verča 2

07.04.2015

Ahojky,nevím si rady s rodičákem,16 března mi skončil,jsem už evidovaná na úřadu práce,ale jde mi o to,kolik mi dojde peněz,jestli teda vůbec za ten březen něco přijde,vždycky mi chodil 9,takže 9 března jsem dostala peníze a ted v dubnu ještě něco dostanu?

Kliknutím vložíte smajlíky:

rodičák se vyplácí zpětně. Take pokud kočil 16. března, tak bys teď měla dostat peníze za těch 16 dnů v březnu. Já jsem si to třeba zažádala o tu zkrácenou variantu a kvůli ávratu do práce jsem dala konec k poslednímu v měsíci, abych pak nemusela řešit jestli něco dostanu. Ježe bohužel né každý má tu šanci si to takhle vybrat.

30.03.2015

maminky potřebuju radu,můj syn byl 2 týdny ve školce a je to tady,onemocněl jak jsem předpokládala,má sušší kašel,na to mu dávám stoptussin a dnes dostal teplotu,ale jde mi o to co mu mám dát na noc,jelikož teplotu měl 38.5,jestli diazepam 1/2 a nebo dithiaden na ten kašel...má 3 roky,no uvidím zítra jestli se mu ta teplota nezlepší tak asi povalíme k dr,děkuju za rady.

Kliknutím vložíte smajlíky:

In reply to by verča 2

Dávkování a způsob použití

Dávkování určuje lékař. Obvykle dospělí a dospívající od 15 let užívají 1 tabletu 2-3krát denně. Dětem ve věku 2-6 let se podává 1/2 tablety 2-3krát denně, dětem ve věku 7-15 let 1/2-1 tableta 2-3krát za den.

Dětem mladším než 3 roky je třeba 1/2 tablety rozdrtit a podat na lžičce s trochou tekutiny.

a trpí na febrilní křeče? já tedy takovou teplotu ani nesrážím, až jak jde výše. Co se dithiadenu týče, u nás nepomáhá. Já mažu prsním balzámem, do nosu mořskou vodu a na noc klidně ten stoptussin taky.

In reply to by ssiissiinnkkaa

no netrpí,zatím je neměl,ale nám dr říkala už dávno když bude teplota nad 38.5 dát pro jistotu ten diazepam,je pravda že málokdy má tak vysokou teplotu...a dithiaden nám vždycky pomohl,neprokašlou celou noc ...takže dohromady to nesmím dávat ale navím co,jestli dát na febrilní křeče nebo na laryngitidu,když má ten suchý kašel,bojím se co bude v noci...a my srážíme teplotu nad 38...

In reply to by verča 2

já bych asi volila dithiaden, když vám pomáhá.... já dávala diazepam jen u očkování, protože mám dceru s vvv mozku a měla jsem strach z křečí, ale na dceru to mělo vždy opačný účinek, nespala mi po něm, byla šílená :s: takže jsem ho pak už nedávala.... a k posteli hoď mokrý ručník, ať má vlhčí vzduch, někdo dává i rozkrojenou cibuli poblíž hlavy, tak můžeš vyzkoušet.
Mi zrovna včera dcera prokašlala noc a to měla v sobě dithiaden, takže dneska už ji ho ani dávat nebudu, nám to prostě nezabírá, ani u jedné.

30.10.2014

Včera jsme byli hospitalizovaní s malým synem dva a půl roku v nemocnici an podezření na mononukleozu,já jsem tohle onemocnení prodělal v 17 letech...čekáme na výsledky jestli je to opravdu ono nebo angína,a jaterní testy jsou aztím v pořádku...dnes jsem musela jít domů na chvilku si odpočinout,je tam s ním manžel a já za ním za chvíli jedu,a mám pocit že to nezvládnua nezvládám,když nebrečím tak je mi hrozně,mám pocit že by mu bylo doma líp,antibiotika a léky na teplotu bych mu zvládla dát i doma,a nedokážu si představit že by nás tam drželi ještě dýl,na jednu stranu říkají že je mononukleoza virové onemocnění,a na druhou stranu musíme zůstat v nemocnici,ej mi z toho hrozně,malý tam nemůže spát,neustále někdo lozí a já už si nepamatuju kdy jsem naposledy spala,vím že já mám být ta silná,snažím se ale nějak to nezvládám a pořád si přeju aby to byl jenom špatný sen a mlý přijel domů s manželem se ségrou ze školky a usmíval se na mě...musela jsem to ze sebe dostat

Kliknutím vložíte smajlíky:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

no hele,já jsem sestra a tohle se prostě musí... ono kolikrát na ty rodiče není spoleh a pak to odnese kdo?Rodič určitě ne.Rodič je tam prostě jako doprovod a sestra má povinnost si dítě ohlídat sama!!A ano,i kdyby tam lezla každou hodinu,tak pořád lepší,než kdyby tam nepřišla vůbec.Takhle to prostě v nemocnici je,s tím nic neuděláš.Imunitu nijak nenaženeš,můžeš zkusit třeba nějaké vitmíny nebo colostrum,ale tohle chce prostě čas a ušetřit ho kolektivu alespoň ty dva měsíce,malá sice trpět bude,ale být tebou,klidně jí do školky nedám až do Vánoc a prostě se snaž jí ten kolektiv nahradit jinak-hřiště,koutek,koníčky,výlety s babičkou,s tátou,s kamarádkou apod. Nemusí přeci sedět jen doma,navíc za chvíli budete péct cukroví,dělat výzdobu,však ono se nějak zabavíte ;) však ona to nějak přežije ;)

13.02.2014

Ahojky holky,zkoušeli jste už proteinovou dietu?Chtěli bych vidět vaše zkušenosti,já jsem teda na ní druhý den,je to masakr,ale doufám že to vydržím...

Kliknutím vložíte smajlíky:

Nemám zkušenost, ale drží ji moje známá. Má známou dr. internistku a drží ji spolu. Prý je dle té známé dr. dobrá, a jak ji znám já, tak by do nějaké šílenosti nešla. Každopádně už viditelně zhubla, tak uvidíš. Přeji silnou vůli :-)

ahoj :) psala jsem už včera, ale asi se to smazalo...tato dieta je velmi oblíbená a efektivní stejně jako sacharidové vlny...moje mamka jí ted drží...tělo sice potřebuje sacharidy a když je nedostává tak začne bombardovat nadbytečný tuk...váha se udržet následně dá, ale chce to velkou trpělivost a pomalinu postupně přidávat sacharidy třeba jen o 10g každých pět dní :)...na facebooku je slečna, která díky této dietě neuvěřitelně zhubla a váhu si drží najdeš ji pod proteinová dieta by ellie :)...držím pěsti at to zvládneš :)

ahoj :) psala jsem už včera, ale asi se to smazalo...tato dieta je velmi oblíbená a efektivní stejně jako sacharidové vlny...moje mamka jí ted drží...tělo sice potřebuje sacharidy a když je nedostává tak začne bombardovat nadbytečný tuk...váha se udržet následně dá, ale chce to velkou trpělivost a pomalinu postupně přidávat sacharidy třeba jen o 10g každých pět dní :)...na facebooku je slečna, která díky této dietě neuvěřitelně zhubla a váhu si drží najdeš ji pod proteinová dieta by ellie :)...držím pěsti at to zvládneš :)

no psala jsem jestli někdo nemá zkušenosti s proteinovou dietou...nejspíš ne,jenom tady každá píšete to co si myslíte,nebo co jste někde slyšely...nejspíš ani jedna tuhle dietu z vás nemá za sebou,tak si prosím nechte své názory pro sebe...já si taky myslím spoustu věcí a nepíšu to všude za každou cenu a pokud mi to není po chuti přejdu to dál...

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

:one: :one: :one: :one:
ten, kdo si nezažil hranici života, ten to nepochopí, bohužel... já jsem výživový poradce a je mi z toho zle.

12.12.2013

Maminky potřebovala bych poradit,máme doma střevní virozu u dětí,chlapeček rok a třičtvrtě má průjem,včera byl zeleno žlutý s trochou krve,byli jsme u dr,máme dávat Tasectan ale moc to nepomáhá,sice už má hnědý průjem ale pořád ho bolí bříško a pořád kaká....teplotu má kolem 38,co an ten průjem aby ho to tak netrápilo a aby už konečně tak často nekadil...pije hodně a taky celkem čůrá...

Kliknutím vložíte smajlíky:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

a čim ho krmíš při průjmu,když nejí mrkev ani rejži,to je základ při průjmu ne? jabko neni při průjmu nejlepší 8)

In reply to by umpopo

nám dr řekla že máme dávat strouhané jablko...no i když je rýže a mrkev základ při průjmu asi horko těžko to do něho narvu když mu to nechutná....tak prostě jedl co jedl...a nebyla to střevní viroza ale bakterie...

19.09.2013

Ahojky holky,mám dotaz kdo by věděl...v sobotu jsem se vdala,jsem na 3 letém rodičáku,to že si budu muset komplet změnit papíry vím,ale netuším kam zajít na rodičák,určitě po mě budou chtít změnu kvůli příjmení,jsem ze Zlína tak kdo ví přesně kam jít a co vypsat ať mi prosím poradí,odddací list zatím nemáme,ale předpokládám že tam zajít až budu mít novou občanku?????

Kliknutím vložíte smajlíky:

Každopádně počkej se vším, dokud nebudeš mít oddací list. Bez něj ti ani OP nevydají, pak nevím jak je to u vás, ale u nás máme v jedné budově i oddělení pro změnu OP i sociálku, tak až si zažádáš o novou OP si zajdi na sociálku, s tím oddacím listem by to mělo stačit :) :a:

In reply to by JitkaB

To samé jsem řešila ted o prázdninách.Počkej až ti přijde oddací list,pak si s ním zajdi pro novou občanku,řidičák,na úřad práce kde si změníš jméno ohledně rodičáku a taky na pojištovnu kvůli kartičce pojištěnce.Já jsem vše vyřizovala až s novou občankou,když máš novou občanku jsi vedená v evidenci obyvatel a i pro úřady dohledatelná.

27.02.2013

Maminky potřebuju radu,je to moje druhé dítě,ale nějak si nevím rady jelikož jsem tak nachlazené dítě ještě neměla,začalo to ráno zvýšenou teplotou a rýmou,celý den mu tekla rýma proudem,spíš bílá vodnatá,v 5 hodin dostal přesnídávku,a pak při každém odsávání nosu se začal nadrapovat a pak se poblinkal,nejspíš je to tou rýmou,tak před sirupem měl 38,7 po odečtu a po sirupu nic moc změna 38,4 a teplotu má pořád,mlíko jsem na noc raděj nedávala,spinká ale je totál zahleněný,nekašle a má skoro rok,netuším co v noci dělat aby se apon trochu vyspal a pomohla mu od toho zahlenění..zvýšená poloha u nás nemůže být jelikož cestuje po postýlce a většinou spí na břichu...zítra určo jdem k dr...mlíko v noci nejspíš dávat asi nemám,ale už ted mu kručí v bříšku...děkuju za rady

Kliknutím vložíte smajlíky:

noc stála opravdu za to,malý měl plný nos který nešel absolutně odsát,ani po vincentce ani po nasivinu,ale přežili jsme to,byly jsme u dr,naštětstí snad máme jen virozu a doufám že to nijka postupovat nebude,dostali jsme vitamíny,aerius místo fenistilu,ten mu už moc nepomáhal a antibiotické kapky na tu rýmu tak snad do 3 dnů ustoupí horečka...jinak je toho prej všude horzně moc,ale netuším kde to chytáme jelikož s malým jdu max na procházku,nikam pořádně mezi lidi nechodíme,ale člověka by se bál vylézt jenom do výtahu fakt...zlatá vesnice...

já si holky beru do postele, když marodí a je nějaký problém, většinou mladší usne na mě, když jí držím v polosedě, tak pak jí jen posunu vedle sebe a spíme prostě spolu, nikdy nebyl problém pak zpátky se spaním v postýlce. A mléko pokud tedy zvracel z hlenů bych nedávala. Také jsem jednou dala a nedopadlo to dobře, musela se čistit celá sedačka :s: můžeš dát něco jiného, já to řeším pár piškoty a čajem, ale mám už děti starší. Nevím co mu dáváš běžně k jídlu, ale hlady bych netrápila ;) Pokud tedy při horečce má chuť k jídlu.

Nevidím důvod proč mu nedat jíst, teda nutrilon. Mléko není vhodné při střevní chřipce ale při normální můžeš. Jinak teď na noc jediné aroma lampu a do toho třeba tea tree oil nebo eucalypt. A na teplotu vlažné obklady s octem na kotníky, zápěstí a čelo. Hodne štěstí v noci.

29.05.2012

Ahojky maminky,potřebovala bych vědět váš názor a vaše zkušenosti se spálou....mám podezření že moje malá 3 letá holčička má spálu,nemá teploty,jen má kašel,léčila se s tím doma,měla antibiotika na kašel a taky měla nachlazený močový měchýř,teploty měla jen jednou,ale je to týden a půl co teplotu nemá,akorát jsem se jí dnes mrkla do pusiny a má takový tečkovaný jazyk,ještě jsem to nikdy neviděla,a tečky jako potničky po těle,jinak je úplně v pořádku nic jí není...jen mě trápí že mám doma 2 měsíční miminko,jaká je šance kdyby to měla že to chytne taky?hned zítra jde k dr tak budem chytřejší,ale i tak se bojím o malého...máte zkušenosti se spálou u miminka?děkuju za odpověď

Kliknutím vložíte smajlíky:

tak jsme dnes nai k dr nešli,jazyk už má krásný a má osypané už jen nohy,na těle jí to zmizelo,tak buďto měla z jahod co jedla,ale na ty alergii nemá,a nebo z pomeranče co měla v pondělí ve školce,citrusy nesměla na ty antibiotika co měla....

In reply to by verča 2

hele a nemá to taky na rukách?Ona existuje totiž nemoc pusa-ruka-noha,která se projevuje právě takovými bolestivýmí puchýřky a hlavním příznakem je teplota /i když náš jí neměl) a pupínky/aftíky v pusině a na nohách a mezi prsty na rukou... Je to virové a nijak se to neléčí,jen náš řval,že nechce jíst (což teda řve normálně :))

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

u spály je typický malinový jazyk,který se potom oloupe.Samozřejmě,že dobraná ATB můžou průběh zmírnit,takže jestli si opravdu nejsi jistá,tak skoč k doktorce,ale dle mého stejně ve výtěru vzhledem k podaným ATB nic nebude,tudíž diagnozu bez toho stejně neurčí... Každopádně minimálně by k tomu mělaq být angína,což by jsi snad poznala :)

14.04.2012

Ahojky holky,můj malý má 4 týdny a má hrozné,ale opravdu hrozné koliky,je to čímdál horší,opravdu nejím nic co by mu nesedlo,doteď byl plně kojený a já mám chuť boj s kojením vzdát,je mi ho líto jak trpí,tečou mu slzičky a celý den a celou noc jen prořve,používáme espumisan,lefax a rektární rourku,nahříváme bříško a prostě nic,nemůže ani spát jak ho to bolí...zvažuju mu dávat nutrilon,moje malá 3 letá holčička na nutrilonu vyrostla z jiného důvodu a je zdravá a moc chytrá,takže nijak nestrádala...měla bych dotaz,jak se zastavuje laktace?to bych musela jít k dr pro nějaké prášky?děkuju za odpovědi...

Kliknutím vložíte smajlíky:

ahoj, jedla bych pestrou stravu, zkusila bych vynechat mléko a mléčné výrobky... a po kojení bych odsávala mléko a tím ho dokrmovala... je to to nejtučnější mléko, které má tu "moc" usadit mlíčko v žaludku, takže tolik nekvasí ani se nevrací se šťávami do jícnu, kde by mohlo pálit... je dobré při kojení nahřívat bříško (třeba polštářkem z třešňových peciček)...
ještě bych to nevzdávala... do tří měsíců se koliky umoudří... a pokud přijdeš na příčinu (např. ta nesnášenlivost mléka), budeš mít klid hned...
krmení UM je tvé právo a volba, ale dle mého názoru je to zrovna u vás dost zbytečné...

doporucuji vyzkouset bezmlecnou a bezlepkovou dietu,pozdeji zaradit jedno a pak druhe
my to meli obdobne a az v 1r se nam potvrdila ABKM a bylo po problemu,takze to zkus
pokud to nepomuze tak klido ten nutros-nez aby se trapil
jinak nam pomaha 5kapek pred kazdym jidlem sabsimplex a 1x denne probietika-laktobacilky baby od swis
po baby calm to byla hruza a jeste z toho blil vic nez obvykle

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Ahojky,no včera se to už nedalo,byla to fakt síla...od včerejška je na nutroši comfort,malá ho měla taky-sice semtam ještě pláče,to asi hned nazmizí,ale je to ohodně lepší,po kojení tak čtvrt hod po to začalo a bylo to celý den,takže je pokrok veliký,já sice ještě odstříkávám,kdybych chtěla opět kojit,ale asi se už k tomu nevrátím,včera se na mmě vysílením podíval po hrozném řevu,jako by říkal maminko já už nemůžu a to byla posledn í kapka,nebudu ho trápit jen abych byla dokonalá matka co kojí... :r: :r: :h:

In reply to by verča 2

i tak se da ;) dokonala matka neexistuje ;) ale si dobra ze si to tak ukoncila,ja bych jeste zkusila sice mliko a lepek ale treba byste tak skoncili stejne ;)
hlavu vzhuru ,dulezitejsi je ze je to ok :one:

30.03.2012

Ahojky maminky,mám doma 2 týdenního chlapečka a má rýmu,dost teda velkou,když spinká tak člověka ani neví že je nemocný,ale pak to začne,nemůžu ji ani pořádně odsát...poradte prosím co na to,jak se jí zbavit co nejdřív...malý má přes 4 kila,takže můžem fenistil a na kašel tussin,ale je ještě něco co by jsme mohli zkusit?děkuji za odpověd

Kliknutím vložíte smajlíky:

In reply to by verča 2

tak zkus zavolat doktorce a nejprv to s ní konzultuj. Blbý je, že ta rýma je žlutá. Já mám na svou dětskou doktorku mobil a když si nevím rady, zavolám ji.

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka