Hanča81

18.06.2018

Ahojky, tak se tu po dlouhé době hlásím. Čekáme třetí dítě, doma dvě zdravé holky. Už 9 a 6 let a ted jsem ve 14 týdnů.
Za tři týdny máme letět do Řecka, dovolenou máme zaplacenou už od zimy a já mám strach jak letadlo a těhotenství. Letěla jste takhle některá? Jak jste to snášela a jak v letadle?
Těhotenství je normální bez komplikaci.
A ještě se chci zeptat, mám neschopenku, protože jsem pracovala na směny a dojížděla jsem ráno a odpoledne hodinu, tak me nechal doma, jde si nějak vzít propustku nebo změnu pobytu? Nebo to prostě tisknout? Letíme na 10 dní.
Díky moc za odpovědi

Hanča :-)

Kliknutím vložíte smajlíky:
Jehlice (neověřeno)

Jedna věc je změna pobytu-ta je skutečně možná pouze na území ČR, jsi v PN, tudíž musíš dodržovat režim práce neschopného zaměstnance. Neměla sis ji nechat vnutit, pokud zaměstnavatel nemá pro tebe v těhotenství odpovídající pracovní zařazení, je to jeho problém, ne impuls pro tebe automaticky si nechat napsat PN. Jsi na tom bita ohledně vycházek, finančně, celkově.
Druhá věc je letadlo samo o sobě. Osobně bych to neriskla, je to příliš velké riziko - jak po cestě tam/zpět, tak i v místě pobytu. Navíc pravděpodobně budeš mot problém, aby tě vůbec pojistili jako těhotnou. Pojišťovny se tomu většinou brání a snad jen jedna pojistí po 17tt, to si zjisti.

Ahoj, změna pobytu kdysi šla, ale pouze v ČR. Určitě né změnit si pobyt na týden v Řecku.
Jinak těhotenství a lítání? Pokud je bezproblémové, tak proč neletět.
Ženský lítaj i v 7 měsíci. Já se tedy v těhotenství někam vyrazit bála, ale má sestra lítala dost často a v pohodě.

30.05.2017

ahojky holky, chci se zeptat do kdy děti musí jezdit na podsedáku. Mám holčinu, která měří 140 cm a váží 40 kg, je jí osm a pořád ji vozím na podsedáku, teď jsem si uvědomila, že už asi nemusím, četla jsem různě po internetu a co jsem z toho tak vydedukovala, že když dosáhne hranici 36 kg, tak už nemusí jezdit v sedačce ani na podsedáku. Nevíte jak to je? díky moc Hanča

Kliknutím vložíte smajlíky:

nad 150 cm, ale uprimne do 150cm sedacku, aspon skorepinu, jak je tomu v Rakousku. Myslim, ze takovy bocni naraz, lepsi sedacka. Ja mam kluka 140 cm a sedacku ma stale. dokud mu bude rustove, bude v ni. na podsedaku vozim jen v pripade plneho auta a nemuznosti upnuti 3 sedacky. takze 2 sedacky na bocich a uprostred sedak

 

Podsedák je určen pouze dospělím, nikoliv dětem. Pro dospěláka menšiho vzrůstu, myšleno. 

Syn má 8.5 let cca 140cm a sedí v autosedačce. Mimochodem nezáleží ani tak na váze, ale především na výšce dítěte. 

No ani nevím co ti poradit, protože psát ti, aby jsi holku ještě nechala na podsedáku? .....no to vyjde snad nastejno jako bych ti řekla, dej ho pryč. 

Sice vaše věc, ale zrovna šetřit na kvalitní autosedačce? Podsedák fákt ne!

 

 

„Přepravu dětí ve vozidle upravuje § 6 odstavce 1 zákona číslo 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a změnách některých zákonů (zákon o silničním provozu), ve znění pozdějších předpisů. Dítě musí být ve vozidle přepravováno v autosedačce, pokud je jeho tělesná hmotnost nižší než 36 kg a tělesná výška menší než 150 cm. Od váhy 25 kg přichází v úvahu jeden druh zádržného systému – zvýšené sedadlo (podsedák), které je používáno spolu s tříbodovým bezpečnostním pásem vozidla. S ohledem na bezpečnost dítěte však doporučuji užívat dětskou autosedačku s oporou zad, nikoliv pouze „podsedák“.Pokud dítě splňuje alespoň jednu ze stanovených podmínek, tj. váhu min. 36 kg nebo výšku min. 150 cm, lze ho v souladu s ustanovením § 6 odst. 1 písm. e) citovaného zákona přepravovat ve vozidle za použití bezpečnostních pásů. Na předním sedadle vedle řidiče může sedět dítě bez autosedačky, pouze za použití bezpečnostního pásu, za podmínky, že jeho tělesná výška přesahuje 150 cm.Dítě může být v autosedačce přepravováno na zadních sedadlech i na předním sedadle vedle řidiče. Pokud je dítě přepravováno v dětské sedačce na předním sedadle vedle řidiče v poloze proti směru jízdy, nesmí být na tomto místě aktivní airbag. Jestliže přepravujete ve vozidle, které je vybaveno zádržným bezpečnostním systémem a ve kterém jsou na zadním sedadle již umístěny 2 dětské autosedačky a nedostatek prostoru neumožňuje umístit třetí dětskou autosedačku, je možné třetí dítě starší 3 let a menší než 150 cm přepravovat na zadním sedadle pouze, je-li toto dítě za jízdy připoutáno

In reply to by Hanča81

A já zas vyhledala toto : 

 V tomto rozmezí musí být dětská sedačka.Zádržným bezpečnostním systémem se podle paragrafu 2 písmene ii) rozumí zařízení schválené podle zvláštního právního předpisu (podle zákona č. 56/2001, o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích a vyhlášky č. 341/2002 Sb., o schvalování technické způsobilosti a o technických podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích) a určené k zajištění bezpečnosti přepravovaných osob; zádržným bezpečnostním systémem je bezpečnostní pás nebo dětský zádržný systém (dále jen "dětská autosedačka").Dětskou autosedačkou je zařízení schválené podle zákona č. 56/ /2001, o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích a vyhlášky č. 341/2002 Sb., o schvalování technické způsobilosti a o technických podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích, určené k zajištění bezpečnosti přepravovaných dětí, jejichž tělesná hmotnost nepřevyšuje 36 kg a tělesná výška nepřevyšuje 150 cm (paragraf 2 písmeno jj). dítě, jehož tělesná hmotnost nepřevyšuje 36 kg a tělesná výška nepřevyšuje 150 cm, pouze za použití dětské autosedačky; při této přepravě1. dítě musí být umístěno v dětské autosedačce, která odpovídá jeho hmotnosti a tělesným rozměrům,2. na sedadle, které je vybaveno airbagem, který nebyl uveden mimo činnost, nebo pokud byl uveden mimo činnost automaticky, nesmí být dítě v dětské autosedačce přepravováno čelem proti směru jízdy. 

 

Asi takto: ač jde o dítě, bohužel zatím u nás na zvážení rodičů do čeho dítě posadí. Já jezdím opatrně, ale je hódně debilů co ne a proto já svě děti budu mít v autosedačce hódně dlouho. A jak už jsem psala, syn má 8.5 let a rezervu v autosedačce ještě má.  

25.09.2016

ahojky maminky, prosím vás, sháním na svatbu pro dvojčata kluky dvě košile vel. 92. Nikde nemůžu sehnat, prosím nemáte některá typ, nebo neprodáváte někdo po dvojčatech? nemusí být nutně bílé, ale nějaké světlé a hlavně dvě. Netušila jsem, že je to v dnešní době takový problém, ale opravdu už nevím kde shánět. Nechce se mi dávat kvůli jednomu dni pětistovku za jednu košili. Bazárky jsem projela, nikde na nic nemůžu narazit.

Díky moc.

Hanča

Kliknutím vložíte smajlíky:

díky všem, našla jsem českého výrobce, který šije tyto dětské košile. už mám objednáno. Díky moc. Hanča

Koukla jsi na MMB? Teď jsem koukla a je jich tam spousta. Možná nebudou mít stejné,ale podobné a nebo stejné jen v jiné barvě. 

24.04.2016

ahojky, máte prosím některá zkušenost?

http://www.domaci-vydelky.cz/administrativni-prace/plneni-ziskanych-oba…

 

díky Hanča

Kliknutím vložíte smajlíky:

Osobní né, ale plno lidí zaplatilo a nic nedošli. Teď se to hodně řeší na FB. Zkusím najít a okopíruji ti to do zpráv

08.01.2016

ahojky mamči, chceme jet na dovču k moři. Dvě rodiny - takže 4 dospěláci a celkem 4 děti. 14, 11, 7, 4 let. no a ted moje otázka. říkali jsme si asi Bulharsko, máte nějaký typ, na hotel,místo,kde se vám líbilo. Chceme all inclusive a aby byl bazén u hotelu a kousek moře a rádi bychom nějaký rodinný nebo klidnější hotel, nebo penzion ale to prostě z těch katalogů nevyčteme. Máte některá radu? Jo a na Bulharsku netrváme, klidně bychom i do jiné země, pokud máte některá zkušenost. Díky Hanča

Kliknutím vložíte smajlíky:

tak já si vždy, podle aktuálních představ, zavolám do cestovky, jezdíme s Invia, no a řeknu co prostě chci a obratem mi posílají mailem nabídky na konktrétní poptávku, tzn. zvolím cenu,dopravu, typ ubytování, blízkost moře, bazén, all in, animátoři, dětské vyžití atd. . Když nevyberu v ten moment, tak mi posílají dál a vždy si vybereme

10.12.2015

ahoj mamči, prosím vás mám dotaz.

v lednu bych měla nastupovat do práce, rodičák mám do konce února. Ale budu dojíždět autem do toho dvě děti a manžel co podniká, takže jezdí domů nepravidelně. No o co jde, chci to zkusit, je to dobrá příležitost.

Když nastoupím a nepůjde to, ukončím smlouvu, tak už zpátky na rodičák do toho konce února, kdy mi končí nemůžu jít, co? Prostě tím, že nastoupím v lednu do práce mi asi končí a hotovo (i když bych ho měla mít do konce února).

nebo je to tak, že rodičák mi běží dál a když to v té práci nepůjde, tak to ukončím a můžu být zas na rodičáku?

Děkuji Hanča:a:  

Kliknutím vložíte smajlíky:

přesně tak,jak píše Natálka,ty budeš pobírat rodičák jak ho máš rozepsaný,takže do konce února.Až si vybereš těch 220 tisíc,tak ti čerpání skončí *wink* 

18.10.2015

ahoj holky, potřebuju zhubnout. Nechala jsem si sestavit jídelníček, kila jdou dolu, ale chtělo by to nějak formovat postavu.přemýšlela jsem, že bych začala chodit na vacushape. Chodíte některá? nikdy jsem na tom nebyla. Jaké to je a jaké jsou výsledky? Děkuji. Hanča

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ja na to chodila jeden měsíc ,vždy po,st,pa, cvičeni mi vyhovuje toto ,je to jen na půl hodiny což je paráda ,ani se moc nenadrete ,a s tim jidelnickem super věc ,ja ho změnila take a KG šli dolu i kdyz sem to nepotřebovala ale chce to opravdu skombinovat s tim jídlem to cvičeni 

25.07.2015

ahoj holky, prosím vás, mám dotaz. Sestřenky dvojčata mají neštovice. My je chytit nechceme, ale za týden je svatba. To budou mít neštovice zhruba druhý týden a MUDra jim řekla, že když nebudou mít teploty, mohou jít. Jenže já mám strach, abychom se nenakazily. Máme zaplacenou dovču.
Jen mě zajímá, jak to tedy je. to už neštovice po vypuknutí nejsou přenosné, nebo jak to je?
Díky Hanča

Kliknutím vložíte smajlíky:

ahoj, nám doktorka řekla, že jsou děti infekční do zaschnutí posledního pupínku, cca 14 dní :-).

neštovice jsou infekční do zaschnutí posledního pupínku... řekla bych,že dva týdny už budou OK nejspíš,ale taky záleží jak u koho-u nás zasychaly cca týden ;)

Já bych řekla, že u neštovic nikdy nevíš :00: a nakazit se můžete ikdyby už jim pupínky mizely. Pokud by moje děti měly neštovice,tak bych na svatbu nešla, ikdyby měly lehký průběh bez teplot, ale to je každého věc :?.

neštovice se vysévají cca týden a do zaschnutí posledního pupínku jsou infekční což trvá taky minimálně týden,takže když budou mít neštovice druhý týden tak se klidně ještě muže stát že je chytíte :(

13.12.2014

ahoj holky, prosím víte některá jak to chodí v metru s jízdenkou pro děti? jedeme do Prahy v sobotu a budeme mít sebou 3 děti do 6 let (jednoho tříleťáka a dva pětileťáky). Koukali jsme na internet na jízdenky a je tam všude psané, děti od šesti let, kolik platí jízdné a že musí mít průkazku, ale ani slovo o tom, jak je to s dětmi do šesti let? musí mít nějakou průkazku? (my nic nemáme), jak s jízdenkama a tak. Není tam o tom ani slovo. Tak prosím, prosím, víte některá??? díky moc. Hanča

Kliknutím vložíte smajlíky:

In reply to by Hanča81

Jen pokud treba vypadaji starsi vemte si sebou jejich OP pokud maji nebo pas, proste aby tam byla fotka. Take jsem to resila na dopravnim podniki, kdyz mela prijet svagrova s holkama, neter je hrozne dlouha i velka a vypada min na 7 a tam mi rekli toto, ze jsem povinna prokazat jeji vek.

11.10.2014

ahoj holky, prosím vás o názor. Co mi vlastně může být. Už tři neděle je mi zle vždycky asi 20 minut po každém jídle, občas mě bolívají prsa, měla jsem jeden den spoždění,udělala jsem si test, byl negativní, večer jsem to dostala, ale MS trvala jeden den. To se mi nikdy nestalo. tak já nevím, těhu test vyloučil (s manželem samozřejmě spím, takže to vyloučeno nebylo), ale nevím co mi teda je. podzimní únava, blbý žaludek, co já vím. ale je to nepříjemný. díky za názory.

Kliknutím vložíte smajlíky:

Z toho, co píšeš, jsi nejspíše těhotná nebo máš nějakou jinou poruchu menstr. cyklu.
1. ms-pokud jsi ji měla jeden den, tak to není menstruace. Může to být zahnízdění vajíčka (zvláště, pokud to krvácení nebylo ani silné) nebo nějaká nemoc, zánět, apod.),
2. nevolnosti, prsa-to jsi si mohla vsugerovat, ale nemusela, takže hupky, dupky k lékaři! :s:

Jak dlouho máš spoždění MS? Nepočítej ten jeden den MS. Udělej si test a to by bylo, aby to nebylo. Držím pěsti :a:

Já být tebou, objednala bych se tak cca na pátek na gyndu, buď můžeš být těhotná to by už mělo jít vidět nebo to může být něco jiného gynek. původu.. I tak držím palečky, aby ti vše dopadlo dobře

ten test sis dělala jen v ten den ms nebo i pak,pokud byli i další testy negativní tak bych šla k obvodní

In reply to by Zdenda3

jen ten den ráno (a ještě vlastně ani ne z ranní moči, až když jsem odvezla děti do školky,tak jsem se stavila pro test a otestovala a večer jsem to dostala). Nebo si říkám, jestli nemám nějaký žaludeční vřed nebo tak něco..

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky