Nesquicek

25.04.2013

Holky, malý (2 roky) píchl párátkem holku (4roky) do ucha. Tak se sbíráme, že pojedeme na pohotovost. Malá nejdřív ječela jak tur a teď dělá zase blbosti a říká, že jí nic nebolí. Tak teda nevím jestli jet nebo ne. Pohotovost máme 30 km daleko

Kliknutím vložíte smajlíky:

Kdyby byl propíchlý bubínek, myslím, že by plakala dál. Když mi bylo tak 5, bratranec mě střelil špejlí na kraj oka, to bylo pozdvyžení! Prostě děti si to neuvědomují. Tak hodně štěstí, ať je vše vpořádku

Ahojky, já myslím, že na pohotovosti by s tím nic neudělali. Párátko je tenké, i kdyby se mu zadařilo propíchnout bubínek, tak znovu zaroste. To bude určitě dobrý ;-)

irena1111

zkus jí jestli na to ucho dobře slyší a pokud ano a nikde jí neteče žádná krev a nemá to nějak podrážděné tak bych nikam nejezdila

In reply to by irena1111

Dík, nikam jsme nejeli. Právě jsem koukala jestli jí neteče krev i vatovou štětičkou jsem šáhla dovnitř jestli tam někde nějaká kapička náhodou není. Slyší dobře a i s babičkou telefonovala a držela si ho u toho ouška. Takže myslím že je to ok, ale plašili jsme pěkně :a:

17.04.2013

Ahoj holky, dneska jsem se dozvěděli že mi Tomáška vezmou od září do školky. To mu budou 2 roky a tři měsíce. Jak to Vaše děti zvládali? Co museli umět? Prcek je bez plínek, obléknout se umí (akorát bunda a boty mu ještě nejdou)Máme problém s jídlem, nadělá kolem sebe strašný čurbes. Jo a ještě moc nemluví :00: :a:

Kliknutím vložíte smajlíky:

mladší syn chodil od 22 měsíců do miniškolky
2x týdně na 3hodiny. byl tam ale i se svojí o 20měsíců starší sestrou.
Musím říci že plakal vlastně pokaždé, sice jen chvilku, pár minutek. Ale bylo znát i na jeho chování že si mě pak více hlídal a i doma se držel pořád u mě, jak jsem vlezla na záchod už začal pofnukávat kde jsem.
až asi o okolo právě těch 26 měsíců se začal do miniškolky i těšit a namísto abych odcházela nenápadně ve chvilkách jeho zájmu o nějakou hračku, jsme se už dokázali loučit ,že si tu chvíli pohrajou a já si zas pro ně přijdu.
Starší dcera do miniškolky také chodila ale od 30 měsíců a ta to zvládala od prvního dne v pohodě.
Jinak si myslím že v době až začne chodit do školky se naučí jíst i polévku lžící bez velkého brindání. Vlastně obě moje děti bez ohledu na to kdy začlai jsít sami lžicí (dcera 17 měsíců, syn 14 měsíců, uměli jíst vývar od 28 měsíců.

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Děkuju za povzbuzení :-) Doufám že to bude tak, jak píšeš :D Asi to bude horší pro mě než pro malého :D

já mám teda zkušenost takovou, že pokud se do školky dostane dítě mladší 3 let, tak ho většinou vezmou až 3měsíce před jeho 3.narozeninama a do té doby e planí jen nějaký malý poplatek za držení místa. pokud potřebuješ jít do práce tak se samozřejmě nedá nic dělat, ale jinak bych spíš promyslela variantu dávat ho tam zatím jen třeba na 3dny v týdnu. myslím že v tomhle věku tě ještě dost potřebuje. dcerka nastupovala až v listopadu a to jí byly 3 na začátku ledna a do té doby jsem od učitelek neustále poslouchala že je ještě takové mimino :00: a to byla taky dost šikovná, oblíkat se uměla hezky, najíst taky(ikdyž teda ne bez poskrvkny :s: ) ale byla taky hodně chytrá, ještě před druhýma narozkama se začla zajímat o čísla a písemna a brzy je uměla, o barvách a tvarech ani nemluvím to uměla snad od roku a půl, mluvila taky vždy pěkně. ale prostě stejně ještě nebyla úplně vyzrálá a na stejné mentální úrovni jako ostatní děti (byla tam zdaleka nejmladší) jinak s dostrojením uči pomáhají, hlavně třeba s punčoškama, zastrčit tríčo atd. mě kladly na srdce ať si hlavně umí obout bačkory, že to nejvíc zdržuje když to neumí.

In reply to by shawni_x

Bohužel musím nastoupit do práce, takže bude muset natvrdo :s: Ale dneska ráno když jsem dávala malou do školky, tak jsem ho nemohla dostat ze třídy :D Malej je taky zná tvary, písmena, čísla už začíná pojmenovávat i nad desítku, barvičky teda moc neumí. Ale je ještě maličký, takže mě to tak netrápí :-) Některý děti neumí barvičky, ani když nastupují na základku :s: Tak teda musíme doučit oblékání bundy, bot a bačkor :-) Ještě máme do září trošku času i když moc doma teda nebudu. V květnu nastupuju do práce na směny. Bude to hodně náročný :-(

01.03.2013

Nesbíráte některá náhodou bodíky za sdílení stránek s letáky? Zajímalo by mě jestli jste už některá dostala nějaký poukaz a jestli bodíky přibívají, tak jak mají? Kdyžtak do zpráv napíšu odkaz, kdyby jste nevěděli. Docela mě to zajímá, protože holky na netu posílají fotky kolik už dostali poukázek

Kliknutím vložíte smajlíky:
12.01.2013

Mám tu jedno balení Infectosoor mundgelu na moučnivku nejdřív se ptám tady jestli nějaká náhodou nutně nepotřebujete, než dám na aukro. Balení je nepoužité, je toho 20g a expirace je 4/2014. Nám po tom zmizela moučnivka do druhého dne. Kdyžtak napište do zpráv :a:

Kliknutím vložíte smajlíky:
10.01.2013

Ahojky holky, dneska mi malej (19 m.) nepřišel říct, že se vyčůral, takže jsem to hned nevylila. No a když jsem zjistila, že je načůráno, tak na dně nočníku byly takové shluky oranžových částeček. Nevíte co by to mohlo být? Na krev to nevypadá, ta by byla červená. Nemáte s tím někdo zkušenost? Ráno zkusím odnést moč Dr. :a:

Kliknutím vložíte smajlíky:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Ne ne mrkev neměl :-) Ale holky píšou, že je to normální, tak jsem přestala aspoň plašit :s: Včera vypil hodně mlíka a asi jenom 800 ml vody. Tak přemýšlím jestli teda málo nevypil, když se mlíko bere spíš jako jídlo než tekutiny. Dnes vypil zas svých cca 2,5 l vody.

to bude usazenina moči ne.Já když vyliju nočník trochu později,ta vidím,že se to hned usadí na nočníku a pořádně to vypláchnu

In reply to by Bejby85

Ahojky, děkuji určitě je to z moči, nočník vždy vymývám. U starší dcerky jsem to nikdy neměla i když moč dýl stála :-( Když se Tomík narodil, tak měl někdy ty usazeniny na plínce, asi barvivo bilirubin se tomu říká, a měl to kvůli novorozenecký žloutence, ale teď žloutenku nemá, tak jsem se právě lekla..

to jsou uráty,většinou se objevují,když dítě méně pije-je prostě víc zahuštěné.Není to nic neobvyklého nebo nebezpečného-jen dávat pozor na příjem tekutin.

29.11.2012

Ahojky holky, manžel si na osmou objednal ženskou z ČSOB, že se chce podívat na smlouvy. No neobjednal, ona volala jestli bude doma že přijde, takže se vtírla. Přišla ve třičtvrtě na osum a manžel nebyl doma, tak odešla s tím, že nám pošle fakturu, za to, že si sjednal schůzku a nebyl doma. V osum už doma byl. Má na to právo nebo jenom vyhrožovala?

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahojky, paní určitě nebyla zaměstnankyně ČSOB, protože by si jinak manžela pozvala na pobočku. Ve všech bankách si myslím, že je to stejné, já pracovala v ČS a nesměli jsme chodit ke klientům domu, všechny schůzky jsme museli vyřizovat na pobočce. Takže paní mohla být max finanční poradkyně, kteří si ale neúčtují žádné poplatky za schůzku. A kdyby byla slušná, tak nikomu neleze ráno domu o čtvrt hodiny dřív a měla počkat, takže si spíš myslím, že je to nějaká podvodnice a fakturu jestli pošle, tak bych se obrátila na policii. :a:

tak to slyším prvně. Poradkyně je zaměstnancem oné banky a tím pádem nemá nárok na žádné další peníze.
Manžel si jí neobjednal-z toho co jsem pochopila co jsi psala, tak nechápu oč jí vůbec jde?
Normálně bych zavolala do banky a na tuto poradkyni bych ze zeptala. Bůh ví kdo to vůbec byl.
Já nikdy nezvu nikoho domu pokud manžel doma není. Samozřejmě kamarádku ano ale ne člověka, kterého neznám. Nikdy nevíš co je to za hovado :-(

To je blbost, asi měla krámy :s: Nikdo jí nebránil v tom aby na manžela 15 minut počkala ;) Ještě dobře, že to nakonec padlo, bůhví co by si vymyslela za blbosti ve smlouvách :///:

podle mě je to blbost, máme známou finanční poradkyni a ta po nás v životě nechtěla peníze ani když jsme smlouvu uzavřeli nebo jsme neuzavírali nic

21.11.2012

Holky pozor, po domech chodí chlápci od Bohemia energy, a tvrdí, že jsou od ČEZU a RWE. Tvrdí, že sloučí poplatky od RWE a ČEZu do jednoho a bude chodit jen jedna faktura.Je to krávovina. ČEZ a RWE jsou proti sobě, nehrozí sloučení. Chtějí vidět vaše poslední vyúčtování. Pokud jim ho dáte přecházíte k Bohemia Energy a upisujete se na dva roky. Jsou u nich o hodně vyšší poplatky než u ČEZ a RWE. Odstoupit od smlouvy můžete do měsíce, pak už za odstoupení chtějí 6000kč. Já je naštěstí vyrazila!!!!! Tak udělejte to samé!! Je hrozný co si dovolí!!! :a:

Kliknutím vložíte smajlíky:

taky jsem měla podobnou zkušenost, je to hrozný, jakou mají drzost a jako jsou vlezlí, taky jsem je vyhodila! Jo, máme v domě na nástěnce, že je zakázaný podomní prodej a nabízení produktů tohoto tipu, ale i tak mají tu drzost zvonit po bytech, nechápu, kdo je do toho baráku vůbec pustí dovnitř!

A hlavně na ně koukejte být milé (ironie), mně minule zamáčkli dveře a nemohla jsem se zaboha dostat ven, čekala jsem hodinu na manžela. Chodí opravdu zajímaví typové, kam se hrabou jehovisti!!!

U nás byli asi v září. Tvrdili, že jsou od ČEZu a když jim podepíšu dodatek ke smlouvě, tak hooooodně ušetřím na elektřině. Taky chtěli poslední vyúčtování. Říkám jim, že když něco budu chtít, tak si to zařídím přímo na pobočce ČEZu a tam i mé vyúčtování mají. A oni na to, že ČEZ mi to neudělá :00: :00: Byly jsme zrovna s Elí na zahradě a oni byli tak otravní a skoro až drzí. Jak prý, můžu být tak hloupá a nechtít ušetřit.Prostě jsme se sebraly a odešly domů. Fakt hrůza co si dovolí. Pak pokračovali dál po vesnici. Doufám, že je všichni vyhodili.

04.11.2012

Ahojky holky, malá si včera podruhé stěžovala, že jí bolí srdíčko a držela se za něj a při tom byla schoulená do klubíčka, nechtěla se zvednout nic. Asi 5 min. Myslíte, že jí fakt může bolet srdíčko?

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Mě na kardiologii řekla, že tu šelest způsobuje jakási nětěsnost(laicky řečeno), že jak srdíčko poroste, "mezírka" zmizí. Ale může ji způsobovat i něco vážnějšího. Pokud ji má dcerka od narození a nic jí není, tak to nejspíš opravdu budejen to co mají moje děti. Ale obě jsou sledovány. Starší byla naposledy kolem 2 let, už to měla dobré, ale šelest ještě občas slyšet být může. Jdeme na další kontrolu kolem 6 let. S tou mladší půjdu ještě min. na 2 konroly a když to bude v pořádku, tak také až v 6letech. Ale jistota je jistota, divím se že vás tam dr.pro jistotu neposlala. Opravdu je to běžná "věc", to mi sama říkala, ale nic se nemá podceňovat.

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

to mluvíš o šelestu na srdíčku? tak ta normální neni. Je sice celkem častá ale ručitě bych se nespokojila s odpovědí že je normální. Znám ve svém okolí opravdu hodně dětí a jen jedno z nich má šelest na srdíčku. Je to dcerka mé kamarádky. Každý půl rok chodí na kontrolu zda se její stav zlepšuje nebo ne. Zjistili jí šelest ve 3 letech. Doktorka jí říkala že v 80% zmizí do 6let. Jí je 6,5roku a stále šelest má.

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

co je u dětí normální? že je v těch místech bolí????
mám dvojčata s nevýznamným šelestem, ale stejně chodíme na kardiologii na echo a EKG, co půl roku....i když zrovna jejich vady by se jejich růstem a věkem měly zlepšit až ztratit.
zrovna kardiopulmonární problémy bych hlídala více( v nadsázce) než ploché nohy....

ahoj, u dětí s tímto zkušenost nemám ale u sebe ano. Někdy se mi stane že si skřípnu nerv a bolí mě nádech a i narovnání se a nebo zvednutí ruky :00: . Už dlouho se mi to teda nestalo ale je to hrozně nepříjemný pocit a opravdu to bolí.
Určitě bych zašla k lékaři. Děti se nesmí podceňovat :-)

Určitě bych teda zašla k doktorce.Ale mě osobně se občas stane že se mi skřípne nerv asi do žeber v oblasti srdce a fakt to chvilku bolí tak že mám strach se i nadechnout a do pár minut to přejde...

28.10.2012

Ahojky holky, daly by jste 3,5 leté dítě na bruslení? Jde to vůbec? Malá prvně stála na ledě v sobotu a během hodiny bruslila po ledě i sama asi 3-4 metry ujela než spadla. V neděli jsme šli zase bruslit. No a přejede půlku kluziště. Dokonce tam trénovala malá krasobruslařka a dcerka se v ní viděla, tak měla tendence se opičit. Dokonce se naučila točit dokola na místě. Nevím jestli je to normální, že se dítko takhle rychle naučí bruslit, nebo má talent? Ona je jinak na ostatní sporty trošku trdýlko, ale v tomhle mě dostala. Myslela jsem si, že se bude bát, ale vůbec se nebojí.Padat se taky nebojí, směje se tomu. Možná geny, protože její taťka hrál od malička hokej. Co myslíte? Kolik taková záležitost stojí?

Kliknutím vložíte smajlíky:

nevím kolik to stojí, ale pokud je u vás ta možnost, tak bych se zeptala přímo tam. jak malé děti berou a kolik to stojí. :a:

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka