořídila klukům a vlastně i sobě, nějaké zvířátko.
V prosinci nám zemřel pes, toho si také pořídíme, ale v září jdu do práce, tak až se zaběhnem a budem si jisti, že jsme schopni mu dát čas a vše , co je potřeba.
No a včera jsem na netu našla skinny morče a fakt se zamilovala, je to tak ošklivý, až je to krásný.
Muž není proto,Zajímá mě, zda někdo máte, nebo znáte někoho, kdo ho má?

http://www.ireceptar.cz/zvirata/drobni-savci/nahe-skinny-morce-ma-hebko…

Díky

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj tak my ho máme doma cca týden :///: koupili sme ho malému,protože je blázen do zvířátek..no ale dopadlo to tak,že mu ho moc nedávám protože by ho umačkal :s: takže ve finále se sním nakonec mazlíme my..hrajeme,..přítel si ho hodí na bříško a mazlí se aji hodinu :one: a včera celou noc knučel a bouchal do klece,že chce ven..myslím,že už je hodně rozmazlený :00: ale snad nám taky neumře..jsou hodně ke všemu náchylné no :n:

My máme plešaté kočky - sphynxe. Černou kočku a bílého hluchého kocoura. Každý, kdo je uvidí poprvé, tak o nich prohlásí, že jsou hnusní... Ale jak k nim pronikneš, tak bych je za chlupatý kočky nevyměnila. Nejlepší na nich je ta teploučká kůžička jako broskvička :) . Takže plešaté morče určitě ANO :a:

Mám jich pět. Ale je to s nima těžké, jsou hodně náchylni třeba i na drobný průvan nebo změnu stravy ale v podstatě platí že když ti přežije první dva měsíce tak už vydrží. Měla jsem jich hodně než se počet ustálil...

In reply to by Betsabe

to jsou tolik náchylní? kolik ti jich umřelo, než se "počet ustálil"?? to jsi mě trošku vyděsila, v budoucnu bych je chtěla, ale když mi kdysi umřel džungarák, tak jsem nemohla jít druhý den ani do práce, jak jsem z toho byla :r:

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka