Kaatkaa2233

11.02.2015

Dobrý den,

V létě jdeme s dětma do Rěcka a mladší bude mít tou dobou 10měsíců. Chci se zeptat, kupovala jste některá příkrmy v Řecku?

DĚkuji

Kliknutím vložíte smajlíky:

sestra zije v Recku a ano, normalne kupuji. Zalezi vsak, do jake lokality jedete, pokud tam neni vetsi obchod, tak vetsinou male kramky nevedou vyzivy. Jedine pak lekarna...

In reply to by Kaatkaa2233

jo,tak to je velké město,tam seženete ;) příkrmy tam měli,co jsem tak mrkala,ale náš už byl velikej,tak jsem to neřešila.V deseti měsících už bude toho moci hodně,takže bych byla v klidu.Nvíc doporučuji určitě jejich jogurty,ty jsou nejlepší,co jsem kdy jedla (s naším tady rádobyřeckým se nedají srovnat :)) a taky melouny,hroznové víno a ostatní ovoce najdeš na každém rohu ;)

29.11.2014

Holky mám doma 3m kloučka, který asi před 3 dny začal papat strašně málo. Je plně kojen. Jí tak max 5x denně i s nocí, a pije strašně krátce. Ani za boha se nechce přisát. Nevím jestli přibýva nebo ne, nemám váhu.
Mám to nějak řešit?

Kliknutím vložíte smajlíky:
20.08.2014

Holky, před třema týdny mi dělali hamiltnův hmat a "vyhrožovali" porodem, že to bude určitě před termínem. Že nález je už docela velký. Odešla mi i většina hlenové zátky.
Dnes jsem 40+3 a stále 2v1. Dnes další hamilton, a teď mi odešel malý kus hlenové zátky.
Budu já někdy rodit??? V pátek se prý rozhodne co se mnou, jestli neporodím. Nechci mít vyvolávaný porod. Jeden už jsem měla a bylo to peklo, tělo nebylo připraveno, ale praskla mi voda.

Kliknutím vložíte smajlíky:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

No ve středu mi už dělali druhýho hamiltna. Zítra zase kontrola, snad mi ho nebudou dělat potřetí!!!

12.08.2014

Ahoj holky, může zátěžový test oxytocinem vyvolat porod?
Jak jste to měli vy?

Kliknutím vložíte smajlíky:

Tak ten test mi nakonec dělali až dnes. Vyskočili mi kontrakce, ale jenom slabé do 60, což nic není. Dnes jsem 40+2.
Takže nevím co si o tom myslí Mudr. :D

Nevím jestli přímo vyvolat. Ale pokud máš už tělo na porod připravený a jen třeba sebemenší bolesti, tak se rozjede. Aspoň takhle to říkala porodní asistentka.:a:

06.08.2014

Ahoj holky, minulý týden, jsem měla tento nález. Dnes to nekontrolovali.
1/ měli jste podobný nález a za jak dlouho jste rodili?
2/ měli jste rychlý porod?
3/ mně už minulý týden řekli, že do dnešního dne porodím a nic, tak jsem zvědavá

Bude to můj druhý porod.

Kliknutím vložíte smajlíky:

Jsem dnes 39+0, otevřená na prst, délku čípku nevím. CS v průkajdě mám napsáno 6+ a dr. říkal, že je to dobré, že kdybych přenášela, tak s případným vyvoláním nebude problém :00: ale že mi úplně klidně může dneska prdnout voda. Takže asi tak no. Oni to podle mě neodhadnou moc přesně. Já jsem osobně ráda, že se tam aspoň něco málo chystá, u první dcery mi bylo touto dobou sděleno, že tam mám "zabetonováno" a přenášela jsem 10dní, pak mi udělali Hamiltona a pak se začalo teprve něco dít, ovšem dokud mi po 8mi hodinách pravidelných kontrakcí co 3minuty neprdli vodu, tak porod nepostupoval. Doufám, že tentokrát to půjde samo a aspoň trochu rychleji. Tobě přeji totéž :///: :a:

á to zas měla opačně. Týden před terminem na špičku prstu, čípek dlouhy, prý rozhodně do termínu neporodím. No a nakonec tři dny před termínem a porod sice bolestivější než první, ale rychlý :s: takže je to individuální.

byla jsem na tři prsty už měsíc před porodem .. furt starašili, že to bude každou chvíli... nakonec jsem si 4 den po termínu po předchozí domluvě dojela busem do porodnice... tam protrhli plodový obaly ... následoval klistýr, WC, sprcha a v 8:00 jsem šla dřepovat a pak už to šlo ... protrhávaly v 7 a Kačka byla v 9:54 na světě ...

01.08.2014

Holky je to sice můj druhý porod, ale stejně nevím :00: . Teď jsem byla na záchodě a když jsem se utřela, tak na papíře byl takový žlutý táhly hlen s příměsi staré hnědé krve. Ve středu mi totiž dělali hamiltnův hmat (aspoň myslím).
Omlouvám se za nechutné popisování, ale nevím zda to může být ono, nebo je to jenom výtok.
Na kontrole mi dr. říkal, že už je to vše krásně připravené, a prý do týdne porodím. Ale víte jak to chodí, spousta maminek i po takových výrocích doktorů přenášela.

Kliknutím vložíte smajlíky:

Tak jsem už jistá, že to hlenová zátka je. Teď odešla další.
Muhahaha, už se těším na prckaa, ale zároveň se i bojíím.

30.07.2014

Jak jste poznali, že Vám dr. dělal Hamiltnův hmat?

Kliknutím vložíte smajlíky:

myslím,že můj komentář už je zbytečný :s: protože přesně takhle co popisuješ jsem začala rodit já :00: :00: :00: Po Hamiltonu celodení silný špinění.Odchod hlenový zátky.Bolesti nepravidelný až i přestávali a po 10 hodinách nastoupily v plné síle :///: Od Hamiltona za 20hodin se malá narodila :h: :h: :s: :s:

No mně neřekl, že mi ho udělal. Ale příšerně to bolelo, a měla jsem silnou kontrakci. Je možné že ho dělal, ale přes tu bolest, jsem nevnímala přesně co. Jenom mi řekl, že můžu po tom špinit. Špiním docela dost, a ještě mně chytli záda (horká vana nepomohla) a furt mi tvrdne břicho. Tak mně napadlo, jestli to nebyl hamiltnův hmat.

30.07.2014

Ahoj holky,
jak dlouho jste byli otevřené na 2 prsty než jste porodili? Mně dnes dr řekl, že by to mohlo do týdne :///: . Kéž by!!!

Kliknutím vložíte smajlíky:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

tak já u prvního porodu byla zabetonovaná. Jenom mi praskla voda a nic se nedělo. Bylo to děsný!! rodila jsem 16 hodin v ukrutných kontrakcích, furt mně ládovali oxytocinem atd.
Tak teď se z toho těším, snad ten druhý porod bude lehčí.

In reply to by Ivettta

Chodila jsem taky skoro tři týdny otevřená na tři. Porod mi nakonec vyvolávali tím, že mi prdli v porodnici vodu. A pak to byl mazec, za dvě hodiny od žádné bolesti až k vytoužené dceři ;-)

In reply to by nevimnic

Už mě nebavilo, jak do mě jeden doktor za druhým valili, že porodím každou chvíli, jak je to nachystaný a ono furt nic :-). No ale aspoň měli pravdu v tom,že to bude fofr. Já jim totiž nevěřila a tak jsem se tomu vyvolání hrozně bránila. Nakonec fakt jen praskli vodu, žádná tabletka nic, že uvidíme co to udělá a taky jsme viděli :s:. Bylo to krásný, hezká tečka za rodící životní etapou. Třeba tě to čeká taky, to, že jsou porodní cesty nachystané je opravdu důležité.

27.07.2014

Holky, minulý dotaz jsem psala o tlaku na konečník a průjmu. A teď jsem se úplně zděsila. Mám v konečníku dva obrovské hemoroidy :r: .
Nikdy jsem to neměla.
Zmizeli vám po porodu?
Jsou jak palec na ruce. Hrozný :(

Kliknutím vložíte smajlíky:
27.07.2014

Ahoj holky, u prvního dítěte se mi zablokovali záda v bedeřní páteři cca 5 dní před porodem. Pochopila bych tlaky, bolesti atd, ale rovnou zablokování???

Měla jste to tak některá? Co vám pomohlo?

Břicho už mám dole asi týden, tvrdnutí, ms bolesti nepravidelné. Dnes v noci to byl děs, šíleně mně pálila i žáha.
I když se historie opakuji, stále mi nesedí ta souvislost s porodem.

Kliknutím vložíte smajlíky:

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky