jitikw

01.11.2012

ahoj, tak jsem si řekla, že taky popíšu svůj porod neporod. Všimla jsem si, že tu zážitky z císaře píše málokdo a možná proto pak z něj mají všichni strach :? .

Ahoj tak u mě to byl nakonec děs, škoda, že jsem místo frýdku byla nakoec v porubě, 24 hodin na jipce, myslela jsem,že se tak zblázním nemohla jsem spát, čuměla jsem do stropu a měla nervy. Mišanka jsem viděla až umytého a oblečeného, strašně jsem na sále plakala, že se narodil, slyšela jsem ho zaplakat a oni ho odnesli. Nešlo mi kojení..a ani nekojíme :( Ale hlavně, že je Mišánek v pořádku, ale byl to fakt děs, ještě doma jsem brečela často.

Ahojky ...No nádhera...Taky jsme prožila obdobný porod císařem...porodila jsme před půlnocí 12.4.2012 byl to neplánovaný císař,ale jinak nádhera...Porodila jsem krásnou holčičku a ted jí je už 7.měsíců... :one:

Krásný porod :) Já tedy po prvním císaři sotva chodila ještě dlouho. Po druhym, když to přicházelo k sobě jsem myslela že bolestí umřu a dostávala pořád injekce a čípky proti bolesti ale že by to nějak pomohlo .. zato rekonvalescence mnohem rychlejší než poprvé a za týden už docela v pohodě. Asi to je individuální a možná žes víc cvičila je to pak lepší.

24.10.2012

ahoj maminky,

In reply to by jitikw

týjo tak to mi příjde divné ...Mě hned druhý den po porodu hnali na UTZ že se to musí zkouknout ,kde to vajíčko je ,jestli je v pořádku (není třeba zhnilé a tak ...) hledali ho v bříšku asi půl hodiny a nic nenašli ,už tam byli 4dr. a nic :( Pak koukli k pytliku a bylo naštěstí tam .....Dr když to ted ve 4 měsícech na konrole prohmatával tak říkal že ho už cítí .že je těsně nad brankou (v tříselném kanále)a že by mělo co nevidět spatnou dolu do pytlíku ....
Tak mi příjde divné že vám nic nedělali ,žádne vyšetření .......

In reply to by lenacko

ve zprávě nic více není, těžko říct,jestli v porodnici UTZ dělali - teda určitě dělali - ale ten dělali všem miminkům, tak možná hledali i to vajíčko..., ale mě nic neřekli. No zkusím se poptat dětské dr. a s ní se snad nějak domluvím, co dál. A budu doufat, že tam někde je, když máme čekat 8) .

In reply to by jitikw

Jojo jistě dělali ...já jen že já tam sním právě natom byla ,ještě v porodnici 2x ,a pak u každé návštěvy u dr (na preventivce ,očkování)se to vždy kontroluje .....
Neboj ono tam jistě bude a bude to ok...však mají kluci ještě čas a vše bude jistě v pohodě ...Ale chápu tě ,taky pořád čekám kdy už spadne
Držím vám palečky

03.09.2012

Tak, už to máme za sebou. Byla jsem krapet nervózní, ale dcerku jsem připravovala a popisovala co bude ve školce dělat a kde budu já...
Dcerku jsem vzbudila v 6:45 a ona mi řekla, že ještě spí... no myslela jsem, že bude problém, že bude nevrlá... ale zmínila jsem školku a hned byla na nohou...- dobré znamení :P
Vyčistila zuby, oblíkla se, dostala pár křupek do ruky a fičely jsme. Školku máme cca 5 min. cesty, takže jsem ji oblíkla do toho, v čem bude vevnitř.
Dostala značku-měsíček (jestli si to pamatuje nevím :D , ale snad své věci pozná), pak s nadšením vlezla do třídy, důkladně prozkoumala záchody a umyvadla a byla hotová, že jsou tak malé :///: . Pak už prohlížela vybavení, během 5 minut si stihla malovat a při mém odchodu už stavěla koleje. Dokonce jsem ji ani nevyfotila, neboť na mé volání nereagovala a jen mi mávla, ať jdu domů :? :s: :s:
Jsem trochu v šoku, ač jsem ráda, že to zatím proběhlo v pořádku, žádná slza neproběhla, naopak domů jsem šla šťastná a pyšná ;) Paní uč. sice říkala, že na některé to dolehne až další dny, kdy jim dojde, že tam chodit MUSÍ, ale že to je jen dočasný smutek a o to větší radost, že máma splní slib a opravdu pro něj dorazí :)
Můj dojem z učitelky byl skvělý - mladá a dle jiné maminky, co už u ní měla dítě, tak opravdu moc hodná a obětavá.Což jsem viděla, okamžitě chodila kolem dětí, vyptávala se a ukazovala a nabízela jim hračky.
Takže za mě - spokojenost a věřím, že se tam Emičce bude líbit. :a:

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj holky,
tak se taky přidávám. Malá se vzbudila v 6 a nejradši by šla do školky hned. Bude chodit jen na dopoledne,tak jsem jí musela brzdit :s:
Značku má stromeček :) ,snad si to bude pamatovat. Hned si běžela hrát s kuchyňkou,já vyplnila nějaký papíry a když jsem jí šla potom zkontrolovat,tak už si hrála s novou kamarádkou :///:
V pohodě mě pustila domů :one: Jsem ale jak na trní a pořád na ní myslím, jestli to zvládá. Je tu hrozný ticho :s: ,musela jsem si pustit telku jako kulisu :s:
Ostatní děti byly taky v klidu, jen jedna holčička plakala.
Učitelky na mě udělaly dobrý dojem :)

Všem přeju, aby jejich dětičky chodily do školky rády a byly hlavně zdravé :€s€:

doběhly jsme do školky, já ji převlíkla, a ona mi vrazila pusu, řekla čau a šla. Chvilku jsem trčela za dveřma, ale slyšela jsem jen její povykování, a pak učitelce vysvětlovala, že ona si umí sama umejt ruce i zuby, a na čůrat taky chodí sama, tak jsem pak šla, no. Jiné děti plakaly, a ona??? Pche... Tak SNAD to tak zůstane. Trochu je mi líto, že si na mě ani nevzpomněla, ale zas je to lepší pro ni. Teď sedím doma a je tu klid, až moc velkej...

In reply to by fli

jj, přesně tak, jsem ráda, že se to obešlo bez křiku.
Takže to vypadá, že to co nás maminky tíží, je právě ten pocit, že nás už tak nepotřebují mít u sebe 24 hodin denně.
Teď se utěšuji tím, že mi dokázala, že mi důvěřuje a ví, že se pro ni vrátím, když jsem to slíbila ;)

In reply to by jitikw

ti bezbranní tvorečkové, ale uvědomělé, samostatné děti. Teď už chápu, jak pak musí být mamkám, když jejich děti vyletí z hnízda a zakládají své rodiny. Nikdy jsem nechápaa, proč mamka probrečela noci, když jsem se odstěhovala s přítelem (manželem) a začla bydlet sama... teď už to chápu...
Malá se mě celou cestu do školky ptala, jestli pro ni opravdu přijdu, tak asi její lhostejné čau bylo projevem důvěry, nebo co... :s: Ještě uvidíme, jak bude, až si pro ni přijdu.

Ahojky tak to máme úspěšně za sebou,malou jsem vzbudila v 6.30,nechtělo se ji tak brzo vstávat ale jakmile jsem zmínila slovo školka tak byla nadšená,školku máme asi 500m od baráku a byli jsme tam jako první,hned bez zaváhání šla do třídy a začala si hrat,chvíli jsem s ní zůstala až když přišlo zbytek děti tak jsem se rozloučila a odešla.Dneska jí vyzvednu hned po obědě ale od zítřka tam bude spinkat,teda jestli beze mě usne :s:

15.08.2012

ahoj, tak dnes jsem měla v plánu vyřídit všechno papírování kvůli přechodu z rodičáku na další mateřskou.
No - paní furt plácala proč jdu na mateřskou už teď a ne jak se mimčo narodí :? (asi těch 6-8týdnů před porodem jí nic neříká), tak jsem jí řekla, že budu mít vyšší mateřskou přes zaměstnavatele, tak snad to pochopila - nicméně prý aby mohla zrušit pobírání rodičáku, tak potřebuje papír, že mi schválili mateřskou. TAkže vlastně teď musím počkat, až to vyřídí zaměstnavatel a přijde mi papír a pak teprve budu moct jít zrušit rodičák na první dítě...
Další cesta byla na zdravotní pojišťovnu - tam mě dostali - prý tam mají záznam, že jsem byla na mateřské do r.2010 (to je těch 28 týdnů) a pak už nic. Prý jsem jim měla donést papír od sociálky, že mi přidělují rodičák. Takže ten tam pak musím donést a pak taky papír, že mi ho zase ruší. :00: :00: Mateřskou jim prý hlásit nemusím, když je to přes zaměstnavatele, pak ale zase musím donést potvrzení o přechodu na rodičák.
Zajímavé, že jim 2,5 roku nevadilo, že neví, že jsem na rodičáku. Ale je fakt, že moje kámoška mi říkala, že ji přišla upomínka, že jim to chybí.... takže holky nezapomeňte nahlásit rodičák i na pojišťovnu.
Papírování zdar !!!! :a:

Kliknutím vložíte smajlíky:

tak jsem se dnes stavila na té zdravotní pojišťovně a u mě to měli nahlášený v pořádku. Asi, co úřad, to originál. Paní mi říkala, že je lepší si tam aspoň telefonem zavolat, zda to maj dobře nahlášený.

In reply to by LPamela

přesně, co člověk, to originál. Já si na sociálku volala teď 2x a pokaždé mluvila s někým jiným a taky mi pokaždé řekly něco jinýho :00:

ahoj, tohle taky řeším, a protože je doba dovolených, tak naše mzdová účetní jí jak na potvoru má na dva týdny :? Takže já mám 3 týdny do porodu a pořád to nemám dořešené :(

V dnešní době počítačů musíš stejně pořád běhat osobně.Fakt na hlavu postavený,tohle asi v životě nepochopím.

23.07.2012

ahoj holky,
zajímalo by mě jak to je u Vás s přenášením.
Já totiž první chvíli přenášela a musela jsem na vyvolání a tak teď to beru tak, že nejspíše budu přenášet zase a nějak si nepřipouštím, že bych třeba rodila před termínem.
Budu ráda, když mi napíšete Vaše zkušenosti, díky :a:

Kliknutím vložíte smajlíky:

děkuji holky, no zatím vidím, že většinou se vám ty porody (doba) podobají. Takže myslím, že můžu být prozatím v klidu. Samozřejmě už budu mít vše nachystáno, takže je jedno, kdy mrňous vykoukne. ;)
díky :a:

Tak prvního syna jsem rodila 10 dní před termínem,dceru přesně na den termínu a třetího syna sem rodila 4 dny po termínu a dělali mi Hamiltona.

Ahoj. Tak ja prvniho syna prenasela pet dni, a pak se narodil sam. Druhou dceru jsem prenasela tyden, pak mi porod vyvolavali.

23.07.2012

ahoj,
píše se tu o tom často, takže už jsem si vyčetla, že když budu přecházet z rodičáku na novou mateřskou (jsem zaměstnaná a stihnu přechod do 3 let prvního dítěte.), tak si pořád můžu vybrat datum nástupu těch 6-8 týdnů před termínem.
Ale ať tak či tak, vyjde mi to v půlce měsíce.
Takže když třeba nastoupím k 20. na mateřskou, tak dostanu rodičák plný nebo zkrácený? a pak plus ještě mateřskou za těch 10. dní, co zbývají do konce měsíce? Nebo tím, že mi vyplatí za ten měsíc rodičák, tak už mi nepřijde mateřská?
díky :a: za odpovědi, už se to blíží a už teď jsem z toho obíhání úřadu nervózní :00:

Kliknutím vložíte smajlíky:

no, takže mi připadá, že čím později nastoupím na mateřskou tím lépe. No uvidíme, od čeho se nakonec odpíchne dr., jestli od termínu dle PM nebo UTZ. Je to rozdíl týdne. A pokud by to dal podle PM, tak by mi to vyšlo, že na mateřskou budu moci nastoupit od 1. září a tak nebudu mít v počtech bordel :€s€:

ahoj, ty si musíš v první řadě RP zrušit dříve než nastoupíš na PPM. V jednom měsíci nemůžeš pobírat obě dávky.
RP se nekrátí. Takže dostaneš celou částku.

Rodičák se nekrátí, vždycky se vyplácí plná měsíční částka, bez ohledu na to, ke kterému dni v měsíci nárok na rodičák vzniká/zaniká.

Když nastoupíš na další mateřskou třeba 20., tak dostaneš mateřskou za ty dny od 20. do konce měsíce a pokud to v součtu bude dělat méně než rodičák, tak by ti rozdíl mezi mateřskou a rodičákem měli doplatit formou rodičáku. Pokud je mateřská vyšší než rodičák, tak na rodičák vůbec nemáš nárok.

Správně bys měla pracáku nahlásit, že budeš nastupovat na další mateřskou, aby ti výplatu rodičáku včas zastavili, jinak budeš muset vracet případný přeplatek.

12.07.2012

ahoj,
nejsem nijak pověrčivá, co se týče koupě kočárku před porodem apod.
Ale před týdnem jsem se v noci strašně vyděsila. Naše korela spadla z bidla a začala mlátit křídly. Mě to teda brutálně vyděsilo, vyskočila jsem z lůžka ani nevím jak a běžela rozsvítit. Celou dobu jsem instinktivně držela pupek.Nemohla jsem popadnout dech a dokonce jsem musela jít na WC na velkou :00: Jsem v 26.tt.
A když jsem to říkala mamce, tak mi řekla, že dítě může mít pak někde na těle "oheň" :€z€:, podle toho, kde jsem se ho jako přes stěnu břicha dotkla...
Jak říkám, jsou to povídačky, ale stejně mě to teď trochu straší...
Co vy si o tom myslíte? Že je to nesmysl... :$$:

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj taky jsem o tom slyšela,že může mít miminko oheň,když se leknutím dotkneš bříška..Náš kluk žádný oheň nemá a vzhledem k tomu,jak jsem se lekala často by musel být komplet ožehlý :? .Jediné co měl bylo poporodní znaménko na očním víčku,které mu postupně světlalo..Teď je mu 19 měsíců a už ho tam nemá :) . Neboj vše bude v pořádku :a:

ahoj, já tedy tuhle povídačku ani neznala :n: ale při prvním těhu jsem se opravdu hodně vylekala, když mě z ničeho nic kousnul na sídlišti kolem jdoucí jezevčík do lýtka - já se normálně psů docela bojím, takže fakt šok jak blázen :00: a malý tedy žádný problém neměl ;)

Ahoj já se leklav těhotenství a syn se narodil s hemangiomem na ručičce.Nevím jestli je to povídačka nebo ne, ale já na to věřím :)

Ahoj, já jsem ve 23tt spadla ze schodů, dopadla jsem na bok, hned jsem si dala ruce na břicho, jestli cejtím kluky. Lekla jsem se šíleně. No a kluci se narodili s ohněm oba. Oba ho měli na kořeni nosu a jeden ho má ještě dodnes (2,5 roku) zezadu na krku. To jsem ti moc nepomohla, co? :///: ;)

08.06.2012

je vidět, že mimi si to opravdu užívá a nejpíše se cítí bezpečně jako v bříšku. :€s€:

http://www.youtube.com/watch?v=OPSAgs-exfQ

10.05.2012

ahoj,
dnes jsem se konečně po 14-ti dnech dozvěděla, že dcerku přijali do školky. Mám velkou radost, ikdyž ze začátku jsem se na to chtěla vykašlat, protože jsem těhu a nechat jí doma. Ale změnila jsem názor a věřím, že jí bude školka ku prospěchu - snad začne komunikovat a bude více s dětmi. Přece jen s mimčem se v zimě moc venku nebudu moct pohybovat.
Ale teď nevím, co dál? Šli jste na nějakou konzultaci nebo vyplňovali jste nějaký dotazník, co dítě umí a co ne? Nebo jste tam šli až v září?
Jak to probíhalo ve Vaší školce?
děkuji

Kliknutím vložíte smajlíky:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

taky hezký způsob, ikdyž placený, ale to by mi taky nevadilo. Malá si bude zvykat až od září :( naostro. Ale naštěstí budu doma, horší to je pro ty, co už musí do práce. A nováčků tam bude celá třída, to bude hukot ;)

Ahojky:) nás taky přijali:) dostala jsem papír do banky k potvrzení k inkasu na stravné, to už jsem vyřídila, ať na to pak nezapomenu:)
Jinak budem mít 28.8. schůzku kde se dozvíme vše co je třeba, tak jsem zvědavá:) Malý taky do školky nemusel, budem mít v září doma 5ti měs. mimčo, ale myslím že mu školka jedině prospěje:)

In reply to by bardotka16

ano, taky si myslím, že ji to prospěje. Nejdříve jsem ji tam dát nechtěla, ale nakonec jsme k zápisu šli, pak jsme přemýšleli, že kdyžtak ji v srpnu odhlásíme. Ale rozhodli jsme se, že tam půjde. A kdyby bylo nejhůř, tak odhlásit ji můžu vždy.

děkuji holky - je fakt, že jak to čtu, tak každá školka to má jinak. Já to nakonec nevydržela a napsala ředitelce, jak máme postupovat dále.
Oproti vám teda nic extra. V srpnu bude na školce vyvěšen seznam do jaké třídy bude Emička chodit a my pak můžeme zajít za konkrétní učitelkou a s ní se pobavit co a jak a pořádně si to tam prohlédnout. Značku už bude mít nějakou přisouzenou.
Takže zatím si můžeme užít ještě pár měsíců a hlavně já se můžu sklidnit, protože jsem z toho nervozní jako bych měla do té školky nastoupit já :s:
:a:

In reply to by jitikw

Tak to má fakt každá školka jinak. :)
My ještě šli na slavnostní pasování předškolních dětí. Kde jsme vybírali značku a byla tam slavnost, pak v červenci na malování hrníčků, ze kterých pak budou ve školce pít, pak na malování triček, které pak nosili občas i do školky. Bylo to moc fajn. Prostě, aby si malá zvykla i na paní učitelku.
Dost zapojují i rodiče a já jsem za to moc ráda. Griluje se tam na zahradě, dokonce měli pro tatínky i pivečko. :s: samozřejmě až odpoledne.
Na den maminek dělali s tatínkama překvapení. Batikovali šatky...malá mi to teda vyslepičila hned jak vyšla s taťkou ze školky :s: a pak byla velká slavnost s karnevalem a měli nádherný vystoupení pro maminky a já zas :r: :s:
Teď zas bude ve školce den dětí se skákacím hradem, kde zas paní ředitelka zve i nově příchozí do školky. Tak nevím, proč to tak nedělají všude?
fakt jsem moc ráda, že máme tak rodinný přístup, když to občas čtu jak to chodí v jiných školkách

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko

Ovulační kalkulačka