Petra2807

17.04.2013

Máme již delší dobu problém u syna (3 roky 4 měs). Jedná se o polykání jídla, když si vezmě do pusy větší kus, tak jakoby nebyl schopen ani né tak kousání, jako polknutí.

je to úplně normální,malá měla taky něco přes 3 roky kdy tohle začala dělat,jedla krásně všechno,zeleninu,ovoce,cokoli,pak z ničeho nic jí začala vadit slupka od rajčete...začala se dávit,málem se poblila...a už to šlo...došlo to tak daleko že přestala jíst všechno kromě jogurtu,měla strach že se začne zas dávit takže psychicky jí to nedovolilo sníst nic co má kousky,zhubla nám půl kila museli jsme k dr...samozřejmě to bylo psychikou,dostala nějaké prášky aby se rozjedla ale ani ty nepomáhaly,musela se prostě překonat,ale trvalo to dlouho,snad přes 2 měsíce...no a teď už má o kilo víc,jí krásně všechno,ale taky jsem byla na nervy když měla tohle období,taky jsem byla nervní u každého jídla...dr nám říkala že co jde rozmixovat,polívky a tak,aby se ten malý človíček dal dohromady,důležité je aby jedl,je jedno jaké konzistence...tak ať vás to brzo přejde,nemá cenu si s tím lámat hlavu,ono to samo přejde..

In reply to by verča 2

Ano, stejně tak je to i u nás a já jsem už na netu hledala nemoci polykání a nechtěj vědět, kam až jsem se dostala :D Každopádně si myslím, že píšeš přesně to, co má i náš malý, také si myslím, že u nás hraje roli psychika, jak se ho furt ptám, zda ten kus nebyl veliký, zda kouše pořádně, furt kolem dokola a on už asi chudák, taky sám neví co je dobře a co ne a já jsem z toho o to více na nervy.

In reply to by Petra2807

pokud se mu stalo že se dávil nebo jídlem dusil tak si myslím že to bude největší problém,má prostě strach že se to zase stane,takže bych jen radila nechat tomu volný průběh,a jídlo co nejmenší kousky,a klidně i mixovat a netlačit na něj,já jsem taky na malou byla sem tam hnusná,neuvědomovala jsem si že to nedělá naschvál,ale pak dr řekla že to chce klid že to má v hlavě,tak jsme polívky mixovaly a co snědla snědla,a jedla i klidně ty 3 jogurty denně,jen aby něco snědla a nehubla dál,aby potom neskončila v nemocnici a samo se to nějak upravilo,i to rajče jí ze kterého se málem poblila...

Ahoj, u nás to taky malá takhle plive.. Už jí budou 4, ale občas se jí to stává. Musí jíst pomalu. Jinak máme ráno problém i s čištěním zubů, to se jí zvedá žaludek dost.. Snad to přejde, nebo se s tím alespoň naučí dětičky pracovat :a: :a:

29.11.2012

Tak už i ten náš "malý" špunt se od zítřejšího dne bude hlásit mezi 3. leťáky :D Včera proběhla 3.letá prohlídka, měří 108 cm, váží 18,5 kg, hlava 53 cm.

božínku, ani se mi nechce věřit, že už jsou Filípkovi tři roky!!! Je to teda frája, když takhle všechno zmáknul na jedničku :one: , šikula a pořádnej chlapík - s váhou by strčil do kapsy i našeho Šimíka :s: , o Máťovi ani nemluvim, to by pro něj bylo jen chrastítko :s:
Ať školku zvládne v pohodě a ty taky ;) , pro nás jsou tyhle věci horší než pro ty prťata :s:
A co ty? Půjdeš do práce?

In reply to by Kajula

Káji ahojjj :) ano, je tomu přesně tak jak říkáš, to budou zase nervy, sama nedokáži předpovědět, jak to bude s našim dítkem probíhat. Ale vlastně ti tím odpovím na druhou otázku, podepsala jsem dohodu, schrábla peníze a zůstanu s malým v tom nejhorším školkovým období doma(tedy on ve školce, ale kdyby byl nemocen, tak bez stresu o práci). Vlastně mi to, zatím, vychází dle plánu. To, co jsem získala z firmy mi pokreje dost nákladů :one:

28.11.2012

Prosím o radu ohledně dohody o ukončení poměru po RD. Včera jsem ho měla podepsat, ale tak jsem neučinila. Teď by mne zajímalo, jaká je praxe, pro výpočet odstupného po RD.

Nejsem sice účetní,ale myslím že by jsi měla nastoupit alespoň na pár dnů do práce a pak ji až ukončit jinak bys měla strašně malou podporu nějakých 2,tis,Kč,já šla po RD na necelý měsíc do práce a pak se mi podpora počítala s výplaty tak to šlo.Ale na odstupné máš myslím nárok ve výši 3.měs.platů,zkus si ještě třeba zavolat na pracák tam ti řeknou jak to je.

In reply to by berunka78

Já už jsem si to vyřídila, pracák ani inspekt. práce mi neřekli nic více než to, co jsem věděla. Naopak mi řekli, že mám zmáklé paragrafy na 1. Já na UP nejdu. NEMÁM TAM NA TO NERVY. Dostala jsem z nich nakonec platy 4 a jdu si podepsat dohodu :D Ale tedy, stálo mě to hodně nervů, úsilí a práce :(

22.10.2012

Maminky, chtěla bych se jen ze zvědavosti zeptat, jak dávají Vaše děcka dohromady věty, které obsahují NE ... U nás to vypadá takto: Táta pápá ne? Auto bebí ještě ne atd.
Za měsíc nám budou 3 roky.

Děkuji za komentáře, rozhodně to neberte jako srovnávání dětí, ale spíše mé zjištění, jak to u stejně starých dětí vlastně vypadá. Potřebovala jsem spíše zjištění mluvy dětí než svou sklatbu věty jakožto dospělého :s:

dceři bude za měsíc 2,5 a místo ne říká není,takže když se jí např zeptám jestli nechce čurat,řekne není :s:

Malýmu jsou dva roky a 7 měsíců, používá zápor, slovosled, časuje, skloňuje správně, jen v angličtině používá český slovosled (děti jsou bilingviní, mluví dvěma a rozumí třemi jazyky).

25.09.2012

Holky, jsem na Vážkách... chtěla bych malému před nástupem do školky (prosinec), pořídit něco dobrého na imunitu. Zkrátka taková zimní prevence.

14.08.2012

Potřebuji radu. Malému je 32 měsíců a poslední týden je to katastrofa, co se nočního spaní týče, kdyby spal tak dobré, ale on si zkrátka do té postele nevleze.

Ahoj, Petík má měsíců 33, a je posledních pár měsíců hrozně citlivý právě před spaním. Např. byli jsme u švagrové, nejstarší bratránek ho trochu provokoval, ze srandy bral hračky atd, (je mu 16). Do večera v poho, občas ho zmínil, že ho Vítek zlobil. Ale večer začal brečet, že se ho bojí, co když přijde za ním, a úplně se rozhodil. A to teď máme každý večer, bojí se souseda, protože si do něj párkrát rypnul, že nemá nožičky, když ho musím pořád nosit. A zase večer, klasika, mamko, já se bojím. Taky mi začal brečet, že se bojí bubáků a strašidel. Já ho tím nikdy nějak nestrašila, nevím, odkud to je. Ale usíná vedle mě ve své posteli a přece než usne, tak si kontroluje, jestli spím, chytá mě za ruku (to nikdy předtím nedělal). Takže myslím, že je to období, jsme stejně staří, Petik takhle blbne už asi 3 měsíce. Docela mu pomáhá, když zmíním všechny věci, které ho hlídájí. Já, taťka, ptáček vedle v pokoji, auto, co si dal na poličku. Nebo třeba jdeme spolu večer zamknout hlavní dveře a já mu říkám, že takhle se k nám nikdo cizí nedostane. Zkus tohle, jinak neporadím, já ho ještě nenaučila usínat samotného.pa :a:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Mám pocit, že to možná začalo dnem, kdy náš šílený soused kolem 21. hod začal něco přibíjet do zdi. To mě malý volal do pokojíku, že tam pán dělá bum, od té doby, poslouchá, kde kdo s čím bouchne, což jsou nad námi neustále tchánovci, kteří nevezmou za kliku, ale rovnou bouchnou dveřma. Tak nevím, jak to z něho dostat. Každopádně ten soused má i šílenou manželku, pravidelně sedím ve 23. hod v posteli a čekám, až se jí tam domotá pračka a já mohu usnout...hrůůůza

In reply to by Petra2807

ahoj, naše měla také období, kdy se bála v posteli, protože sousedi dělali kravál nad námi, občas tam něco spadlo nebo bouchlo nebo často se vrtalo... já jsem to malé vysvětlila, že když si třeba ona hraje s balónem v pokoji, že oni to také slyší, že taky dělá rámus nebo když taťka vrtá, že to nad námi také slyší jako ona slyší je. Pořád dokola jsem jí to vysvětlovala, že to se toho nemusí bát, že doma jak něco dělá taťka se také nebojí a zabralo to. Hodně o tom mluv, že je to běžná věc, že se nic neděje... Jestli to je důvod toho strachu, tak to určitě přejde. A v tom období jsem jí i říkala, že má v postýlce hračky a ty jí ochrání, že tam není sama, měla i světýlko v zásuvce, aby neměla úplnou tmu v pokojíčku a nezavíráme dveře. Tak něco vyzkoušej, třeba to zabere.

In reply to by ssiissiinnkkaa

odmítá mít malé světýlko, musí mít rozsvícené jen to veliké a stejně nejde do postele, já bych ho tam musela přivázat :( S těma hračkama jsem taky zkoušela, ale zkusím i to s tím vysvětlováním, zatím ti děkuji, přeci už je rozumný, aby tyto věci už trošku pochopil. Zatím děkuji

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Já mu to o tom pánovi taky řekla a on se teď bojí pána, že pán a furt dokola a do toho byl s manželem v krámě pro zmrzku a tam je čínský prodavač, malý ho zná a on mu vždy něco dá zadarmo, ale prodavač se na něj jednou zamračil (nenechá si malý vysvětlit, že on tak zkrátka vypadá) a od té doby se strašně všímá mimiky lidí a je to mazec, neustále jen vysvětluji, že to ten dotyčný tak nemyslí a že to neznamená, že by byl zlý...a o to více se musím hlídat i já, jak se tvářím, protože mě malý neustále napomíná :))

04.06.2012

Jen by mne zajímalo, zda Vám už přišlo vyúčtování vody. Letos nám přišel strašně veliký nedoplatek a zajímalo by mne proč.

ahojík, my bydlíme v baráčku, jsme 2 s malým dítětem a platíme zálohy 600 Kč měsíčně a vychází to tak akorát.. normálně se koupu já každý den, můj se každý den sprchuje, malá se sprchuje buďs mojim, nebo koupe se mnou.. splachujeme po každé potřebě, peru i 2x denně, máme myčku a i umývám nádobí ručně, min. 1 denně..

šest tisíc čtvrtletně???To snad ne :( Nám teda zálohy naopak snížili a to na 390 kč na 3 měsíce,tak jsem tam okamžitě volala a zálohy si zase zvedla na 600 aspoň :) Jelikož jsme napustili bazén a párkrát zalili zahradu :) je teda pravda,že platíme jen vodné,stočné ne,takže vlatsně půlkuz co vy a vzhledem k jímce vodou hooodně šetříme,ale i tak mi záloha 6000 kč na čtvrt roku přijde naprosto šílená :n: :n:

mě tak napadá,když vám zapisovali vodu nemohly se splést,nám se to stalo a omylem se přepsaly,pak nám peníze ještě vracely.Jinak my máme spotřebu mezi50-60m3.Vy si zapisujete na vodoměru spotřebu když chodí odečítat,je to pak lepší.Já bych jim tam určitě zavolala,oni to budou mít napsané odpočet z minula a ted. :a:

nám se to taky stalo a nas jeli sousedi vedle v baraku..a zjistili sme si to tak že přítel dal straž u vodomeru jestli se bude točit kolečko když mi nebude nic používat a točilo se a tak sme si zavolali servis a najednou byl klid..(ja teda nejdříve davala příčinu že se nam narodil prcek skoro každý den prat pleny a tak...ale pak se k sousedum nastehovali dalsí 3 členi rodiny a narust bzl fakt znat..mesíčne sem si opisovala stav vody) takže pak sme volali..takže si to zkuste taky opisovat zavolat si na vodarnu at Vám to přijedou okouknozt..

tak to mi holky řekněte, my tady asi živíme i sousedy, protože od ledna 2011 do ledna 2012 jsme protočili ve 4 dospěl. + 1 dítko téměř, se podržte, 600 m3

28.05.2012

Holky, zajímalo by mne, spíše u těch zkušených, jak jste to měli s maroděním po nástupu dítka do školky.

Tak já mám zkušenost kratičkou, malá vydržela ve školce 7 dní a už víc jak týden marodí, horečky, rýma, nakonec i ucho. Od kámošky malá vydržela 4 dny :00: Taky mám paragraf. :(

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

to zní skvěle a kam musím jít? V lékárně mi to asi neudělají :D Lze to užívat i jen jako předběžné opatření? Děkuji moc za info

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

já se spíše bojím, aby u takto malých dětí, které se ještě neumí samotné rozhodnout, co si mají obléci, tak aby to učitelky nepodceňovaly a když malý nastoupí v zimě a já mu dávám do bot 2 ponožky, mu třeba nedaly jen jedny atd., já si ho přeci jen ohlídám, ale to množství dětí v jedné třídě je takové, že je to až neuhlídatelné :(

25.04.2012

Holky, jsem stráááášně moc happy :D dnes jsem šla do školky odevzdat papíry ohledně přijetí malého a ředitelka mi řekla o měsíc dříve, že mi malého od 1.12.

moc gratuluju k přijetí do školky, vůbec se tvé radostí nedivím! :one:
To bude super, že bude Filípek mezi dětičkama, naučí se nový věci a vůbec společnost dětí pro něj bude fajn :dance: :one:

In reply to by Kajula

Káji, děkuji, je to zkrátka super...mě bylo celý den zle, jen při myšlence jít dát do školky ty papíry a čekat měsíc na vyjádření...fuj...pro mě to byla 2. maturita :D je to v Praze těžké se školkama, tak to považuji za zázrak :D Bylo by to těžko řešitelné i s prací a nakonec mám trošku klidu na duši...spadl mi ze srdce stráááášně veliký kámen :D všichni mě doma odrazují, že Fildu ještě nemám do školky dávat, že bude nemocný atd...ale já ho i tak nechci hned od začátku dávat na celý den, ale třeba jen na 4 hod, aby si zvykl...stejně se nebudu do práce vracet na HPP, ale jen na ČPP, chci mít malého furt pod dohledem a hlavně chci být s ním, ale i tak, vydělat něco málo peněz, ať se má zase o trošku lépe než teď :)))

blahopřeji, já dneska taky konečně dostala pořadové číslo a teď nás čeká týden čekání, až budou výsledky na Netu. Emičce se tam moc líbilo a odcházeli jsme s řevem :00:
Bohužel se mnou se ředitelka loučila s tím, že nic slíbit nemůžou.
Prý v tom teď mají guláš, protože se hodně dětí hlásilo na více školek, takže se prý sejdou ředitelky a budou vyřazovat ty, co mají více přihlášek (u nás na sídlišti jsou 4 školky) a nechá si je jen jedna školka - ostatní si je hned vyškrtnou, co je nejblíž a pak teprve si jednotlivé školky budou třídit podle svých kritérií...
No u mě si hned na přihlášku napsala, že jsme se jinde nehlásili, tak snad to bude naše +. Ale taky jsem zamlčela těhu :///:

Ty joooo :D já se to dozvím zítra, dcerka bude mít 3 právě 1.12. :-) ale nás spíš nevezmou, berou tady cca 55 dětí, přihlášených je asi 78...

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka