lachipie

11.04.2014

Ahoj všem, mohla bych se zeptat, kolik měly vaše dětičky v cca 22. týdnu? Náš malej měl ve 21+3 26cm a 421g. Není to nějak moc? Můžu nějak váhu mimča ovlivnit během těhu i já? Stravuju se docela zdravě, chodím plavat, ale mam strach, aby naše mrně nebylo na konci těhu nějaký moc veliký, abych ho vůbec porodila :s:. Doktorka to sice nijak nekomentovala, ale když jinde na diskuzích čtu, jak měli prckové ve 21-22. týdnu něco jenom kolem 300, tak mě zajímá, jestli náš malej není nějakej obřík :-D Díky moc a mějte krásný den :€s€:

Kliknutím vložíte smajlíky:
26.02.2014

Rosteme pěkně rychle :00: Pěkně se tam rozpíná to naše mrňátko :€s€:. Svlečený bříško jsem neměla odvahu sem dát, vypadá pořád spíš vyžraně, než těhotně. Ale myslím, že tahle fotečka mluví za vše. Přibrala jsem necelý tři kila, ale hodně se rozšířily boky a i obličej mam nějakej baculatější, to jsem neměla.

Žížalka 16.tt

Jani, no konečně. Ale musím říct, že jsi moc sebekritická. Jsi krásná těhotná maminka. Musíš to brát tak, že nosíš v sobě krásné zdravé miminko a to je to nejdůležitější. Jasně, že postava bude jiná. všechno se tvaruje pro miminko. Moc ti to sluší a podle mě je to holčička. :///: pěkný den.

03.02.2014

Ahoj všem, nemáte někdo zkušenost s registrací do Podolí a Motola? Do Podolí vím, že je to přes internet a vzhledem k tomu, že je tam nátřesk, mam strach, že se tam nedostanu. Stalo se vám někomu, že vás do Podolí už nevzali? Kam jste se nakonec registrovali a jak jste byli spokojení?

Co se týče Motola, píšou na stránkách, že to je osobně na pracovišti ultrazvukové diagnostiky. Kdo jste se ve 14+0 registroval do Motola, jak to probíhalo? Kolik tam tak čeká maminek na registraci? Nevím jestli to je jak do Podolí, když ještě měli registraci osobní, to se tam vysedávalo x hodin předem.

Děkuju moc všem za odpovědi a přeju hezký den :dance: :€s€:

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj, já rodila v Motole. Za me super. Saly jsou nové, všichni byli zlatí a registrace... Přišla jsem odpo, byla tam jediná, no stress! :-) akorát pak poradny na konci tehu byly na dlouho, tak zůstat co nejdyl u svého gynekologa. Ale za ty saly bez chyby to fakt stoji!! :dance:

In reply to by bacilka

jé děkuju moc, to se mi ulevilo :-). A mají tam klasickou hekárnu jako u Apolináře, kde manžel být se mnou nesmí, nebo může být manžel u mě celou dobu? Právě zvažujem, že když se mi nepodaří se zaregistrovat do Podolí, tak bysme jeli do Motola se registrovat.

In reply to by lachipie

Ahoj, je to tam tak, ze když prijedes s rozbehlym porodem, jdete rovnou na sál. Jste celou dobu spolu, hodinu po porodu s miminkem sami tři na sále, pak ještě hodinu bez miminka. Když dorazis bez rozebehleho porodu, např. praskla voda bez kontrakci, tak jdeš na cekatelsky pokoj, kam muž nesmí, ale můžete se sejít v takové predsince a odtud nás nikdo nevykazoval. Za me byl Motol fakt jednička a příště znova tam:-) . p. S. Omlouvam se za chyby, ale mám tu nějaký slovník, který mění slova a nejde mi to zatím vypnout:-( jo a kdybys chtěla, pošli do osobky mail, poslu Ti fotky salu, kde jsem ted v srpnu rodila já:-)

13.10.2013

Ahoj všem, absolvoval jste někdo vyšetření na reprodukční imunologii? Jak to probíhalo, na co všechno se ptali? Abych věděla co si mam zjistit třeba od rodičů... U koho jste byli? A případně pokud se zjistil nějaký problém, vyléčili, dali doporučení pro CAR a vyšlo to pak? Děkuju moc všem a přeju vysněné // čárky :a:

Ahoj,
my jsme s manželem vyšetření absolvovali minulý rok v listopadu (poprvé). Byli jsme v Podolí, kde mě vzali krev a manžel dal vzorek spermoušů. Pak byl pohovor s dr. kde se vyptávali na vše možné, nemoci v rodině, úrazy, zda bereme nějaké léky, zda byla nějaká operace atd...ale nemuseli jsme na to být nijak připravení.
Zjistilo se ,že mám mírně pozitivní buněčnou imunitu a byl mi nasazen prednison 5mg/denně a kondom styk. Na začátku dubna jsme byli na další kontrole, kde se bohužel zjistilo, že se hodnoty o dost zhoršily, když jsem se ptala jak je to možné, že vše dodržujeme 100% tak mi dr. řekl, že prostě někomu to může trvat déle než se hodnoty vrátí do normálu. V srpnu jsme absolvovali opět kontrolu a já mám již vše v mezích normy a manža malinko zhoršené spermio, ale nic závažného. Dostali jsme povolení se v době ovu snažílkovat ale mimo ovu musíme stále dodržovat kondom styk a já stále zobu prednison, ale už jen půlku (2,5mg). Teď za sebou máme teprve první cyklus snažílkování takže zatím žádný výsledek (čekám na ms) Jinak už se celkově snažíme skoro 3 roky, a ještě jsem nebyla ani jednou těhotná :-( Co Vy?Jak to máte?

In reply to by klarriska

Ahoj, díky za odpověď. My jsme objednaní do Immunie. Taky se snažíme tři roky, naším největším "úspěchem" je biochemické těhotenství před dvěma lety. V den ms mi tehdy vyšly //, ale radovala jsem se z nich pár dní, ms nezklamala a přišla a potom byly // čárky v trapu :-(. Ani jsem nestihla dojít na potvrzení k doktorovi. Už jsme po prvním neúspěšném IVF takže doufáme, že se nějaký řešitelný problém najde, abychom se konečně dočkali miminka. Takže nás teď čeká ta imunologie a genetika. Ale překvapilo mě, že do Immunie jim nevadilo, že jsem necelý měsíc po IVF, zatímco když jsme zkoušeli v Plzni nějakou kliniku, tak nám tvrdili, že musíme min. dva cykly počkat, že se tělo musí od hormonů vyčistit. Jak jste to měli vy? Byli jste na IVF už nebo ještě ne? Držím palce, ať se dočkáš (dočkáme) obě brzy miminka.

In reply to by lachipie

Ahoj,
my jsme zatím na IVF nebyli. Jsem domluvená se svým dr. že uvidíme zda se do konce roku nepodaří a pak do toho půjdeme. Jinak já si osobně myslím, že při vyšetření imunity hormony z IVF moc nehrají roli. Imunita hormony být ovlivněná nemůže, takže si myslím, že nemusíš mít obavy. Já stále doufám, že u nás to všechno způsobila právě ta imunita a mělo smysl se 9 měsíců léčit bez jakéhokoliv snažení a že se snad brzy zadaří. Moc bych si to přála a samozřejmě i Tobě bych to přála a všem snažilkám, které mají problémy...je to smutné a vyčerpávající!
Ještě mi přišli na štítnou žlázu, takže v tom mohl být taky zakopaný pes, dr mi říkala, že to s tím může dost souviset, tak na to beru taky léky, tak se uvidí, jak to vše dopadne ;-)
Opravdu, tě chci ale přesvědčit o tom, že ta imunologie smysl má, hodně jsem si o tom přečetla, a věřím v to!Tak se ničeho neboj, vše bude dobré, a konečně se třeba najde i nějaká příčina Vašich neúspěchů ;-)

22.08.2013

Ahoj všem, měla bych dotaz na Nosifol. Mám polycystické vaječníky a nízkou děložní sliznici. Máte někdo zkušenosti s Nosifolem?

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Jé tak to graguluju, my se snažíme asi rok a stále nic, taky jsem už uvažovala, že koupím nějaký podpůrný prostředek, rozhoduju se mezi Nosifolem a Fertility Blend, příští týden jdu k doktorce tak si nechám poradit..

Ahojte ja stim zkušenosti nemám ale rada je to dobrá taky jsem po IVF a ruznych hormonech tak to mužu vyzkoušet. Snžíme s euž 2 roky a taky jsme oby v pořádku a zázrak nikde :-( Jinak držím palečky..

Beruško, já ho občas beru (1-3 krabičky v kuse, pak pauza a pak zase, celkem už jsem určitě vypotřebovala minimálně 8 krabiček, tj 160 pytlíčků), jsme s manželem oba zdraví, a žádný zázrak je zatím nestal... :-(

08.03.2013

Ahoj všem, s manželem se snažíme o první miminko už 26 měsíců bez úspěchu. Máme za sebou jedno zamlklé těhu. Uvažujeme, že se obrátíme na CAR.

My máme po IVF z Gennetu krásná zdravá dvojčátka :girl: :cc): na 1.pokus a mohu na 100% doporučit :one: . Byli tam tak strašně příjemný a ochotný a bylo jedno, jestli to byl primář, sestřička, nebo uklízečka :s: :///: .

18.02.2013

Ahojky, ráda bych se na něco zeptala, zda máte některá zkušenosti s léčbou v lázních.

prosím tě, pokud ti lékař doporučí a předepíše lázně z důvodu, který píšeš, hradí ti aspoň část pojišťovna, nebo, je to celé na tobě, díky, kamarádce, která je po 2 operacích a 6 let se pokouší o mimi, řekli, že nemá nárok...

In reply to by petra.nn

To se divím, že by neměla nárok. Já mam komplexní lázně, takže platí všechno pojišťovna. Spíš bych změnila doktora, je blbost aby neměla nárok. Když jsem se na lázně ptala už dřív obvodní kvůli něčemu jinýmu, tak mi řekla, že to je hodně levná dovolená a že mi je nedá, ani příspěvkový. Gynekoložka zase bez problémů je napsala, jsem po druhé gynekologické operaci, (tu první mi dělali už před pár lety) snažíme se přes dva roky o první mimi, jednou potrat, jednou zamlklé těhu, řekla že je nárok na komplexní lázně a revizní z pojišťovny to prostě schválí, že se nemám obávat. Mrzí mě, že jí ty lázně nedali, 6 let, to je strašně dlouhá doba, to je mi moc líto, zkusila bych na jejím místě optat se někoho jiného.

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka