paní Kateřina Behege

tipy, odkazy, zkušenosti, recepty, duchovno, hovno

diskuze pro nekonvenční ženy
diskuze pro nekonvenční ženy

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

a proto detoxikovat á stále detoxikovat. my si děláme vždycky srandu, že evoluce bude pokračovat tak, že přežijou populace s chlorelou a aloí :)

ženy, znáte někoho, něco... co by pomohlo člověku, který je už na dně z okolností, který mu přinesl život, nevím, jestli za to může snad nějaká karma, ale je to jedna rána za druhou, z vnějšku.

Zdravíme. Tak jak jste na tom. My už máme 6 zubů. Nikoška zatím chodí podél nábytku. Ještě si nesedne a když ho posadíme, hned zas někam leze :) Ze žbleptů vede halohalo, jako telefon a blejoblejo.

11 měsíců
11 měsíců
11 měsíců
11 měsíců
11 měsíců

Ahooooj, moc zdravíme. Je to šikulka :a: My máme jen 2 zoubky. Teď jsme se rozchodili za jednu ruku - už běhá jak čipera i po zahradě na trávníku, ale sám ještě ne. No takže musím běhat pořád s ním - už tak tři dny to doooost vyžaduje. Noci máme pořád příšerný moc se nevyspím. No a přes den už spíme jen po obědě cca 1,5 hodiny. Ví kde má nos, uši a pupík :). No a žvatlá tak všelijak - někdy máma, táta - ale ne moc jakoby cíleně, jen tak mezi řečí :). Jo jinak malej pořád na něco ukazuje a dost jasně dá najevo že to fakt musí vidět. Nějak rychle nám ty naše miminka rostou :00: .Jo a máme jednu hroznou vlastnost - jak zalezu do kuchyně tak peláší za mnou a řve a kňučí a visí mi u nohy - takže dopolední vaření je fakt o nervy, snad ho to brzy přejde. Jinak máme hodně malých kámošek - takže jak přijdou tak se s nima malej pořád pusinkuje a tulí - snad z toho vyroste :s: Zase se ozvěte, páá.

In reply to by Zorka

tak to je šikula :)mysi na běhání ještě počkáme.. Nikouš má svý takový zlobicí místa, že ví, kam leze, třeba shodit lampu, otvírat padací šupliky pod linkou, do koupelny, a tak taky moc neudělám. na nohy mi taky šplhá a chce zvedat koukat do kastrolů, brát do chňapky pokličku, míchat, má oblíbenou špachtli na pekáč. postýlku ani ohrádku neobývá, jen kyž jdu dolů pro něco a hned je zle :)

Maminy, omlouvám se, ale nestíhám s prďochem ty vaše dotazy ohledně zdraví, najděte si prosím kdyžtak někoho ve svým okolí, já sem koukat teď na zprávy asi delší dobu nebudu. To dítě je prdlý a práce se hromadí. Kdyžtak koukněte na web naturopatický poradny, tam by měl být seznam lidí a odkud jsou. Díky.

Kliknutím vložíte smajlíky:

tyjo to vidim poprvý,musej mít na to ty lidi vzdělání v oboru? když je tam kosmetička a masér?

Ahoj mamči. Ležím teď v posteli se zánětem prsu.. malýmu asi rostou nahoře zoubky, tak se na mlíko vybod a já sem z toho nemocná. Tak aspoň napišu, co je u ns novýho..

Ahoj, moc zdravíme, malej je pěkná kecka ukecaná, my tolik slov neumíme :€s€: . Jinak můj malej snědl půlku celého jablka i s jedním zubem - no až jsem čučela :). :a:

In reply to by paní Kateřina Behege

:) no ruce a nohy máme pořád hubený, včera na 10m prohlídce jsme měli 8,5 kg a 75 cm, ale máme takový bříško jako ti somálci když se napapká :), malej mi už tak přes měsíc jí krásně, je schopnej sníst skoro celou housku a dvě svačiny odpoledne a v noci má ještě mlíko nebo se budí a to ho aspoň uklidní - ale už spí líp - huf

Prodám po klukovi Snuza Go, v záruce,nedávno jsem dávala novou baterku, kupovaný v dubnu. Skvělá věc - pro spaní s miminkem v jedný posteli, na léto pro spaní v kočárku.

Kliknutím vložíte smajlíky:

In reply to by kocanda2009

no tenhle je právě na plínku,takže snímá kdekoliv,není potřeba žádné desky,na které musí dítě ležet ;) je suprový,máme ho taky ;) právě,že u nás v posteli a v kočárku ho oceňuju nejvíc :///:

In reply to by kocanda2009

no ono už to bylo i před třemi lety-jen ne tahle značka,to byl jen Respisense a byl pěkně drahý :( Teď už se dá sehnat pod dva tisíce,což je super a prakticky stejná cena jako za ten deskový ;)

Ahoj mamči, hledám někoho, kdo má děti tak 3 roky od sebe, jak to máte zorganizovaný - jestli dodržujete nějaký režim , jak vám děti pomáhají atd.. co všechno s dětma děláte a jestli máte nějaký pravidla co se vám osvědčily ;)my máme 8 měsíčního kluka a 3 a třičtvrtě roku starou holku, zezačátku mi hodně pomáhala, ale teď dělá samý blbosti, je šílená. I když se mej rádi, musim je pořád hlídat... režim nemáme skoro žádnej,furt někde lítáme, chci to trošku zlepšit.

Kliknutím vložíte smajlíky:

ahoj, tak já mám taky takto děti od sebe. Přece nemůžeš počítat s tím, že ti bude skoro 4 letá holka pomáhat. To musí chtít ona a ne jí nutit :-).
Malé byli necelé 3 měsíce když Ondra začal chodit do školky. Náš režim byl takový:
- v 6hodin se děti vzbudily
- v 7:25 jsme šli do školky
- potom jsem šla do krámu nebo jsem se šla s malou projít
- kolem 10hodiny jsem přišla domu, poklidila, uvařila (když bylo potřeba) a samozřejmě obstarávala malou
- v 12:20 jsem s ní vyrazila pro Ondru do školky. Když bylo hezky tak jsme šli na hřiště nebo do parku. Když pršelo tak jsme šli domu a v době kdy malá spala jsem se věnovala Ondrovi. Malá byla velice klidné miminko a tak jsem si s Ondrou mohla hrát a jí měla třeba v náruči a nebo položenou na dece vedle nás :-). Byla s námi v kontaktu a byla spokojená.
Když už byla malá starší a nespala 2x denně, tak jsme měli stanovený díky školce stejný režim a ona na něj byla zvyklá. Takže dopoledne po odvedení do školky venku, potom doma a odpoledne opět venku a nebo doma a domácí program..Režim malá tedy měla. Vždy v 18hodin koupání, jídlo a v 19hodin spát...
Ondra pomáhal a pomáhá. Rád připravoval věci na koupání a nebo když jsem ho poprosila tak přinesl plenku apod...Když byla malá už starší a sama seděla tak se s ní koupal ve vaničce. Moc se mu to líbilo a měl snahu malou umývat. Vesměs pomáhá i nyní, už je to ale velký kluk tak to není až tak zvláštní :-).
Samozřejmě byli i dny, kdy trucoval a pomáhat nechtěl a nebo při pomáhání dělal blbiny. Ale s tím musí člověk počítat. Vždyť jde o dítě ;)

In reply to by paní Kateřina Behege

to je jasný :-). Ondra když už byla Markétka taky starší tak pořád kolem ní kroužil a vymýšlel jak si sní bude hrát a tak. Buď ráda že si hraje s panenkami a nějak extra nekňourá a nevyžaduje tvou pozornost. Občas jí o pomoc popros. Určitě to chce dítě motivovat a ukázat, že je pomáhání správné a že jsi ráda. Ale očekávat to od dítěte denně nemůžeš :-)

Já takhle děti budu mít od sebe, s režimem už je to problém i s tím jedním dítětem, jsem zvědavá, co mamky poradí :a:

mamči, koupila jsem capáčky kožený - liliputi červený, velikost 6 - 12 měsíců, mýmu miminu nejsou, má velký tlapky..kdo by chtěl, pc 495, prodám za 400, k tomu daruju funglovky džíny na mimino vel. cca 6 m.. :)

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj, tak přidávám taky nějaké obrázky, jak nám ty torpéda pěkně rostou. Akorát jsme teď všichni trochu nemocní, i malej má svůj malej kašlíček.

foto 4 měsíce
foto 4 měsíce
foto 4 měsíce
foto 4 měsíce
foto 4 měsíce

Jestli se nepletu tak jsme si kdysi psali, že taky používáš šátek. Malej v něm ze začátku nechtěl být. Teď jsem 2x zkusila jiný úvaz a jsem v úžasu - dnes navečír byl skoro hodinu venku v šátku a byl tak spokojený - koukal a koukal a ani nedutal, mám fakt radost. Při vázání se vůůbec nevztekal. Snad nakonec šátek i užijeme, hlavně když bude malý protivka a nebude nic zabírat, ani to ležení na gauči :€s€: .

Ahoj, tak to se brzy uzdravte. Můj malej má teď rád když mu prdím do ručičky, do nožičky, do pupíčka, na krček, no všude :), pak se tomu strašně řechtá :s:

Zdravíme, tak jak se mají vaši prcci, my už oslavili 3 měsíce a Nikola už se hezky učí zlobit.

náš bobik má 3 měsíce:-)
náš bobik má 3 měsíce:-)
náš bobik má 3 měsíce:-)
náš bobik má 3 měsíce:-)

Jee vy šátkujete? Já si šátek taky pořídila, ale malej chce být pořád v pohybu, takže ho zatím moc nepoužíváme. Když ho uvazuju tak do mě mlátí pěstičkama a tak šíleně se vzteká, pak mi na tom příšerně dlouhém konci sedí pes a čučí na mě - no komedie :s: . Nakonec, když se mi úvaz povede, tak jsme oba totálně spocení, malej se vyřve a v šátku usne. Ale šátek povolí, tak se tam nějak divně schoulí. No a jakmile se vzbudí po cca 20 minutách tak chce s křikem zase rychle ven. Vázala jsem klokánka, takže příště chci zkusím kříž s kapsou uvnitř. Myslela jsem si,že by bylo dobré malého naučit na šátek, kdybychom někam vyrazili na výlet, že bude v šátku vzhůru a bude se mu tam líbit. Jinak moc krásně rostete :€s€: . Náš režim se prozatím přes den ustálil na tom, že kojíme každé 2,5 hod. a vždy půl hodinky před kojením odpadne a schrupne si.

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

To ti v tom šátku zůstane i vzhůru? já ho tam právě chci nosit většího a vzhůru třebas na nějakém tom výletě nebo v metru apod... Jinak my jsme přes den s papáním jak hodinky - každé 2,5 hodinky a vždy spinká jen tu půl hodinku před papáním. Nějak si to takhle rozvrhl sám. Někdy výýýjimečně usne na delší dobu v kočárku, ale musíme být v pohybu. :€s€:

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky