krtecek9

24.08.2012

Holky prosím o pomoc, může mít 3 měsíční miminko 5.dětskou nemoc? minulý týden mi nechtěl jíst, byl protivný, plačtivý a nepřibíval na váze, ale v noci klidně spal. teplotu jsem nepozorovala, tudíž neměřila. myslela jsem, že ho trápí prdíky a tak jsme koupili babycalm a po 4 dnech to přešlo, tak jsem myslela, že pomohl babycalm, ale v pátek se objevila šílená vyrážka na tvářičkách a krku, která se zhoršovala. šla jsem v PO k dr. a ta řekla, že je to ekzém a napsala mi elocom na tvářičky a krček nejprve vysušit imazolem, jelikož tam měl zapařeninky (ale to i po týdenní léčbě přetrvává, takže nevím), v úterý jsem ji volala, že se tváře zhoršili, řekla mazat elocom 1x denně večer a přes den potírat excipialem, ve středu jsem ji opět volala, že to má na bříšku - říkala, že jde asi o kopřivku a sešlo se více věcí na jednou, že mám 2 dny vydržet a ono to odezní, ale dnesv PÁ tam nebyla a vyrážka nezmizela, ba naopak jde dále na nožičky, ručičkym zádíčka a do třísel. zítra jdu na pohotovost, ale chtěla bych vědět, zda někdo nepoznáte, jestli mohu být v klidu a jde opravdu o 5.dětskou nemoc. A nevíte, kde ji mohl chtit? nikam s ním nechodím, jsme převážně doma na zahradě :-( jsem z toho fakt nešťastná :-(

Kliknutím vložíte smajlíky:

Tak vám všem moc děkuji za příspěvky, byli jsme s ním na pohotovosti a naštěstí tam byla velmi dobrá lékařka, která již mnohokrát pomohla tomu staršímu synovi. Tak potvrdila, že se jedná o atopický ekzem :'( takže mám nadále přetvářet vodu na koupání a dělat ty ovesne koupele a v pondělí jít na kožní, aby zvážili užívání kortikoidu, když to zasáhlo takovou plochu tělíčka :-(

Ahojky na pátou ani šestou to nevypadá, tam nejsou pupínky ani zapařeninky. My to taky měli. Dr říkal, že je to seborea a kůže je napadená plísňema. Mazali jsme canestenem a kortikoidama na noc. ROZHODNĚ nemazej žádným krémem a už vůbec ne olejíčkem, protože kůže zůstane vlhká a ty plísně se šíří dál. Taky se nám to rozšířilo, když jsem namazala excipialem! Jen koupej v čisté vodě a nemazej ničím. Můžeš koupit ovesné koupele a nebo taky koupat v černém nebo řepíkovém čaji! Pár pupínků na tvářičce nám zůstalo až do dvou let. Jo a dr říkal že je to od dudlíku jak mimi slintá. No ale my jsme dudlík neměli, my to měli 100 % z vlhčených ubrousků. Na periorální dermatitidu prodávají krém peri-oral

In reply to by krtecek9

Jo jo my měli místo elocomu, locoid to je to samé. Taky nám ty kortikoidy pomohly. Ale ne úplně jen od nejhoršího. Mazala jsem 3x denně canestenem a to se mi zdálo, že nepomáhá a na noc jsme to mázly tím locoidem. Ale i tak jsme to měli dlouho. Ze začátku když se jí to udělalo, tak to měla takový jako to máte vy a bylo to místama jak struhadlo, hlavně na krčku. Postupem času se to lepšilo, akorát jak měla pupínky tak ty jí zůstaly, sice světlejší ale zůstaly. Vypadaly jak akné s bílou čepičkou a když se vylouply tak jí zůstaly na tvářičce jizvičky. Teď ve třech letech už jí ty jizvičky mizí.Myslím že jsem to tu taky hodně řešila. Zkusím zalovit ve starších příspěvcích jestli jsem taky nevkládala fotky

14.06.2012

Ahojte holky,
tak jsem u dr.řekla s těmi záškuby při spánku (jde u škubnutí ručičkami nebo celým tělíčkem, které není vyvoláno leknutím a ani ho to neprobudí).Dr. nás ihned odeslala na dětskou neurologii, kde nás odeslala na sono mozku, kam jdeme příští týden a pak máme nastoupit na pár dní do Thomayerovky na monitorované eeg, aby se vyloučila epilepsie. máte některá s tímto eeg u miminka zkušenost? jak to probíhá? a případně jaké projevy epilepsie může miminko mít? Dany to měl nejvíce ve 3. týdnu po porodu, teď je mu 6 týdnů a objeví se to jen 1x týdně a 1 záškub, v těch třech týdnech to bylo téměř při každém spánku a cca 5 záškubů po sobě. jsem z toho nešťasná :r: mé babičce zemřelo první dítě ve 4 letech při epileptickém záchvatu, takže toto byla má nejhorší noční můra, aby mé dítě mělo epilepsii :r: ale jde v rodině o ojedinělý výskyt epilepsie, jinak nikdo ji nemá ani z manželovi strany.

Kliknutím vložíte smajlíky:

ahoj
vím co zažíváš měla jsem to samé se straším synem... záškuby ve spánku a pak se nám začal budit s pláčem a my zjistili, že se nemůže pořádně hýbat.. skončila jsem v Tomajerovce... byl tam super personál, já to samo probulela.. dělali námEEg, spánkové EEG a izotopy.. to spánkové natáčeli celou noc.. byla jsem s ním v jedné místnosti, aby měl klid natáčeli to po celou dobu jak před usnutím,tak ve spánku případném nočním probuzení..a ráno.. pak to vyhodnocovali a bohužel nám ep.potvrdili.. takže nasazení léků a čekání zda zaberou. na štěstí zabral hned ten první a pak jsem už jezdili jen na kontrolu... mooc ti držím palečky.. posílám vagon sil... kdybys cokoli chtěla vědět klidně napiš osobku :a:

18.05.2012

Holky prosím vás, všimla jsem si u našeho Danýska, že ve spánku občas škube tělíčkem či ručičkami, není to takové to rozhazování ručičkami jako při leknutí, ale vyloženě záškuby. nemáte s tím některá zkušenosti? je to normální? první chlapeček to nedělal a v rodinné anamnéze máme epilepsii, tak mám právě strach, aby toto nemohly být nějaké prvotní příznaky :( Děkuji za odpovědi.

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj, nemám s tím zkušenosti, ale když máte epilepsii v rodině, určitě bych to nepodceňovala... Zkus malého natočit na mobil a poradit se s lékařkou, těžko soudit, když to takhle jen napíšeš a nevidíme to. Snad to nic nebude, ale pro klid duše bych se opravdu o tom určitě zmínila lékařce.

15.05.2012

Tak i já přikládám fotečky našeho nového člena rodiny :) Danýsek se narodil 30.4. v 0:50 s 3450g a 50cm. je to zlatíčko jen papá a spinká :) je to nebe a dudy v porovnání s prvním čertíkem }:)

Tak tohle je náš Danýsek :-)
Tak tohle je náš Danýsek :-)
Tak tohle je náš Danýsek :-)

to je prďolka :) děkuji, konečně se taky začínám těšit a přestávám se bát porodu.. ty zlatíčka za tu bolest stojí! :h: :h: :h:

26.04.2012

Holky, prosím Vás, nevíte některá od kolika let smí děti na návštěvy na odd šestinedělí v Ústí nad Labem? pokud bude volno, chtěla bych být na nadstandardu, jestli to má nějaký vliv. děkuji

Kliknutím vložíte smajlíky:

Dnes v Masarykově nemo. porodila kámoška chlapečka. Ještě dnes jí tam byl její manžel s dcerkou /1.5roku/ navštívit. Na nadstandartu není, ale nabízeli jí ho, protože jako zaměstanec na něj má nárok, ale nechtěla být sama na pokoji.
Možná by bylo úplně nejlepší si do porodky zavolat a oni ti řeknou přesné info.

26.04.2012

Ahojky holky jen mě zajímá, jak dlouho po provedení hamiltona jste vyráželi do porodnice? děkuji.

Kliknutím vložíte smajlíky:
GambrinkaX

az 10 den po hamiltnu. Pokud telo neni pripravene stejne tak porodni cesty tak ti hamilton nepoumze. :)

Ahoj, Při prvním těhu jsem po Hamiltonovi neporodila, ale až po vyvolávačce a při druhém jsem po Hamiltonovi porodila do 24 hodin :s: ale fakt nevím, jestli to bylo tím, už jsem přenášela a každej den jsem mimčo přemlouvala :a:

16.04.2012

Ahojky holky, prosím o rady. sice očekávám narození druhého dítěte, ale mám tak intenzivní poslíky, že se bojím, že to nepoznám včas od pravých kontrakcí či příznaků, kdy jet do porodnice. u prvního jsem měla velmi slabé kontrakce a neodtéct mi trošku vody, do porodnice bych nejela. bylo to mé štěstí, jelikož jsem porodila velmi rychle. do porodnice to mám 40 minut cesty a bojím se, abych nezačala rodit na cestě. co se má případně dělat? co pak s pupeční šňůrou,... děkuji za všechny rady.

Kliknutím vložíte smajlíky:

A co takhle jet tedy do té porodnice dřív - už teď. Jestli už máš termín...Máš jistotu, že to stihneš. Manžel hold bude muset mít paragraf na první dítko, pokud nemáš babičku...

In reply to by DenyPu

Já mám termín za 14 dní, jenže první se narodil 37+4 a dnes jsem byla v poradně a ten druhý se prý narodí každou chvíli, že nejde odhadnout samozřejmě přesně kdy, takže jak začnou znovu kontrakce, tak mám raději hned vyrazit, protože na monitoru to skáče o sto šest a to se dnes cítím perfektně. takže to snad stihneme, nebu už raději na nic čekat, když to ani dr.moc nevidí na delší setrvání 2v1 ;)

ahoj, tak buď si můžeš zavolat sanitku a nebo v případě toho že bys začala rodit v autě, tak manžel zavolá sanitku na místo kde právě jste. Když budeš mít štěstí tak tě odrodí doktor a když ne, tak se doktor po příjezdu o vše postará. V autolékárničce by měli být potřebné věci k zaškrcení pupeční šňůry a nůžky k odstřižení.
Já jsem měla tak dlouhé porody že bych klidně mohla od prvních kontrakcí jet do Bibione, vykoupat se a jet zpátky a vklidu porodit v porodnici :s:

22.03.2012

Ahoj holky,
chci se zeptat, včera v poradně mi bylo oznámeno, že mám GBS pozitivní - nějaký streptokok v pochvě, který může nakazit miminko při porodu. Musela jsem tedy dát ještě k vyšetření moč a kdyby byla moč také pozitivní, tak mě prý přeléčí antibiotiky rovnou a pokud ne, tak mi budou podány až u porodu. Ale prý musí být podány cca 3 hod před porodem, jenže já ten první porod měla tak rychlý, že toto by se nestihlo :( Proč mě nemohou přeléčit rovnou a musí to být i v moči? A ještě jedna otázka. prý tím nemohu manžela nakazit a zároveň jsem se nemohla nakazit od něj, tak kde se to tam vzalo? nějak tomu nerozumím. u prvního to bylo negativní, teď na začátku těhu také negativní a najednou tam je :€\€:

Kliknutím vložíte smajlíky:

me rikala sestricka na gynde ze to ma 60% tehulek a nic to neni, jen se musi dat ty atb pri porodu takze hned jak se ti nebude neco zdat, tak jet do porodky... a neni to ze ses nakazila, je to tehu nemoc .tak jako treba cukrovka

pokuď to bude i v moči,tak je to bráno jako močová infekce,tudíž se to tak léčí... ale osídlení porodních cest je většinou trvalé a léčba ATB to stejně nespasí,navíc je velká pravděpodobnost,že i po přeléčení tam streptokok bude i nadále,tudíž tam hrozí nakažení mimíska stejně i přes léčbu.Ty ATB před porodem chrání právě miminko při průchodu porodními cestami,neléčí výskyt streptokoka u tebe,protože to bě nevadí,ale miminku by vadit mohl.Proto se doporučuje podat první ATB cca šest hodin před porodem,tak aby se k miminku stačili dostat přes placentu a mimi je tak chráněné.Pokuď se to nestihne,což také není ojedinělé,tak se pak miminko po porodu více hlídá,dělají se krevní odběry,jestli se infekce na miminko nepřeneslaa dělají se mu výtěry z očí,nosu a krku,kdyby bylo osídlené,tak se přeléčí ATB přímo po porodu.Já měla nařízeno jet do porodnice právě dříve,už když budou kontrakce po 10. minutách,právě abychom stihli dát ATB.

In reply to by lucininenka

Aha, tak proto, to bylo výstižné, děkuji :one: Já při prvním jela hned při prvních známkách - odteklo mi trochu vody a začali hned kontrakce po 2 minutách a po příjezdu do porodnice jsem 3 hod na to porodila, takže právě proto se bojím, že to nestihnout a mám takový veliký strach o to miminko :( A kde se tam ten streptokok vezme to nevíte? Nevím jaktože tam najednou ta potvora je :?

In reply to by krtecek9

Nemáš zač :) neboj,i kdyby se to nestihlo podat,tak mimísko po porodu ohlídají a kdyby se vyskytla sebemenší známka nějaké infekce,tak ho hned zaléčí ATB.A je to trvalé osídlení,není to nemoc a tebe to nijak neomezuje,to je jako,že někdo má streptokoka v krku a nic mu nedělá,tak ty ho máš v pochvě :) přenést ho tam můžeš rukou,partner ústy prostě všelijak :) někdy zmizne a někdy ne,ale pokuď nezpůsobuje problémy,tak se neřeší,krom teda toho porodu :)

08.03.2012

Ahojky holky,
prosím nevíte, co by to mohlo být? už čtvrtý den mám chvílemi bolesti v podbřišku jakoby měla přijít MS vystřeluje to i do zad - prostě úplně stejně jako když čekám MS, trvá to max půl hodiny a pak to zase odezní a tak to mám cca 4x denně. mohou to být poslíci? včera jsem byla na kontrole, ale doktorka mi od stolu řekla, že to nic není a žádné vyšetření, jen předtím dělala ultrazvuk, ale tam vždy kouká jen na miminko a to je vše. já ale s prvním nic podobného neměla a je to tedy dost nepříjemné. Měla jste to také některá? A navíc s prvním mi také pořád tvrdila, že je vše ok a já pak 2 dny po kontrole porodila ve 37+4, takže mám celkem obavy :-(

Kliknutím vložíte smajlíky:

Holky moc vám všem děkuji za podporu, dopoledne jsem už z toho byla zoufalá. teď jsem se vrátila z velkého ultrazvuku z nemocnice a pani doktorka říkala, že to vypadá celkem dobře a že jde o poslíky a skutečně to bývá někdy dost bolestivé a pokud to začne být ještě častější a nebo když budu ležet a nebude se to zlepšovat, tak mám jet raději hned k doktorovi. tak jsem ráda, že to je ok a snad se to nebude zhoršovat.

ahoj, to jsou poslíčci. Měla jsem je u prvního těhu od 30tt. Dost často byli hodně bolestivé že jsem je i musela prodýchávat a třeba jsem se musela i zastavit...Dokážou dost potrápit :-(

15.02.2012

Holky prosím vás, nevíte, co se může v těhotenství na hemeroidy?včera se mi udělali vnější hemeroidy, jsou to jen 2 malé bouličky, ale i tak je to nepříjemné. nijak zvlášť to nebolí, ale svá oblíbená tanga jsem musela vyměnit za bombarďáky, protože to je dost nepříjemné. jsem 30tt, v prvním těhu jsem nic takového neměla a teď jo :( nevíte, co na to? co fakt rychle a spolehlivě pomůže? děkuji za rady.

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahojte, já onemocněla hemeroidy dva týdny po porodu, a řeknu vám, nic příjemného holky :( zkoušela jsem odvary koupele ale nechtěla jsem do sebe cpát léky kvůli kojení:( pátrala jsem trošku po internetu, a narazila na reklamu na anurex. tak jsem si ho hned koupila. S anurexem do těla nesypete kdoví co, ale působí přesně tak kde má - teda v zadečku :s: ale fakt mi pomohl, a navíc jsem mohla kojit :) mám po problému. Holky, anurex.cz, jděte tam, a doporučuju :) :h:

Mě se taky udělali, ale já bolestí nemohla ani spát. Byla jsem na chirurgii,ale dr mi pouze doporučil dubovou kůru a po porodu operaci. Gynekolog mi napsal prášky DETRALEX A DÍKY NIM JSEM PŘEŽILA.

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky