Zuzka26

16.04.2012

Ahoj holky, kdyby jste mi některá uměla poradit, tak budu moc vděčná :)
Rodila jsem v květnu 2009,původně jsem si zvolila 3letý rodičák. Při rodičáku jsem začala studovat a ve školkách tady u nás většinou tříleťáky neberou, takže z těchto důvodů jsem si rodičák změnila na 4letý.
Před měsícem jsem byla za zaměstnavatelem se sepsanou žádostí o ten rok neplaceného volna.
Říkal mi, že to není problém a teď mi přišel papír,že se žádosti nevyhovuje. :O
Takže je to jasný-budu dávat výpověď. Nemám s tím žádnou zkušenost-vím,že jsou předlohy na netu,ale jak by ta výpověď měla vypadat? Jde mi o to,abych pak třeba v budoucnu nepřišla o podporu,jestli teda budu mít na ní po rodičáku nárok?

Fakt tápu,díky jestli někdo poradíte :k:

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahojda, já být tebou, tak výpověď nedávám? Čím ti to pomůže? Odstupné stejně nedostaneš a na pracáku nedostaneš také nic (díky tomu, že dáváš výpověď ty) Do 4-let dítě můžeš být doma, pokud jsi na 3 roky, po 3 letech sice nedostaneš ani halíř,ale stát za tebe platí soc. a zdr. pojištění. Takže bych šla za zaměstnavatelem a snažila se s ním rozumně domluvit. Odstupné ti dát nemusí, stačí když ty nastoupíš do práce, on ti nabídne jinou pozici, ty ji nepřijmeš a máš padáka bez odstupného. Bohužel s tím odstupným to už není tak jednoduché - musel by tě vyrazit za nadbytečnost nebo zrušení tvého místa,ale to neudělá, šel by proti sobě.

In reply to by SmallK

Já to musím nějak řešit,nemůžu to jen tak nechat běžet,protože pokud teď v práci nenastoupím,tak mě vyrazí sám a ještě dostanu porušení pracovní kázně :(
Takže půjdu pro radu na pracák a když tak holt budu muset za šéfem,i když pochybuju,že se s ním rozumně domluvím.
Rodičák mám na 4 roky,mně šlo o to,jak to teď právě řešit,protože za rok právě budu muset jít se zaregistrovat na pracák,tak abych teď něco nezvorala :00:

In reply to by Zuzka26

Počkej, když máš rodičák na 4 roky a ten ti bude končit až příští rok, proč by tě měl zaměstnavatel vyhazovat za porušení pracovní kázně? On ti musí držet TVÉ místo 3 roky,ale vyhodit tě může teprve až nastoupíš do zaměstnání, tzn. příští rok, tím pádem budeš mít nárok na podporu v nezaměstnanosti. Nějak tomu nerozumím, proč bys měla dávat výpověď nyní?

In reply to by SmallK

Dcerce budou teď v květnu 3 roky, a já protože jsem si rodičák zvolila na 4 roky,tak jsem šla za šéfem s žádostí,jestli by mi ten rok dal neplacené volno s tím,že samozřejmě počítám,že mi nemusí držet stejnou židli.Odkýval mi to,že mi to podepíše a pošle. A ejhle,poslal papír,že to zamítá.
Řeším to právě teď,protože kolegyni po 3 letech rodičáku za ním šla,jestli by na ní ten rok počkal. Bohužel to byla domluva jen "na hubu" a ona když nenastoupila v těch 3 letech dítěte,jak se má,tak jí poslal výpověď s porušením pracovní kázně. :(
Nerada bych dopadla jako ona.

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky