genevie

07.01.2016

Ahoj holky, zkouším různě, kdo má zkušenosti... Stala se nám taková nepříjemná věc - moc se nechci rozepisovat, jen krátce - Syn je od 26.12. v nemocnici po punkci kyčelního kloubu s tím, že se mu zánět-streptokok- dostal až do kosti .... Léčba zabírá, zachvilku nás snad pustí domů. Ale antibiotika bude brát možná i půl roku a dlouhodobý klidový režim - zatím pouze leží, čurá do bažanta a kadí do plenek,ale brzo budeme moct začít rehabilitovat a zkoušet chodit s berličkou ,navíc je předškolák, tak ještě nevím, co zápis. Co ale potřebuju zjistit.... Existuje nějaký příspěvek na péči o dítě,které není dlouhodobě nemocné? - to už vím, že nám neprojde, protože pevně věřím, že na jaro/léto  už bude chodit, bude soběstačný, ale pokud bude na atb, do školky stejně nesmí a budu proto muset být s ním. Máte někdo osobní zkušenost s podobnou situací - několikaměsíční péčí o dítě/ příspěvky na péči,soc.dávky....apod.? Děkuju

Kliknutím vložíte smajlíky:

čoveče netušim....zkusila bych kontaktovat sociální pracovnici v nemocnici - ta by měla mít určitě přehled, jaký jsou možnosti

In reply to by Tesa

sociální pracovnice v nemocnici? ... slyším prvně. Díky za tip. Rozhodně to proberu s naší dětskou, až se k ní dostanu. Tak mě napadá... jak to třeba dělají rodiče s předškolákem/školákem se zlomeninou ... to je taky na dýl ...placený paragraf je max 9 dnů a volno na tak dlouhou dobu si vzít taky nemůžeš.

In reply to by genevie

no POČR je hrazeno těch 9 dní, pak buď přejít na péči o dítě do 15let, tam za tebe platí tuším zdravotní pojištění. No nebo zažádat o příspěvek na péči - v případě dlouhodobé nemoci, ošetrření člena rodiny, tam se pobírá 800- 1200 Kč podle stupně závislosti ošetřovaného, to ti vše řeknou na socce. Držím pěsti!

In reply to by muf20

Díky, tohle mám nastudováno ...to ošetření člena rodiny nám stoprocentně neuznají, už jsem na ta jejich kritéria mrkla.Navíc tam se posuzuje nemohoucí více než 1 rok, což Štěpán není.. VZP taky vím a to už mi samozřejmě vyjde líp pracák, kde dostanu i nějakou podporu, protože jsem byla bezmála 2 roky zaměstnancem. Shodou náhod tam už od prosince jsem, protože jsem plánovala od ledna rozjet OSVČ, což teď bohužel nepůjde --- takže zatím to jistí ÚP, ale co bude dál? Celé je to nešikovné... Malý měl shodou náhod 29.12. šesté narozky, tudíž bych jako zdravý doprovod za pobyt- noc v nemocnici platila - a ne málo - v naší nemocnici to vychází na  620 kč/ den !!!!!!!! Takže za ním každé ráno jezdím 25 km tam a 25 odpoledne nebo k večeru zpátky, protože by se ustýskal... už je tam 14 dnů a dnes jsem se dozvěděla, že by tam snad ještě týden měl být, což se snažím řešit, protože to jeho psychika už teď nedává. A doma mám o rok starší holku - v první třídě.... manžel samozřejmě musí chodit do práce... achjo. A třešničkou na dortu je, že se s touto hnisavou infekcí v kyčelním kloubu a kosti lékaři ) někteří i za 18 let praxe) ještě nesetkali, takže asi i proto ho nechávají tak dlouho na antibiotikách - kapačkách - i když crp i leukocyty už jsou v normě. Celý nemocniční štáb mi vtloukává ať myslím pozitivně, aby se malý lépe hojil atd... což samozřejmě před ním dělám-rozveseluju - ale uvnitř to tak samozřejmě není a už mám toho všeho fakt plné brýle - finance, průběh nemoci ( pořád ho noha dost bolí, měl proleženiny, co nás čeká dál, když zatím noho absolutně vůbec nemůže hýbat a v neposlední řadě je z toho všeho přepadlá i dcerka... Navíc raritní onemocnění - nejasná léčba....a pak - vzhledem k jeho nedonošenosti - narozený ve 30 tt, už jsem celkově "hezkých" pár měsíců po nemocnicíh byla...Rozepsala jsem se, ani jsem nechtěla....

In reply to by genevie

A do háje.....Tak to jsou šílené peripetie, já měla kluka na operaci střev a teda jsem ráda, že je po všem a snad se to nebude opakovat, musím hodně zaťukat. Samozřejmě psychika musí být úplně v háji, jak u tebe, tak u kluka. Nic příjemného. Taková palba za den, tý jo! Tohle vše by vařešilo nějaké pojištění, ale to je vše kdyby. Na druhou stranu se mu to krátí a za chvíli bude doma, psychika ale dělá svoje. Musí to být těžké pro celou rodinu. No to vážně asi jen ten pracák , no zkusila bych se zeptat na socce popř. v přávní poradně ÚP, věřím, že skulinka, jak z toho ven se najde, ale je to na pytel. Moc ti držím pěsti, hlavně synkovi, ať zas brzo svítí sluníčko

23.11.2014

Maminky, nemáte některá zkušenost s tímto batohem? http://www.doldy.cz/batohy-a-ruksaky/54-doldy-wild.html
Nemůžu na něj nikde najít recenze. Všeobecně značka DOLDY by měla být kvalita, ale zajímá mě konkrétně tento výrobek. Vy už máte pro budoucí školáky vybráno? Já jsem po zvažování dala přednost batohu před aktovkou s tím, že bych byla ráda, aby vydržel tak do té páté třídy.... tudíž žádné přesládlé variace,aby se pak 10-11 letá slečna nesprčila, že jej nosit nechce. :a:

Kliknutím vložíte smajlíky:

Jé ten je hezkej :///: Bohužel zkušenost nemám, ale letos nás nákup tašky taky čeká. Malej si vybral co tam chce mít ( z toho tedy nadšená vůbec nejsem) a mají ji buđ jako aktovku a nebo batoh. Aktovku jsem měla možnost vidět na vlastní oči a teda děs běs. Vypadalo ta na zádech jako by tam dítě mělo mega kufr. Byla snad půl metru hluboká

In reply to by Ivik77

Jo, já na ty aktovky taky moc nejsem...dneska jsou ty batohy, co se týče polstrování,reflexních plošek atd...pro malé děti vhodně uzpůsobené,navíc jsou i trochu prostornější a stejně přehledné.A ta váha batohu je taky super. Malá není drobek,takže za mě pro ni fakt batoh. viz. http://www.dracek.cz/batohy-topgal-recenze/freetexta ( vím, že toto je topgal) Hlavně, já bych byla opravdu ráda, kdyby ho měla dýl než ty dva roky, protože co vím, tak třeťákům už se aktovka nosit nechce a co pak s ní,že? A jak říkáš...ty motivy. To víš, že by taky ctěla princezničky. A mladší syn půjde do školy rok po ní a taky by si jistě mezi těma autama vybral :s:

01.01.2014

Všem přeju krásný N/nový rok 2014 :8_/:

pé-ef 2014
pé-ef 2014

In reply to by genevie

Ahojky, taky zdravím :) Vánoce proběhly v pohodě, děti nadšený, dárečky byly doma, u babiček, takže samá návštěva,... Honzík začal na nový rok chodit, Klárka má radost, že nemusí do školky,... A co u vás, už jsi našla nějakou prácičku?

13.12.2013

Mrněte a zkuste :)
Tak škoda, nejde to sem vložit. Kdyby jste některá chtěla cca 100 levných klasických receptů, pošlu mejlem.

Kliknutím vložíte smajlíky:
02.12.2013

Vkládám pro inspiraci - včerejší tvoření. Rozhodně nejsem supšikovná tvořivá maminka :///: Znáte tyto svícny od tescomy?
Hezký adventní čas :)

Perníkové adventní svícny
Perníkové adventní svícny

Ahojky, já si ho chtěla taky koupit, ale nakonec jsem na to nějak zapomněla úplně. Ale musím ti říct, že to vypadá nádherně! Je to fakt moc hezky. A zase úplně jiný než normální adventní věnce atd. Fakt super :one: :one: :one: i Tobě hezký adventní čas.

08.10.2013

Ahoj, náš synek byl před rokem půl ( bylo mu zrovna rok a půl) vyndávat nosní mandle ( měl třetí stupeň). Teď jsme s dr měli podezření, že mu opět dorůstají,huhńá, má pořád rýmu, v noci chrápe,mívá výpadky dýchání (apnoe), chrčí,budí se.

Včera jsem byla na konzultaci na ORL přímo v nemocnici. Bolest po zmenšení mandlí je u obou variant zhruba stejná. Celon funguje tak, že na několika místech se mandle propíchají - vypálí, tím zjizví a během dvou měsíclů se scvrknou.Délka pobytu v nemocnici je většinou na jednu noc, protože u tohoto způsobu většinou nehrozí krvácení. Při chirurgickém ořezu mandlí ( nevyndají se celé), hrozí krvácení,proto je to v nemocnici na několik dní. Obé se samozřejmě provádí v narkoze ( při celonu je to na nějakých 15 minut i s uspáním)... Přikláníme se k variantě celon.

já byla smalou v roce a půl na nosních a ve 4 na nosních i krčních a vždy vše v poho a za 3 dny domů :dance:

In reply to by genevie

jo a dětem se to opravdu rychle hojí.ty 3 dny v nemocnici dostávala jen normální paralen s nurofenem a doma už bylo vše ok dali sme asi jen jednou nurofen,ono u těch dětí neni takový rozdíl mezi obyč vyndáním a laisrem.u dospělích je to mnohem horší,mnohem pomaleji už se hojí

30.09.2013

Ahoj, sepíšu si tu pár řádků o našich dětech. Eliška oslavila v září páté výročí svého příchodu na svět. Je to slečna každým coulem. Ráda se parádí - korálky, šatičky,sukně, laky na nehty...image malé dámy. Už od jara konečně krásně ryčí zvučné "ER", Ř je pořád malinko problémové. Ale protože je zářijová, do školy půjde až za 2 roky,takže snad doladíme.

Úžasní prďolci!!! Úplně mi připomínají ty moje :s: Akorát to vypadá, že budeme mít obě děti vysoké - mají vlastně prakticky stejné míry jako ti vaši (starší skoro 5letá a mladší v červenci měl 2 roky) 8) Občas mi taky hrabe z jejich vřískotu, to když jsme z nějakého důvodu delší dobu všichni doma. Jak se vyřádí venku / ve školce, tak jsou to zlatíčka :€s€:

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka