Dejmalka

12.02.2014

Omlouvám se předem, za trochu spamový příspěvek.
Já se v jednom začla angažovat a ted po rodičáku tam i pracuji.

Proto chci za Síť mateřských center poprosit o hlas pro její projekt Křídla a kořeny podaný do evropské soutěže Socialmarie.
Takže jestli jste ochotné věnovat pár svých volných minutek níže odkaz.

Hlasovat je možné pouze do 17. 2.

Bude to chtít váš e-mail
Stránky jsou v češtině, kliknete na "Moje volba" přijde vám odkaz na e-mail. Opíšete kód a hotovo.

http://www.sozialmarie.org/projekty/kidla_a_koeny_nasi_rodiny.3563.html…

Přeji pěkný den a děkuji.

Kliknutím vložíte smajlíky:
20.01.2014

Ahojte,
Danielka (v dubnu bude mít 5 roků) dnes odjela se školkou na 5 dní na hory. Pochopila jsem, že není dobré dětem telefonovat, že pak brečí.
i dnes ráno, když jsme všichni čekali s kufry před školkou ve stanovený a čekali na autobus a pak nám řekli, že mají jít děti dovnitř, a my domů, že pojedou až za hodinu a čekat nemáme, že to nedělá dobrotu, jsem uzanla, že plakající maminky, asi není to pravé ořechové.
Ale když mi před hodinkou paní ředitelka řekla, že nemám psát Danielce žádné dopisy na e-mail a já jí to přitom slíbila (mluvila jsem o tom s jednou učitelkou před odjezdem), tak mi to vzalo dech.
Nedokážu přes vlastní pocit pomalu narůstajícího stesku, racionálně posoudit co je správné.... Strach, že může nabýt dojmu, že jsem na zapomněla, zklamání z nesplněného slibu...

Kliknutím vložíte smajlíky:

určitě bych jí napsala,už jen pro ten slib,navíc jiní rodiče napíšou a ona nic nedostane,samozřejmě to chce volit slova,žádný smutek,stýskání

já si vůbec nedovedu představit, že bych pětileté dítě pustila na pět dnů pryč jinam než k babičce a tam bych určitě zavolala, ne teda každý den, ale aspoň obden určitě. Pokud bych dítku slíbila, že pošlu mail, tak bych určitě poslala, i kdyby si to učitelka stokrát nepřála.

Tak moje dítě je zvyklé, chodit s babičkama na chalupu, spát u jedné tety, u další tety. Úplně v pohodě a vždy jsem ji volala. Nemyslím si že to je dobrý nápad, se jí vůbec neozvat. Třeba se jí bude hodně stýskat a tvoje slová ji potěší a podpoří. Tak to je u nás. Ví už dopředu, že třeba pojede na dva týdny, protože maminka má hodně práce. Tak to vydrží, ale je tam opravdu spokojená!!!
Takže za mně je to tak, že já bych určo ozvala.

Nevím, pokud bych se s paní učitelkou domluvila, napsala bych. Pak by bylo na paní učitelce, jestli ji to přečte nebo ne. Ale co vím, tak se dávají učitelkám předepsané pohledy a ona to pak dětem čte, kord když jedou na pět dní, pošta by jí to ani nestihla doručit....

In reply to by JitkaB

Jo a jinak nevidím nic špatného na tom, že dítě v tomhle věku někam jede. Syn jel poprvé na tábor když mu byli 4 a 3 měsíce. Tam jsme ho odvezli a odjeli, za 6dní jsme pro něj přijeli. Vše v pořádku. Kdyby nebylo, volali by a my přijeli. Ale každé dítě je jiné a jinak fixované na rodičích. :)

18.11.2013

Zdravíčko,
občas jsem koupím časopis Auta za 79 nebo 89 a ty autíčka fakt slušný držáky, spojler tedy se často zlomil už při rozbalování ale zbytek slušná kvalita.
Dnes jsem poprvé koupila Mašinku Tomáš za 69 a aušus největšího kalibru, kolečka vypadávají samy od sebe, ty koleje nejdou ani pořádně spojit dohromady a co je největší gól ta mašinka se do těch kolejí vůbec nevejde, nemůže v nich jezdit. Měla jsem smůlu nebo to je smutné pravidlo?
Co kupujete a s čím jste spokojeni . Prosím i pro holčičky.
Díky za vaše zkušennosti.

Kliknutím vložíte smajlíky:

no my jsme měli párkrát ty Taxíky světa,malýmu se to děsně líbilo a nebyl to žádný aušuš,hezky udělaný,jenže samozřejmě zacházení našeho dvou,tříletého kluka to nemohlo přežít :n: ono ostatně je dost málo aut,co to vůbec přežije :///: takže tohle už nekupujeme,to už spíš koupím sluníčko nebo něco podobného s úkoly,to ho baví a hračky kupujeme zvlášť ;)

13.03.2013

Pár foteček jak zas povyrostli :€s€:

Danielka a Láďa
Danielka a Láďa
Danielka a Láďa
Danielka a Láďa

teda ti opravdu vyrostli, nebo spíš jsme je dlouho neviděli...? ;)
Ládík už není to miminko, ale pořádnej frajer, s Danielkou jsou príma parťáci :one:
Moc pěkné děti máš, vypadají šťastně :k: :k: A jak píšou holky, fakt jako dvojčátka.

teda teta ty se vam povedli dvojčatka jak vysity :D vubec to neni znat ze danielka je nase dubnovka :D krasny deti mas andy ;)

vám holky za moc milé komentíky.
Láda je na výšku cca o 5cm menší. Má ovšem jen kratší nohy, když sedí vedle sebe, tak je větší on :-). Docela často se mě na ulici ptají jestli nejsou dvojčata, na skoro dvouletý rozdíl tedy rozhodně nevypadají...Jak chodíme do mateřskéh ocentra, tak Láda je orpavdu na svůj věk velký, je často vyšší než už tříletí kluci a Danielka je výškou taky jak tříletá :-D
Ládu jsme ještě nestříhali (jen ofinu), vzádu má prstýnky do půl zad :s:
Ale až se ostříhá, tak se určtiě vlásky narovnají.

21.12.2012

zase žádná vánoční nálada.
Loni jsem byla docela v depresi ze záporné finanční bilance a příspěvky místních mamin, chlubících se pomalu už od září mě střídavě vytáčeli a uváděli do letargie.
Letos jsem se od toho dokázala oprostit. Plánovala jsem jak místo xhodinového vyváření 7mi chodů jak bylo v naší rodině zvykem, půjdem do lesa ozdobit suchým chlebem a jablíčky stromečky pro zvířátka. A pak si dáme hrachovku, trochu toho salátu, kadžý jeden řízek. Děti si rozbalí svůj jeden společný dárek, a pak jim s tatkou místo běžného vyprávení pohádky před usnutím zahrajem divadýlko...
Ale od úterního večera tady furt jen peru, poblité věci, srážím horečky, první dcera, pak syn v noci,já ráno, po té odpolední i manžel, během 24h to postihlo celou rodinu. Včera večer to vypadalo, že snad budem všichni do svátků v pořádku a zase to šlo před hodinkou ze syna vše obloukem ven a opět má k tomu zvýšenou teplotu...
TAkže užívejte hlavně tu často i prázdně znějící frazi - zdraví svoje a celé své rodiny. Vše ostatní jako neprskající prskavaka, rozlitá polívka, přípálený řízek je fakt skvělá věc, kterou bych moc brala. Já se teď potácím mezi strachy o děti, vlastní bolestí, únavou z nevyspání, skuhrajícím protivným manželem a nevyvětratelným kyselým smradem linoucí se stále někomu v mé blízkosti z úst.

Kliknutím vložíte smajlíky:

To mě mrzí :( přeju ať to brzy pomine a pokud to nebude do Vánoc tak si z toho nic nedělej. Příjemné chvilky si můžete užít i potom až vám bude všem dobře. Přece nezáleží jen na Vánocích. Přeju mooooc zdravíčka všem :a:

Taky jsem letos zralá na hospitalizaci v pavilonu P :( Malá je zas nastydlá, odsáváme, kapeme, fňukáme, v noci dodělávám resty, jsem unavená, protivná, zavalená prádlem, protože mi tady prostě neuschne ani blbá ponožka, bez chuti do čehokoli, už prostě nemůžu.
Drž se, je nás víc :(

já žádnou vánoční náladu nemám, tak není co kazit :D
co jsem napekla (2 druhy) už je skoro sežrané... stomek nám stojí doma už skoro týden a ani ten mě vánočně nenaladil...
naklizeno mám... jen žehlení stojí...
a přesto... nic...
loni jsem to tak nějak pěkně prožívala... i když stejně jako vy jsme na tom finančně blbě... ale letos je mi to tak nějak jedno...
zdraví naštěstí jsme, zato máme strach o manželovu práci... ale tím to není... nevím, vánoce jsem vždycky milovala... letos jsem jak mrtvá :(

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

jj beru 14 dní... ale myslím, že tím to není... dělala jsem letos daleko víc "vánočních" věcí než kdy předtím... pořád jsem čekala, až tak nějak rozněžním... a fakt prd...
jinak žádná depka... to vůbec :D
- umyla jsem snad poprvé před vánoci okna :D
- nazdobila je s dětmi krásnými vystřihovánkami
- pekli jsme, zdobili perníčky
- uvázali s dětmi parádní adventní věnec
- nazdobili jsme barák
- zpíváme skoro každý večer koledy (místo ukolébavek před spaním :D )
- stromek jsme ozdobili
no já nevím... možná je to i těmi dárky... já hrozně ráda dávám dárky a jak na ně letos není (pro každého jen maličkosti, pro manžela nemám nic :( ), tak v tom je pro mě možná zakopaný pes... vždy jsem se těšila, jak budou děti/manžel/ostatní překvapení, až můj dárek rozbalí, a letos se asi nemám na co těšit...

14.12.2012

Zdravíčko,
syn 2 roky rýmuje, cca 5 dní, už tři noci prokašlal, budí ho to. Mám mu začít dávat něco večer i na kašel? A spíš tlumící neba spíš na odkašlávání.
Nebo prostě jen koupit něco účinnějšího na tu rýmu.
Nic jiného opravdu nemá, ani zvýšená a ani třeba nechtuenství či názanky jakékoliv pasivity :-) Proto se mi k doktrorce ještě nechce, aby tam nechytili ještě něco horšího.
Předem díky za rady :a:

Kliknutím vložíte smajlíky:

Já dávala na noc Sinecod, ale naposledy nezabral a malá v noci strašně kašlala, nasadila jsem hned Stoptusin a byl klid.

nám pomůže nejvíc Sinecod,tak zkuste ten.. a dávej mu pár dní na noc fenistil kapky(10kapek) aby se vyspal..

Ahoj. Jen potvrdím, co už bylo napsáno. Na noc určitě nic na odkašlávání(na vlký kašel), mi máme na noc Stoptusin - rozpouští hlen ale tlumí kašel ( tak je to na suchý i vlhký kašel). Na noc na uklidnění míváme Dithiaden - ale syn trpí na laringitidy, tak bez porady s dr určitě nedávat,stejně je na předpis. I ten Aerius jsme měli na ten dráždivý kašel. Na odkašlávání ti poradí v lékárně, taková klasika je Mucosolvan, nebo ACC je dobré na odkašlávání, ale nevím, jestli pro takového prcka. Když nejdu k lékaři, radím se vždy v lékárně :-)

11.12.2012

Zdravíčko,
jsem po roce něco prodala na Aukru, bez souhlasu s PayU mě nepustilo k tomu vystavit věc, a co se nestalo člověk, který tu věc vyhrál, zaplatil právě tímto způsobem, nikde jsem se nedočetla co za to že mám nějaký účet payU budu platit, co mi vlatně zůstane.
Prodala jsem věc za 126kč+80 poštovné.tedy celkem 206.ahlavně to si poplatek strhnou rovnou při převodu na můj účet nebo to budu ještě někde extra platit neco jak?
Předem díky za zkušennosti.
:a:

Kliknutím vložíte smajlíky:

Dotyčný muže zaplatit přes payU aniž bys ty jako podavajici mela tuhle službu. Muselas bys to zřídit přes svoji banku. Ja třeba prodavam a PayU taky nemam, čsob kde mam učet to nenabízí.
To že kupujici takhle zaplatil znamena, že enize npřijdou na tvuj učet v bance, ale na tvuj učet na aukru. Tam v osobnim nastaveni si mužeš zadat, jak často si tyhle platby budeš vybírat - třba pravidelne jednou za mesic, ja třeba jako pouze občasna prodavajici si vybíram vždy jednorazove, když mi tam ta platba dorazí.

In reply to by sycatko

Tak jsem se na to podívala a klikneš nahoře na moje aukro, pak Muj prodej, pak v "rubrice" Platby přes PayU dáš Zustatek a výber prostředku.
Poplatek za to není, zaplatíš pouze standardní poplatek za prodanou vec, což si musiš ohlidat v KOlonce Muj učet - Aktualni zustatek a platba. Za takovouhle částku bude poplatek minimální, řekneme 3 kč.

10.11.2012

před 9ti týdny po ukončení kojení jsem dobrala Azalii. No a protože normální antikoncepci jsem nezačla brát hned v návaznosti, musím počkat na první MS a po Azalii to je vlastně jako šestinedělí. Ale 9 týdnů? P.S. postelové akce bez HA žádné neproběhly a ani se jako těhotná rozhodně necítím.
Předem díky za reakce :a:

Kliknutím vložíte smajlíky:
16.03.2012

Syn 15 měsíců, je celou zimu nemocný, neustále se mu proto očkování poslední hexy se synflorixem z tohoto důvodu odkládá. že za sebou nemá ani první priorix snad ani říkat nemusím...
A vypadáto, že do konce března stále z důvodu nemoci, stále očkován nebude...
Mám pocit, že jsem kdysi někde slyšela, že pokud se hesy nenaočkuje v termínech jak se má, že se musí celá naočkovat znovu :?
Předem díky za reakce :a:

Kliknutím vložíte smajlíky:
16.03.2012

Zdravíčko,
syn 15 měsíců, má od ledna rýmu, když ani 3typ míchaných kapek nezabral, udělala stěry a ukázalo se, že má v nose pneumokoka.
12 dní bral penicilin 3xdenně 4ml (jen pro zajímavost pro děti 1-6let uvádí v příbalovém letáku 2,5ml po 8H)
v úterý udělali kontrolní stěry a má ho tam furt (stejně jako tu rýmu).
Doktorka mi řekla, že se poradí s krční, a že mu asi budou nějaká ATB píchat...
Zažil jste to někdo?
Předem díky za vaše zkušenosti...
:a:

Kliknutím vložíte smajlíky:

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka