jajinka.k.x

11.01.2013

Ahojky,tak už se mi to blíží,moje miminko brzy oslaví třetí narozeniny :s: Ale....volal mi ředitel ze současné práce,kde jsem mimochodem zaměstnaná 12 let a řekl mi,jestli se nechci ohlídnout po jiné práci teď když mám malé dítě,že nebudu mít čas dělat víkendy a budu s ním pořád marodit a to oni nepotřebují,tak jsem si našla práci novou,kde mám nastoupit 1.2. ,ale mateřská mi končí 18.1.
Co těch cca deset dní mezi,když dám výpověď dohodou k 19.1? Nahlásit se na pracák,nebo zajít na VZP a zaplatit si sama pojištění,nebo dát výpověď až ke konci měsíce a jít na těch pár dní marodit??
Nastoupit na těch pár dní zpátky nechci,akorát by mi to dali všichni sežrat,když by věděli,že jdu pryč a dát na poslední chvíli výpověď až koncem měsíce se bojím,aby nedělal ředitel problémy,když už mám tu druhou práci jistou.
Děkuji za rady :a:

Kliknutím vložíte smajlíky:

já tohle měla taky a nikde jsem nic nehlásila :n: ve staré práci to máš placené celý měsíc bez ohledu na to kdy končíš a v té nové to samé..jako radši si tam zavolej,ale mě to takhle řekli.

Já něco podobného řešila v říjnu. K 17.10. jsem dostala výpověď pro nadbytečnost. Hned 18.10 jsem se šla přihlásit na pracák - to jsem ještě netušila, že si najdu tak rychle novou práci. Od 7.11. mám podepsanou smlouvu s novým zaměstnavatelem. Na pracáku jsem tedy byla přihlášena 20 dní. I za tuto dobu mám nárok na poměrnou část podpory - takže proč nechávat státu peníze, když na ně mám nárok.

In reply to by Štěpula

To se mi nechce,jde o nějakých osm dní,když nepočítám víkendy a on by mi pak dělal akorát problémy a to se bojím,abych nepřišla o tu novou práci,kdyby mi nepodepsal dohodu,ale dal dvouměsíčku,tak bych byla v háji :(

21.11.2012

Holky viděly jste to včera?? To byla trapárna s tím meningokokem!!!!! Někdo si zaplatil skrytou reklamu! Mě by to ani nedošlo,ale mužskej si toho všimnul,jak už třetí díl řeší toho meningokoka a mluví tam tak důrazně o tom očkování. Čenský "hned zítra děti objednám na očkování" Morávková "už jsem tam volala a na očkování je objednala", Jirešová " kdyby byla očkovaná,nikdy by se to nestalo"......
Samozřejmě o nebezpečí menigokoka měli ve všem pravdu,ale je to zajímavé,že o tom mluví takhle,zrovna když má na trh přijít ta vakcina,ne???
Já na tu vakcinu taky čekám,ale proč tohle dělají,nechce si někdo namastit kapsu?? Achjo :(

Kliknutím vložíte smajlíky:

Tak která z vás se včera koukala? Včera pro změnu došlo na doplněk stravy HOMEA! :s: Jak říkám já to nijak nevnímám,ale včera sem se po této diskuzi musela smát,to budou zase komentáře! :///:

In reply to by femme.fatale

:one:
Ne, všichni Ti herci hrají zadarmo pro potěšení z práce, a celá TV Nova platí celý svůj provoz darů neznámého dobrodince :s:

By mě zajímalo, kdo si dnes při své práci "nechce namastit kapsu", a dělá to jen pro světový mír a výdělek posílá na konto Unicef... :s:

ahoj, na ordinaci už 2 roky nekoukám a tak mi toto ušlo. s Ale což, skrytá reklama je ve skoro každém filmu. Třeba ne tak okatá ale je :-). Já mám syna naočkovaného už 3 roky a nepotřebovala jsem radu z TV abych syna naočkovala. Jsou maminky, které toto potřebují a je asi i dobře že se ukazuje co může meningokok způsobyt.
Bylo zajímavé sledovat jak se po prvním odvysílaném dílu kde tato problematika byla ptalo několik mamin na očkování. Bez tohoto dílu by je ani nenapadlo, že nějaké očkování je :-).

no..nějak je mi tohle docela jedno..když jim to povolí,tak je logické,že toho využijou..peníze jsou peníze a s tím se holt nic neudělá..
Není zase špatné upozornit na rizika té či oné nemoci,nebo něčeho úplně jiného,ovšem každý člověk má svůj vlastní rozum a může si to přebrat po svém..meningokok i očkování tady byly i před tímhle dílem,každý pediatr by tuhle vakcínu měl nabídout automaticky,maximálně na dotaz říct svůj názor a na rodičích už je rozhodnutí.. takže mi to přijde v seriálu opravdu nepodstatné..

24.10.2012

maminky prosím radu,manželův kolega v práci má holčičku dva a půl roku,jeho přítelkyně mu dělala samé naschvály až ho nakonec vyštípala z bytu,našel si garsonku,malou má rád,vždycky se jí věnoval,nekouří nepije,každou volnou chvilku byl s ní,procházky,cvičení....když se odstěhoval- 1.10.2012,tak mu bývalka řekla,že mu malou neukáže až do rozhodnutí soudu. Co má dělat?? Opravdu na to má právo?? Děkuji

Kliknutím vložíte smajlíky:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Myslíš předběžné opatření :? A mělo by stačit, aby si skočil na úřad na sociálně-právní ochranu dětí...

In reply to by jajinka.k.x

Určitě na sociálku (OSPOD), měli by vydat předběžné opatření ohledně dětí. Obecně platí, že nejprve se řeší určení styku s dětmi, pak teprve rozvod. Nejlépe být v kontaktu se soc. pracovnicí a vše řešit s ní - tedy i neochotu manželky dítě mu ukázat. Vše bude ve spisu, hraje to proti ní. Držím palce

14.07.2012

Ahoj maminky,prosím o radu-zvažuji koupi nového setu do postele pro syna (30 měsíců),ale vůbec nevím jaký rozměr. Nechci hned kupuvat 200 cm,to mi přijde takové přehnané na tak malé dítko,bylo by to pro něj asi moc těžké na přikrývání a celkově na mamipulaci,navíc,když má menší postel. nyní má ještě 120cm,ale když už novou,tak větší. Na jak dlouho by mu stačila ta 130cm?? Nebo dělají i větší? třeba 160? Díky :a:

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj nase mala 3 roky uz spi ve velky posteli 3/4 roku a ma taky velkou perinu a polstar z Vesny a nema s tim problem.

Ahoj, naše malá (3,5 roku) má stále ještě "miminkovskou peřinu s polštářem. Koupili jsme ten větší rozměr 135 x 100 a stačí jí bohatě. Má i menší postel (140 x 70) a stále v ní má spoustu místa :one: Ona by byla v té velké posteli ještě taková ztracená, navíc v noci dost cestuje a tady má skoro kolem celé postýlky zábranu. Předpokládám, že jí ještě dost dlouho vydrží, novou koupíme asi než půjde do školy.

In reply to by Andí

Tak to je super,přesně to jsem se chtěla dozvědět. Malej taky hodně cestuje,posadí se ze spánu a spadne na nějakou stranu,takže jsem taky ráda za zábrany :s: Jinak je hodně drobounkej i menší,takže by mu taky mohla ta 135cm ještě třeba dva roky sloužit. Děkuji :a:

11.05.2012

Ahoj holky,všechny co řešíte tento problém-jsem naštvaná a zklamaná. Malému je 27 měsíců,minulý rok měl v sedmnácti měsících zánět pindíka,koupali jsme v řepíku,mazali framykoinem,za dva dny byl klid. teď ve středu se odpo probudil a říká "bolí pinďa",kouknu a hrozná fialová bambule,tak jsme hned vyrazili na urologii,protože naše mudra už tam nebyla. říkám doktorivi,že ještě nepřetahujeme,jen jak to jde,tak ať mu to tak nerve,že ho to bolí,když je tam zánět,že ho chci nejdřív vyléčit a pak se můžem bavit o přetažení. On mě vůbec nevnímal a přerval mu to rukou!!!!!! Malej začal hrozně brečet,já taky,bylo to šílený!! Doktor je černoch a tak trošku mi vnucoval obřízku,že za šest týdnů na kontrolu a rozhodnutí zda ano,nebo ne. Po poradě s dr. obřízku neprovedem. Pinďa jde přetahovat,tak proč dávat dvoletý dítě pod narkozu. Pokud by se záněty opakovali,tak ano.
Tvrdil mi,že nurofen malému dávat nemám,že je to zbytečné,protože když mu to nebudu připomínat,tak o tom nebude ani vědět,ale malý tak plakal,že ho bolí pinďa,že jsem mu ho dala,pak mi mudra řekla,že je logický,že to musí bolet,když je tam zánět,že nurofen mám dát. Říkal mazat dětským olejíčkem!!! nad tím už mudra nestíhala,protože tím se zánět nevyléčí,takže mi potvrdila můj názor a řekla framykoinem!
Manža včera ve vaně pinďu přetáhnul a hrůza,malej má na třech místech do krve zevnitř prasklou kůžičku!!! Takže bude mít jizvy,toho jsem se bála.
Přirovnám to k tomu,jako by Vám někdo natrhnul pusu v koutcích,ale podle doktora to je bezbolestné a v pořádku!
Tolik naše zkušenosti s odborníkem :r:
Takže rada-vyberte si lékaře,se kterým se dá mluvit,který bude poslouchat Vaše názory a bude šetrný-třeba použije znecitlivující krém a na uvolnění předkožky používá sondu.

Kliknutím vložíte smajlíky:

Proboha!!!! To je ale debil! Chudák malej, teď se mu to bude hojit hodně dlouho a bolestivě! Jen teda doufám, že nebude mít srůsty,aby na tu operaci stejně nemusel! Znám právě kluka, kterýmu to jeho mamka jako malýmu přetahovala,aby problém neměl a nějak to nezvládla a kluk šel v 17ti na operaci, jelikož jinak nemohl mít sex - bolelo ho to....
Tak držím palce, ať tohle není váš případ...a doktora bych snad zažalovala!

Tak to je teda mazec... :-/ Mrzí mě to... My měli mudru v pohodě a i na urologii, kde jsme byli kvůli vodní kýle jsme narazili na fajn dr. :-) A pindíka si malej přetáhl sám kolem dvou let... Dodneška mě na něj nechá sáhnout, protože "to je můj piník" :-D :a:

měl vůbec od vás (obou rodičů) svolení s tímto zákrokem? Pokud by tvrdil, že tento zákrok byl nezbytný, každopádně jste mu asi nic nepodepisovali.
Obrátila bych se na vedení nemocnice i s tímto...

Když už tedy Ministerstvo zdravotnictví přišlo s podobnou ptákovinou, někomu to může být i nápomocné... Lékař si očividně nic nedělal z názoru matky, náš právní řád je však povinen dodržovat. A tu min. 50.000,- Kč pokutu si bude dobře pamatovat a ušetří podobných zážitků jiné děti a jejich rodiče.

In reply to by Elishka

to je mazec toto,mám odbdobné zkušenosti s odborníkama...i když to tu bolest a jizvy nezahojí normálně bych ho udala,jak píše Elishka. i kdybys měla podepsaný papír,vždycky můžeš zákrok odmítnout,hlavně takto bolestivý ! navíc když neposlouchal co si přeješ a nepřeješ..bych vzala "pindika" toho mudra a skřípla mu ho mezi dveře jestli mu to taky přijde super.. :€{€:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Mě se to s tím olejíčkem taky zdálo divné a naše dětská pak říkala,že framikoin je nutnej,aby se to zaléčilo,že až po pár dnech ten olejíček,aby se to zvláčnilo. A ten AIDS nějak nechápu,jako asi se tam už nic nezachytí při sexu,ale přece jiné kultury bývají obřezané běžně a jaký je u těch lidí výskyt téhle nemoci,to bude asi nesmysl,ale nezjiš´tovala jsem si to :?
Už mě ten vztek přešel,ale já byla v tu chvíli hlavně naštvaná na sebe,teď už je to za náma a já jen doufám,že malej nebude mít problémy s těma jizvičkama co z toho asi budou :r:

17.04.2012

Ahoj holky,asi blbej dotaz,já si vůbec nepamatuju,jestli mi mudra při předchozích očkováních neříkala,že nemám ten den koupat a dneska jsem se jí zapoměla zeptat,měli jsme žloutenku,aby ďobanec nějak nereagoval. Díky

Kliknutím vložíte smajlíky:

při těch prvních očkováních (cca do roka) jsem nekoupala, u většího dítka už by mě nenapadlo řešit to, automaticky bych vykoupala

13.04.2012

Holky prosím o zkušenosti,kdo jste nechával očkovat proti žloutence typu A před nástupem do školky. Jak dlouho před nástupem do školky jste nechaly očkovat,jaká byla reakce na toto očkování,kolik dávek se dává u předškolkových dětí a jaká je cená?? Moc děkuji :a:

Kliknutím vložíte smajlíky:

ahoj, tak já budu syna očkovat asi příští rok. Ještě se rozhodnu. V září bude ještě rok ve školce. Nejrizikovější je nástup do školy. Tam se tak nedbá na hygienu jako ve školce a tak je pravděpodobnost nákazi větší. Vloni bylo u nás ve školách nakaženo hodně dětí a hodně jich skončilo na infekčním v nemocnici.
Takže určitě očkovat budeme, ale až před nástupem do školy

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

je to nemoc špinavých rukou čili chytit ji může kdekoli a kdykoli, jinak moje dr. nemá ráda nepovinná očkování, podle ní je to zátěž pro organismus, ale toto mi sama doporučila.

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

no já právě chtěla malému naočkovat klíšťovku protože měl často klíšťata, a řekla mi že je na to malý, je těch očkování je hodně a dost to zasahuje do imunitního systému, že mu mám radši dávat B komplex, ten mu neuškodí a všem klíšťatům a podobné havěti bude smrdět, a je fakt že nám nesmrdí :-) ale od té doby neměl ani jednoho klíšťaka. třeba ani nedoporučuje očkování proti chřipce, dokonce i moje dr. je proti.

22.03.2012

Ahoj holky,letos jdeme k zápisu do školky a chtěla jsem dát přihlášku do dvou-pro jistotu,ale kamarádka mi říkala,že to nemá cenu,protože školky předávají přihlášky na úřed a pokud se tam jméno opakuje vícekrát,je vyřazeno a ponecháno jen jednou a úřad pak děti rozdělí,podle různých kritérií. Je to tak? Já myslela,že dám přihlášky a když mě vezmou v obou,tak do jedné zavolám,že už mám jinou a oni dají vědět jiné mamince v pořadníku. Tak jak to je?
A ještě,když půjde malej od ledna 2013,budu muset školkovné platit od září?

Kliknutím vložíte smajlíky:

Tak holky,v pondělí jsme byli na dni otevřených dveří a ptala jsem se na to,ředitelka mi řekla,že si samozřejmě můžu dát více přihlášek,ale bude mi to k ničemu,seznamy přihlášených dětí se posílají na magistrát a ten jméno,které figuruje v seznamech víckrát vyškrtá a ponechá jen jednou. Děti rozdělí podle žádostí,které se do požadované školky nevejde,nabídne místo jinde podle bydliště atp. Tak to tedy chodí u nás,nevím jak jinde. Navíc jsem se dozvěděla,že zrušili zkušební docházku na pět dní v měsíci,to jsem vůbec nevěděla :?

Ahoj holky, a jak je to když jsme byli na jednom zápisu před měsícem, co měla školka hnedka v místě našeho bydliště, na sídlišti a nevzali nás, máme se hlásit do jiný ?? 3. dubna je zápis v jiný školce, myslíte že má cenu se tam teda hlásit ?,

myslím, že nemá cenu chodit do vícero školek. Byla jsem jen v té do které chceme. Ředitelky se prý po zápisu schází a seškrtávají ty kteří mají více podaných přihlášek a nechají jen tu jednu.Takže ztráta času někde pobíhat. :///:

Loni u zápisu mi ředitelka naší MŠ také říkala, abych to nezkoušela ve více školkách, že se to stejně ostatní školky dozví, že jméno figuruje ve více školkách a že pak posílají automaticky pod čáru....

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka