Reprodukční imunologie

13.10.2013

Ahoj všem, absolvoval jste někdo vyšetření na reprodukční imunologii? Jak to probíhalo, na co všechno se ptali? Abych věděla co si mam zjistit třeba od rodičů... U koho jste byli? A případně pokud se zjistil nějaký problém, vyléčili, dali doporučení pro CAR a vyšlo to pak? Děkuju moc všem a přeju vysněné // čárky :a:

Ahoj,
my jsme s manželem vyšetření absolvovali minulý rok v listopadu (poprvé). Byli jsme v Podolí, kde mě vzali krev a manžel dal vzorek spermoušů. Pak byl pohovor s dr. kde se vyptávali na vše možné, nemoci v rodině, úrazy, zda bereme nějaké léky, zda byla nějaká operace atd...ale nemuseli jsme na to být nijak připravení.
Zjistilo se ,že mám mírně pozitivní buněčnou imunitu a byl mi nasazen prednison 5mg/denně a kondom styk. Na začátku dubna jsme byli na další kontrole, kde se bohužel zjistilo, že se hodnoty o dost zhoršily, když jsem se ptala jak je to možné, že vše dodržujeme 100% tak mi dr. řekl, že prostě někomu to může trvat déle než se hodnoty vrátí do normálu. V srpnu jsme absolvovali opět kontrolu a já mám již vše v mezích normy a manža malinko zhoršené spermio, ale nic závažného. Dostali jsme povolení se v době ovu snažílkovat ale mimo ovu musíme stále dodržovat kondom styk a já stále zobu prednison, ale už jen půlku (2,5mg). Teď za sebou máme teprve první cyklus snažílkování takže zatím žádný výsledek (čekám na ms) Jinak už se celkově snažíme skoro 3 roky, a ještě jsem nebyla ani jednou těhotná :-( Co Vy?Jak to máte?

In reply to by klarriska

Ahoj, díky za odpověď. My jsme objednaní do Immunie. Taky se snažíme tři roky, naším největším "úspěchem" je biochemické těhotenství před dvěma lety. V den ms mi tehdy vyšly //, ale radovala jsem se z nich pár dní, ms nezklamala a přišla a potom byly // čárky v trapu :-(. Ani jsem nestihla dojít na potvrzení k doktorovi. Už jsme po prvním neúspěšném IVF takže doufáme, že se nějaký řešitelný problém najde, abychom se konečně dočkali miminka. Takže nás teď čeká ta imunologie a genetika. Ale překvapilo mě, že do Immunie jim nevadilo, že jsem necelý měsíc po IVF, zatímco když jsme zkoušeli v Plzni nějakou kliniku, tak nám tvrdili, že musíme min. dva cykly počkat, že se tělo musí od hormonů vyčistit. Jak jste to měli vy? Byli jste na IVF už nebo ještě ne? Držím palce, ať se dočkáš (dočkáme) obě brzy miminka.

In reply to by lachipie

Ahoj,
my jsme zatím na IVF nebyli. Jsem domluvená se svým dr. že uvidíme zda se do konce roku nepodaří a pak do toho půjdeme. Jinak já si osobně myslím, že při vyšetření imunity hormony z IVF moc nehrají roli. Imunita hormony být ovlivněná nemůže, takže si myslím, že nemusíš mít obavy. Já stále doufám, že u nás to všechno způsobila právě ta imunita a mělo smysl se 9 měsíců léčit bez jakéhokoliv snažení a že se snad brzy zadaří. Moc bych si to přála a samozřejmě i Tobě bych to přála a všem snažilkám, které mají problémy...je to smutné a vyčerpávající!
Ještě mi přišli na štítnou žlázu, takže v tom mohl být taky zakopaný pes, dr mi říkala, že to s tím může dost souviset, tak na to beru taky léky, tak se uvidí, jak to vše dopadne ;-)
Opravdu, tě chci ale přesvědčit o tom, že ta imunologie smysl má, hodně jsem si o tom přečetla, a věřím v to!Tak se ničeho neboj, vše bude dobré, a konečně se třeba najde i nějaká příčina Vašich neúspěchů ;-)

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko

Ovulační kalkulačka