hanicka11

24.04.2012

Holky, moc prosím o radu a omlouvám ze nechutný dotaz. Mám šílenej průjem, teplotu 37,8 a ve stolici plnou hlenu. Obouvá se do mně zima. Za chvíli jedu k dr, jenom se chci zeptat, zda v případě zjištění salmonely je hospitalizace? Děkuji

Kliknutím vložíte smajlíky:

tak holky není to ani jedno ani druhé. Chytla jsem nějakou virózu. Odpoledne už jsem měla 40 horečky. Každopádně jsem byla těhotná, neměla jsem to potvrzené, ale byla jsem si jistá. Dnes už mně přestali bolet i prsa. Musela jsem začat brát antibiotika a něco od horečky. :(

nemusíš být hospitalizována, jen ti budou volat z hygieny, co si kde za poslední 2 dny jedla. tak se drž, ať Ti to dobře dopadne.

23.04.2012

Ahoj holky, přidávám i já takový nablblý dotaz. Sice už jedno dítě mám, ale stejně mi to vrtá hlavou. MS jsem měla poslední dobou hodně nepravidelnou, kvůli stresu a dietám. Takže teď nevím, kdy byla poslední. S manželem jsme provedli 2 pokusy na ostro k početí sourozenca ;),asi před týdnem a půl az dvěma. No a já mám pocit, že to možná vyšlo. Při prvním těhu jsem to měla podobně. Začali mně bolet prsa a pociťovala jsem šílenou únavu. Teď si měřím i teplotu, poněvač jsem trochu nachcípana a každý den mám teplotu kolem 37,3 - spíš přesně. Kdy mi ukáže test možné těhotenství? Co myslíte?

Kliknutím vložíte smajlíky:
13.04.2012

Ahoj holky, chodíte některá na chemický peeling? nebo děláte si ho doma? co používate? a kde kupujete? ja jsem něco našla ebay. A jak to u vás funguje?

Kliknutím vložíte smajlíky:
30.03.2012

Holky, prosím o radu. JAKOUKOLI!!! Malé se na tělíčku, na nožkách, rukách, bříšku, na tvářičce z ničeho nic objevi obrovský zdůřelý flek, a v něm jakoby 3 štípance. Pak to zase zmizí. Objeví se to rychle a taky zmizí. Malá řekne jenom "jau co to je?". Už jsem vše převlíkla, vysála, vytřela, postříkala sprejem - repelentem - dali mi ho v lékarně. Malé jsem vyčesla vlásky, prohlédla hlavu, postříkala sprejem proti vším. Prostě vše je čisté!! Ojbevuje se to jenom na ní. Včera jsme byli u sousedky, u slepic, holubů a králiků, tak si myslím že sme domů něco přitáhli. Ale přece ten hmyz není mikroskopický!!! Jsem nešťastná a už nevím co mám dělat!!! MOžná to ani nejsou blechy, ale co jináč? Alergie? ale to by pak nezmizelo, nebo ano?????????

Kliknutím vložíte smajlíky:

No mě nejdřív napadla alergická reakce,ale nevím teda po přečtení o těch štěnicích.Jinak naše malá se taky sme tam osype,je alergická na léky a je astmatik,takže občas jí vyskáčou pupeny,na rukách,nohách všude,během dne mizí a vyskakují a vždycky ám fenistil kapky a během dne jí to zmizí.Má to tak jednou za 3 měsíce.le ju to teda i svědí a je to jen klasický pupen jak třeba od komára ne 3 v sobě :(

Tak holky, na hmyz to nevypadá, ale spíš na nějakou alergickou reakci. Ty štípance se jí tam objevují same. Viděla jsem jak ty pupínky rostou. Ale v tom případě nechápu co se dělo v noci. To se tak strašně vrtěla, až jsem ji svlíkla a málem jsem omdlela, jak byla "poštípaná", nevím z čeho se ji to může vyhazovat. Nic nového nejí, nepije, nemáme nový prášek na praní.
Ještě se zeptám jak vypadá alergie na mlíko?

ahoj, přesně jak píší pode mnou. Vypadá to na štěnice.
Takže doporučuji prohledat byt, nejlépe za tmy s baterkou. Můžou být za skříní, ale i klidně v posteli v záhybech pod matrací. Mohou přilézt přes stupačky, např. moje kámoška svítí v koupelně a záchodě celou noc, aby k nim nevlezli... ty mrchy se bojí světla.
Bohužel je nutné zavolat deratizátora a oznámit to v baráku, aby všichni prohledali byty a pak se vystříkal celý barák. Vajca můžou spát myslím nějaký ten měsíc a jakmile mají vhodné podmínky, tak se zase vylíhnou :(
Jakmile to někdo zamlčí, tak je máte za chvíli všichni zpět.
U nás už taky visí, že se v baráku objevily, tak jsme taky hledali. Naštěstí u nás nic.

Předevčírem jsem se probudila a měla jsem na sobě-jenom já asi deset štípanců,záda a nohy. nic jsem nenašla,komár to nebyl,ten by se nedostal pod peřinu,taky jsem myslela že blecha,ale táta mi říkal,že to vypadá na štěnici :00: Hned jsem všechno převlíkla,vyprala,prohlídla,ale všude píšou,že nejde jen tak najít,protože se přes den schovává a vylejzá jen v noci,navíc je plochá,takže se vleze všude a nemusíš jí vůbec najít. Prý se to dá donést odkudkoliv na oblečení,leze to po fasádě,přenáší to i zvířata,není to o hygieně. Jen doufám,že to není štěnice,protože tu dokáže zničit jen deratizační firma za 4-6 týdnů!!!!!!!! Prý to saje krev jednou za sedm až osm dní,tak jestli se to za týden objeví znova,tak je to jasný a mě trefí. Jo a štěnice prý dělají tři štípance u sebe,lidově se říká,že štěnice měla snídani,oběd a večeři!
http://www.nanoit.cz/stenice/

28.03.2012

Ahoj holky, dnes ráno jsem nešťastnou náhodou polila dcerku vařícím čajem :( . Uvařila jsem vodu, a dala namočit pytlík. Celé ráno zlobila, a sápala se na mně. Tak jsem ji odháněla, kvůli tomu čaji. TAk jo odešla. Jdu vyndat pytlík, dcerka sedí na gauči, zrazu náraz do nohou, mně se mykla ruka a láhev s horkým čajem už letela na ni! :r: Řvala jak tur, strhla jsem z ní triko, a běžela do sprchy, kde jsem ji schladila vlažnou vodou. Přišla záchranka a odvezli do nemocnice. Tam to převázali a ošetřili. To už se moje beruška i usmívala a půl hoďky až do 20hod se hrála. Snad ji to nebolí. V nemocnici si nás prý nemuseli nechat. Nicméně má 2 stupeň - hrudníček a ručky. Vždy sjem si říkala, že mě se to stát nemůže, že by dítě na sebe svrhlo horkou vodu... A přitom jsem ji polila sama. Doufám, že ji tam nic nezůstane. Do smrti bych si to vyčítala. Já jsem tá nejhorší matka na světě!!! :n:
Opařilo se Vám dítě? mělo nějaké následky? Jak dlouho se to hojí? a jak dlouho jste byli doma?

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj, bože jak já ti rozumím :(((( V 1 roce na sebe Zuzka strhla čaj ze stolu. Zapoměla jsem, že má seřízlé nohy. Popáleniny do 10%, takže nebyla hospitalizace, 2.stupeň na nožce a paži, zbytek hodně, ale jen 1.st. 1.st.se rychle zhojil. Dodnes si to vyčítám. Nezapomenu na ten zoufalý křik, volání mami, pohled na tu spálenou kůži, jak jsme jeli na pohotovost....
Dlouho jsem pak měla strach z vlastní schopnosti dítě ochránit. Čas vše zahojil, i kůži. Na převazech jsem viděla strašné případy. Kafe, obličej, hrudník...strašně smutné... Lidi ať se to dětem nestává :(

Ahojky,neboj to bude dobré.Nedávej si vinu no prostě jsme mámy na plný úvazek a stát se to může komukoliv.Mě před 17lety,topily jsme v petrách a malej měl skoro rok a a najednou se k těm kamnům přiblížil a chytil se jich obeba ručkama.No hrůza jak mě polil pot.Taky sem reagovala rychle a chladila to studenou vodou a pak odvezla na pohotovost.Tam mu to ošetřily nákou černou mastí a zavázali obě ručky a chodily jsme asi 14 dní na převazy.Dneska je dospělý a není po tom ani památky.Nojo dětičky jsou někdy rychlejší než my a hojení je tak 1-2 měsíce.podle rozsahu popálenin.Tak se opatrujte a pofoukejte bebíčko papa

ahoj,
taky jsme měli nehodu, ale při tom velké štěstí. Nesla jsem talíř s polívkou a říkám dcerce ať sedí, že nesu horkou polívku. Ale najednou se rozběhla a vrazila do mě (možná schválně), dcerka spadla na zem, já škobrtla a polívka se lila dolů - přímo na ni. Ještě jsem ale nějak stíhla natáhnout ruce dopředu a tak jsem ji polila jen vlasy a trochu ruku. Kdyby ne, tak by to měla v obličeji. Hrůza.
Naštěstí ručku měla jen trochu načervenalou a za minutu ani už neplakala. 8) Ale v tu chvíli by se ve mě krve nedořezal.
Tak snad se vám to rychle zahojí :a:

ahoj, to je mi líto. takové věci se bohužel stávají. nikdo nejsme dokonalý a někdy je taková blbá souhra náhod
sama jsem se horkým čajem polila kdyžž mi byl rok a půl. máma mi dala hrnek s čajem na druhou stranu stolu abych ho na sebe nevylila. tehdy jsme bydleli na horách na chalupě,zrovna se vydávala snídaně rekreantům, takže času na mě bylo minimum....já seděla u stolu a asi ten čaj moc chtěla, tak jsem si vzala lžičku a hrnek si za ouško přitáhla k sobě... měla jsem také popáleniny 2. stupně od krku ke kolenům. v nemocnici jsem byla 14 dní (nic si nepamatuju a máma taky ne, jen sem se tam prý naučila na nočník). jak dlouho se to hojilo taky nevím, ale nic mi s kůží nedělali. v první třídě jsem se ostatním dětem chlubila proužkatýma stehnama (krapet se mi přiškvarily punčocháčky) a pak mi zůstal tmavší maličko zjizvený flíček někde u prsa (flíček rostl s prsama, ale neni to nic strašnýho, na první pohled není dneska nic poznat) a proužky na stehnech se taky částečně vytratily, už jsou vidět jenom na jedný noze a taky hodně málo (víc to vyleze, když jsem opálená, ale myslím, že když o tom člověk neví, tak si toho nevšimne). trauma z toho nemám a mámě nic nevyčítám (ani jsem jí to nikdy nevyčítala)
co se stalo už nevrátíš, ale...v nemocnici zůstat nemusela - tzn. její stav je natolik dobrý, že může být v domácím ošetřování - to je super ne ;) v léčbě postupuj tak jak ti dr. poradili a bude to dobrý. a neboj, jizvičky budou určitě minimální

25.03.2012

Ahoj holky, od kdy mala nastoupila do školky je furt nemocná. Jednou zelená rýma, pak chřipka, pak rotaviry atd. Teď chytla zánět spojivek. Můžu ji dát zítra do školky?

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj,určitě do školky nemůže :n: .Jen jsem si vzpoměla že náš příběh je stejný.Míša nastoupil do školky v listopadu a od té doby je pořád nemocný dostal laringitýdu,tu nikdy neměl,pak pořád rýma kašel,ted začal zase s ouškem,tak mu ho museli píchat a pořád dokola,nakonec jsem to chytla i já a to já jsem nastoupila do nové práce od října a smlouvu mám do konce března a je jasné že mě to neprodlouží,bohužel,zdraví je přednější a hlídání nemám,není to jednoduchý,tak jedině další mimčo :a: Jsem zapoměla jednou brzdil hlavičkkou o koberec ve školkce a dostal zánět do oka,tak zase další antibiotika :( ,jinak dopuju ho vitamínama,vším možným a nic moc mě nezabírá,tak držím palce at se brzo uzdravíte a tobě at prodlouží práci,papa :a:

In reply to by hanicka11

JSem na to uplne stejne. Mala je od zari ve skolce a nejdele byla ve skolce 3tydny v prosinci. Jinak je to tyden ve skolce, 3tydny doma, dva dny ve skolce, 14dni doma, apod.
Nastesti zatim v praci dobry neb manzel dela na smeny a tak to zvladame nejak pokryvat a ja si beru kdyz tak pul den dovolene. Ale mam smlouvu na dobu urcitou do konce roku a pocitam, ze obnoveni uz nebude :( Takze si pomalu hledam novou praci a rada bych, abych si to odbyla v lete, kdy bude mala doma a snad nebude marodit a ja tak preziju zkusebku a budu moci jet normalne v zari. Ale snad se uz konecne promori a bude klid.

14.01.2012

holky nevíte kdy bude v kenvelu tahleta akce?

Kliknutím vložíte smajlíky:
10.01.2012

Ahoj holky,

je tu nějaká maminka, která má pracovní dobu od 9 - 18? Jak to zvládate? Jak máte rozvrženou domácnost?

Kliknutím vložíte smajlíky:

ahoj, tak mi dnes nějak blbe ukládání
dělala jsem tři roky od 7.00 do 15.30 hod. /školka běžela od 6.30 do 16.00 hod./, takže jsem lítala pořád jen do školky a práce a opačně, pak nákupy /práci jsem si brala někdy domů, jindy chodilo dítě se mnou do práce, abych udělala po práci ještě uzávěrku/, byla jsem tehdy samoživitelka, byl to mazec a očistec na zemi...byla jsem hodně vyřízená fyzicky i psychicky...peníze se jen točily a já také, na koníčky nebyl čas, o víkendu jsem dotahovala žehlení apod.

In reply to by Janulka Kubik

no ty víkendy, úklid, žehlení mám také. Ale nastoupila jsem do práce a tam jse dělá do 18. Manžel díte vyzvedáva, ale spíš mi vadí, že chodím domů před sedmou večer, a malou vidím ráno jak ji vezu do školky a večer hodinu. Pak večer uvařím. a Padnu. Doufam, že po zaučení mi budou ochotní prac dobu uravit.

In reply to by hanicka11

dnes je to těžké, někdo dělá i v nepřetržitém provozu či na směny
ani ta moje prac. doba od 7 do 15.30 +- nebyla ideální, mrňous si ráno rád pospal, takže jsme zpočátku jezdili na golfáči a v zimě na sáňkách, pak na kole, abychom to přes město stíhali
pokud děláš v Praze, tak tam je běžné dělat v kanceláři od 9-10 hod. do večera, kdysi jsem tam dělala, tak vím, že jsem jediná chodila na 8.30 hod. /což byla nevýhoda, zůstávala jsem tam pak mnohdy s nimi déle, chodili na 10. hod. a brali to tak, jako že všichni.../
řešením může být částečný či poloviční úvazek /známá dělá od 10 do 14 hod. na pohřební službě /po-pá jen papíry, objednávky věnců apod./, vyhovuje to všem, ona moc peněz nepotřebuje, protože manžel podniká, ale ona potřebuje léta na důchod, a ráno i odpoledne má čas na děti do a z školky a školy

19.12.2011

Ahoj holky, mám rozdělané liniecké těsto a zjistila jsem, že nemám ty pravé vykrajovátka. Chci je udělat s tou dírkou uvnitř aby bylo vidět marmeládu. Čím to udělat???

Kliknutím vložíte smajlíky:

ahoj já jsem ty kolečka vykrajovala normálně nožem, taky nemám takový to vykrajovátko tak sem nožem dělala kolečka a v pohodě :-)

Holky no to je nápadů, MOC DĚKUJI. Na kroužky jsem použila takove ty barevné hrnečky co se skládají na sebe. Malá se s tím hraje, a pak jsem v koši na hračky také našla cosi malé jako náprstek, akotrát umělohmotné. Tak už to mám a jen co se nahřeje trouba, šoupnu je tam. Hezký večer.

19.12.2011

Holky potřebuji rychlou radu. Dělám liniecke koláčky a zjistila jsem, že nemám ty pravé vykrajovátka. Chci je udělat s tou dírkou uvnitř. Čím to děláte?

Kliknutím vložíte smajlíky:

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka