Píchání ve spodku 32tt

22.06.2014

Maminky,chtěla bych se zeptat, zda vás některou píchávalo ve spodku.Jsem 32tt a lékař mi na poslední kontrole řekl že mám zkrácený čípek 2,4 cm, mám klidový režim,nic nesmím dělat, prý ať vydržím do 36tt.Jenom nevím, zda je píchání běžné, tím jak miminko tlačí na spodek (malý má i větší hlavičku)nebo zda je to tím zkráceným čípkem. :O

Kliknutím vložíte smajlíky:

In reply to by IvanaB

tohle je z jedné int. poradny. Možná by tě to mohlo malinko přesvědčit, že opravdu nemusís ležet :D

Dobrý den, jsem v 32 tt a lékař mi zjistil zkrácený čípek 2,4cm a že hrozí předčasný porod, ale neotvírám se. Občas mě smýkne ve spodku, ale miminko má prý větší hlavičku, může to být i tím? Jaká vlastně má být skutečná velikost čípku? Doporučil mi klidový režim, znamená to, že musím vyloženě jen ležet?můžu si nohy pokládat na skákací balon a pánev podsazovat polštářky?Pokud ano na jakou dobu? na kontrolu mám jít za 3 týdny. je bežné že má miminko ve 32tt váhový odhad 1937g?Předem děkuji za odpověď.

odpověď
Dobrý den,tabulkové hodnoty měření hrdla jsou známé do 30.týdne - 25 mm a více.Ve vyšších týdnech žádné neexistují,čípek se zkracuje u každého individuálně. Takže není možné říci,že když je čípek 24 mm ve 32.týdnu ,že je na tomto podkladě hrozí předčasný porod, resp.neexistuje žádná možnost,jak takové riziko posoudit. Klidový režim nemá jak porodu zabránit.

já měla ve 30tt čípek 1cm a malou jsem v pohodě donosila do termínu, Dr. rádi strašej a nařídí klidový režim a pak často těhulky přenášej :-)

Já jsem kvůli rtomu ležela v Podolí 5 dní - předčasná porodní činnost a říkali mi, že do termínu nemůžu vydržet - po propuštění jsem sice byla doma, ale rozhodně jsem doma neležela :D a malá je krásně v termínu :-)

Takže hlavně klid a ano to píchání jsem měla cca od 25tt :a:

In reply to by gabula

já jsem důvěřovala svýmu instinktu, který mi říkal, že malou prostě donosím. Předtím jsem bohužel o dvě miminka přišla a malou mám z umělého oplodnění a když jsem zjistila, že jsem potřetí těhule najednou jsem měla pocit, že tohle těhotenství už bude OK. Neumím to vysvětlit, ale prostě jsem ten pocit měla.
Bohužel mám s Dr. špatné zkušenosti v okolí - všichni rádi strašej co jsem se ptala těhulek okolo, tak mi neustále říkali, jak jim jednou říká tohle a tohle apod.

Já v Podolí ležela 5 dní a všechny jsme si vyslechly že porodíme určitě dřív a všechny jsme vydržely do termínu :a:

Já měla přesně to samé, skoro měsíc klidovej režim, zastavování v nemocnici a teď nevím jak toho prďolu vyhnat ven :s: Šetři se a bude to ok :one:

Ahoj,mě tam také pořád píchalo,měla jsem nařízený klidový režim a přenášela jsem.Prostě je miminko hlavičkou dole a tlačí ti tam.Já měla i bolesti tipu jakoby tahala za spodek a měla by vypadnout :s: Bud v klidu nic netahej hodně odpočívej a uvidíš že bude vše v pořádku.

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky