Zorka

25.10.2015

Ahoj holky, už dlouho jsem tu nebyla, neb jsem začala na rodičáku pracovat na ŽL. Ale mám problém můj mladší syn 3,5 let byl do 3 let na kluka relativně hodnej - poslouchal, nikoho nikdy nebil. Změnu chování připisuju nástupu od září do školky a má teď 10ti měsíčního bráchu. Holky poraďte mi prosím jak na něj, teď už jsem měla takovou depresi že se mi chtělo jen brečet že nevím co s ním aby se takto nechoval. Takže: je hrozně hlučnej což byl i dříve pořád musí křičet, kvičet, vydávat jakékoliv zvuky. Do toho přestal poslouchat - vedu skoro celej den monolog, ani mi nechce odpovídat.

vzhledem k věku, nástupu do školky a narození mladšího sourozence se není čemu divit, tvoje dítko není tímhle chováním výjimečné, nejsi první ani poslední maminka, která s tím bojuje a neví si rady. Musíš, stejně jako my všechny, metodou pokus omyl zjistit, co zrovna na to tvoje dítě platí, a neboj, až na to přijdeš, dítko si vymyslí jiný způsob, jak tě dohánět k šílenství :)

Základem je určitě důslednost (teoreticky to vím, ale praktická realizace poněkud pokulhává). Hodně pomáhá umožnit dítku, aby bylo aspoň v některých situacích "pánem svého osudu" - zapojit ho do domácích prací, nechat ho vybírat si, co si vezme ráno na sebe, co se bude vařit k obědu, kam se půjde v rámci dopolední procházky, jakou pohádku budeme číst před spaním apod. Tresty, zákazy, okřikování ... tím si zaděláváš na boj, kdo z koho, někdy to třeba zabere ale z dlouhodobého hlediska se mi tyhle výchovné strategie na momentálně pětiletém synkovi neosvědčily a na tříletou dcerku mají obdobně mizivou úspěšnost.

Na synka dost pomáhá počítání do tří (ale třeba dcerku to nechává absolutně chladnou). Na vztekání v obchodě, hlasitý křik, hysterické záchvaty se mi u obou osvědčilo ukázat jim, jak "divně" jejich chování působí na ostatní. Prostě jsem se jednou dvakrát začala vztekat úplně stejně jako oni, ve vteřině jejich vztek vystřídal údiv nad tím, co že to ta maminka dělá. Na hlasitos je dobré nepřekřikovat je, moje děti absolutně nesnášejí, když na ně místo zvýšeného hlasu začnu šeptat. Tak nějak zjednodušeně řečeno, je dobrý žádoucí chování odměnit pozorností a nežádoucí chování ignorovat. Když to vydržíš dostatečně dlouho a budeš v tom důsledná, pochopí, jak se mají chovat aby dosáhly toho, co chtějí...

Ahoj,

mám 3,5 letou dcerku. Celý její život je velmi živá, temperamentní, hlučná, tvrdohlavá. Vztek je momentálně na denním pořádku, stále vymýšlí něco, čím by nás terorizovala. Jakmile po ní něco chceme, nebo něco nepovolíme přesně podle ní, začne brutální teror (ječení, křik, nepříjemný odsekávání, prskání, vyplazování jazyka atp...). Často i brečí, je lítostivá, ale je evidentní že potřebuje pozornost (ač tu negativní). Má starší sestru, která je předškolačka a má trochu potíže s mluvením a možná ač nechci, dávám víc pozornosti jí, protože tahle druhá je dost ve všem napřed, tak automaticky chci pomoci té starší. I když správně bych to měla dělit spravedlivě, což se snažím, ale znáte to...

No, já nevím co poradit, jelikož každý dítě asi reaguje na něco jinýho a i výchovná metoda může být jiná u vás. Mně se hodně osvědčilo s ní hodně mluvit, vysvětlovat, v klidu a bez manipulace a podmiňování. Třeba musím třikrát zopakovat, že takhle to nejde a stále v klidu vysvětlovat proč a občas prohodím že doufám, že to pochopí, aby to pak už nebylo nepříjemný (ta komunikace). Dál děti beru hodně do přírody aby se vyblbly a snažím se vyhýbat supermrketům a místům kde hrozí nepochopení situace (nemůžeš mít všechno atd). Taky se snažím nabízet hodně činností se mnou (vaření, úklid - nějak zajímavě, tvoření a vždycky chvilku dělám tu věc s nima a pak řeknu že na chvilku můžou samy). Taky u nás hodně pomáhá, když jim dávám prostor pro samostatnost (sama jde do lednice a vezme máslo, najde nůž a namaže si chlebík), může si sama jít umýt ruce, ale když nechce, nabídnu pomocc (jo stává se že odmítne mýt si zapatlaný ruce a zasekne se, nebo rozbrečí, ale snažím se být důsledná a zase třeba dvakrát zopakuju proč si je musí umýt a že může sama nebo se mnou, ale pokud nepůjde zase to bude nepříjemný...). No, to je  asi tak všechno. Samozřejmě mám dny kdy se cítím blbě a pak jsem nepříjemná už sama od sebe a to je pak u nás teprve mazec - ze strany dcery i mojí. 

Myslím že 3,5 je fakt nějakej zasekávací věk. Ale zase první měla v tu dobu úplný rozkvět v moudrou veselou bytost, tak asi jak kdo :)

 

Hodně štěstí ...

In reply to by marienka

Ahoj děkuji, povolení samostatnosti už jsme nedávno taky zavedli - sám si chodit na záchod, ruce, odnášet si po sobě talíř, teď se musí oblíkat sám - nesmím mu ani říct jak to patří neb se hned zlobí :). Neustále opakuji co jak dělat. No musím se naučit dost ovládat abych zbytečně nekřičela když vím že to nikam nevede. 

 

Asi ti moc neporadím, ale když jsem četla tvuj příspěvek jako bych četla o mém malém, taky z ničehož nic se takhle chová.. piští neposlechne, odmlouvá, vím přesně co zažíváš a je to opravdu o nervy, a to já doma k tomu nemám druhé dítko.. mě pár maminek poradilo sednout si k němu do podřepu aby ti viděl do obličeje, chytit mu pevně ruce a dát mu je k tělu a důrazně ale opravdu důrazně, mu říct a ukázat na výrazu obličeje že se tohle nedělá že se na něj zlobíš.. podle mě nemá moc efekt když mě plácne ho plácnout taky a říct mu že se to nedělá, ale chápu že je to někdy o nervy a člověk se neudrží.. mě třeba teď začalo pomáhat že když mi zlobí, tak mu řeknu že jeslti mě bude takhle zlobit tak budu brečet a ani nemusím dělat nějaké divadýlko.. on nemá rád když někdo brečí tak se uklidní.. ale když je večer a je protivnej před spanim tak to kdybych měla krokodýlý slzy tak s nim to nehne :D.. budu ráda když tady někdo taky připíše nějakou radu.. podle mě má náš malý hrozně energie a musí jí ze sebe nějak dostat, protože když jsem venku, v dětském koutku prostě někde kde může běhat řádit, hrát si s dětma je zlatej, ale když by seděl v košíku v krámu nebo doma když je ošklivě, tak to je na ránu

In reply to by Andrej91

:) o energii mi radši ani nemluv, té máme taky přebytek, stále jen běhá sem a tam, chce se jen honit, skákat, hrát doma fotbal,.. se divím, že je ještě celej on i dům, dřív se sem tam usadil k pohádce, ale teď je to nadlidský úkon donutit ho dívat se . Čsto vzpomínám na maminku co tu před pár lety psala to samé jak celé dny brečí kvůli synovi jak se změnil, a já si říkala, to je super tohle se nás netýká, a ejhle,.... no škoda že si nepamatuji co jí maminky poradili, já vím že důležité vydržet, ale chci si aspoň ujasnit nějaký postoj k tomu jak v něktrých situacích zareagovat. :a: 

04.06.2015

Ahoj holky, tak mám s tím mým klukem hrozný trápení, před pár dny jsem si všimla, že se ráno vzbudil skoro s prázdnou plínou, přes den by nám taky vystačila jedna, už týden nám trošku papal mrkvičku a tu taky přestal chtít i kaši ani vodu či čajík, tak jsme byli u doktorky - no prej zavodňovat jakkoliv, jídlo tak neřešit hlavně pít.

tak jsme za 9 dnů přibrali 150g, no jde to pomalu ale jde :), no a vyfasovali jsme antibiotika zinnat nebo má od včerejška horečky a bečí a prý červeno v krku , horší je že tty atb hned vyzvracel i v leže i ve stoje hned to šlo celý ven, takže jsme pak měli druhý pokus dát to při jídle což poloviční dávku atb. pozřel, další dávka v noci to jsem zvědavá, on si pomalu ani čípek nenechá narvat do prdelky vsteklounek,... snad bude brzy OK, :a:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

:one: no vidíš ;) maso určitě preferuj před dašími druh zeleniny,pořád lepší zavést maso než další druh zeleniny,to můžete zkoušet pak :) jinak doporučuju po krůtě hovězí,to je důležité kvůli železu ;)

22.05.2015

Ahoj holky, dle naší doktorky to není hrůza, ale dle percentilového grafu mi to přijde hrozný, vůbec nevím co teď. Pomalounku rosteme i přibíráme, dnes jsme začali dávat zeleninku a nevím zda nedávat i trochu nutrilonu nebo večer kaši. Moc prosím poraďte.V podstatě se malej tváří spokojeně (krom toho že máme 14 dnů pořád zvýšenou teplotu). Začali jsme na váze 3520 a 50 cm.

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

:) ahoj tebe jsem dlouho neslyšela :), no zuby mě napadly, jen mi přišlo že je to divné aby mu ta teplotka haprovala dva týdny a dle doktorky to na růst nevypadá, ale taky si to často říkám že možná fakt ty zuby, často se snaží sníst si pomalu celou ruku. Jsem moc ráda za kojení, u prvního kluka jsem to nezvládla, u druhého jsem se 2x rozkojovala a jsem šťastná že doposud kojíme :a:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Ahoj, :) já vím že to dle tabulek nejde, ale jednou za čas se vše nějak nekupí a začne mě okolí šokovat nějakými čísly apod. a já začnu mít strach, že malej nemá dostatek všeho co bych mu mohla dát a začnu to řešit. :a: První syn Alexík ten vážil víc než nyní Maxík a přitom na něm šli žebra spočítat a nyní Maxík který má váhově mnohem míň vypadá hezky puclatě :).

U nás porodní váha 3500g a 51 cm, teď v 5 měsících 6550g a 65 cm, Dr říkala že je to v poho, že můžeme do 6 měsíců klíďo jen kojit :hu: jo a je to kluk. Ještě říkala že by se měla do půl roku zdvojnásobit porodní váha a tak nějak to vyjde, takže bych řekla že je to dobrý ;)

tak kazde dite je jine. Nas mudr se ridi zasadne podle vah rodicu. Me obe deti jsou hubene a dlouhe, nemaji po kom byt baculate. Uprimne, ted bych prestala resit vahu a resila 14 denni teploty.

21.05.2015

Ahoj holky, bude nám 5 měsíců a už 14 dnů malému hapruje teplota. Skoro každý den máme 37,3, včera neměl žádnou teplotu a dnes až 37,5. Může to být k zubům když už to trvá dva týdny? Samozřejmě se už v nejbližší době obrátím na dětskou doktorku, máme jít očkovat, ale asi očkování odložím a jen prokonzultuju tu teplotu. Jinak mu nic není.

ze zubu neni teplota 14 dni, urcite k mudr. Klido mocove cesty, tam sice byvaji vyssi teploty, ale klidne i to......nebo nejaky jiny bacil

Ahoj u nás byla asi 4X navečer taková slabá teplotka 37,5 max. a do týdne byl už zuban, ale v 8 měsících. Když to trvá tak dlouho nech ju pro jistotu prohlídnout. :a:

14.05.2015

Ahoj holky, malému je necelých 5 měsíců, většinou kaká každý den či obden, tentokrát už celé 4 dny nekakal. Je několik dnů ukňouraný, někdy dopoledne, někdy odpoledne, v noci spinká dobře. Těchto několik dnů máme i zvýšenou teplotku, ráno ne, odpoledne tak 37, večer 37,3. Myslíte si, že by to mohlo být k zoubkům, že by se mu tlačili? Na pohled to v pusince nejde poznat.

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Nejsem si jistá jestli na ty čípky neni potřeba recept od doktorky.Co teplota ok?

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

no jsme bez teploty většinou jen ráno pak to jen stoupá, zkusím po vyspání odpoledne změřit, výtěry z krku a zatím i moč je OK, bylo nám doporučeno koupit si jiný teploměr a to je vše, jsem zkoušela dnes do zadečku jiný a oba ukazovali 37,2

02.04.2015

Ahoj holky malej hodně trpěl na prdíky no a od dvou do tří měsíců to bylo super byl tak hoooodný. A teď je to zpátky. Musím říct, že po tříměsíční kontrole jsem změnila kojení. Kojila jsem z obou prsou, ale malej hooodně blinkal, i 8x po jednom kojení, ale jakž takž jsme přibírali.

ahoj... tak chce to hodně jlídat co jíš a vše nadýmavé vynechat a taky je hromada věcí, které třeba tebe nenadýmají, ale mimčo mohou.
na prdíky je dobré mimčo trochu rozhýbat před krmaním... párkrát zacvičit nožičkama a nebo ho dát na bříško a tím zároveň cvičí krk a záda. nám pomáhal fenykl, asi lžičku fenyklu zaliješ horkou vodou a nechách vylouhovat, pak zcedíš a buď lžičkou a nebo stříkačkou dáš malinko před pitím a měli jsme pokoj :-)

In reply to by renaatka

dávala jsem ho před pitím a asi od 3.týdene kdy nás to začlo trápit

ale já teda dávám odsátý mlíko z lahve, normálně pít nemůžeme, ale u dcery to šlo aspon přes kloboučky ze začátku a vím, že když se přešlo na moje z lahve bylo to s prdíkama lepší

24.03.2015

Ahoj holky, zítra nám jsou tři měsíce. Od narození jsme dudlík chtěli jen někdy při usínání. CCa před 10 dny objevil prstíky a cpe je do pusinky a i tak usíná a dudlíka už odmítá úplně. Zkoušela jsem dát rukavičku, ale je věčně mokrá a malej se hrozně rozčiluje a brečí. Mám to řešit nebo nechat osudu? Už jsem zkoušela tři druhy dudlíků, ještě zkusím tu obyč. kytičku, ale pak fakt nevím co s tím.

16.03.2015

Ahoj holky, dva dny jsme měli teplotu, máme rýmu, trošku kašlem, od soboty jsme pořádně osypaní. Včera jsem si všimla že má takový ten malinový jazyk. Dnes jsme byli u doktorky a tvářila se, že to nic není. Já jí, ale zapomněla říct o tom jazyku a ona se nepodívala (teda aspoň si toho nejsem vědoma), teď mám výčitky, co kdyby to byla ta spála? Přejde to případně samo i bez antibiotik?

ježíš,co je to za doktorku,že se nepodívá do krku,když má dítě vyrážku? :00: znovu bych tam naklusala,spála je bakteriální onemocnění,které rozhodně bez ATB nepřejde a navíc si koledujete o komplikace :( takže znovu ukázat,říct o jazyku,ať se mrkne do krku a případně udělá CRP.malá má teploty?

28.02.2015

Ahoj holky, Maxíkovi jsou dva měsíce a jak se říká že bolení bříška časem ustupuje tak u nás je to čím dál horší. Malej bývá hodný tak dva dny a pak pět dnů pěkně probrečí. Poslední tři dny mi brečí a kroutí se i skoro u každého kojení, pořád mu cpu prso, se divím že mi ty bradavky ještě neurval. Pak u toho třebas usne. Někdy vyplodí alespoň nějaké ty prdy.

já si myslím že je přejedenej jak ho pořád dáváš k prsu. míchá si strávený a nestrávený mléko a pak ho bolí bříško a blinká

In reply to by jana03

Cože? To slyším prvně toto. Naopak častým kojením dítěti spíš od koliky pomáháš.
Jinak u nás zabral Espumisan. Pokud jsi ještě nezkoušela. Dávala jsem ho při každém kojení (kapku na prso). Co nejčastěji pokládej malého na bříško a při pláči pokud možno co nejrychleji uklidnit. Tak držím palce ať má malej co nejdřív klid

In reply to by Ivik77

ano,přesně tak častým kojením se spíš škodí :( nemělo by se kojit (pokuď se nejedná o spurt),dřív jak za 1,5 hodiny po předešlém kojení,protože jinak se to smíchá a bolí to o to víc :( kvasí to a tím vzniká plyn,který pak postupuje do střev a způsobuje koliku :(

In reply to by Ivik77

Nam take Espumisan nezabiral,spis po nem brisko bolelo vic. navic jsem cetla clanek,ze vetsina techto kapicek je k nicemu a nepomaha. Jinak bych take zkusila nenabizet prso pokazde,kdyz zaplace. Ale rika se,ze kojenim se prcek nemuze prepit,to spis hrozi u lahvicky. Kdyz nas bolelo risko,tak zabiralo nahrati polstarkem s tresnemi a cviceni.

06.02.2015

Ahoj je nám 6 týdnů a hrozně trpíme na bolavé bříško. Tak nás to tlačí že pak z toho blinkáme a předemvším doooost bečíme. Máme i koliky. Co nemám jíst? Někde jsem četla že vadí i okurky, jablka, hrušky, to mě fakt nenapadlo. Jooo a taky - kdy se to projeví na malém to co jsem snědla? Abych poznala po čem ho to bříško bolí? Díky moc holky :a:

Ahoj holky ještě jednou všem děkuji za rady, teď si budu hlavně více sledovat jídelníček, dnes jsme odpoledne strašně prděli oba dva, jen já u toho nebečela dvě hodiny, takže něco nám vadí, nejspíše okurka k snídani. Už to mám zapsané a budeme si to více hlídat. No a časem to snad trošku vychytáme a ustoupí to :a:

My jsme také trpěly na prdíky,chudák úplně se prohýbal a moc plakal.Nevím jestli dáváte Vigantol,my jsme ho vysadily a bylo vše OK.Jinak jsem se výhýbala pečivu a právě těm zminovaným ovocím.Jijnak jsem jedla vše

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka