Hypermatka

30.06.2013

No potěš koště, tohle že má být to děťátko, co mi před pěti měsíci kopalo pod žebry? Tohle už přece není žádný miminko :n:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Milá ženo - když jsi tu pro rady, tak tumáš jednu: Cpi své názory jen tam, kde si o ně někdo řekne. :a:

Tak to musíte mít doma veselo :€s€: ,já si také přeju velikou rodinu,ale zatím se nám nedaří ani to druhé miminko :-(.Gratuluji k přijetí dcery na uměleckou školu.

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

už jsi trapná :s: asi se nudíš že musíš psát takový pí.... tak si taky udělej hodně dětí ne???jestli závidíš,někdo na to má a někdo ne.....hold je dobrá že stíhá děti a pc.... :kiss: :zadek:

30.05.2013

Vůbec se mi tomu nechce věřit, ale včera byly našemu nejnovějšímu přírůstku 4 měsíce. :O Absolutně nevím, kam se těch 120 dní podělo, protože já mám pocit, že ji doma máme snad měsíc?

Nazdar Hypermámo :a: taky si říkám, že ten čas neúprosně letí a děti rostou před očima :r: Miminečko už je nenávratně pryč-jak jsi psala a holky rostou do krásy a už je poznat jaká to bude povaha a do jaké míry to budou rarášci :///: Jinak z levého prsa jsem kojila první dcerku..pravé nechtěla--nerozkojila jsem. Ted druhá pije také více z levého..tam to totiž teče proudem a nemusí se namáhat :s: a z pravého je to takový boj. Tak jsem zvědavá jak dopadnu. No..ale už ted mám pravé prso menší než levé..prostě kus k pohledání :s: Ještě, že jsou vycpávky do podprsenky na kojení..v jedné mám jednu a v druhé 2-3 :s: Čekám kdy mi to kde vypadne...to by byl docela průser :00: :///:
Máš super jedlíkové děti...to naši malou musím přemlouvat u každého jídla...
Náušničky jdu kupovat do zlatnictví ;)
Mějte se a jinak máme taky k 7kilčům :a: ( 6,3kg ve 3měs. )

to zname npřijde mi jako že to bylo nedavno co jsem se bala porodu a už mam doma 10měs.chlapa se čtyřmi zubami a kojime taky z leveho o pravy neni zajem no nechapu :00: ,začina se stavět a co najde automaticky do pusy což neznam holky to nedělali }:)

ty jo, taková pohoda se čte hezky. 10 knedlíku??? to nesní ani můj manžel :s: . Je to kus ženský ne? Co se týč těch sklapovaček, tak na to si také u svojí dceři vzpomínám, bylo to roztomilé. A ještě ty miminka jak sebou škubou, když se jim něco líbi.
Co se týče toho letního počasí, tak to Ti řeknu rovnou. Léto už nebude, NIKDY :s:

Letí to šíleně..Přijde mi to nedávno co jsi rodila a vůbec nevim,kam se v tom časovém rozpětí ztratilo to moje těhotenství..Mám pocit že 14 dní zpět jsem našla // a to zítra začínáme 14tt,nehledě na to že nechápavě koukám na datum a říkám si půlka roku pomalu za námi a nepamatuju si skoro nic co se za tu dobu událo :00: :///: Jinak u nás je to taky jak na závodech jedlíků..Koupí se 10 rohlíků a pokud zaváháš tak nejíš,takže slova ,,dám si to později'' jsem ze slovníku úplně vypustila.. :///: Letní počasí tuším trvalo max.4 dny a hned ze zimy přešlo do podzimu,alespoň to tam tak vypadá :n: :///:

04.05.2013

Při rozebírání rozbitých hrnků na jiné diskuzi mě napadla otázka, jakou věc byste oplakaly, kdybyste o ni přišly, a její ztráta by vás opravdu bolela?

Já bych ořvala: snubák, modrý klobouček a modré šaty, v kterých jsem potkala manžela( dávno jsou v nenositelném stavu, ale prostě je nevyhodím, nikdy), červený overal, v kterém jsem krátce po narození vyfotila všechny naše děti, pár konkrétních fotek.

Brečela jsem, když mi ukradli peněženku s dvanácti tisíci. :00:

Kliknutím vložíte smajlíky:

Vždy když se jedu podívat za našima,ráda otevřu ve sklepě krabici se všemi mými věcmi z dětství : výkresy ze školky,ze školy,žákovské knížky,oblíbené hračky atd.. a určitě by mě mrzelo kdyby to skončilo někde v popelnici...Určitě bych ale oplakala mnohem víc věcí na které mám hezké vzpomínky a na kterých mi záleží,třeba náušničky,které jsem jako miminko dostala od prababičky a mám je uschované pro svá dítka,pokud se nám povede někdy holčička.. :s: A samozřejmě fotky..

já mám sentimentální vztah ke spoustě věcí titěrné finanční hodnoty. Když o nějakou z nich přijdu, obvykle mi to líto je, ale že bych ronila slzy, to si nepamatuju. Hodně záleží, při jaké příležitosti bych o tu kterou věc přišla. Třeba když vezmu ten rozbitý hrnek - nedávno jsem přišla o jeden "památeční", dcerka tehdy devítiměsíční ho shodila z kuchyňské linky - hrnečku mi bylo líto hodně, ale na druhé straně jsem ráda, že se malá ani její bráška neopařili horkým čajem, který v tom hrnku zrovna byl.

Brečet budu asi tak za rok, až se budeme stěhovat, to se budu muset zbavit spousty takových "památek", protože se mi to všechno nevejde, ani do stěhovacího auta ani do nového bytu :(

Obrečela bych smazané fotky syna (povedlo se mu smazat pouze jeden měsíc, zrovna druhé narozeniny a těžko jsem to rozdýchávala. Pak asi naše staré, ale dobré autíčko. Máme ho jako náhradní - pole, louky, les atd. Furt něco na něm měníme, jak je staré, ale nikdy se nerozbilo, nikde nás nenechalo a máme k němu citový vztah. Především já. Letos mělo jít na "skartaci":-) Ale ještě bude mít na 2 roky technickou, vydyndala jsem si jí a pak holt teda s těžkým srdcem koupíme jiné. Máme sice i druhé auto na cestování, je to nesrovnatelný komfort, ale prostě se s tím starým nedokážu rozloučit. Pak bych asi obrečela ztrátu dokumentace - třeba pokud lidé vyhoří a mají tam všechny dokumenty. :a:

nedávno mi syn rozbil květovanou dózu po prababičce. Dóza byla nádherná a více jak 100let stará. Je na střepy a i když jsem jí nevyhodila tak vím že to nikdo dohromady nedá. To jsem opravdu brečela hodně

04.05.2013

Je vůbec možné, že to tak rychle uteklo? :00:

Opravdu se hluboce klaním nad tím jak zvládáš tolik prcků :one:
Mi už měli 2.taky 3 měsíce a malej je báječnej...přes den hezky spinká a když se mu nechce zaručeně usne u zapnutého vysavače nebo v kočáře..tam je do minuty tuhej :s: A v noci chrníme od 21 tak do 5-6 a po jídle ještě pokračuje tak do 9, takže paráda :dance:
Je stále vysmátej..i když mu paní doktorka píchala 1.včeličku :///: a co toho nakecá??..pusu nezavře, hlavně když ho ráno šoupnu k tátovi do postele a dělám snídaní(myslím že mě tam pomlouvaj) :s:
Jinak už krásně drží hlavičku když ho mám na klíně..a chvíli neposedí..když ho mám naležato tak se pořád sápe do sedu..je to opravdu zlatíčko...všude říkám že jsem si hodnější miminko nemohla přát :h:
Je malej dotaz...teď jsme byli na prvním očku a spustil se mu pěknej kašel..rýmu už jsme jednou měli a stačily kapky a za 3 dny byla pryč tak jestli taky s tím kašlem nemám plašit?? a jestli popř.něco pro mimča na kašel je??..díky :€s€:
Mějte se kráásně :a:

Tvůj článek mě vždy pobaví ;) Nějak si u něho odpočinu a zjišťuji, že j normální, že ta moje tříleťačka začíná házet taky obličeje a rozhazovat rukama a mít na vše odpověď a nafukuje se taky jako bublina :? :00: :s: Někdy na ni koukám a říkám si..jsou jí tři nebo patnáct :///: :s: A někdy se v jejich odpovědích slyším :s: což je velmi naučné :s: :s: :s: No a to moje prtě bude mít za pár dní také 3měsíce a hrdelní projevy má už od narození...Někdy se až leknu, když ze spánku zamrčí :///: Je k sežrání a jsem zvědavá kolik váží a měří..je to taky dlouhán..a naposledy měla 5.6 kg. Tak mě zmátla tvoje váha..vážně se přehoupla teprve přes tři kila???? Měj se a klobouk dolů, že tak lehce zvládáš tolik drobotiny :a:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Už jsem kdesi psala, že moje děti mají společné jen to, že jsou to takový chechtadla a extroverti, jinak jsou úplně jiný, jiný charaktery, nadání, prostě všechno. :00: Jsem zvědavá, co se vyklube z toho nejmenšího (prozatím) andílka. :s:

27.03.2013

Ahoj! :a:
Občas se mi stane, že mi uteče nějaká skvělá akce či událost kousek za barákem, nebo nějaká, za kterou by se vyplatilo klidně i jet na delší výlet. Takže pokud budete mít nějaký tip na výlet, výstavu, představení, slavnost či cokoliv, podělte se s ostatními o tom kdy, kde, (za kolik) a jak jste byli spokojení, pokud už jste tam byli.

:a:

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahojky,když je teď ještě takhle hnusně,poraďte mi kam vyrazit s prckem (2roky) do nějakého zábavného centra...nejlíp Praha a okolí. Děkuju ;)

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

v Jizerkách mám ráda několik tras:
- z Bedřichova na Černou Nisu
- z Josefova Dolu na Vodopády Jedlové
- z Josefova Dolu na Protrženou Přehradu (dá se větším okruhem vzít zpátky přes ty vodopády Jedlové
a další, na který si honem nevzpomenu :D

17.03.2013

vlastně skoro už sedm. :)

Tééééda, krásně napsané, opravdu :) Ještě jednou moc blahopřeju k dcerunce, máš užasně šikovné dětičky. A to tvoje vaření obdivuju :one: , já si po porodu teď objednala obědy, vozí mi je domů, najíme se z toho já i starší dcerka, manžel stejně chce večer něco studenýho, chleba s něčím, takže aspoň nemusím vařit, ale po pravdě bych to asi zvládla

Moc hezky napsané....Jsi skvělá mamča ;) Nám miminko taky krásně roste a je zlatá...MILUJI, KDYŽ USÍNÁ A NA TVÁŘIČCE SE JÍ MIHNNE úsměv..a pak zase...takové ty spící :) Je to nádhera....Užívám si to i mezi tou kopou starostí a běhání kolem dětiček a domácnosti...Ale muž pomáhá..tak je to fajn. Malá sestřičku zbožňuje...akorát teď má plačící období..cokoliv jí vytknu...začne plakat..je lítostivá...Za svoje holky bych dýchala...a za toho mého jedinného chlapa taky :h: :h: :h: :h: :h: Jinak jsme byli také na 3leté prohlídce a sestřička kontrolovala malé sluch...pošeptala jí slovo a malá měla říct co říkala...A ta naše treperenda jí to říkala anglicky :s: Pes - dog....atd...byly s dr.vysmáté :///: Jo a odrecitovala celou básničku - Polámal se mraveneček :one: no prostě celá maminka...co si budeme vykládat :s: Měj se hezky :a: Ještě dotaz...zvládáš uvařit s takovou kopou dětí? A co je u vás oblíbené na stole? Inspiruji se :a:

In reply to by petulinkasarinka

Děkuju, snažím se být aspoň zpoloviny tak skvělá jako jsou jsou skvělí ti rarášci.

Vařím každý den (i když pravda, tak třikrát do měsíce se najíme někde venku, když jsem na nějakém rodinném výletě), někdy i dvě jídla, protože manžel česká jídla nejí :00: Vývar vařím dvakrát do týdne obrovský kotel( většinou přes noc- napustím kotel vodou, hodím tam kosti, maso a zeleninu a nechám to do rána probublávat), část používám jako polívku- jen přidám nějakou zavářku, těstoviny, kuskus..., z části dělám omáčky. Jinak naše děti jedí všechno, hlavně když je toho hodně :s:
Milujou pečený ryby- nejvíc makrely- je v nich málo kostí a jdou dobře vyndat- jen se solí, máslem a citronem, toho by se ujedly :s: Dneska dělám pro manžela rajskou omáčku z rajčat, slepičí maso( on ho rád), s rejží, fazolema a smaženýma plantainama, a zapečený těstoviny se slaninou, brokolicí a sýrem. Děti dostanou na vybranou, jestli budou jíst se mnou těstoviny nebo s taťkou rajsou. :) Péct dneska nebudu, protože je tu ještě dort ze včerejška. Pekla jsem dcerce k pátým narozeninám na její přání jahodovej a moc se povedl :hu:

Já mám takový citlivky snad všechny tři starší děti, ale každý jinak. Tu nejstaší rozpláče bezpráví :) A nemusí se týkat jí. Třeba příjdu do školy a ona tam pláče, že paní učitelka křičela na nějakou spolužačku za něco, co neudělala. A včera plakala, když udělala sestřičce přání k narozeninám a malej jí to roztrahal. To jsem ale málem brečela taky, jak mi jí bylo líto. Mladší je takový strašně náladová, dokáže se chechtat, brečet a zas se řehtat během minuty. Zaručeně jí rozbrečí věta- "Běž si uklidit pokoj." :s: A malýho rozbrečí, když někdo odejde z domu, aniž by se s ním důkladně rozloučil- a to třeba i kontrolor spotřeby vody. :s: Vždycky se pak zhroutí u dveří a strašně pláče. No prostě každej je jinej, a je úžasný vidět vyvíjení se těch osobností od malička. Jen si to všechno budu muset psát, protože to strašně rychle utíká a za chvíli z nich budou puberťáci...

:qu: tak to jsou skvělé zprávy. Máš doma partu šikulků,něco jako Čtyřlístek nebo jiní šikulové co jsou v týmu čtyři (žádní mě teď nenapadají :s: - dvakrát Bob a Bobek??)
Synek pobavil,jak jsi psala - je to chlap, oni prostě ty barvy vnímají jinak. Nechápou co je meruňková nebo lila :s: můj manžel zná jen asi osm barev a tím končí :00: :s:
Nedivím se ti že dojetím slzíš a chceš víc dětí - takové šikulky je radost mít doma :-) jen tak dál :one:

08.03.2013

Už jste taky slyšeli ty řeči, že druhý (třetí, čtvrtý...) porod už je brkačka, vše jde jako po másle a rozhodně je rychlejší než ten předešlý?

Nevěřte jim!

Celou dobu čekám na popis a skoro jsem ho prošvihla kvůli vlastnímu porodu :))) super :dance: Jo a ty játra :00: , se tu směju jak blbá :s:
Jinak můj porod - rupnutí vody, 12 hodin se nic nedělo a pak vyvolávání, takže tu bolest co popisuješ úplně chápu a mám ještě v živé paměti, jak se mi podlamovaly kolena... ale konec jsem měla neskutečný, o 0:20 jsem byla po pár hodinách nehorázných bolestí na 3, pak si moc nepamatuju, to byly 3 kontrakce, že jsem skoro odpadla a najednou pocit že dítě vypadne, lehla jsem na lůžko, zvonila na asistentku, ta že mě vyšetří, stihla si dát 1 rukavici a malá byla venku (v půl 1 :///: ) bez nástřihu a odřeninek, jako u tebe... uf, ale teda mě už 2 děti stačí ;) , ty jdeš do 5.????

28.01.2013

Právě jsem se vrátil z poradny :€p€: Pustili mě domů na vlastní žádost- mám pravidlené bolesti po 3-5ti minutách už někdy od čtyř od rána. Poprvý v životě mě neberou jen křížáky, ale i břicho.

21.01.2013

Navzdory prognozám gynekoložky na kontrole v minulém týdnu jsem neporodila. Poslíčky se mě teda leccos natrápily, ale výsledek žádnej.

17.01.2013

Proč to ty doktoři dělaj? Proč říkaj takový věci jako:"To ještě dneska budete zpátky a budeme rodit!" :?

Koukám že jsem na tom dost podobně...za poslední týden 4 kila nahoře až se dr.zhrozila a zítra jdu na nějaké další odběry jestli je vše v pořádku...nohy jak konve, ruce to samé v bledě-modrém :s: ...do termínu 15 dní...už abychom to měly za sebou :s:

Ty tu ještě strašíš??? :s: Když se ti nechce rodit, takk můžeš klidně počkat na mě :D mám termín v březnu

Ahoj ja rodila obe deti par dni pred terminem, takze chapu, ze cekani po terminu je des....(alespon pro me by byl...) Ja bych take rada mela van. stromek, jenze pred tydnem se nam odporoucel na zem, takze bylo vyreseno.....jesteze pod nim nebyly deti mel 2,5m.... Jinak vcera jsme byli u zapisu syn 38horecky, dcerka strevni viroza jde to z ni horem, dolem... Nastesti vse dopadlo bez nehody, u kluka to jistil nurofen.... Nebyt te jejich zeleno-sede barvy clovek by ani nepoznal, ze jim neco je...Ucitelka nam slavnostne rekla, ze je syn PRIPRAVEN! Tak bud take pripravena....Ten metrak na tobe neni vubec videt!!! Rodis v Krci vid? Ja tam chodila kl dr. Tumovi a ten me 14 pred porodem rikal, ze kazdym dnem..... Taky poznal prd, zato s klukem v Podoli rekla dr. pristi tyden se uz neuvidime a fakt jsem uz dalsi poradnu nestihla... Tak drzim pesti a preji rychlejsi porod!

In reply to by maccina

Ježišku, to máte doma veselo, snad budou brzy v pořádku.

Tak Tvůj kluk je šikovnej, není důvod pro odklad, ne? Třeba bude mít štěstí na klidnější spolužáky a nebudou ho svádět ke špatnostem jako ve školce.
Včera jsem v autobuse viděla, spíš slyšela chlapečka- upoutal mě tím, jak je velký, ale mluvil hůř než můj tříletý syn- měl snad všechny vady výslovnosti- šišlal, šlapal si na jazyk...
Fakt jsem úplně zírala. A dneska jsem šla vyzvednout dceru ze školky a ten chlapeček byl u nich ve třídě. Jak jsem stála mezi dveřma, tak přišel a říkal mi:"Mně uš je pet, včela šem byl u žápišu a vžali me, v žáží půjdu do štoly."

Tak jsem si říkala, že z něj budou mít radost...Nevím, někteří rodiče zařizujou odklad pro úplně zdravé děti, které jsou vyspělé a zralé na školní docházku a jiní tam pošlou kluka, kterýmu ani není rozumět. :?

Metrák na mně není až tak vidět hlavně kvůli tomu, že ho mám pod kalhotama, mám fakt šílený otoky, odhaduju tak patnáct kilo jen od kolen dolů :00: Fakt je to neuvěřitelný, vypadá to jak z nějaký učebnice záhadných nemocí. Ale tak aspoň to nechám po porodu v porodnici. A až teď doceňuju výhody těhotenství v zimě, v létě bych se styděla ukázat ty nohy v sukni nebo šatech... YBch tím leda děsila malý děti.

Slyšela jsi o tý paní, co má ten sekáč pod Albertem? Dneska jsem ji potkala, zavírá ho, od března ho bude mít jiná paní, protože týhle našli rakovinu prsu. Prej už má po operaci a vypadá to dobře.

Tak děkuju za přání, dřív nebo později se nakonec dočkám, jen jsem si téměř jistá, že před termínem to nebude a jestli mi v pondělí na poradně(v Krči) zase řekne, že už je to na spadnutí, tak se jí asi vysměju. :s:

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky