EEG aneb epilepsie u malého miminka, máte zkušenosti?

14.06.2012

Ahojte holky,
tak jsem u dr.řekla s těmi záškuby při spánku (jde u škubnutí ručičkami nebo celým tělíčkem, které není vyvoláno leknutím a ani ho to neprobudí).Dr. nás ihned odeslala na dětskou neurologii, kde nás odeslala na sono mozku, kam jdeme příští týden a pak máme nastoupit na pár dní do Thomayerovky na monitorované eeg, aby se vyloučila epilepsie. máte některá s tímto eeg u miminka zkušenost? jak to probíhá? a případně jaké projevy epilepsie může miminko mít? Dany to měl nejvíce ve 3. týdnu po porodu, teď je mu 6 týdnů a objeví se to jen 1x týdně a 1 záškub, v těch třech týdnech to bylo téměř při každém spánku a cca 5 záškubů po sobě. jsem z toho nešťasná :r: mé babičce zemřelo první dítě ve 4 letech při epileptickém záchvatu, takže toto byla má nejhorší noční můra, aby mé dítě mělo epilepsii :r: ale jde v rodině o ojedinělý výskyt epilepsie, jinak nikdo ji nemá ani z manželovi strany.

Kliknutím vložíte smajlíky:

ahoj
vím co zažíváš měla jsem to samé se straším synem... záškuby ve spánku a pak se nám začal budit s pláčem a my zjistili, že se nemůže pořádně hýbat.. skončila jsem v Tomajerovce... byl tam super personál, já to samo probulela.. dělali námEEg, spánkové EEG a izotopy.. to spánkové natáčeli celou noc.. byla jsem s ním v jedné místnosti, aby měl klid natáčeli to po celou dobu jak před usnutím,tak ve spánku případném nočním probuzení..a ráno.. pak to vyhodnocovali a bohužel nám ep.potvrdili.. takže nasazení léků a čekání zda zaberou. na štěstí zabral hned ten první a pak jsem už jezdili jen na kontrolu... mooc ti držím palečky.. posílám vagon sil... kdybys cokoli chtěla vědět klidně napiš osobku :a:

ahoj, já byla s malou na natáčení spánkového videa EEG, tak nevím, jestli vás čeká to samé. Mé dceři bylo nějak kolem pěti měsíců myslím, už si to přesně nepamatuji. Dělá se to v místnosti, kde budeš jen ty a miminko, nasadí miminku čepičku a bude se točit záznam, my to měly tedy i s videem a musela jsem jí v té místnosti uspat :00: Divím se, že se mi to povedlo, ale prostě mi řekli, že musím, tak jsme musely ;) Ten záznam se točil několik hodin, už si to fakt přesně nevybavuji, ale vím, že jsem tam jedla i oběd, tak jestli to bylo tři hodinky? Možná déle. Mi malá spávala docela krátkou dobu, jinak by to natáčeli asi déle, prostě po dobu spánku, vlastně před usnutím a ještě nějakou dobu po probuzení. Dítě musí být v klidu, nesmí být rušeno. Potom se musí celé to dlouhé video zkontrolovat a vyhodnotit, takže my jsme tam trčeli snad ještě dva dny, než se k tomu někdo dostal a udělal to :(
Neboj, vše zvládnete a držím pěsti, aby se epilepsie neprokázala, mi řekli hned v porodnici, že se u malé může projevit, tak vím, jaké máš asi obavy :(
Pokud by tam epilepsie byla, tak musíš počítat s tím, že by jste se v nemocnici zdrželi mnohem déle. Museli by nasadit léky a čekat, jestli zaberou, pokud by se netrefili do správných léků, nasazovali by jiné a nepustili by vás dříve než by byla léčba účinná. To jen ať víš, jaká může být ta horší varianta. Samozřejmě doufám, že se vás to týkat nebude. Držte se a hodně štěstí.

In reply to by ssiissiinnkkaa

jj, máme jít přesně na toto, tak to děkuji za info a proč se musí v té nemocnici být a čekat na výsledky? proč se nemůže jít domů a pak případně nastoupit znovu na stanovení té léčby? a jinak jsi na nějakém klasickém pokoji jo? a předpokládám, že to jsou pokoje pro víc lidí. a byla si také v té tomayerovce?

In reply to by krtecek9

já byla v Ostravě, každá nemocnice to má asi jinak. U nás na neurologii to je tak, že je pár pokojů pro matku a dítě - tam jsi jen ty s miminkem a pak jsou pokoje pro děti - tam nemůže rodič zůstávat přes noc :( Já tam jednu noc musela malou nechat samotnou, protože pro mě pokoj nebyl a pak už jsem tam byla s ní. Podle mě mimčo nepustí, když neví co mu je, proto vás tam budou podle mě držet. Tak to je aspoň u nás. Možná, že u vás to bude jiné. Já jsem si totiž myslela, že malá prodělala epileptický záchvat, ale pak se to posoudilo jako záchvat z refluxu. Naštěstí eeg bylo v pořádku. Takže nám nasadili léky na reflux a jely jsme domů. Moje kamarádka tam byla s malou - ta opravdu prodělala záchvat a byla tam myslím dva týdny, možná déle. Prostě až nasadili správné léky.
Já už si to eeg vyšetření přesně nevybavuji, ale důležité je, aby sebou dítě nešilo, aby se neuvolnily ty elektrody co má na sobě a pod tou čepičkou (nebo jak se tomu říká), protože to pak špatně píše záznam. Ale vše ti tam vysvětlí a dají instrukce. Já měla i číslo na sestru, kdybych něco potřebovala, tak jsem jí měla zavolat.

In reply to by ssiissiinnkkaa

mě právě říkali, že tam budeme 3-4 dny, tak jsem právě myslela, že jej monitorují třeba 2-3 noci po sobě, protože doktorka říkala, že ty záškoby vidím přes den, ale v noci nevíme, co dělá. tak ale moc moc děkuji za info

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka