Kamila.dlouha

Ahojky maminky, chtěla bych vás poprosit o radu, tip, nápad... Odnaučili jsme dudlík, kvůli tomu, že ho v noci pořád hledal a brečel a nevyspali jsme se tak nikdo. Odnaučení proběhlo vcelku v pohodě, jen teď máme velký problém s usínáním. Neví jak usnout a tak zlobí a přitom je hrozně utahanej. Nakonec to dopadne tak, že brečí, jeden z nás ho vezme do náruče, trochu pochová a v tu ránu spí. Máte nějaké rady? Je mu rok a půl. Když bych mu chtěla číst pohádku, tak ho to nezajímá, stoupá a vymetá v postýlce. Byli jsme zvyklí mu jen dát dobrou noc, pusinku, odejít a do 5 minut s dudlíkem usnul...ale teď, je s námi do 10 do večera na gauči v dece u televize a pak to dopadne tím pláčem a uhoupáním. Je mu rok a půl... Jo a ve dne mi z toho neusne vůbec, až dnes po třech dnech usnul stejným způsobem jako večer. Díky za rady a tipy. 

Kliknutím vložíte smajlíky:

a zkusili jste s ním být u té postýlky,než usne?Já vím,že to taky není ideální,je to zse jen další návyk,ale připadá mi to lepší než s ním být do deseti u televize... prostě musíte najít nějaký jiný rituál,my takhle uspávali a v pohodě jsme to pak ve vyšším věku odbourali,tím,že jsme to nahradili pohádkou a svítící želvou... ale je jasné,že rok a půl leté dítě nebude zajímat ani pohádka,ani želvička,my jsme samotné naučili uspávat kolem třetího roku... do té doby jsme chodili spát s nimi,většinou do dvaceti minut spali...

In reply to by lucininenka

taky máme svítící želvičku - nic, pohádky - nic, bere mi knížku a nechce mě poslouchat. Když jsme u postýlky, tak chce jít za námi. Chová se, jakoby nebyl unavený a přitom zíve, mne si oči a je úplně hotovej, takže ospalej je, jen neví, jak na to... :( a přes den je to to samé - je unavený, ale usnout nemůže a pláče... 

In reply to by lucininenka

Tak jediný, co nám teď pomáhá, je - utahat a pak si ho vezmu do náruče a hned spí. Jenže protože jsem malá a na dno postýlky ho prostě nedokážu dát - v půlce cesty se mi vzbudí a je řev, nedosáhnu tam a on mi trochu padá. Tak nakonec končí v naší posteli, tam ho dám v pohodě a s přenášením to pak vzdám, takže spí místo manžela, jen já a on a manžel spí v jiném pokoji. Máme malou postel a kdybychom tam spali všichni 3, tak by se vyspal jen malej. :D No, zatím to tak nechám a brzy to asi vyřeším novou postýlkou, kratší. bude z ní asi potom vylézat, ale stejně brzy bude potřebovat novou a tuto věnovat budoucímu sourozenci... No, musím vše ještě pořádně promyslet, nechctěla jsem nikdy, aby spal v naší posteli, ale teď to hold asi jinak nejde...

In reply to by Kamila.dlouha

no jo no,předsevzetí často končí jinak,než jsme chtěli :)))) ale zase je krásné usínat s malým v posteli,teda aspoň já to měla vždy ráda,naštěstí teda máme postel velkou a v pohodě jsme se tam vešli i s manželem :) Co se týče té postýlky,tak my pořizovali tu dětskou 140x70 a jsme s ní moc spokojení,starší syn v ní spí dodnes a to je mu 6,5 roku,až v ní dospí,tak v ní bude spát mladší... takže se využila celkem dost... byla super hlavně v tom,že tam má ty mantinely,takže z ní nepadá :)

Ahojky holky, nevíte, jak dlouho přibližně trvalo, než vaše maličké poprvé stouplo k době, kdy začalo chodit? Jen mě to zajímá...

Kliknutím vložíte smajlíky:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

jo,to je správný postup,nejdřív ručkuje po nábytku,poté se jednou rukou pustí a přidržuje se druhou a obchází tak,pak se začne postupně pouštět,stát a bude zkoušet první krůčky samostatně.Někdo to má tak,že se první začne pouštět a jde,někdo se nejdřív postaví v prostoru a pak se až rozejde :)

Ahojky holčiny, už jsem tu moc dlouho nebyla, pak přidám fotečku, jak ten náš prďolka roste. Mám otázku, jak je to se sezením a stáním miminka? Manžel má babičku a ta pořád za mnou chodí, že ho musím posazovat a já na to, že ani náhodou, že musí sám...Malej začal sedět až v 11.měsících. Když už tedy sedí, tak babička přišla s tím, že ho musím stavět, jinak se prý chodit ani nenaučí. Já na to, že ani náhodou, že musí sám, že mu nechci ničit páteř ani nožičky a že je to na něm. V jednom roce a dvou týdnech si jeden den začal krásně stoupat. Od té doby už nestoupl, jsou to dva týdny...A přišla opět babička, že ho to musím naučit, že se to jinak nenaučí...No už mě z ní úplně hrabe!!! Když na ni zvýším hlas, tak ona, že prý s ní takhle mluvit nebudu a já na ni pořád, ať mi do výchovy nemluví...a ona opět přichází a kecá dál...No, nejde mi o babičku, ale chci od vás potvrdit, že to dělám vše dobře, i když se mu chodit zatím nechce...Děkuji předem za vaše názory a rady...

Kliknutím vložíte smajlíky:

Zeptej se babičky, jestli zná nějakého prvňáčka, který neumí sám stát, chodit, jíst, pít, mluvit, chodit na záchod apod. Dítě se všechno naučí SAMO, a to dokonce bez nás :a:

Ahojky maminky, mám klučíka, je mu 4,5 měsíce. Do 2 měsíců nabíral nádherné, klidně i 350g týdně, po tom druhém měsíci se kojení o dost zkrátilo i na 5minut, což prý nevadí, hlavně, ze přibírá. Od 2 do 3 měsíců nabral taky něco, i když už ne tolik a od 3 do 4 měsíce vůbec nic a ted za poslední 2 týdny porad nic...doktorka mluvila o tom mléce, co se dává z flasky - nutrilon sunar, ale já nechci úplně kojení bojkotovat. V obchodech jsou prikrmy od 4.měsíce, mužů s nimi začít? A pokud ano, jak? Nechci mu dávat flasku a narušit tím kojení úplně, ale zase nechci, aby mi hladovel. Hrozné se u kojení vzteky, dokonce i tolik, ze to musím vzdát a odložit na později. Podle mého sledování mám malo mléka a hůře se spouští. Snažila jsem se dělat všechno možné, i zkracovat dobu mezi kojením, ale to se mléko nespustilo vůbec. Takže - mohu začít dávat ty prikrmy? Doktorka mi rekla, ze záleží na mě, ale o tech prikrmech od 4.měsíce se se mnou nebavila, jen o tom mléce.

Kliknutím vložíte smajlíky:

Mě mrňavice taky nepřibírala a bojujeme s tím i teď, bude jí 10 měsíců a má tak 6,5kg, ale což, je spokojená, takže se tím netrápím. Začala jsem jí dávat po radě dr na 4,5 měsících od Hami nemléčnou rýžovou kaši k obídku a pak i večer, po té rýžové by měli právě dobře přibírat. Dělala jsem jí z odsátého mlíčka, ale samo můžeš ze Sunaru nebo tak něco, pokud se ti nebude chtít odsávat. Postupně jsem jí k obědu do toho začala přidávat i zeleninové příkrmy. Po samotné zelenině ti moc nepřibere.

My jsme to měli úplně stejně, do dvou měsíců přibírala krásně a pak už to tak slavné nebylo. Doktor mi řekl automaticky po 4. měsíci, že máme začít s příkrmy i když byla do té doby plně kojená. Mrkvička, brokolice, brambory... Hrozně jí chutná a mám pocit že i mléko ode mě jí teď víc chutná. Předtím jsme to měli přesně jak píšeš, vztekání u kojení a řev. Ale i já sem se "hodit do klidu" a říct si že mlíka mám dost a bylo to v pohodě. Začala sem se taky nalívat hodně Carem. Takže za mě jdi do toho a přeju ti ať vám chutná tak jako nám :s:

In reply to by Kamila.dlouha

doporučuju prostudovat zvádení příkrmů na www.kojeni.net v sekci zavádění příkrmů.Ovšem,pokuď to chceš na přibírání,je lepší začít tou kaší,po té přibere rozhodně více než po zelenině.Se zeleninou pak můžeš klidně začít na tom šestém měsíci jako normálně.Určitě na začátku po jídle dokojovat,protože musíš dát jen 2-3 lžičky a to je na jídlo bez kojení málo.Poku´d to bude akceptovat,tak můžeš dávat další dny už víc a vždy nabídnout ještě prso potom.Za týden až dva můžeš být už na 100-150g na jídlo a to už na přibírání bohatě stačí ;) jestliže začne přibírat a nebude hladový,vydržela bych s tou kaší až do toho půl roka a pak normálně začala se zeleninou.

In reply to by Kamila.dlouha

doporučuju prostudovat zvádení příkrmů na www.kojeni.net v sekci zavádění příkrmů.Ovšem,pokuď to chceš na přibírání,je lepší začít tou kaší,po té přibere rozhodně více než po zelenině.Se zeleninou pak můžeš klidně začít na tom šestém měsíci jako normálně.Určitě na začátku po jídle dokojovat,protože musíš dát jen 2-3 lžičky a to je na jídlo bez kojení málo.Poku´d to bude akceptovat,tak můžeš dávat další dny už víc a vždy nabídnout ještě prso potom.Za týden až dva můžeš být už na 100-150g na jídlo a to už na přibírání bohatě stačí ;) jestliže začne přibírat a nebude hladový,vydržela bych s tou kaší až do toho půl roka a pak normálně začala se zeleninou.

Ahojky holky, těhotná nejsem, ale zdál se mi nedávno sen, že jsem byla a mám 3.měsíce po císařském řezu. Vím, že mám počkat rok a prý kdyby byly problémy při císaři, tak se čeká dva, ale zajímalo by mě, jestli je tu někdo, kdo otěhotněl mnohem dřív a jak to vše probíhalo??? Díky...i v tom snu z toho doktor nebyl nadšenej... :)

Kliknutím vložíte smajlíky:

Kamarádka ted otěhotněla 6 měsíců po císaři. Aby toho nebylo málo ještě se povedly dvojčata. Doufejme, že vše bude ok. :a: :a: :a:

Já mám z toho hrůzu :n: měla jsem akutní císařský řez a chci druhý rodit přirozeně, úplně neskutečně moc .. takže mě tyto informace taky zajímají ... malé bude ve středu rok a snažit se chceme začít za ro touhle dobou ..

In reply to by Karol89

ahoj, podle mě, pokud jsi neměla s jizvou problémy, tak v normálním porodu není problém, jediné co by tě mohlo zbrzdit je velikost mimča, můj odhad u druhého porodu byl 4kg, takže druhý porod císařem plánovaným a teda o 100% lepší pohoda, první sem měla taky akutní. plánujeme i třetí dítko, doktor říkal že stačí 2 roky počkat

In reply to by Arutha

S jizvou byl problém jen na začátku, nahromadilo se mi v ní krevní sérum nebo výpotek či co to bylo a to mi z ní vytejkalo .. museli mi jí povolit abych si to mohla sama vymačkávat .. jinak nic .. teď jsem rok PO a jizva je viditelná jen z půlky .. bojim se druhého císaře protože je prý pak třetí automaticky a další děti se už dál zakazují a bojim se toho, že bych se pak někdy rozhodla pro čtvrté a nešlo by to :( Malá se narodila 10 dní po termínu s váhou 3360g ..

AHojky holčiny, tak se vám jdeme pochlubit. 26.8. byly Kájíkovi 2 měsíce a za tu dobu od porodu vyrostl o 10cm a nabral 2 kg... je to neuvěřitelný, jak rychle to letí a já každý den na něm vidím, jak roste, až je mi z toho do pláče. Samozřejmě, jsem pyšná na to, jak roste, ale už to není to malilikatý miminko z porodnice.

Ahoj Kamčo, tak jsem si přečetla vaše novinky a je radost to číst. Kájík je šikulka, přidej nějakou fotečku, ať ho taky vidíme :-) Je dobře, že na ortopedii to dopadlo dobře a peřinky se brzo zbavíte, hlavně že pomohla.
Ty jsi mi utkvěla v paměti, jak jsi byla s namá v listop.....jsem moc ráda,že jsi štastná maminka :€s€:

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka